TV Samsung a LG domácí kino nekomunikují

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod svatyMeluzin 18. 11. 2019 13:49

Ahoj,
dokázal by nmi někdo prosím poradit. Mám dva přístroje:
TV SAMSUNG - UE 46 D 7000 (tuším)
a domácí kino LG 9.1 - BH9540TW

Kino jsme koupil z druhé ruky. Když ho připojím k TV kabelem HDMI do konektoru označeným ACR,stane se to, že kino nelze nijak ovládat. Jeho dálkový ovladač vůbec nefunguje (ovladač je ve stavu nový, prodejce ho nepoužíval, baterie jsme vyměnil).
Domnívám se, že se hádá systém TV Samsung Anynet+ a domácí kino a tím to nefungue. Do systému Anynet+ se kinmo nedaří připojit.
Jinak ovládací obrazovku kina vidím, ale pracovat s ní nelze. TV používám jen pro počítač s filmy a ps4 a v obojím kino hraje. TV vysílání nemám, ale to asi nehraje žádnou roli.
Díky za každou radu!!
svatyMeluzin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 18. 11. 2019 15:59

Hdmi? Máš od toho návod?
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lybuna 18. 11. 2019 16:52

a normálním hdmi to fachá? to kino má 2 hdmi vstupy tak by jsi ani arc nepotřeboval, jinak jak píše polda prostuduj nejdříve návod obou přístrojů, první to chce vyloučit závadu na špatném nastavení
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 18. 11. 2019 20:36

svatyMeluzin nepochopil jsem, zda jen nemůžeš kino ovládat, nebo vůbec nevyprodukuje zvuk. Jestliže máš problém i se zvukem a obě zařízení mají optiku, propoj je přes ni.... pro odzkoušení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod svatyMeluzin 19. 11. 2019 15:29

Tak už jsem docela zoufalý. Pročetl jsem všechny návody a nepřišel jsem na to.
Pokud zapojím HDMI kabelem kino do konektoru OUT a TV do konektoru HDMI in, tak naskočí obrazovka domácího kino, rozjede se anynet+, který zahlásí, že nemůže naít přijímač, a nic nefunguje. Ovladač domácího kina nereaguje, kino nehraje. POkud na kinu přepnu natvrdo funkci bluetooth a připojím mobil, kino hraje.

Pokud propojím HDMI kabelem kino do konektoru OUT a na TV HDMI in ACR, tak se na kine zobrazí ACR a kino hraje. Ovladač nefunguje, ale kino hraje.
svatyMeluzin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 19. 11. 2019 15:40

-Co máš za verzi hdmi kabel 1.2 ? To už nepůjde.
-Podporuje kino vůbec Anynet+?
- Byl ti doporučen optický kabel,oba přístroje zdířku mají.
- taky můžeš zkusit jinou tv.
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 19. 11. 2019 20:07

Hluboce se Ti omlouvám, ale momentálně nemůžu detailně studovat návody ke Tvým strojům. Nicméně obecně - opakovaně jsem se setkal s problémy při připojení KINO+TV přes HDMI ARC. Tam, kde to bylo možné jsem využil optiku, popřípadě vyzkoušel optiku v kombinaci s HDMI. Aneb co se stane když...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor