TV 55 za 15tis.

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Boconi 19. 11. 2019 22:07

Zdravim, prosim o radu jakou TV za +\- 15tis. Jsem absolutni laik, nekolik veceru uz ctu recenze, ruzna fora...takze se teprve trochu do toho dostavam a konecne vim co to je IPS, VA, local dim.... o to vic jsem z toho zmateny. Doposud jsem mel jen 20let starou CRT, ktera zhasla navzdy. Sledovat budu z 2,5m, z prima nebo z min.uhlu, filmy sleduji ve tme nebo za min.osvetleni, pres den obyvak hodne prosvetlen. Nehraji hry, prijem z anteny dvbt, filmy flash, hdd, ( mozna do budoucna na vstupu neco lepsiho) Preferuji jednoduchost ovladace a OS,rychlost, kvalitni obraz,abych nemusel cist navod a neco slozite nastavoval( coz me asi stejne nemine) a hlavne, abych nemusel aspon 20let resit TV :))) Nejlepe Sony, Panak, Sharp, klidne LG, nemusim Samsung( ale necham se premluvit) Vim, ze v teto cen. kat. si nemuzu moc vymyslet. Diky vsem za tip a radu.
Boconi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 19. 11. 2019 22:25

Hisense H55U7B. Local dimming, VA panel, široký barevný gamut, certifikované HbbTV 2.0, 3 roky záruka, systém taky svižný a stabilní. Dvacetiletou životnost samozřejmě nejde slíbit u žádné TV.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 19. 11. 2019 22:52

Zjisti si, co je KODI a Stream Cinema. Tady to nebudeme probírat, protože to tu není vítáno, ale když ti to kamaráfi/známí objasní, tak už nebudeš chtít filmy z USB ;)

Vyber Android TV, protože tam KODI funguje. Jako stahovač filmů je skoro škoda kupovat jinou než Android TV.

Ta, co píše kvok, je fajnovou volbou.
Nicméně můžeš mít pro případ volby "plus" TCL 55EC780 za 17490,- s BT sluchátkama jako bonus.. VA panel, podpora všech HDR formátů, lepší pro USB playback, širokej gamut, slušný intergorvaný repro 56w Onkyo

nebo volba "mínus" 55EP660 za 8500,- ...nemá takový koule jako ty 2 zmíněné, ale má Android, takže na přehrávání top a ušetříš prachy.

Sony má taky Andoid, ale v té kategorii pouze IPS, vyšší mají VA.

58PUS7304 - trochu nad rozpočet, ale Android a příjemnej Ambilight, taky VA panel.

-- 19. 11. 2019 22:53 --

Mrkni třeba na xbmc-kodi.cz ... pokud jsi stahovač filmů, škoda fakt nemít Android TV
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Boconi 20. 11. 2019 20:52

Diky, za tipy, dival sem se na specifikaci te H55U7B a je naslapnuta, ma opravdu vse a urcite se na ni pujdu podivat nekam nazivo. Puvodne sem o Cine ani nepremyslel, protoze mam obavu z kvality a z jinych duvodu se vyhybam vyrobkum z teto destinace, ale treba to ted prehodnotim. Jeste, pro nejake srovnani z tech znacek Sony, Panak a LG by jste me doporucili jake modely? Dik.

-- 20. 11. 2019 22:14 --

Jeste co se tyka Androit TV a stahovani filmu,tak to neni pro me priorita.
Boconi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Baf13 20. 11. 2019 21:56

Je to sice čínská značka, ale výrábi se v Plzni kousek od fabriky Panasonicu.
Co se týče kvality zpracování, tak ostatní značky si v této cenové kategorii mohou vzít příklad.
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 20. 11. 2019 22:53

jedno, kde se co vyrábí. Já bych třeba nechtěl, aby mi telku vyráběl Čech. Sám jsem Čech a snažím se všecko oj..at :)

-- 20. 11. 2019 22:54 --

píšeš v požadavcích flash, hdd = kup android

-- 20. 11. 2019 22:59 --

LG a SOny mají v této kategorii IPS = slabší kvalita obrazu
https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x800g
https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sm8600

to nechceš.

Panasonic obrazově ok, ale nepřehraje toho vela z USB, podobně jako Samsung a taky nemá zrovna antireflexní úpravu.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 20. 11. 2019 23:18

U Panasonicu je TX-58GX800E/810E/820E dobrá TV, ale oproti Hisense U7B je tam příplatek, který se špatně odůvodňuje. GX700 už je docela oškubaná TV a opět se dá najít adekvátní konkurence za nižší cenu. Sony a LG v této kategorii velice nic nenabídnou.
kvok
Pokročilý