TCL 65EC780 nebo jiná alternativa do 30tis?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Baf13 26. 11. 2019 13:00

suldaX píše:No, tak já stále u EC780 bohužel bojuju s přehráváním videa.

Jak jsem již řešil, video jak přes Kodi nebo VLC se přehrává lehce trhaně.

Po ruzných nastavováních a resetech sítě jsem přišel na to že nejpravděpobnější problém je snímková frekvence obrazu. Pokud k TV připojím Android box, pustím jakékoli video - hdmi se sám přepne do režimu 24p !! a vše jede v pohodě a bez problému...

Jak je to prosím s tím snímkováním obrazu? Dá se to nějak změnit, nastavit, upravit? V tomhle už se moc nevyznám....


Už jsi to nějak vyřešil, kamarád co jí má v merku zatím ještě vyčkává a je z toho trochu na vážkách, protože tím by docela Android TV ztrácela smysl.
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rousini 26. 11. 2019 13:08

No já jsem svoje putování předběžně zakončil u Philips 58PUS7304. Mám ji zabukovanou v Alze za 14,5k.
Vyšla mi jako takový allrouder za pár šupů. Bohužel nedohledatelné odborné recenze...
Má svoje především dizajnové masařky (šedý rám a nečitelné DO). Jinak tam myslím nic zásadního nechybí, nedohledal jsem žádný fail...
Pokud o nějaké nectnosti víte, napište.

Omlouvám se zakladateli vlákna, ale všechny sumarizace názorů se při výběru hodí a kolikrát nasadí správného brouka.
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod suldaX 26. 11. 2019 14:11

Bohužel nevyřešil...

Ale opravdu je to o tom že obrazovka není schopná se přepnout na snímkovou frekvenci přehrávaného videa. Pokud pustíš soubor v kódování HEVC jede to v pohodě protože je to 50HZ a je uplně jedno jestli jedeš přes Kodi, VLC, nebo jiný player. Všude se to sere stejně, protože to obrazovka neumí vykreslit. Myslím si že je to pouze věc firmware televize (Android 9 je poměrně novej), tak třeba to časem opraví. Pochybuju že bych byl jedinej komu to vadí.

JInak co jsem vyčetl na zahraničních fórech, tak se s tímhle problémem potýká spousta Android televizí, včetně Philips.

Mám TV necelý týden, tak to ještě budu chvíli testovat, zkusím nahrát nový firmware (pokud existuje) a při nejhorším pojede zpátky...
suldaX
Junior

Odeslat příspěvekod Baf13 26. 11. 2019 18:10

Napiš potom jestli to nějak vyřešíš, nebo telku budeš vracet.
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fukmen 26. 11. 2019 18:46

zdravím, jaké modely/velikosti od Philipsu mají VA panel, dle diskuzí předpokládám že to je lepší volba než IPS.
Uvažuji o nové TV, koukám tak cca ze vzdálenosti 4m, KODI, atd. takže android ideal. díky
fukmen
Junior

Odeslat příspěvekod rousini 26. 11. 2019 18:50

Je to ve vláknu Philipsu. Jen si pamatuju (co mě zajímá) 55" IPS, 58"VA.
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod dracul77 26. 11. 2019 20:40

ahoj ja mam 58" s VA panelom a je super (philips 7304)
dracul77
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod neis 28. 11. 2019 00:57

suldax: Stál jsi mě skoro 8000kč :D Už jsem byl rozhodlý pro TCL, ale podobné problémy riskovat nechci, i když ji zřejmě opraví update. Sony 65xf9005 objednaná a už se těším až ji pořádně prolezu ;)
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vecino 29. 11. 2019 09:29

Zdravím, mám ji z Alzy od včerejška - mám tedy jen krátké zkušenosti. Kvalita provedení - není co vytknout. Působí elegantně - to je věc subjektivní. Musím potvrdit nerovnoměrný podsvícení jak tu někdo psal - počítal jsem s tím ... u mě asi nejvíce v levém dolním rohu (je to vidět jen na černém pozadí - jinde to je neviditelné).

Hned jsem tam nahodil Kodi s repozitářem kodi-czsk a vše přehrává bez klopítnutí. Ze Samby přehávám Blu-ray ripy 4K a nemám připomínek. Někdo tu psal, že má problém s trháním obrazu. Zkus tohle:

### převzato z http://podpora.yatun.cz/cs/support/solu ... -libreelec ###

Plynulé přehrávání filmů se snímkovací frekvencí 23.976 fps
Systém ▸ Nastavení ▸ Video ▸ Přehrávání:

Přizpůsobit obnovovací frekvenci obrazovky videu: Při spuštění/zastavení
Při změně obnovovací frekvence pozastavit přehrávání: (podle potřeby, např. 1 sekunda)
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tulum 29. 11. 2019 13:09

Už ji mám doma taky. Jen si trošku drbu hlavu, zda jsem neměl vzít už 75"tku, respektive Sony Bravia KD-75XG8096, kterou si bude nyní pořizovat kolega z práce.
Kromě toho, že ji chybí zrcadlení, nemá duální tuner a je pouze 50 Hz jsem oproti XF9005 nic zásadního nenašel. Obě mají panel VA. Kde leží tedy ten kámec úrazu, že je dokonce ještě levnější? Dokonce je to model z letošního roku a XF9005 je z loňska..
tulum
Junior

Odeslat příspěvekod Meridius 29. 11. 2019 13:12

Kde leží kámen úrazu? Vždyť je to TCL vs Sony....je otázkou jakej výkon to má při HDR.....tam asi taky nebude tak dobrá jak 9005.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vecino 29. 11. 2019 13:13

Vím, že to je blbá fotka (večer to zkusím vyfotit lépe). Skousli by jste tohle prosvítání nebo ne? https://drive.google.com/file/d/1A2Wyxm ... p=drivesdk

Díky
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tulum 29. 11. 2019 14:56

@Meridus
řeč byla mezi Sony KD-75XG8096 a Sony KD-65XF9005
tulum
Junior

Odeslat příspěvekod bufalobil 2. 12. 2019 09:56

Tak jsem vzal 65EC780 a nadšený nejsem. Zvuk jsem čekal mnohem mnohem lepší. Když sleduji tv vysílání např ČT1 v HD tak musím mít hlasitost na 40% procentech abych normálně slyšel. Když koukají děti na nějaké animáky na Déčku tak sleduji nepříjemné záškuby v obraze.
U filmů to nepozoruji. Asi půjde zpátky.
bufalobil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 2. 12. 2019 19:54

Jestli máte hned v počátku negativní zkušenost a žádná změna nenastává ani po přenastavení profilů, úpravě settingu... vrátil bych a koupil něco jiného.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků