Tv jako základní kámen domácího kina...

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pipos965 27. 11. 2019 16:42

Jak to tady tak sleduji asi nic lepšího jak Panasonic GZ2000 v součastné době nepořídím... :-D
pipos965
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 27. 11. 2019 17:00

V úhlopříčkách 55", 65" nic dražšího rozhodně ne.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod pipos965 27. 11. 2019 17:37

...trochu větší problém bude výběr vhodného přehrávače Ultra HD Blu-ray.OPPO ukončilo výrobu svých špičkových přehrávačů a zbývá pouze značka Pioneer a Panasonic... :roll:
pipos965
Junior

Odeslat příspěvekod pipos965 27. 11. 2019 18:51

:shock: :shock: :shock:
pipos965
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 27. 11. 2019 19:18

Mclaren F1 píše:V úhlopříčkách 55", 65" nic dražšího rozhodně ne.

Předpokládám, že člověk, který napíše na diskuzním fóru takovouto informaci, která nese určitou formu kritiky/kritického sdělení, je schopen o prezentovaném televizoru, který na vlastní oči viděl někde v domácím prostředí (prostředí podobném domácímu), něco konkrétního napsat. Jestliže ne, jedná se o sdělení spíše provokativního charakteru, než takové, kteréžto obsahuje informace důležité pro konečný výběr. Proč? Protože jak bylo tazatelem naznačeno, cenovka, pokud se nepletu, nebyla nějak dramaticky omezena.

Drahý McLarene F1 přál bych Ti mít možnost se seznámit nejen s GZ2000 od Panasonicu. Ono by stačilo se podívat na starý LCD AS640, abys pochopil, co znamená přirozená barevnost a kvalitní obraz. Bohužel jsem doposud GZ2000 neměl možnost vidět delší čas v adekvátním prostředí. Nicméně jeho níže postavené bratříčky znám velmi dobře. Několik týdnů žít s Panasonic TX-65FZ950E by Tě jistě přesvědčilo o kvalitách, které má. Onen televizor dokázal přesvědčit o svých kvalitách i kritiky, kteří kolem něj dlouze chodili a některé věci nebyli schopni rozdýchat, protože jejich obdiv původně směřoval úplně jinam.

A nemusíš mně věřit.... ale věř, že to jak moc mně nevěříš, je mně celkem jedno.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod pipos965 27. 11. 2019 19:58

Nejsem žádný odborník přes elektroniku,ale pouze takový obdivovatel hezkých hraček a zapálený amatér...ale doufal jsem že diskuse k věci bude mít tak trochu hlavu a patu a přinese mi nějaké smysluplné rady a informace ohledně DK, ale místo toho... :oboze
Někteří jedinci by se měli nad sebou opravdu zamyslet :potichu
pipos965
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 27. 11. 2019 20:06

Diskuze Ti už několik postřehů přinesla. Takže je na čem stavět. A pokud Tvoje reakce byla na mě, pak jsem si dovolil korigovat příspěvek, o kterém se domnívám, že nese znaky dehonestace, protože cena. Vzhledem k tomu, že jsem diskutující uživatel, ale zároveň (zatím ještě) administrátor diskuzního fóra, myslím, že si podobnou reakci mohu dovolit.

Jestliže reaguješ na někoho jiného - OK.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod kvok 27. 11. 2019 20:08

Do přehrávače od Sony bych nešel, protože neumí automaticky (de)aktivovat Dolby Vision, což je dost otrava. Panasonic DP-UB450 plně postačuje, umí Dolby Vision, HDR10+, dokonce i oddělené HDMI pro audio, tzn. žádné starosti s tím, co receiver (pokud bude využíván) na svém výstupu propustí.
Mclaren F1 píše:V úhlopříčkách 55", 65" nic dražšího rozhodně ne.

Kecy, Philips 65OLED984 bude stát ještě víc.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod pipos965 27. 11. 2019 20:10

MgX na tebe určitě ne...

-- 27. 11. 2019 21:25 --

kvok píše:Do přehrávače od Sony bych nešel, protože neumí automaticky (de)aktivovat Dolby Vision, což je dost otrava. Panasonic DP-UB450 plně postačuje, umí Dolby Vision, HDR10+, dokonce i oddělené HDMI pro audio, tzn. žádné starosti s tím, co receiver (pokud bude využíván) na svém výstupu propustí.

...pokud mám prioritu kvalitu obrazu tak k top modelu Panasonic GZ2000 chci samozřejmě i top Ultra HD Blu-ray to dá přece rozum :-|jaký by to mělo potom smysl tady šetřit
pipos965
Junior

Odeslat příspěvekod mesab 27. 11. 2019 22:49

High-End UHD BR player vybírám taky, a dlouho. Potřebuji i SACD a DVD-Audio, takže pro mně Panasonic UB9000 ne, pro tebe určitě ano. Doporučení píši bodově. K Panasonic UB9000 a Pioneer UDP LX500 přidej ještě Cambridge Audio CXUHD. Nic dalšího není. (OPPO přes e-bay bych osobně nebral) Netuším a netuší nikdo (oficiální dovozce např. Pio) , zda bude na jaře něco nového. Pozor na Pioneer UHD LX500, pro mě jednička. Celé druhé pololetí je absolutně nedostupný v celé Evropě, to vydává silný signál, ale nevím čeho. Má být dostupný prý po novém roce. Např. Excelia HiFi píše skladem, prověřit. Pozor : Pioneer UDP LX800 je obrazově stejné jako 500, rozdíl v astronomické ceně je dán pouze v kvalitě analogového stereo výstupu, to nechceš. Pro mě bych bral Pioneer 500 nebo CA CXUHD, ale osobně nespěchám a počkám přes půl roku. Pro tebe pokud bude GZ2000 ber Pana 9000.
mesab
Junior

Odeslat příspěvekod RADU65 28. 11. 2019 16:24

Vybírám Ultra HD Blu-ray přehrávač více jak rok a taky byl pro mě Pioneer UHD LX500 jednička a jasný kandidát na koupi,ale jenom do té doby než jsem vypátral na zahraničních fórech nemilou věc a to že má problémy se 100GB UHD disky!!!Prostě se zasekne,zamrzne...a šlus :oboze Na jedničku v této cenové kategorii docela závažný a podstatný nedostatek.Ani po roce nebyl problém aktualizací odstraněn stejně jako stále odkládaná aktualizace na HDR10+ stále nic...Někteří stihli ještě přehrávač obchodníkovi vrátit a jiní ho po čase prodali a koupili Panasonic UB9000...Osobně nepotřebuji SACD a DVD-Audio a nějak jsem měl větší důvěru ve značku a kvalitu Pioneer ale tenhle přístup prostě nechápu. :-]
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod pipos965 29. 11. 2019 17:30

Tak zjišťoval jsem dostupnost Pioneeru UHD LX500 a je pravda nedodává se na trh už půl roku,výroba byla zastavená z důvodu výpadku součástek od dodavatelů...Dostupnost duben... 2020 :oboze :shock:
pipos965
Junior

Odeslat příspěvekod RADU65 30. 11. 2019 14:36

SONY UBP-X1100ES se snaží co to dá,ale ve skutečnosti podle ohlasů a zkušeností na top High-End UHD BR playery prostě nemá ^^Vzhledem k ceně působí hodně plastově a lacině,nemá čím by ohromilo a oslovilo zákazníka.Žádný HDR10 +.Podivná implementace Dolby Vision.
Největší nevýhodou modelu X1100ES je problémová reprodukce drtivé většiny obsahu HDR.
Podpora SACD a DVD-Audio to moc nezachrání... :roll:
RADU65
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka