TCL vs Samsung [10k vs 20k]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Arcani 26. 11. 2019 14:22

Zdravim,

potřeboval bych pomoct s rozhodováním. Uvažuju o nové TV, primárně hry a seriály. Většinu budu pouštět z PC jak hry, tak serialy.

Mám aktuálně dvě rozhodovací větve. Jestli vybrat buď Samsung QE55Q60R nebo Samsung UE55RU8002.
Případně se vykašlat na tuhle cenovou hladinu a spokojit se s TCL 55EP660.

Bohužel v mém okolí nemůžu nikde kouknout naživo na porovnání :( Nijak extra náročný uživatel nejsem. V principu požaduju jen plynulý hraní a dobrý input lag. A rozumné koukání na filmy hlavně s možností vypnout ten soup opera efekt :D Podle měření například na rtings.com nějaký zásadní rozdíl mezi 10k a 20k nevidim. Díky moc.
Arcani
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 26. 11. 2019 14:50

Když už máš takový rozpočet, přidej tam klidně 55EC780.
Pokud seroše a filmy stahuješ, zeptej se kámošů, co je KODI. Výběr pak bude jednoduchý.
Na vše zmíněné můžeš teď třeba použít kód TELKA1500 pro 1500 slevu v Alze.
Můžeš to udělat i u té 55EP660, kde jen přidáš třeba tužkový baterky nebo kabel za 10,- , aby ses dostal nad 10000,- a ten kód tam šel zadat.

Pokud to budeš pouštět z PC ty seroše, tak ani ten Samsung by nevadil. Z USB však by vadil.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod neis 26. 11. 2019 15:43

Pokud ec780 aktuálně blbne při 24 snímcích, tak bych raději počkal na update, protože to je fakt velký problém..
neis
Junior

Odeslat příspěvekod Arcani 26. 11. 2019 17:01

indeshit píše:Když už máš takový rozpočet, přidej tam klidně 55EC780.
Pokud seroše a filmy stahuješ, zeptej se kámošů, co je KODI. Výběr pak bude jednoduchý.
Můžeš to udělat i u té 55EP660, kde jen přidáš třeba tužkový baterky nebo kabel za 10,- , aby ses dostal nad 10000,- a ten kód tam šel zadat.

Pokud to budeš pouštět z PC ty seroše, tak ani ten Samsung by nevadil. Z USB však by vadil.

Chápu správně, že tim proč se ptát na KODI, tak proto, že je to Android a Tizen ma na prd podporu formatů filmů? Obecně sem předpokladal, že budu pouštět přes kompa.

Ta 55EC780 vypada dobře, ale nenašel sem nikde input lag, což je pro mě relativně důležitý a proto sem narazil hlavne i na to TCL obecně.

Jde mi primarně o to, jestli má smysl davat 2x tolik za telku. Jestli to je opravdu tak znát. Když bych bral za 20k, tak na delší období zas aby byla fajn. U té za 10k bych uvažoval do par let pak koupit novou s OLED.
Arcani
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Baf13 26. 11. 2019 18:07

Tcl 55ec780 má Input Lag výborný, kolem 10 ms. Zde zatím jediná recenze https://hdtvpolska.com/telewizor-tcl-ec ... showfull=1.
Bohužel jak tady v jiném vlákně jeden vlastník píše, tak má problém s přehráváním videí
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod Meridius 26. 11. 2019 19:30

Nevím, jestli u jakékoliv slušné TV je input lag zrovna něco, co by se mělo řešit. Respektive je vždy nejspíš na hodnotách, které nemá smysl řešit.
Meridius
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 26. 11. 2019 19:54

Já mám 65ep660 a přehrávání v klidu. To samý kámoši v okolí.
Ec78 jsem zkoušel jen chvilku a připadalo mi taky.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jichaj 26. 11. 2019 19:54

indeshit píše:Když už máš takový rozpočet, přidej tam klidně 55EC780.

a nebo muzes vzit thomson 55ue6400, ten je jeste o 500 levnejsi..a to samy jak TCL 660
jichaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 26. 11. 2019 19:57

Můžu zkusit kámoše, kterej ji má, aby to vyzkoušel, případně aploudnul nějakou namlsávačku

-- 26. 11. 2019 19:59 --

jichaj má recht ... ve finále to má bejt "to samý v bledě modrym". Já tedy ten thomson naživo ještě neviděl. Ale cenově to je taky luxus
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod adalx 27. 11. 2019 07:26

Já mám 55EP660 a za ty prachy v klidu. Kodi zvládne přehrávat 4K HDR ripy do 30 GB.
adalx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arcani 27. 11. 2019 08:02

Díky všem, objednána ta 660, myslim, že mi bude stačit :D
Arcani
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Meridius 27. 11. 2019 10:20

Tak pak dej vědět, jak jsi spokojený....zvažuju buď tu v 65" variantě nebo 58 philips 7304...vzdálenost cca 4-4,5...takže těch 58 je asi hraničních....mám trošku horší zrak. Jinak, díval jsem se na ty pozorovací úhly, zarazilo mě třeba jak špatné je má 8002 od samsungu, to byla hodně katastrofa. Takže asi není VA jako VA. Takže i ty zkus zhodnotit, díky.
Meridius
Junior

Odeslat příspěvekod Arcani 3. 12. 2019 13:01

Meridius píše:Tak pak dej vědět, jak jsi spokojený....zvažuju buď tu v 65" variantě nebo 58 philips 7304...vzdálenost cca 4-4,5...takže těch 58 je asi hraničních....mám trošku horší zrak. Jinak, díval jsem se na ty pozorovací úhly, zarazilo mě třeba jak špatné je má 8002 od samsungu, to byla hodně katastrofa. Takže asi není VA jako VA. Takže i ty zkus zhodnotit, díky.

Tak měl sem možnost to porovnat s tou 8002 a za mě rozdíly, nikterak fundované. Samsung se mi zdál svižnější v rámci systému, ale horší v rámci možností a orientace. Osobně sem spokojený, na moje koukání to stačí a barvy resp obraz se mi líbí víc u toho TCL, samsung mi prijde víc přepaluje barvy a kontrasty, mi prijde a to TCL me vyhovuje vic realnym podáním barev a přislo mě, že má o něco lepší pozorovací úhly. Beru všechno zatim bez kalibrace na obou přistrojich. Na hry taky parada. Jen jedna vec me u TCL stvala a to ze nektery mody obrazu zpusobujou neprijemny blikani. Ale ty co pouzivam, primarne "kino" + "herni", jsou v super. Toť lajcký pohled :D Zatim nelituju, že sem šel do levnější TV.
Arcani
Kolemjdoucí