Philips 58PUS7304 vs. Hisense H55U7B

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 27. 11. 2019 17:58

Dobrý večer,
prosím o radu ve výběru TV pro rodiče. Požadavky jsou úhlopříčka 55'', maximum 58'' (víc není prostorově možné), cena maximálně 16 tisKč, sledování je 80% televizní vysílání (buď z antény nebo IPTV tak 1:1,
konkrétně IPTV je sledovanitv.cz), 20% filmy/seriály z externích zdrojů (HDD, flash) všech možných formátů - HDR mkv, avi, mp4... Pozorovací vzdálenost jsou 3-3,2 metru a víceméně na přímo, max. 20° odchýlení.

Z výše uvedených parametrů jsem výběr omezil na technologii LED (cenově není jiná možnost) a VA panel. Direct podsvícení a local dimming rozhodně vítány ... zkrátka co nejlepší parametry v daném cenovém rozsahu, znáte to O:-) A po studiu aktuální nabídky televizorů a pročtení postřehů na různých fórech a recenzích mi vzešli 2 favorité ...

1) Philips 58PUS7304 za 15.990 Kč
2) Hisense H55U7B za 14.990 Kč

Mohli byste mi prosím poradit, co je v poměru cena/kvalita lepší volba? Případně jestli se s danými požadavky nabízí nějaká ještě vhodnější alternativa, která oba uvedené modely "strčí do kapsy"?
Jinak z uvedených 2 modelů mě osobně trochu více láká ten Philips - sice o tisícovku dražší, ale 3 palce uhlopříčky navíc, lákavý ambilight a na základě recenzí se mi jevil i kvalitou obrazu malinko lepší. Ale osobní zkušenost s televizory této kategorie nemám, tak si rád nechám poradit a vyslechnout Vaše doporučení. Budu opravdu vděčný za jakékoliv tipy a postřehy.

Předem díky moc!
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod Meridius 27. 11. 2019 22:52

Ceny obou tv se dají srazit pomocí kuponů....v podstatě jsou pak na stejné úrovni. Takže je to opravdu otázka, co preferuješ. Co do technického zpracování bude lepší asi hisense. Ale zda to bude i v otázce obrazu, to bych si troufal pochybovat. Ten philips je v akci a jediné, co se mu vytýká je šedý rámeček a ovladač, který je špatně čitelný.

Ty tv jsou dle mého srovnatelné, ale philips má android a ambilight, který někdo vítá někdo považuje za kolotočářský.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 28. 11. 2019 10:58

Díky za odpověď. Právě mě více láká ten Philips a DO si myslím, že se dá přežít. Sám mám 65XF9005 od Sony a ten ovladač je taky všude v recenzích jako Achillova pata této TV, proklínán a pranýřován ... a já s ním víceméně nemám problém.

Jinak co se týče ambilightu, tak ten jde vždy vypnout, takže jako minus bych ho nikdy nebral. Na druhé straně na zmíněné Hisense jsem právě už četl pár nadávek na obraz...

A můžu se jen prosím zeptat, o jakých kuponech (a na jakém shopu) je řeč a na jakou cenu mohou TV srazit v případě Philipsu z 15.990 Kč? Nějak jsem nepostřehl.

Ještě jednou díky za odpověď.
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod Baf13 28. 11. 2019 11:07

Na Alze je to "TELKA1500" a platí na TV nad 10k.
To HISENSE nepleteš si tu kvalitu obrazu s U7A, to je loňský model a tam pár připomínek bylo, ale letošní modely jsem viděl na živo a obraz byl úplně v pohodě.
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 28. 11. 2019 13:40

Baf13: Díky moc, příjemné zjištění a ještě lepší cena :-) Zkusím počkat na zítřek, jestli na BF ještě nějak významně nepadne cena a asi pořídím Philips ;-)

Jinak s U7A si to nepletu, jedná se skutečně o letošní model U7B a našel jsem tuším na Heuréce 1 negativní recenzi na přerůžovělý podivný obraz a pak na jednom ze zahraničních fór víceméně podobnou stížnost na podání barev bez možnosti nastavením dojít ke spokojenosti.
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod Meridius 28. 11. 2019 14:11

Pak jsou u hisense ještě ty modely 7100, 7300, 7500...nevím, jaký je u U7B oproti nim rozdíl. Ještě tuším na hisense nefunguje prozatím hbo go.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 28. 11. 2019 21:45

Rich-doonie píše:Díky za odpověď. Právě mě více láká ten Philips a DO si myslím, že se dá přežít. Sám mám 65XF9005 od Sony a ten ovladač je taky všude v recenzích jako Achillova pata této TV, proklínán a pranýřován ... a já s ním víceméně nemám problém.

Ne všichni onen ovladač Sony tak kritizují. Částečně byl kritizován za příliš velkou konzervativnost, a že svým designem nenavazoval na design moderních placek.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod aspect 28. 11. 2019 21:50

@Rich-doonie u konkretních prodejcu máš nabídku prodloužení záruky na 5 let u Philipsu, mrkni na to :) http://www.tvpromotion.eu/cz/
U 50 palcoveho modelu kontroluju cenu na onlineshop.cz a na spacil.cz Spacil miva 6 hodinove akce snizeni ceny snad denne, nejniz jsem videl 14999,-
aspect
Kolemjdoucí