Sony KD-65XF9005 problem, bug v TV

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 5. 12. 2019 19:23

Když začínáš řešit síťové připojení. Zkusil jsi v TV zadat ručně IP (rezervovanou v routeru, nebo mimo rozsah DHCP, ale z rozsahu LAN) a DNS servery? Nejlépe od Google?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0055 5. 12. 2019 21:52

Jeste ne, ted jsem prijel domu... Akorat jsem tam hodil novy modem a pustil, akorat dneska uz toho mam plne riditka, tak akorat neco malo pustim a uvidim jake to bude. Start 21:45
0055
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 5. 12. 2019 22:01

U některých TV byl v minulosti problém s DNS... hlavně. Proto bylo vhodné zadat DNS ručně, a to ne DNS lokálního poskytovatele, ale od Google.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 6. 12. 2019 08:06

Obdivujem, tvoju vydrz. Byt tebou uz je davno zariadenie v servise/vratena v obchode alebo servisak u mna.
Keby to bolo po zaruke nepoviem nic ale takto...
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 0055 6. 12. 2019 12:22

Uz na to nemam nervy... Vcera vymena routeru nepomohla, dnes prehrala Africana, kajinka a u pelisku se po deseti minutach opet sekla. Zustal ale vysviceny obraz, tvrdy, nereaguje na DO a po nejake chvili se sama restartuje a nabehne do home. Uz na to nemam nervy, uz ji chci vratit a vzit si novou.
0055
Junior

Odeslat příspěvekod vecino 6. 12. 2019 14:07

Jak ti psal MgX, tak může být problém s DNS serverem tvého poskytovatele a tím, že změníš jen router nic nezměníš. Musíš si v nastavení routeru změnit DNS ručně na 8.8.8.8 nebo 8.8.4.4 a pak to zkus.

Pokud to neprojde, tak už to prosím tě sbal a pojď se věnovat něčemu smysluplnějšímu ju? :D
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0055 6. 12. 2019 14:32

ok, je to tam... Jelikoz mam cas protoze jsem trosku nemocny, tak mne to moc nestve, jen se moc bojim ze mne ty koukatelne veci skonci a naskoci tam neco jako ordinace nebo ulice nebo co to ted leti -))) A to bych mohl mit tu mozkovou prihodu fyzicky :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
0055
Junior

Odeslat příspěvekod 0055 6. 12. 2019 16:51

Dobojovano. Budto se podari vratit nebo servis. Za dnesek ctyri restarty, dva s novym modemem a dva nasledne po nakonfigurovani sitove karty a dns. Uz to muzu akorat tak vsichni vite co, myslim ze jsem tomu dal dost. Priorita je to samozrejme vratit a vzit si novy kus.

Mimochodem volal jsem do servisu, vyjadreni technika bylo ze si to tak ctrnact dni necha a pokud se nerestartuje jinde tak ze to bude tezke vymenit tu zakladni desku. Ten vstricny pristup mne docela ohromil. Snad kdyz to mam zaznamenane tak to bude realnejsi...
0055
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 6. 12. 2019 18:41

Nepochybuji o tom, že jestli máš nějakou dokumentaci, bude TV opraven. Pokud tedy nepřijdou na cokoliv neoprávněného. Pak by asi řešit nechtěli.

Jinak jsi psal ve druhém vlákně o servisním menu a bootloaderu. Předpokládám, že jsi OS z USB nakonec nepřehrál, neboť se domníváš, že je problém ve fošně?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0055 6. 12. 2019 20:33

Jsem o tom uz presvedceny... Jak jsem tady psal kdyz to udelala uplne poprve nebyl to stream ani z netflixu ale v domaci siti z NASu. Projevuje se to tak, ze TV vytuhne, chvili jeste prehrava zvuk az posleze zjisti ze ji nejaka komponenta nefunguje tak se po cca 4 minutach sama restartuje. Je to videt, protoze ji to trva dlouho a zobrazi po restartu logo androidu.

Posledni zoufaly krok bylo fyzicke odpojeni ethernetoveho kabelu. Nikdy nevytuhla, jen se objevilo po minute, dvou to kolecko a cislo uprostred jak po pripojeni nacitala. Ze by to bylo neco se siti nebo nepruchodnosti na to uz neverim. Jsem na siti denodenne a kdybych mel nejaky problem, vedel bych to. Chvilkovy, rozumej minutovy vypadek od netu ji vubec nerozhodi, pokud vytecou nabafrovane data, zobrazi kolecko a snazi se nacitat. Jakmile nacte pokracuje v prehravani.

Ze servisniho menu co se da lehce najit to preflashnout nejde, a nemelo by to ani valny smysl. Jen jsem to ihned neumel rozklicovat ze vadna bedna. Kdyz jsem zkousel poustet do hdmi jela porad bez vypadlu. Neudela to vzdy, dnes jsem to okolo devate rano zapnul a do teto chvile se restartovala 4x. Takze pokud prehraje jeden film a jeden dil serialu tak to vetsinou zvladne bez restartu.

Presto verim tomu ze pokud ta tv zije, nebo minimalne jeji bootloader ze to preflashovat pujde i tim samym FW, nebo budou mit nejaky servisni ktery flashne vzdy a pak treba ten posledni. Ale toto mne neresi muj problem, softem to nebude.
0055
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 6. 12. 2019 20:47

OK, osobně bych do toho už nezasahoval, pokud tedy nejsi technik a nemáš na to výbavu a možnosti. Prostě dej do servisu a uvidíš. Pak se určitě ozvi.

Vadných pár desek na fóru už bylo, né, že né.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vecino 22. 12. 2019 18:24

Dej pak vědět jak to dopadlo.
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miravopi 24. 12. 2019 15:57

Zkuste jeste vypnout na Tv datove sluzby Hbbtv (cervene tlacitko).
A testnete....
miravopi
Junior

Odeslat příspěvekod vecino 25. 12. 2019 10:11

@miravopi: Kde to jde vypnout? To mě celkem irituje.
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 25. 12. 2019 11:25

S tím měli někteří problém myslím jen u A6 i když možná i u 7čky. Jinak home-nastavení-nastavení kanálu-digitální nastavení - nastavení interaktivní aplikace
neis
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků