Prosím o pomoc s výběrem - Vaše názory - PHILIPS/SONY

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod OndrejSpe 9. 12. 2019 10:26

Zdravím,

po "anabázi", kterou jsem řešil zde na foru: viewtopic.php?f=1703&t=1303290&p=12434021#p12434021
vybírám novou TV za stávající LCD Samsung asi 10let stará. Vzhledem k tomu, že jsem byl zde spokojen a dostal zde na fóru velmi cenné informace, prosím ještě místní o Vaše rady/tipy/zkušenosti/pomoc s výběrem/atd.

Požadavky na TV jsou následující:
- Velikost obrazovky 50"-55" (asi raději ale 55" - čím větší tím "lepší" :) - Sledovací vzdálenost asi 3m.
- Chtěl bych Android TV, protože bych chtěl mít Kodi přímo v TV (nyní mam Kodi ve starém HTPC - již ale neumí 4K) - ostatní OS jiných výrobců, co jsem se alespoň dočetl, nemají možnost Kodi nainstalovat.
- Cena cca okolo 15tis. Kč
- Vzhledem k anabázi s TV THOMSON a sekáním obrazu, požadavek na kvalitní dopočítávání snímků i z HDMI, HbbTV, atd..
- TV bude využívána k:
-- DVBT2 (časem asi dokoupím Parabolu a Skylink základní za těch 89,-Kč, aby byla většina programu v HD i když sledujeme většinou spíše ČT)
-- přehrávání online obsahu z Kodi (StreamCinema plugin filmy/seriály - včetně 4K HDR 10)
-- youtube přímo z TV i 4K HDR videa
-- prohlížení fotek z mobilu (sdílení obrazu)
-- časem bych šel možná do upgrade HTPC (nebo bych šel do RaspBerry) pokud by nebyla již podpora AndroidTV a možnost provozovat Kodi přímo v TV apod., ale pokud by bylo Kodi v TV tak ideální
- HbbTV hlavně ČT (nesekající se obraz viz problémy s THOMSON TV v odkazu)
- digitální opt. výstup do Receiveru (snad má už většina TV)
- nejsem si jist panelem jestli VA nebo IPS - THOMSON byl VA a koukání ze sedačky i pod menším úhlem nebyl snad problém, ale asi bych šel spíše do IPS, i když zase se vychvaluje spíše VA, když nekoukám z úhlu? Většina koukání je asi přes den (resp. na světle). Občas kouknu na film večer (víkend), ale pokud je na IPS černá spíše černá než "úplně šedá", tak bych v tom zase tak problém neviděl.

Co jsem koukal, tak asi připadá v úvahu pouze PHILIPS a SONY, pokud chci AndroidTV resp. Kodi? TCL nevím, i když snad to také není úplně špatné, ale ten THOMSON je snad potažmo TCL, tak se toho už bojím.

Koukal jsem po/připadají v úvahu:
- Philips 55PUS7304/12 (IPS panel) (nebo 50" VA)
https://televize.heureka.cz/philips-55pus7304-12/ - (55" je IPS panel, 50" VA panel) - Zatím ještě v akci asi za 16tis. Kč - asi můj horký tip (PHILIPS má asi obecně kvalitní dopočítávání co jsem se dočetl) vyzkoušeno uživatelem Kutil71 (sekání - viz také odkaz výše), ale mate mě trochu "nedobrá" recenze předchozího modelu, hlavně dopočítávání v Kodi viz tento odkaz: viewtopic.php?f=1703&t=1300959&p=12360275 - snad je to jen problém starého modelu, nedočetl jsem se, že by u nového byl nějaký problém s Kodi a sekání obrazu... ale? Nebo zde viewtopic.php?f=1703&t=1302572&p=12413356 zkušenost od suldaX z prodejny PHILIPS/SONY. Zahraniční fora jsem něco pročetl a snad OK. Má Ambilight což kdo má, tak je s tím většinou spokojen, ale není rozhodující.

- Sony Bravia KD-55XG8096 (mělo by být IPS, HDR 10 by měl mít)
https://televize.heureka.cz/sony-bravia-kd-55xg8096/ - u SONY se obecně udává kvalitní obraz, ale nevím jak je to s Kodi atd. u SONY. Příapdně další úskalí atd. Cena asi 15500,- Kč.

- https://televize.heureka.cz/philips-58pus7304-12 možná ještě tato, ale je to už 58 ta 55 THOMSON mi přišla tak akorát až docela velká, ale 58" by měla mít VA panel.

Předem moc díky za rady/tipy/informace/zkušenosti. Případně pro kterou z těchto (nebo jiných) byste sáhli vzhledem k mým požadavkům a proč.
Naposledy upravil OndrejSpe dne 9. 12. 2019 12:20, celkově upraveno 4
OndrejSpe
Junior

Odeslat příspěvekod Baf13 9. 12. 2019 11:26

Do výběru můžeš zařadit i TCL 55EP680, má VA panel a Android
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OndrejSpe 9. 12. 2019 11:33

Díky ale osobně u TCL nějak nevím, cena je dobrá, ale ten vrácený THOMSON byl snad také v uvozovkách TCL a nějak se toho TCL už bojím včetně podpory OS atd, ale nemám to zase tak načtené. Raději bych asi nějakou ověřenější a déle fungující značku. Stačila mi už zkušenost s THOMSON :)
Naposledy upravil OndrejSpe dne 9. 12. 2019 12:13, celkově upraveno 1
OndrejSpe
Junior

Odeslat příspěvekod gustoh 9. 12. 2019 12:03

TCL ani zadarmo...Radsej daco priplatit a popripade vystihnut akciu na Philips na 5 rokov zaruky.Kazdy rok sa da ta akcia vyuzit.Aspon doteraz.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 9. 12. 2019 13:54

Sharp má taky Android TV.
Android TV ale taky neumí pořádně renderovat v 50 Hz.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 9. 12. 2019 16:32

Vzal jsem 58PUS7304 a jsem spokojen. Všechno jede tak nějak přirozeně, odezvy jsou minimální. Jsem nenáročný TV divák nemám archiv filmů a HDR jsem zatím neměl možnost posoudit.
VA panel černou docela umí, ale stačí sedět naproti jedné straně (okraji) obrazovky a černá na druhém okraji už není echt... Pozorováno při zobrazení okrajů kolem formátu 4:3...
Trošku bojuji s nastavením barev, protože jsou to hezké neóny. Jedovatá zelená a všudypřítomný modrý nádech. Takže jsem tyto kanály musel dost zeslabit a úměrně k tomu i červenou. Holt mám furt v oku starýho Panáka plazmu. Docela bych uvítal něčí hodnoty nastavení, třeba v obecném vlákně Philipsu.
Ještě jsem zvažoval Sonku 9005, ale má tady vlákno s neustálými problémy a o ty já byť i s malou pravděpodobností nestojím.
Hodnocení vztahuji k pořizovací ceně na Alze 14,5kKč a indeshitovi díky za tip na kupon TELKA1500.
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 9. 12. 2019 18:31

No vidíš, tak paráda :)
Důležitý je to podojit :)
Můžu se ti pak podívat, ale mám Philips OLED, nicméně obecně u všech televizí nastavuju movie mode, kterej je vždy takovej celuloidovej, nažloutlej. Je mi to příjemný. Někdy akorát třeba teplotu barev posunu do mírně studenějšího spektra, aby to nebylo až tolik nažloutlý.
Nicméně každýmu se líbí něco jinýho.
Ambilight ale super, že?
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rousini 9. 12. 2019 20:19

Ambilight je fajn, ale jsou žánry, kde vadí. třeba hokej a svítící reklamy nad mantinely, kdy ambilight to vytahuje na zeď. Ale podle potřeby to jedním tlačítkem deaktivuju...

Barvy jsem vždycky ladil na dobře nasvícenou tvář (zprávy), ale tady jsem nepochodil. Pleťovka byla dobrá, ale třeba dresy na biatlonu byly jako vánoční stromek. Zobrazil jsem svoje nakoukané fotky a ladil barvy trávníku, nebe a ruchu v ulicích. Teď jsem docela spokojen, jen nesmím přepnout přednastavený režim. To mi přijdou moje barvy mdlé, ale přitom jsou reálné.

Kino režim mi vadil s tím svým lehkým závojem, ale studené barevné podání to může eliminovat. Dík vyzkouším.
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod DRSG 9. 12. 2019 21:40

rousini píše:Ještě jsem zvažoval Sonku 9005, ale má tady vlákno s neustálými problémy a o ty já byť i s malou pravděpodobností nestojím.


Zvláštní, 55xf9005 mám půl roku a doteď bez jediného problému, bez záseku. Aktualizace firmwaru vydaného koncem listopadu na jedničku. Jediná výhrada je tlačítko Google play na DO, raději tam mohlo být YouTube.
Než jsem ji vybral, tak 50pus7303 byla jedním z kandidátů, který absolutně pohořel na oranžových tvářích (zejména moderátoři ČT). Takže mě ani nepřekvapuje, že to jaxi nemůžeš doladit.
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 10. 12. 2019 08:57

Ja mam sice Philips 55PUS7502, teda IPS (z roku 2017) a je pravda, ze cierna nie je 100% cierna po tme, ale vidno to iba na komplet tmavych plochach. Nie je to vsak nic strasne. Po tme je Ambilight nenahraditelny a myslim, ze takmer kazdy, kto ho skusil doma, tak by uz TV bez tejto funkcie nechcel (moj pripad). TV je svizna, VLC prehra takmer vsetko z NAS. KODI funguje tiez ok, ale oproti VLC je zbytocne komplikovane a pomale. Vsetky vylepsenia pohybu mam povypinane, lebo mi to pride neprirodzene, aj ked obcas sa pristihnem, ze sem tam nieco sekne (malokedy).
Hlasove ovladanie neviem zhodnotit, lebo ovladac k nej nema mikrofon, ale to je mozno skor vyhoda.

TV zacinala na AndroidTV 6, teraz ma verziu 8 a ma dostat aj verziu 9, cize Philips (TPM) sa konecne o svoje vyrobky stara. AndroidTV 8 dostali dokonca aj modely z roku 2015, teoreticky aj tie dostanu verziu 9. To je celkom rozdiel oproti starsim modelom (konkretne 47pus7108 bez Androidu), na ktorych postupne prestal fungovat aj youtube.

Aby som iba nechvalil, tak TV ma aj svoje muchy - podla mna trosku pomalsie prepinanie tv kanalov cez dvbt, ale neviem to porovnat s inymi vyrobcami, lebo na Slovensku dvbt skoro nikto nepozera ("dakujeme" Skylinku a jeho "dozivotne" zadarmo). Dalej spodna strana ovladaca s klavesnicou je taka, ze mam problem dociahnut na pismena v strede (kratke prsty). Dufam, ze toto uz bolo vyriesene v dalsich rokoch.

Za mna by som odporucil Philips (hlavne 58pus7304 - na velkost si rychlo zvyknes), ale ak budes moct mat za vyrazne lepsiu cenu Sony so zodpovedajucimi parametrami a nikdy si nemal skusenost s Ambilight, kludne ju zober.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gustoh 10. 12. 2019 11:16

michalko58..pre upresnenie: modely Philips z roku 2015 nedostali Android 8.Android 8 dostali len modely 2015 ktore boli upgradovane na verziu /R2 alebo /R3.
A tieto modely nedostanu Android 9 na 99 percent.Uz oficialne ani nedostavaju nove verzie SW ale zatial sa daju preinstalovat upravami v servisnom menu ale to je na dlhsie.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OndrejSpe 11. 12. 2019 08:46

Tak jsem včera objednal Philips 55PUS7304/12. Díky všem za příspěvky. Raději jsem vzal větší velikost 55 než 50 a tím pádem i iPS panel. Beru to tak, že je lepší nemít problém s pozorovacím úhlem na úkor ne tak super černé apod. Tak snad nebudu zklamán, ale měl jsem před tím staré LCD i když obraz není vůbec špatný IMHO. Hlavně abych zase neřešil sekání/blikání :) Je to koupeno přes internet, tak přinejhorším můžu do 14ti dní (zase) vrátit :)
Sdělím poté případné zkušenosti.
OndrejSpe
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 11. 12. 2019 09:27

Potom nam daj vediet ako si spokojny/nespokojny.

gustoh píše:michalko58..pre upresnenie: modely Philips z roku 2015 nedostali Android 8.Android 8 dostali len modely 2015 ktore boli upgradovane na verziu /R2 alebo /R3.
A tieto modely nedostanu Android 9 na 99 percent.Uz oficialne ani nedostavaju nove verzie SW ale zatial sa daju preinstalovat upravami v servisnom menu ale to je na dlhsie.


Vedel by si mi k tomuto povedat nieco viac, pripadne nasmerovat odkial mas taketo info? Pripadne do vlakna Philipsu aby sa dozvedeli aj ostatni.

Kludne aj do sukromnej spravy ak by to bolo nieco, co sa nema sirit ;-)
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gustoh 11. 12. 2019 10:22

Michalko58...jeden z TV co mam je Philips 2015 konkretne 43PUS7150.Dal som si ju uz pred asi dvoma rokmi upgradovat na /R2 a odvtedy s nou nie je ziaden problem.S Androidom na Philipsoch 2015 boli dost velke problemy ale tento upgrade /vymena zakladnej dosky/ ich spravil stabilne.Ja pouzivam externy satelitny prijimac takze co sa tyka internych tunerov tak to neviem ako je to s prepinanim a podobne.Ale Android je stabilny.No a od roku 2015 sledujem vsetky fora co sa tykali tohto modelu.Kedysi fungovalo aj priamo forum na stranke Philipsu a tam bolo velmi vela prispevkov a rieseni problemov ale toto forum z nepochopitelnych dovodov pre mna bolo zrusene.
Vela veci sa da docitat na tejto stranke este:
https://toengel.net/philipsblog/
A potom mam este doma 49PUS7503 a tam zatial este nie je Android 9.Tam je Android 8 a ten je stabilny tiez.Ziadne restary,vypadky,problemy.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 11. 12. 2019 12:29

Hej, stranky toengela poznam. android 9 ma byt podla neho v prvom stvrtroku 2020.

Co stal ten upgrade zakladnej dosky? U nasich je ta nestastna 47pus7108, kde je tiez taka moznost upgradu dosky na Android, ale vychadza to na 300+ Eur , co mi pride privela. Takych 100 by som bol ochotny risknut este.
michalko58
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků