Prosím o pomoc s výběrem - Vaše názory - PHILIPS/SONY

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod OndrejSpe 9. 12. 2019 11:26

Zdravím,

po "anabázi", kterou jsem řešil zde na foru: viewtopic.php?f=1703&t=1303290&p=12434021#p12434021
vybírám novou TV za stávající LCD Samsung asi 10let stará. Vzhledem k tomu, že jsem byl zde spokojen a dostal zde na fóru velmi cenné informace, prosím ještě místní o Vaše rady/tipy/zkušenosti/pomoc s výběrem/atd.

Požadavky na TV jsou následující:
- Velikost obrazovky 50"-55" (asi raději ale 55" - čím větší tím "lepší" :) - Sledovací vzdálenost asi 3m.
- Chtěl bych Android TV, protože bych chtěl mít Kodi přímo v TV (nyní mam Kodi ve starém HTPC - již ale neumí 4K) - ostatní OS jiných výrobců, co jsem se alespoň dočetl, nemají možnost Kodi nainstalovat.
- Cena cca okolo 15tis. Kč
- Vzhledem k anabázi s TV THOMSON a sekáním obrazu, požadavek na kvalitní dopočítávání snímků i z HDMI, HbbTV, atd..
- TV bude využívána k:
-- DVBT2 (časem asi dokoupím Parabolu a Skylink základní za těch 89,-Kč, aby byla většina programu v HD i když sledujeme většinou spíše ČT)
-- přehrávání online obsahu z Kodi (StreamCinema plugin filmy/seriály - včetně 4K HDR 10)
-- youtube přímo z TV i 4K HDR videa
-- prohlížení fotek z mobilu (sdílení obrazu)
-- časem bych šel možná do upgrade HTPC (nebo bych šel do RaspBerry) pokud by nebyla již podpora AndroidTV a možnost provozovat Kodi přímo v TV apod., ale pokud by bylo Kodi v TV tak ideální
- HbbTV hlavně ČT (nesekající se obraz viz problémy s THOMSON TV v odkazu)
- digitální opt. výstup do Receiveru (snad má už většina TV)
- nejsem si jist panelem jestli VA nebo IPS - THOMSON byl VA a koukání ze sedačky i pod menším úhlem nebyl snad problém, ale asi bych šel spíše do IPS, i když zase se vychvaluje spíše VA, když nekoukám z úhlu? Většina koukání je asi přes den (resp. na světle). Občas kouknu na film večer (víkend), ale pokud je na IPS černá spíše černá než "úplně šedá", tak bych v tom zase tak problém neviděl.

Co jsem koukal, tak asi připadá v úvahu pouze PHILIPS a SONY, pokud chci AndroidTV resp. Kodi? TCL nevím, i když snad to také není úplně špatné, ale ten THOMSON je snad potažmo TCL, tak se toho už bojím.

Koukal jsem po/připadají v úvahu:
- Philips 55PUS7304/12 (IPS panel) (nebo 50" VA)
https://televize.heureka.cz/philips-55pus7304-12/ - (55" je IPS panel, 50" VA panel) - Zatím ještě v akci asi za 16tis. Kč - asi můj horký tip (PHILIPS má asi obecně kvalitní dopočítávání co jsem se dočetl) vyzkoušeno uživatelem Kutil71 (sekání - viz také odkaz výše), ale mate mě trochu "nedobrá" recenze předchozího modelu, hlavně dopočítávání v Kodi viz tento odkaz: viewtopic.php?f=1703&t=1300959&p=12360275 - snad je to jen problém starého modelu, nedočetl jsem se, že by u nového byl nějaký problém s Kodi a sekání obrazu... ale? Nebo zde viewtopic.php?f=1703&t=1302572&p=12413356 zkušenost od suldaX z prodejny PHILIPS/SONY. Zahraniční fora jsem něco pročetl a snad OK. Má Ambilight což kdo má, tak je s tím většinou spokojen, ale není rozhodující.

- Sony Bravia KD-55XG8096 (mělo by být IPS, HDR 10 by měl mít)
https://televize.heureka.cz/sony-bravia-kd-55xg8096/ - u SONY se obecně udává kvalitní obraz, ale nevím jak je to s Kodi atd. u SONY. Příapdně další úskalí atd. Cena asi 15500,- Kč.

- https://televize.heureka.cz/philips-58pus7304-12 možná ještě tato, ale je to už 58 ta 55 THOMSON mi přišla tak akorát až docela velká, ale 58" by měla mít VA panel.

Předem moc díky za rady/tipy/informace/zkušenosti. Případně pro kterou z těchto (nebo jiných) byste sáhli vzhledem k mým požadavkům a proč.
Naposledy upravil OndrejSpe dne 9. 12. 2019 13:20, celkově upraveno 4
OndrejSpe
Junior

Odeslat příspěvekod Baf13 9. 12. 2019 12:26

Do výběru můžeš zařadit i TCL 55EP680, má VA panel a Android
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OndrejSpe 9. 12. 2019 12:33

Díky ale osobně u TCL nějak nevím, cena je dobrá, ale ten vrácený THOMSON byl snad také v uvozovkách TCL a nějak se toho TCL už bojím včetně podpory OS atd, ale nemám to zase tak načtené. Raději bych asi nějakou ověřenější a déle fungující značku. Stačila mi už zkušenost s THOMSON :)
Naposledy upravil OndrejSpe dne 9. 12. 2019 13:13, celkově upraveno 1
OndrejSpe
Junior

Odeslat příspěvekod gustoh 9. 12. 2019 13:03

TCL ani zadarmo...Radsej daco priplatit a popripade vystihnut akciu na Philips na 5 rokov zaruky.Kazdy rok sa da ta akcia vyuzit.Aspon doteraz.
gustoh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 9. 12. 2019 14:54

Sharp má taky Android TV.
Android TV ale taky neumí pořádně renderovat v 50 Hz.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod rousini 9. 12. 2019 17:32

Vzal jsem 58PUS7304 a jsem spokojen. Všechno jede tak nějak přirozeně, odezvy jsou minimální. Jsem nenáročný TV divák nemám archiv filmů a HDR jsem zatím neměl možnost posoudit.
VA panel černou docela umí, ale stačí sedět naproti jedné straně (okraji) obrazovky a černá na druhém okraji už není echt... Pozorováno při zobrazení okrajů kolem formátu 4:3...
Trošku bojuji s nastavením barev, protože jsou to hezké neóny. Jedovatá zelená a všudypřítomný modrý nádech. Takže jsem tyto kanály musel dost zeslabit a úměrně k tomu i červenou. Holt mám furt v oku starýho Panáka plazmu. Docela bych uvítal něčí hodnoty nastavení, třeba v obecném vlákně Philipsu.
Ještě jsem zvažoval Sonku 9005, ale má tady vlákno s neustálými problémy a o ty já byť i s malou pravděpodobností nestojím.
Hodnocení vztahuji k pořizovací ceně na Alze 14,5kKč a indeshitovi díky za tip na kupon TELKA1500.
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 9. 12. 2019 19:31

No vidíš, tak paráda :)
Důležitý je to podojit :)
Můžu se ti pak podívat, ale mám Philips OLED, nicméně obecně u všech televizí nastavuju movie mode, kterej je vždy takovej celuloidovej, nažloutlej. Je mi to příjemný. Někdy akorát třeba teplotu barev posunu do mírně studenějšího spektra, aby to nebylo až tolik nažloutlý.
Nicméně každýmu se líbí něco jinýho.
Ambilight ale super, že?
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rousini 9. 12. 2019 21:19

Ambilight je fajn, ale jsou žánry, kde vadí. třeba hokej a svítící reklamy nad mantinely, kdy ambilight to vytahuje na zeď. Ale podle potřeby to jedním tlačítkem deaktivuju...

Barvy jsem vždycky ladil na dobře nasvícenou tvář (zprávy), ale tady jsem nepochodil. Pleťovka byla dobrá, ale třeba dresy na biatlonu byly jako vánoční stromek. Zobrazil jsem svoje nakoukané fotky a ladil barvy trávníku, nebe a ruchu v ulicích. Teď jsem docela spokojen, jen nesmím přepnout přednastavený režim. To mi přijdou moje barvy mdlé, ale přitom jsou reálné.

Kino režim mi vadil s tím svým lehkým závojem, ale studené barevné podání to může eliminovat. Dík vyzkouším.
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod DRSG 9. 12. 2019 22:40

rousini píše:Ještě jsem zvažoval Sonku 9005, ale má tady vlákno s neustálými problémy a o ty já byť i s malou pravděpodobností nestojím.

Zvláštní, 55xf9005 mám půl roku a doteď bez jediného problému, bez záseku. Aktualizace firmwaru vydaného koncem listopadu na jedničku. Jediná výhrada je tlačítko Google play na DO, raději tam mohlo být YouTube.
Než jsem ji vybral, tak 50pus7303 byla jedním z kandidátů, který absolutně pohořel na oranžových tvářích (zejména moderátoři ČT). Takže mě ani nepřekvapuje, že to jaxi nemůžeš doladit.
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 10. 12. 2019 09:57

Ja mam sice Philips 55PUS7502, teda IPS (z roku 2017) a je pravda, ze cierna nie je 100% cierna po tme, ale vidno to iba na komplet tmavych plochach. Nie je to vsak nic strasne. Po tme je Ambilight nenahraditelny a myslim, ze takmer kazdy, kto ho skusil doma, tak by uz TV bez tejto funkcie nechcel (moj pripad). TV je svizna, VLC prehra takmer vsetko z NAS. KODI funguje tiez ok, ale oproti VLC je zbytocne komplikovane a pomale. Vsetky vylepsenia pohybu mam povypinane, lebo mi to pride neprirodzene, aj ked obcas sa pristihnem, ze sem tam nieco sekne (malokedy).
Hlasove ovladanie neviem zhodnotit, lebo ovladac k nej nema mikrofon, ale to je mozno skor vyhoda.

TV zacinala na AndroidTV 6, teraz ma verziu 8 a ma dostat aj verziu 9, cize Philips (TPM) sa konecne o svoje vyrobky stara. AndroidTV 8 dostali dokonca aj modely z roku 2015, teoreticky aj tie dostanu verziu 9. To je celkom rozdiel oproti starsim modelom (konkretne 47pus7108 bez Androidu), na ktorych postupne prestal fungovat aj youtube.

Aby som iba nechvalil, tak TV ma aj svoje muchy - podla mna trosku pomalsie prepinanie tv kanalov cez dvbt, ale neviem to porovnat s inymi vyrobcami, lebo na Slovensku dvbt skoro nikto nepozera ("dakujeme" Skylinku a jeho "dozivotne" zadarmo). Dalej spodna strana ovladaca s klavesnicou je taka, ze mam problem dociahnut na pismena v strede (kratke prsty). Dufam, ze toto uz bolo vyriesene v dalsich rokoch.

Za mna by som odporucil Philips (hlavne 58pus7304 - na velkost si rychlo zvyknes), ale ak budes moct mat za vyrazne lepsiu cenu Sony so zodpovedajucimi parametrami a nikdy si nemal skusenost s Ambilight, kludne ju zober.
michalko58
Junior

Odeslat příspěvekod gustoh 10. 12. 2019 12:16

michalko58..pre upresnenie: modely Philips z roku 2015 nedostali Android 8.Android 8 dostali len modely 2015 ktore boli upgradovane na verziu /R2 alebo /R3.
A tieto modely nedostanu Android 9 na 99 percent.Uz oficialne ani nedostavaju nove verzie SW ale zatial sa daju preinstalovat upravami v servisnom menu ale to je na dlhsie.
gustoh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OndrejSpe 11. 12. 2019 09:46

Tak jsem včera objednal Philips 55PUS7304/12. Díky všem za příspěvky. Raději jsem vzal větší velikost 55 než 50 a tím pádem i iPS panel. Beru to tak, že je lepší nemít problém s pozorovacím úhlem na úkor ne tak super černé apod. Tak snad nebudu zklamán, ale měl jsem před tím staré LCD i když obraz není vůbec špatný IMHO. Hlavně abych zase neřešil sekání/blikání :) Je to koupeno přes internet, tak přinejhorším můžu do 14ti dní (zase) vrátit :)
Sdělím poté případné zkušenosti.
OndrejSpe
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 11. 12. 2019 10:27

Potom nam daj vediet ako si spokojny/nespokojny.

gustoh píše:michalko58..pre upresnenie: modely Philips z roku 2015 nedostali Android 8.Android 8 dostali len modely 2015 ktore boli upgradovane na verziu /R2 alebo /R3.
A tieto modely nedostanu Android 9 na 99 percent.Uz oficialne ani nedostavaju nove verzie SW ale zatial sa daju preinstalovat upravami v servisnom menu ale to je na dlhsie.

Vedel by si mi k tomuto povedat nieco viac, pripadne nasmerovat odkial mas taketo info? Pripadne do vlakna Philipsu aby sa dozvedeli aj ostatni.

Kludne aj do sukromnej spravy ak by to bolo nieco, co sa nema sirit ;-)
michalko58
Junior

Odeslat příspěvekod gustoh 11. 12. 2019 11:22

Michalko58...jeden z TV co mam je Philips 2015 konkretne 43PUS7150.Dal som si ju uz pred asi dvoma rokmi upgradovat na /R2 a odvtedy s nou nie je ziaden problem.S Androidom na Philipsoch 2015 boli dost velke problemy ale tento upgrade /vymena zakladnej dosky/ ich spravil stabilne.Ja pouzivam externy satelitny prijimac takze co sa tyka internych tunerov tak to neviem ako je to s prepinanim a podobne.Ale Android je stabilny.No a od roku 2015 sledujem vsetky fora co sa tykali tohto modelu.Kedysi fungovalo aj priamo forum na stranke Philipsu a tam bolo velmi vela prispevkov a rieseni problemov ale toto forum z nepochopitelnych dovodov pre mna bolo zrusene.
Vela veci sa da docitat na tejto stranke este:
https://toengel.net/philipsblog/
A potom mam este doma 49PUS7503 a tam zatial este nie je Android 9.Tam je Android 8 a ten je stabilny tiez.Ziadne restary,vypadky,problemy.
gustoh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michalko58 11. 12. 2019 13:29

Hej, stranky toengela poznam. android 9 ma byt podla neho v prvom stvrtroku 2020.

Co stal ten upgrade zakladnej dosky? U nasich je ta nestastna 47pus7108, kde je tiez taka moznost upgradu dosky na Android, ale vychadza to na 300+ Eur , co mi pride privela. Takych 100 by som bol ochotny risknut este.
michalko58
Junior

Odeslat příspěvekod gustoh 11. 12. 2019 14:21

Ja som kupoval tu 43PUS7150 december 2015 s 5 rocnou zarukou a tusim v januari 2018 mi menili tu dosku.Nahlasil som do servisu ake chyby mi ten TV robi a povedali mi ze v ramci zaruky ak chcem mi spravia upgrade na R2.Tak som nevahal a do tyzdna som to mal hotove.Takze u mna zadarmo a TV je este rok v zaruke.V servise hovorili ze takychto upgrade v ramci zaruky robili vela.Ale dat za to 300 Euri tak to by som teraz asi nedal.Radsej daco dolozit a kupit novy TV.Tie TV Philips Android 2015 neboli moc vydarene kvoli HW ale potom to uz od 2016 bolo podstatne lepsie.Najhorsie boli PUS7100 a PUS7600.
gustoh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michalko58 11. 12. 2019 16:05

Jaaaj, tak to potom si dobre pochodil. Zmysel za tu cenu to nema, TV pekne dozije tak ako bola vyrobena.
michalko58
Junior

Odeslat příspěvekod OndrejSpe 16. 12. 2019 15:47

Jak jsem již psal, objednal jsem tedy nakonec Philips 55PUS7304/12. Po nedobrých zkušenostech s THOMSON. Trochu jsem měl obavy z některých problémů (s Kodi apod.) z popisu zde viewtopic.php?f=1703&t=1300959&p=12360275
které se ale u mě na novějším modelu neukázaly. Níže uvádím (zatím) nasbírané zkušenosti.

PHILIPS je (za cenu asi 6,5tis. Kč navíc) úplně někde jinde než THOMSON.
Design není vůbec špatný, rozhodně mi nepřijde, že by se jednalo o nějaké levné zpracování, jak jsem se někde tady myslím od někoho dočetl. Podstavec je bytelný, neruší. Nebyl jsem si jistý, jak bude vypadat stříbrná (měl jsem TV vždy černé), vypadá super. Nakonec se skvěle hodí ke stříbrnému receiveru Pioneer a stříbrnému HTPC. Líbí se mi podstavec, otáčení (když se jde ke kabelům). Už po prvním spuštění (bez nastavování) byl obraz skvělý. Obraz se ze všech zdrojů co jsem zatím zkoušel NESEKÁ/NEBLIKÁ (haleluja... :). Na rozdíl od THOMSON Android TV zatím ani jednou nezatvrdnul, ani neprovedl samovolně funkci, kterou jsem nestiskl na ovladači (to se na THOMSON stalo několikrát). KODI jsem nainstalovat bez potíží. Rozchodil jsem pluginy (StreamCinema). KODI oproti THOMSON přehraje plynule i cca více jak 30GB 4K HDR10 HEVC soubor (THOMSON se začal sekat zhruba na polovičním souboru, jestli to nebylo zrovna internetem). U přehrávání 4K HDR v KODI mi přijdou "vybledlejší barvy" (ještě budu zjišťovat proč), snažím se toto doladit nastavením v TV, ale zatím mi snad přijde i lepší/hezčí fullHD (nějaký větší soubor). Někdy se v KODI stane, že u HEVC souboru se přehrává jen "černá obrazovka", ale to je možná jen souborem (není to vždy). Velikost obrazu při přehrávání jsem nastavil na trvalo 16:9 pak je poměr ok, jinak to v KODI přehrávalo nějaké smrsknuté. (Zatím toto asi jediné "bolesti" - tohle zase THOMSON nedělal). Přehrávání 4K HDR z youtube paráda. Na Ambilight jsem si musel zvyknout, nejdříve mi to přišlo takový divný, pak jsem vypnul všechny ostatní světla a nechal svítit jen TV a musím říct, je to docela návykové :), krásně to dotváří atmosféru. Jen bych uvítal možnost nastavit si celkovou intenzitu osvětlení, jdou měnit jen režimy. DO je příjemné, funguje parádně ze všech směrů, nemusí se mířit atp. Ale mam AllInOne ovladač (programovací včetně spouštění všech zařízení naráz atd.). Menu v TV jsou v pohodě. V běžném světle je černá černá. Neúplně černou je vidět až při sledování ve tmě a na černých pruzích. HbbTV také OK. Už obraz z HTPC (DVI/HDMI) je ostrý oproti THOMSON, kde byl takový viditelně neostrý.

Hned na začátek jsem si pustil Ad Astra a zážitek super. :) S TV jsem zatím spokojen, úplně povýšila zážitek ze sledování (bez legrace). Obraz parádní, žádné sekání/blikání (funkci pohyb jsem zapnul na volbu plynulé a přijde mi to ještě plynulejší), ambilight super. Takže díky Kutil71 za nasměrování na dobrý tip. :)

Pokud byste měl někdo ještě nějaký konkrétnější dotaz, rád odpovím.
OndrejSpe
Junior

Odeslat příspěvekod Kutil71 16. 12. 2019 18:06

Dobrý den, jsem rád, že jste spokojený. Snad Vám bude TV dlouho sloužit. Jenom poznámku k tomu ambilightu, u Philipsů někde hlouběji v nastaveních lze nastavit jas, sytost barev... ambilightu podle vlastních požadavků. Vyberete režim a potom si nastavíte intenzitu a barevnost osvětlení podle svých představ. Doporučuji spíše mírnější intenzitu, jinak Vám to může časem vadit.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 16. 12. 2019 22:08

Také mě překvapilo, že OndrejSpe naznačuje nemožnost redukovat jas, popřípadě sytost u Ambilightu. Toto nastavení bylo dostupné napříč všemi modely s Ambilightem a divil bych se, kdyby se Philips rozhodl ho zrušit.

Pokud se jedná o modely s Androidem, je třeba vstoupit do rozšířené nabídky funkcí, ne, do rychlých nastavení, která se vyvolají při prvotním zavolání settingu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod OndrejSpe 17. 12. 2019 09:33

Na Ambilight je tam tlačítko, kde jsou k výběru právě jen ty režimy. Kouknu ale ještě do té rozšířené nabídky, jestli toto ještě lze nějak nastavit. Přišlo mi divný, že by intenzitu osvětlení nastavit nešlo, jen režimy.
Včera jsem se snažil seřadit kanály a taky mi chvilku trvalo, než jsem přišel, jak na to. Nastrkají se do oblíbených, pak už se vybere kategorie oblíbené a přepínají se pak už jen ty oblíbené. Jen jsem nepřišel na to, jak ty oblíbené ještě řadit. Musle jsem to tam nastrkat, jak jsem chtěl aby to šlo po sobě.
Díky za info a tip. Dám ještě vědět, jestli jsem našel další nastavení Ambilightu.
OndrejSpe
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 17. 12. 2019 12:04

Philips má tlačítko PLUS. Jeho spuštění zavolá různé funkce a možnosti v různých chvílích. Zkus při editaci stanic. Teoreticky bys měl mít možnost do oblíbených přidat celý seznam jednorázově, prostřednictvím "klonování" seznamu. Pak v něm jednoduchým označením příslušné stanice tuto přesuneš, kam potřebuješ.
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod rousini 17. 12. 2019 12:32

Ambilight a jeho intenzita nastavit jde, včetně barvy (malby) stěny. Jen to chce do rozšířeného nastavení.
Stejně tak lze řadit TV programy, stáhni si manuál k TV...
Já souhlasím s hodnocením, je to slušná telka za pár šušňů. Žádné čekání, opožděné reakce nebo samovolné nebo vynucené restarty. Na stříbrný rámeček si chce chvilku zvykat než se začne líbit. DO je v podstatě nečitelné, nicméně křížový ovladač s potvrzovacím tlačítkem fuguje poslepu a horní skupina tlačítek pro přehrávač plus spodní skupina 1,2,3....9,0 se automaticky zapamatuje. Pánbůh zaplať za L šipku, která mj. vrací předchozí kanál a ten následující furt dokola.
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod OndrejSpe 18. 12. 2019 14:38

Ano potvrzuji je to tak, další nastavení Ambilight jsem našel v rozšířeném nastaveni Androit TV - je to to ozubené kolečko. Lze nastavit intenzitu, barvu stěny atd. Věřím, že kanály seřadit ještě půjde, ale zatím už není ani třeba. Na stříbrnou jsem si zvykl rychle a jak jsem už psal, hodí se mi i ke stříbrnému zbytku (receiver, HTPC). Horší čitelnost na tl. se obecně uvádí u zkušeností uživatelů, ale na šipky se koukat nemusí (na tom ovladači se i šipky tak příjemně mačkají/cvakají), horší je hledání tl. Play, Stop, atd.
Mě to tedy ale ani netrápí, mam programovací AllInOne ovladač (i s podsvícením tl.)
OndrejSpe
Junior

Odeslat příspěvekod maro2455 18. 12. 2019 15:53

Jaky presne typ AllinOne ovladace mate? Potrebuji neco na tv+receiver+o2tv+android box.
Diky
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OndrejSpe 20. 12. 2019 11:36

Mam toto https://www.techspot.com/products/remot ... 603.47920/
Má to barevný dotykový LCD displej, funkci Aktivity, kde si můžu naprogramovat přes PC spoustu akcí - takže třeba jedním stiskem tl. ALL_ON na displeji zapnu všechny zařízení, LED světla, včetně třeba i rovnou přepnutí na HDMI, stejně tak dám tl. ALL_OFF a zase vše vypnu. "Obraz" na displeji lze posouvat/stránkovat, takže si na displej můžu dát spoustu tl., nemusím používat jen ty pevné na ovladači. Lze si nastavit i Oblíbené včetně vlastní barevné ikonky (třeba TV program nemusím si pamatovat číslo). Případně si na ovladači přepnu, který ovladač chci zrovna používat. Nastavování/programování probíhá přes USB kabel do PC a SW v PC. Umí samozřejmě načíst IR signál z jiného ovladače. Můžu si nastavit, že během aktivity (ALL_ON) chci třeba zmáčknout na TV MUTE (protože mam zvuk na receiveru) atd. Má to dokovačku na nabíjení baterie. Bohužel se už ale tento ovladač neprodává. Mam ho už asi 4 roky (možná i víc), takže ten povrch už není nic moc, lesklá část se už odlupuje. Měnil jsem v něm už baterii za novou. Baterie vydrží zhruba týden nabitá. Až ovladač zdechne, tak vůbec nevím co za něj koupím (tenkrát stál asi 2-3 tis. Kč). Jsem s ním moc spokojen. Jen jsem ho ještě nestihl přeprogramovat na novou TV (v aktivitách), ale budou svátky :) Jinak jsem z menu DO přidal nový a vybral Philips TV a už funguje. Jen jsem si přidal ještě nějaká tl. snímáním IR signálu z originálního DO k TV. Tenkrát jsem koukal ještě po nějakém logitech harmony, ten byl také nějak programovací, ale v podobné ceně neměl myslím displej. Dneska má co jsem koukal, ale stojí cca 5tis. Kč, takže nic levného. Je snad ale i něco za cca 2tis. Kč od Logitechu. Víc jsem to ale nestudoval.
OndrejSpe
Junior

Odeslat příspěvekod Kutil71 20. 12. 2019 15:16

Dobrý den, na běžné ovládání nemusíte mít tak drahé DO. Já používám na 4 přístroje:
https://www.alza.cz/ofa-comfort-essence-4-d4156216.htm
na 2 přístroje:
https://www.softcom.cz/eshop/ofa-urc712 ... 06566.html
obecně:
https://www.oneforall.com/universal-remotes/products
Ovladače jsou také učící se a podporují makra ( sekvenci příkazů) a jsem spokojený.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod maro2455 20. 12. 2019 23:18

Diky, ten pro 4 zarizeni by mohl byt presne pro me. Prosim jako realny priklad..Da se udelat to jedno makro hned pro zapnuti vsech 4 zarizeni (tv, o2tv, avr, android box) a navolit na avr vystup hdmi 2 a pripadne uprava hlasitosti avr a o2tv? Diky
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kutil71 21. 12. 2019 11:16

Já mám u ovladače pro 4 zařízení jedno makro pro vstup do zanořených nastavení TV, u druhého ( pro 2 zařízení) mám 2 makra. Jedno přepne TV z jakékoliv pozice do výchozí TV pozice, otevře seznam vstupů AV, najede na požadovaný vstup HDMI, přepne na něj a přepne dálkový ovladač z ovládání TV na ovládání set top boxu. Tedy celkem asi 10 příkazů. Ovladač umí tedy více maker ( nevím kolik) a podle návodu může mít makro maximálně 15 příkazů.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OndrejSpe 2. 1. 2020 15:39

@maro2544 Tohle přesně ten můj umí, zapnout všechny zařízení (včetně LED světel) nastavit na TV mute, přepnout vstup HDMI a na receiveru nastavit třeba vstup TV (kdyby to bylo zapnuto na jiném vstupu) s možností nastavení prodlevy mezi příkazy. To se docela hodilo u požadavku na přepnutí na HDMI, pač než se TV spustí a začne reagovat na další povely, tak bez nastavení prodlevy přepnutí na HDMI nefungovalo (provedlo se to moc brzy). Tento ovladač má i ten displej, takže lze použít i vlastní tl. na displeji (včetně stránkování), ne jen ty pevné. Makra jsou také na displeji, takže jich tam lze mít hromadu. Mam makro na zapnutí/vypnutí všeho, ale třeba i makro na zapnutí všeho ale bez TV (LED světla, mute na TV a zapnutí a přepnutí na receiver vč. vstupu) když už třeba TV běží (zapne ji manželka ne makro funkcí) a já chci zapnout už jen zbytek.
Chtěl jsem ovladač o svátcích přeprogramovat na novou TV (resp. upravit tu makro funkci) a ejhle ten SW na CD byl jen "odkaz" na WEB aplikaci (EZ-RC), které už skončila podpora a nejde ji už ani spustit. To mě tedy docela dostalo. Nepotřebuji mít aktuální verzi aplikace, stačilo by kdyby ji šlo alespoň spustit, abych si to mohl nějak zkonfigurovat. Už jsem myslel, že holt asi teda smůla a přeprogramovat to nepůjde, ale nakonec jsem googlil a narazil na SW Remote Master - RMIR, u kterého jsem si data z ovladače načetl a pak je upravil dle potřeby. Není to tak super jako bylo asi to EZ-RC, ale funguje to. Takže nyní už zase makro funguje i s novou TV. Kdyby to někdo třeba řešil: http://www.hifi-remote.com/forums/viewt ... p?t=100607

@Kutil71 Prosím. Jak se na tom ovladači pro 4 pouští ta makro funkce? Je tam na to nějaké konkrétní tlačítko? Jde si nastavit víc makro funkcí, třeba mimo zapnutí i celkové vypnutí všech zařízení, jak vybírám makro, které chci? Jak se to makro a DO programuje? Umí se ovladač naučit nějakou funkci z originálního DO, tedy snímat IR signál z jiného DO? Případně můžu změnit funkci nějakého tl. na jiné? Díky za info
OndrejSpe
Junior

Odeslat příspěvekod ale 2. 1. 2020 19:02

Objevil sem tuto TV - Philips 55PUS7304 v nabídce T-Mobile - za 11 500 Kč. Novou TV chci nějak během zimy/jara kupovat a taky přemýšlím právě nad pořízením té jejich IPTV televize, takže by se toho dalo takhle zároveň využít. Za tu cenu "jejich" ceny by to teda neměla být špatná nabídka, špatná TV?
ale
Junior

Odeslat příspěvekod Kutil71 3. 1. 2020 00:05

to OndrejSpe
Dálkové ovládání pro 4 přístroje mě plně vyhovuje. Makro: lze přiřadit kterémukoliv tlačítku, může obsahovat až 15 libovolných příkazů, já používám 2 makra. Je to kromě jiného i učící se ovladač, tedy umí snímat IR signál z originálního DO, bez problému můžete změnit funkci nějakého tlačítka na jiné. Ovladač umí samozřejmě i další věci. Za 500 Kč je to dobrá volba. Více se dozvíte v návodu:
https://www.oneforall.com/sites/default ... 010519.pdf
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kub4a 3. 1. 2020 00:50

Zdravím také přemýšlím nad 55" ale trošku se obávám IPS panelu, mohl bych poprosit o fotografií ve tmě černého podkladů, třeba na YouTube Black screen test? Zajmalo by mě jak moc je černá šedou. Dost koukám na sci-fi a hraju Xbox s tam jsou hodně černé scény děkuji
kub4a
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OndrejSpe 3. 1. 2020 11:18

@ale Cena 11500,- Kč je super cena, ale nevím čím je to podmíněno, předpokládám nějakým závazkem na X měsíců, takže je otázkou, zda se to v celku vyplatí, ale to už si musíte samozřejmě spočítat. Mě stála asi 16000,- Kč v akci a to byla nejlevnější nabídka, kterou jsem našel, další nejlevnější byla už asi za 17tis. Kč. Záleží na co jste zvyklý, jaká máte nároky a na co budete TV používat. Nicméně jak jsem již uváděl, já jsem s TV spokojen a mohu jí určitě doporučit.
@Kutil71 Díky za info. Cena 500 Kč je super cena, pokud to umí i takto programovat a makra. To bývalo obvyklé spíše u dražších DO. Programování je možné, jak jsem zběžně koukal, jen na DO, žádný SW? Nenašel jsem možnost nastavení prodlevy mezi příkazy, to asi nejde? Je tam poněkud málo tlačítek na ty makra, lze asi použít ty WATCHTV, WATCHMOVIE a nastavit si je, ale pak už bych musel zabrat asi jiné tl. No doufám, že mi ten můj ovladač ještě nějakou tu dobu vydrží. :) Byl určitě dražší, ale ten displej je super - vejde se tam hromada tlačítek.
@kub4a Přes den a při běžném sledování to nepoznáte, černá je černá. Kdy je to "pozorovatelné" je "jen" při sledování TV večer za tmy a jen na těch černých pruzích (když film není přes celou obrazovku) nebo možná při větších černých plochách ve filmu (obraz je hodně ve tmě). Tam je to pak trochu vidět, resp. černá není úplně černá, ale nic strašného. Záleží také jak je TV nastavena co se týče podsvitu. Když je vyšší podsvit je to více vidět (více šedivé), když nižší podsvit je to méně vidět. Pro mě nic strašného, nepřijde mi to jako problém. Lepší, než když to mění barvy z úhlu. Barvy a celkový obraz tento PHILIPS zobrazuje super, řekl bych že je to lepší než VA od THOMSON, ale černá byla asi opravdu lepší. Pokud nesledujete TV z úhlu, tak může být VA panel, který by tuto "šedivou" neměl dělat, ale jak koukáte i z mírného úhlu, pak už pozor šel bych raději do IPS, protože VA začne měnit barvy což jsem sledoval na tom THOMSONu (ten byl VA). Xbox jsem zkoušel a neviděl jsem šedivou, ale nebyla to "tmavá" hra (FORZA a něco dalšího). Pokud byste chtěl VA panel, tak by měl být v uhlopříčce 50" nebo 58". Vyfotit to mohu zkusit, ale nevím, jestli to bude na té fotce nějak vůbec vidět. Jinak jsem řešil stejné, chtěl jsem 55" (50" mi přišlo malé), ale 58" zase už poněkud velké. Taky jsem se trochu obával IPS a zobrazení černé, ale zase na TV koukám někdy přece jen trochu z úhlu a 55" mi přišla prostě ideální velikost, tak jsem šel do IPS.
OndrejSpe
Junior

Odeslat příspěvekod ale 3. 1. 2020 17:21

OndrejSpe: je to se závazkem na dva roky, resp. TV jako taková ne ale ale ta jejich IPTV ano. Já mám možnost mít na tu IPTV 50% slevu, takže místo 900 Kč by byla za 450 Kč, tudíž včetně platby za tu TV (23x500 Kč) bych ji měl po uplnyutí těch 2 let jakoby "zadarmo". Dívat se budu jak na klasické DVB-T2 vysílání, resp. tedy variantu přes IPTV, tak i filmy a seriály jak z Netflixu atd., tak i z externího HDD či z NASu.
ale
Junior

Odeslat příspěvekod OndrejSpe 8. 1. 2020 10:23

@ale Jestli jste uvažoval o IPTV od nich už třeba i před tím, tak asi není co řešit a TV za tu cenu už je pak jako bonus :)
Měsíčně 900 Kč je docela dost, ale 450 Kč už je příjemnější. Za mě můžu TV doporučit.
Otázkou bude podpora verzí Androidu na té TV, jak dlouho to bude podporováno. Já chtěl Android TV kvůli Kodi, takže nebylo o čem. Jestli budete sledovat IPTV, Netflix a obsah z disku, tak Android asi není úplně nutný, tohle by mělo jít i na ostatních OS. Nevím, jak je to u ostatních OS s podporou, asi je to dáno i značkou. Kamarád říkal, že má asi 8 let starý Samsung a většina aplikací už mu nefunguje, takže už má TV jen jako zobrazovací panel.
OndrejSpe
Junior

Odeslat příspěvekod ale 8. 1. 2020 11:45

To znam, tak jsem na tom v soucasnosti s mou 9 let starou plazmou :) Normalne bych nastupce hledal mezi OLEDy, ale vzhledem k vypalovani obrazu - sleduju casto porady s titulkama a na plazme se mi dva pruhy dole uprostred obrazovky v mistech zobrazovani titulku vypalily uz tak mozna po mesici provozu, tak predpokladam ze u OLED by to bylo uplne stejne - musim lovit mezi LCD.

Ok, diky za nazor. Popremyslim a neco se holt poridit musi :)
ale
Junior

Odeslat příspěvekod OndrejSpe 8. 1. 2020 16:37

Vypalování u OLED nemohu potvrdit ani vyvrátit, pač žádnou takovou TV nemám ani jsem neměl, ale osobně si nemyslím, že u OLED by to bylo úplně stejné jako u plazmy. Nicméně dojít k tomu asi i může. Viz také https://avmania.zive.cz/vypalovani-oled ... -nebo-fama
Je ale pravda, že pokud vezmete LCD, tak vypalování řešit nemusíte. :-)
OndrejSpe
Junior