Prosím o pomoc s výběrem - Vaše názory - PHILIPS/SONY

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ale 2. 1. 2020 18:02

Objevil sem tuto TV - Philips 55PUS7304 v nabídce T-Mobile - za 11 500 Kč. Novou TV chci nějak během zimy/jara kupovat a taky přemýšlím právě nad pořízením té jejich IPTV televize, takže by se toho dalo takhle zároveň využít. Za tu cenu "jejich" ceny by to teda neměla být špatná nabídka, špatná TV?
ale
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kutil71 2. 1. 2020 23:05

to OndrejSpe
Dálkové ovládání pro 4 přístroje mě plně vyhovuje. Makro: lze přiřadit kterémukoliv tlačítku, může obsahovat až 15 libovolných příkazů, já používám 2 makra. Je to kromě jiného i učící se ovladač, tedy umí snímat IR signál z originálního DO, bez problému můžete změnit funkci nějakého tlačítka na jiné. Ovladač umí samozřejmě i další věci. Za 500 Kč je to dobrá volba. Více se dozvíte v návodu:
https://www.oneforall.com/sites/default ... 010519.pdf
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kub4a 2. 1. 2020 23:50

Zdravím také přemýšlím nad 55" ale trošku se obávám IPS panelu, mohl bych poprosit o fotografií ve tmě černého podkladů, třeba na YouTube Black screen test? Zajmalo by mě jak moc je černá šedou. Dost koukám na sci-fi a hraju Xbox s tam jsou hodně černé scény děkuji
kub4a
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OndrejSpe 3. 1. 2020 10:18

@ale Cena 11500,- Kč je super cena, ale nevím čím je to podmíněno, předpokládám nějakým závazkem na X měsíců, takže je otázkou, zda se to v celku vyplatí, ale to už si musíte samozřejmě spočítat. Mě stála asi 16000,- Kč v akci a to byla nejlevnější nabídka, kterou jsem našel, další nejlevnější byla už asi za 17tis. Kč. Záleží na co jste zvyklý, jaká máte nároky a na co budete TV používat. Nicméně jak jsem již uváděl, já jsem s TV spokojen a mohu jí určitě doporučit.
@Kutil71 Díky za info. Cena 500 Kč je super cena, pokud to umí i takto programovat a makra. To bývalo obvyklé spíše u dražších DO. Programování je možné, jak jsem zběžně koukal, jen na DO, žádný SW? Nenašel jsem možnost nastavení prodlevy mezi příkazy, to asi nejde? Je tam poněkud málo tlačítek na ty makra, lze asi použít ty WATCHTV, WATCHMOVIE a nastavit si je, ale pak už bych musel zabrat asi jiné tl. No doufám, že mi ten můj ovladač ještě nějakou tu dobu vydrží. :) Byl určitě dražší, ale ten displej je super - vejde se tam hromada tlačítek.
@kub4a Přes den a při běžném sledování to nepoznáte, černá je černá. Kdy je to "pozorovatelné" je "jen" při sledování TV večer za tmy a jen na těch černých pruzích (když film není přes celou obrazovku) nebo možná při větších černých plochách ve filmu (obraz je hodně ve tmě). Tam je to pak trochu vidět, resp. černá není úplně černá, ale nic strašného. Záleží také jak je TV nastavena co se týče podsvitu. Když je vyšší podsvit je to více vidět (více šedivé), když nižší podsvit je to méně vidět. Pro mě nic strašného, nepřijde mi to jako problém. Lepší, než když to mění barvy z úhlu. Barvy a celkový obraz tento PHILIPS zobrazuje super, řekl bych že je to lepší než VA od THOMSON, ale černá byla asi opravdu lepší. Pokud nesledujete TV z úhlu, tak může být VA panel, který by tuto "šedivou" neměl dělat, ale jak koukáte i z mírného úhlu, pak už pozor šel bych raději do IPS, protože VA začne měnit barvy což jsem sledoval na tom THOMSONu (ten byl VA). Xbox jsem zkoušel a neviděl jsem šedivou, ale nebyla to "tmavá" hra (FORZA a něco dalšího). Pokud byste chtěl VA panel, tak by měl být v uhlopříčce 50" nebo 58". Vyfotit to mohu zkusit, ale nevím, jestli to bude na té fotce nějak vůbec vidět. Jinak jsem řešil stejné, chtěl jsem 55" (50" mi přišlo malé), ale 58" zase už poněkud velké. Taky jsem se trochu obával IPS a zobrazení černé, ale zase na TV koukám někdy přece jen trochu z úhlu a 55" mi přišla prostě ideální velikost, tak jsem šel do IPS.
OndrejSpe
Junior

Odeslat příspěvekod ale 3. 1. 2020 16:21

OndrejSpe: je to se závazkem na dva roky, resp. TV jako taková ne ale ale ta jejich IPTV ano. Já mám možnost mít na tu IPTV 50% slevu, takže místo 900 Kč by byla za 450 Kč, tudíž včetně platby za tu TV (23x500 Kč) bych ji měl po uplnyutí těch 2 let jakoby "zadarmo". Dívat se budu jak na klasické DVB-T2 vysílání, resp. tedy variantu přes IPTV, tak i filmy a seriály jak z Netflixu atd., tak i z externího HDD či z NASu.
ale
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OndrejSpe 8. 1. 2020 09:23

@ale Jestli jste uvažoval o IPTV od nich už třeba i před tím, tak asi není co řešit a TV za tu cenu už je pak jako bonus :)
Měsíčně 900 Kč je docela dost, ale 450 Kč už je příjemnější. Za mě můžu TV doporučit.
Otázkou bude podpora verzí Androidu na té TV, jak dlouho to bude podporováno. Já chtěl Android TV kvůli Kodi, takže nebylo o čem. Jestli budete sledovat IPTV, Netflix a obsah z disku, tak Android asi není úplně nutný, tohle by mělo jít i na ostatních OS. Nevím, jak je to u ostatních OS s podporou, asi je to dáno i značkou. Kamarád říkal, že má asi 8 let starý Samsung a většina aplikací už mu nefunguje, takže už má TV jen jako zobrazovací panel.
OndrejSpe
Junior

Odeslat příspěvekod ale 8. 1. 2020 10:45

To znam, tak jsem na tom v soucasnosti s mou 9 let starou plazmou :) Normalne bych nastupce hledal mezi OLEDy, ale vzhledem k vypalovani obrazu - sleduju casto porady s titulkama a na plazme se mi dva pruhy dole uprostred obrazovky v mistech zobrazovani titulku vypalily uz tak mozna po mesici provozu, tak predpokladam ze u OLED by to bylo uplne stejne - musim lovit mezi LCD.

Ok, diky za nazor. Popremyslim a neco se holt poridit musi :)
ale
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OndrejSpe 8. 1. 2020 15:37

Vypalování u OLED nemohu potvrdit ani vyvrátit, pač žádnou takovou TV nemám ani jsem neměl, ale osobně si nemyslím, že u OLED by to bylo úplně stejné jako u plazmy. Nicméně dojít k tomu asi i může. Viz také https://avmania.zive.cz/vypalovani-oled ... -nebo-fama
Je ale pravda, že pokud vezmete LCD, tak vypalování řešit nemusíte. :-)
OndrejSpe
Junior

Předchozí stránka