Philips 55PUS9109: Nefunkční Android

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Prosper0 12. 12. 2019 13:48

Zdravím, mám TV Philips 55PUS9109, což je top model philipsu z 2014/2015 (u nás od 2015).

Má předinstalovanou verzi Androidu 4.2.

Momentálně mám 2 zásadní problémy, které už mi lezou krkem:
-Netflix appka nefungovala nikdy pořádně - házela buď obraz bez zvuku nebo dokonce jen změť vizuálních artefaktů, taktéž bez zvuku.
-YoutubeTV dlouho fungoval, teď asi čtvrt roku donekonečna vyžaduje aktualizaci a nikdy se už nezpusti. Přesměruje do Playstoru, kde je max.možné ho přeinstalovat a to nepomůže. V YoutubeTV rovněž nikdy nefungoval casting (tzn.posílání obrazu z apky telefonu nebo jiného zařízení), ale to je ve výsledku podružnost.

Firmware je aktuální. Obracím se na místní znalce - lze s tím něco dělat? Jak případně aktualizovat celý Android?

Díky moc.
Prosper0
Junior

Odeslat příspěvekod gustoh 12. 12. 2019 14:13

No tu si myslim ze si skoncil.Jedine urobit komplet cely reset TV a s naslednym nastavenim celeho prostredia.A uvidis ci to pomoze.Potom jedine cakat ci Philips uvolni nejaky novy FW na modely 2014 co asi uz nebude.A skor by som si asi dokupil za par euri nejaky Android box a tam Ti bude fungovat vsetko.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prosper0 12. 12. 2019 14:36

Díky za odpověď.

Je to něco, co lze očekávat jako standard u všech Android TV, potažmo všech smart TV obecně? Tzn., že po 4-5 letech nebudou smart funkce aktualizovatelné a podporované (i třeba LG, Samsung)?

Budu si asi kupovat novou TV, ale tohle mě štve. Rád bych, aby vydržela aspoň ty 4 roky.
Prosper0
Junior

Odeslat příspěvekod gustoh 12. 12. 2019 14:48

Na toto Ti neodpovie ani vyrobca.Ale trend je taky ako pises.Po case sa prestanu robit aktualizacie u starsich TV.A je jedno aky vyrobca.Pokial Ti ta TV obrazovo vyhovuje kup si ten Android box a pojde Ti vsetko a nainstalujes si tam prakticky cokolvek.A usetris. :-)
Ale vyskusaj este ten reset TV.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 12. 12. 2019 17:28

Dobrý den, mám TV LG, vyšší třída rok 2014. Smart funkce mě přestaly fungovat zhruba po 3 letech. A nejsem sám, znám několik lidí, kteří také tak dopadli. Už 2 roky proto používám Android box. TV měním tak po 7-8 letech.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michalko58 13. 12. 2019 08:12

Uvidime ako nakoniec dopadne to nariadenie EU o podpore spotrebicov (dostupnost nahradnych dielov atd.), ci sa nebude vztahovat aj na taketo sw veci, ale je podla mna svinstvo ak takto vyrobcovia takto umelo nutia ludi kupovat nove vyrobky.

Mozno by ti este boli schopni poradit na xda fore, ci neexistuje sposob ako tam dostat novsiu verziu systemu, pripadne ci neexistuje moznost zameny dosky za novsi typ (toto je ale zbytocne drahe).

Najjednoduchsia cesta bude nakup nejakeho Android boxu. Pri jeho vybere ale treba byt opatrny, lebo nie kazdy je spolahlivy :-)
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 13. 12. 2019 20:18

Řeší se žárovky a další hovadiny... uzavírají se „kapající kohoutky“ a „prasklá přehrada“ nic. Co napsat? Televizory by měly mít alespoň pětiletý zaručený přísun aktualizací softwaru. Minimálně.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brrouk 13. 12. 2019 22:16

Nevím jak ostatní typy a značky, ale koupil jsem si 55" Philips 55OLED803, sat. tuner jsem vydržel "provozovat" asi 1 den, potom jsem s omluvou vytáhl ze šuplíku svůj Dreambox, protože ty prodlevy při přepínání mš pěkně sr... (3-5 sek. na přepnutí kanálu....) a Kodi a Netflix taky žádná sláva, bohužel jsem starý Minix poslal dál ......
Bohužel, tohle All in One řešení není to nejlepší. Ale obrazově si nestěžuji.
brrouk
Junior

Odeslat příspěvekod gustoh 14. 12. 2019 07:24

Brrouku...popis blizsie..."Kodi a Netflix taky zadna slava..".
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 14. 12. 2019 07:38

All in One je vždy kompromis...
já se chystám vyzkoušet sat. tuner v Panasonicu, ale VU+ ani nebudu dávat do šuplíku, abych se mu potom nemusel omlouvat :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gifter 14. 12. 2019 13:14

Pokud ti TV vydrží aktualizovaná 4-5 let, tak to beru jako zázrak.

Jak je to nyní u SONY:
https://community.sony.co.uk/t5/android ... -p/2688894
Case: Fractal Design | PSU: Seasonic | MB: ASUS | CPU: AMD | RAM: Kingston | VGA: Sapphire | HDD: Seagate | SSD: Kingston | Fan: Arctic + Noctua | LCD: Dell | Win 10 Pro 64 bit
gifter
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 14. 12. 2019 15:06

brrouk nelze srovnávat specifické zařízení, jehož úkol je oproti televizorům silně vymezen. Přepnutí kanálu v rozsahu 3-5 vteřin je u moderních TV zcela běžné. A musím přiznat, že mně to nějak nepřekáží. Pokud je odezva blízko pěti vteřin, či delší, pak už ano.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 15. 12. 2019 01:19

Jde to řešit jednoduše,u mně-55nu8002+CI UPC na přímý vstup,DM525 T2/C do hdmi,vyskoušeno i obráceně,moc velký rozdíl nevidím,takže ten VU+ BYCH VYUŽIL,před rokem jsem měl EXTREAM 9200 s motorem,bohužel skylink mě nas... a šel z domu komplet,přepínání zpomaluje odezva modulů,na pozemce se mi to zdá rychlejší,neměřil jsem.
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brrouk 15. 12. 2019 07:30

Možná to špatně vyznělo, sat.tuner a Kodi v TV fungují normálně, ale byl jsem zvyklý na jiný uživatelský standart. Hlavně to přepínání satelitu mě dost zarazilo, i základní sat. tuner je rychlejší, ale je to otázka osobních priorit.
Prostě mě překvapilo, že nikterak levná TV má takto " osekané" funkce.
Původně jsem hledal TV bez funkcí, obyčejné zobrazovadlo, s tím, že přídavné funkce budu řešit externě, ale bohužel na trhu jsem nic takového nenašel.
brrouk
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků