LG edge LED - svítivost po stranách

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mareeek 15. 12. 2019 19:55

Zdravím,

rád bych zeptal zda je normální to lokální přisvětlování na obrázku v odkazu. Chápu jak to funguje a je mi jasné, že obraz nikdy dokonalý nebude, ale jde mi zejména o ty fleky v rohu, že to bude až tak viditelné? Obecně rohy svítí o dost víc, je to normální? Nebo je to na reklamaci? Nic takového jsem samozřejmě v obchodě neviděl.

Konkrétně mám: LG 55SM8200PLA

https://uloz.to/file/6ezITRr9Lxtp/dsc-0153-jpg

Děkuji moc za jakoukoli poznámku.
Mareeek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lithrai 15. 12. 2019 20:30

Tak je to LG IPS, čo k tomu viac dodať. Ak sa ti dá, tak to reklamuj.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 15. 12. 2019 20:31

Koupils IPS displej. Tam je to vcelku normální.
To je důvod, proč mnoho lidí tady a nejen tady doporučuje VA displeje (eventuelně OLEDy) a od těchto IPS sajrajtů jiné odrazuje.
Za ty prachy se dají pořídit mnohé lepší kousky s VA. Pokud to máš do 14 dní, tak šup zpět. Pokud je to delší čas, tak zkus reklamaci, ale každej kousek posuzují individuelně.

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sm8600. -. IPS je prostě pro bočňokoukače a slabokvalitomily ;)

-- 15. 12. 2019 20:31 --

Proště u těchto modelů to není chyba, ale vlastnost.

-- 15. 12. 2019 20:34 --

V obchodě to většinou vidět není, je tam celoplošné demo, případně intenzivní okolní světlo. To, jaký je to šajze, většinou člověk pozná až doma.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mareeek 15. 12. 2019 20:57

Ještě jí právě vrátit můžu, jinak podání barev a prostředí mi přijde za tyhle peníze docela přijatelné.
Jako alternativu jsem měl toto: Měl by to byt VA panel taky s edge LED, tam to tohle přisvětlování v rohu dělat nebude?
https://www.hisense.cz/televizory/H55U7B#prodej

diky moc,
Marek
Mareeek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 15. 12. 2019 21:03

Je to otázka kusu, ale obecně řečeno ten Hisense na tom bude enormě lépe.

Nebo podle čeho vybíráš?

-- 15. 12. 2019 21:04 --

Nechceš radši Android?
TCL 55EP680
Philips 58PUS7304

Pokud sleduješ filmy stažené a ne koupené, tak si kup jednoznačně Android.

-- 15. 12. 2019 21:06 --

Všechny VA na tom budou enormně lépe. Hisense, Panasonic, Philips, Samsung, TCL, ....

-- 15. 12. 2019 21:11 --

https://www.alza.cz//55-tcl-55ep680-d56 ... gjEALw_wcB

Dneškem asi končí ta akce "slevové tornádo" ...12590,- je luxus. Je tam HDR10+, DV, chytrolín hlasovej CZ ovladač. Android 9.

Případně https://www.alza.cz/58-philips-58pus7304-d5589591.htm , tam je Ambi, Android 8, taky HDR10+ DV, taky chytrolín ovl.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mareeek 15. 12. 2019 21:18

Koukám hlavně na NETFLIX, jen občas si i něco stáhnu, androidu jsem se bál, že bude hrozně pomalej, ale to už asi neplatí.

kupoval jsem jí na Alze a ted koukám, že by mi ji měli i vyměnit, což by bylo super.

každopádně díky za typy, ono se ve všem zorientovat je dost peklo. :)
Mareeek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 15. 12. 2019 21:21

Tak zajdi do obchodu a vyzkoušej Android, zejména ten 9. Když si vezmeš flešku s tunama fotek, filmů, tak sleduj, tak rychle to načítá. Rychle se zapínaj apky, reaguje rychle na hlasový pokyny apod.
Naopak je to top systém. Ještě víc topovej je u SOny u vyšších řad, ale tam aby to byl kvalitní obraz, tak musíš až do XG9505.
Androidu se fakt neboj.

-- 15. 12. 2019 21:29 --

nebo "top" ..disciplín je spousta a nic není top ve všem najednou, ale Android je super, že když si na něco v budoucnu vzpomeneš, tak to tam prostě více/méně bude. Ostatní systémy jsou častokrát prostě okleštěný. Když něco Obchodě Play není, tak skoro vždy existuje metoda, jak to "vochcat" . Třeba O2, Skylink a všelijaký různý appky. Android je top na titulky, na filmy, na chytrost - má google asistenta,...prostě nejuniverzálnější systém.
WebOS je komfortní a má hezkej design, to se nedá popřít. LG dává navíc magic ovladač, ale ten si můžeš pořídit i k androidu (gyroskop airmouse s klávesnicí třeba), ale obraz má LG dobrej pouze u VA panelů ve velikosti 50 a 70" a nebo pak nasazuje laťku vysoko produkcí OLED obrazovek, který mají kvalitu vysokou.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mareeek 15. 12. 2019 21:38

ok, klidně i něco s androidem, ale systém i co se týče appek je pro mě spíš druhořadý, chtěl bych prostě co nejlepší obraz u 55 do 15t. Takže ted přemýšlím nad tou TCL a Hisense.
díky
Marek
Mareeek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 15. 12. 2019 21:43

Obojí bude lepší volbou než to LG současné. Možná se tam shora ještě časem bude dostávat Samsung QE55Q60. Případně 58PUS7304 Philips. Zatím jsou ale dražší.

Pokud v Alze uvažuješ o tom TCL, tak si můžeš vytvořit proforma fakturu (nanečisto - prostě jako způsob platby vybereš bankovním převodem - proforma a tím si pouze zablokuješ kus a cenu), protože pokud je ta EP680 součástí toho slevového tornáda, tak to dneska v 23:59 končí. Předtím byla za 13990,- .
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 15. 12. 2019 21:47

Tak na obraz jdi do Hisense, víc usvítí, taky má lokální stmívání (více zón než ta dosavadní LG) – ať máš aspoň něco z HDR na Netflixu (v rámci cenové hladiny).
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod Mareeek 15. 12. 2019 21:52

Ok díky za typ, u té Philips mam problém s tim Ambilight, sice se mi to moc libi, ale za televizi mam šikmý strop..

Možná ještě poslední dotaz :). Ta Hisense má Local Diming, je to v téhle cenové kategorii nějaká výhoda? TCL ma zase direct LED.
díky
Mareeek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 15. 12. 2019 21:59

Ambi je super, ale chce to prostor.
Direct /Edge v této cenovce není až tak důležité řešit. Těch zón tam beztak nebude, Dimming je pojatý spíše softwarově leckce. Ta Hisense má taky direct, ale v této kategorii je to fakt šumák. Zajdi do obchodu s fleškou / harddiskem a vyzkoušej si třeba na nějakém staženém HDR filmu. Ta Hisense je taky fajnová. Android se kdyžtak dá dokoupit externě vždycky, i když je to zase další investice a kabeláž a ovladač a kdo ví co. Proto už mám 3. Android telku :) ...ale já nejsem reference :) ..ať si koupí každej, co mu štymuje, ale Android je fakt top šistém. Kdo vyzkouší, často nechce jinak. Zejména si třeba zjisti (klidně u kámošů), jestli někdo z nich nezná, nepoužívá KODI (a zejména doplněk S.C CZ a SK - záměrně nepíšu celý název, tady by se to moc nemělo řešit) ... pokud to poznáš, nebudeš chtít jinak.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 15. 12. 2019 22:09

Hisense má edge podsvícení, zón 16.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod indeshit 15. 12. 2019 22:16

pardon
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mareeek 15. 12. 2019 22:16

ok, díky moc, nechám si to projít hlavou...
Mareeek
Kolemjdoucí

Další stránka