65" za 25-30k

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jts.jts 20. 12. 2019 11:41

Cau,
dlouho jsem byl rozhodnuty pro lg 55" oled b9 (ted je za 30k), ale zmenil jsem to na vetsi, sedim 3m od zdi. Takze ted chci 65", to uz je definitivni, ale rozpocet zustal stejny.

Prosim jakou telku byste doporucili? Vybiram ze znacek Samsung, LG, Philips, Sony, Panasonic. Nechci tlc a tak.

Co jsem koukal, tak moznosti jsou
- samsung qe65q60 (je o hodne lepsi q70? v nejaky akci by se asi dala sehnat za 30k co?)
- philips 65PUS7304 (ale to je ips? pokud jo tak to asi nechci...), pripadne 8303? ale taky ips :-/ (ale libi se mi ambilight!) :-)
- LG moc nevim, tech typu maji v cene 25-30k dost...
- sony/panasonic tam uz vubec netusim

Diky za rady!
jts.jts
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Baf13 20. 12. 2019 12:56

A proč ne Hisense H65U8B?
Má 100hz VA panel a v poměru cena/výkon je v recenzích velmi dobře hodnocená.
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod ivotv 20. 12. 2019 12:58

Uf, jestli se ti libil OLED (obraz, design), tak se priprav na to ze treba ten Philips 7304 je oproti tomu bohuzel slabota.

Vybral bych si nejakou Q radu od Samsungu (co nejvyssi do 30k, pockat na akci treba). Dobry obraz i system.
ivotv
Junior

Odeslat příspěvekod jts.jts 20. 12. 2019 13:10

@Baf13 - nemam duveru v tyto znacky (tlc, hisence,...atd). Zkusil jsem nektery (xiaomi, qty atd) a nebyl jsem spokojen.

@ivotv - to se bojim ze philips ips nema sanci se priblizit oledu, tak se mi taky zda Q70 jako rozumna varianta. Jestli teda sony/panasonic nemaji nejaky zelizko v ohni...
jts.jts
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Baf13 20. 12. 2019 13:18

Chápu, já mám třeba zase opačné zkušenosti.
To mě nesmí přes práh žádný Samsung, na TV půl roku po záruce odešel panel a na manželčině telefonu cca 3 měsíce po a to nebyly žádné nejnižší řady.
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 20. 12. 2019 13:34

Sony a Panasonic jistě mají svá významná OLED želízka v ohni. Jde o cenu. Oba mají i LCD, zde nutno vybírat, co IPS, co VA.

Porovnávat IPS proti OLED je celkem drama. Zvláště v domácích podmínkách. Rozdíl ve zobrazení dramatický.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod jts.jts 20. 12. 2019 14:10

jo ale sony/panas OLED jsou mimo rozpocet a tak bych ocenil tip na nejjaky konkretni lcd s va panelem. Jsou lepsni nez samsung q70?

Philips telky s IPSkem teda uz vypadly z vyberu.
Mimochodem, da se ambient light pridat na jiny telky? Vim, ze existuji zazizeni, ktere to umoznuji, ale jen pro vnejsi vstupy do telky z hdmi (pc/playstation/apple tv atd...) na ktery se pripoji (resp. do cesty) nebo snimaji obraz telky kamerkou. Ale jak to udelat pro treba netflix prehravaneho primo z smatr tv?

diky
jts.jts
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radon 20. 12. 2019 15:09

cena Sony 9005 za 34k už není tak daleko, připlatil bych si nebo počkal, jestli ještě neklesne.
Ale její výhody člověk ocení až u 4K a HDR, pokud jde jen o FHD tak klidně jakýkoliv levnější VA Samsung musí stačit.

A Ambilight potřebuje už z principu měřit v každém obrazovém snímku jas a barvy, jak to chcete udělat přímo ve Smart TV? Z TV by musel jít měřitelný obraz, což už dnes nejde. Kdysi to byl analogový SCART, ale ten vymizel a stejně by to bylo komplikované. Dnešní TV už nemají výstupy, jen vstupy (HDMI). Proto se DYI Ambilight strká mezí STB a TV. Navíc je tu problém zpoždění, takže aby to fungovalo dobře, chce to mít integrované přímo na desce TV.
Logitech Duet, DAC1, K701, Vincent SP-996, Monitor Audio RS1, Wharfedale SW150
radon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 20. 12. 2019 21:33

Vem 70pus7304 tím pádem, ta má VA panel. Dobrá telka. Nebo 58pus7304, ale to je menší zase.
indeshit
Pokročilý