Panasonic OLED

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Achernar9 18. 2. 2020 12:42

Rozdíl mezi OLEDem a ostatníma je mě jasnej. Ty promo videa se dají taky pochopit. Ovšem třeba ty tv loga člověk neovlivní. To "cestování" s logem... no... kamoš si koupil kdysi plasmu a logo mu cestovalo už tehdy. No... takže se mu tam nevypalilo ostře ale rozmazaně. :-) Navíc pak se začali ty loga překrývat, takže má vlevo nahoře světlej flek. Ale taky jsem viděl na obrazovce celkem znatelný svislý pruhy, to nevypadá na statický obraz.
Hry v tv ale u mě nepřipadají v úvahu. Tím se tak trochu uklidňuju. ;-) Tv mám na filmy z jakýhokoliv zdroje, včetně klasickýho vysílání (od toho je to televize :-D )
Achernar9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tony70 18. 2. 2020 13:10

Achernar9 :

Vypalování OLED-ů se zbytečně nafukuje, stejně jako jejich životnost. Každopádně pokud máš obavy z vypalování, tak jdi do některého z OLED-ů od PANASONIC-u. Mají nejlepší algoritmy pro ochranu panelů ...

A pokud nejsi limitovaný finančně, tak jdi do řady PANASONIC GZ2000. Tato řada má nejen naprosto famózní obraz a nejvyšší jas a hodnotu HDR, ale dostala speciální kovovou masku pro rychlý odvod tepla a proto neexistuje u tohoto OLED-u vypalení dočasné a ani trvalé! 8-)

https://www.youtube.com/watch?v=Gf4R68iicC8
OLED PANASONIC TX-65GZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M
Tony70
Junior

Odeslat příspěvekod thf42 18. 2. 2020 13:34

dnes by mi mela prijit 55gz950, uplatnil jsem u zeleneho zmr. garanci nejnizsi ceny, na heurece ji ted ma jeden obskurni shop tesne pod 30k (po rozkliknuti hlasi x kusu skladem)
thf42
Junior

Odeslat příspěvekod Achernar9 18. 2. 2020 14:37

Tony70:
O té kovové masce u GZ2000 jsem už četl. Ovšem ten ranec za tu tv je dost mimo. Kroutím se jako žížala už u té 30-ky za GZ1000 nebo GZ950. Ale ještě bych to zkousl. Moje současný LCD taky před těma 11 rokama stálo 23 000 kč ! :-)) Poslal jsem vyjednávací mail k Paňácům, když nabízí akční slevu a ještě mimozešťanovi - ten zas garantuje nejnižší cenu. Uvidíme... ;-)

-- 18. 2. 2020 14:39 --

thf42
Taky jsem to prubl, čekám co z nich vypadne. ;-)
Achernar9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tony70 18. 2. 2020 14:56

Achernar9 :

Jasně, chápu, že cena za GZ2000 je pro drtivou většinu koupěchtivých zcela mimo ... Ale byla to moje reakce na problém s vypalováním a zároveň připomínka, že řešení (narozdíl od konkurence) už dávno existuje. No a víme jak to je, když je něco jediné svého druhu ... ;-)

Nicméně pokud ti jde primárně o samotnou kvalitu obrazu, tak si troufám napsat, že tě jakýkoliv OLED od PANASONIC-u musí plně uspokojit.

Tak at´ ti to dopadne k tvé spokojenosti ...
OLED PANASONIC TX-65GZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M
Tony70
Junior

Odeslat příspěvekod thf42 18. 2. 2020 15:05

Achernar9: vsechny tyhle pana neco obchody jsem zkousel, vzdycky spis jen kosmeticka sleva, i 10% se skylink kodem nebo 9% na isic v datartu mi bylo malo, az jednoho dne na heurece na nejmenovanem shopu vyskocila cena 30k a nejaky drobny, a ted je dokonce za 29600, moc to nevypada ze ji maji opravdu skladem ale na prvni pohled se tak tvari takze to pres a**a proslo a sluchatka za litr k tomu
thf42
Junior

Odeslat příspěvekod tanguero 18. 2. 2020 15:10

Achernar9: ty svislé pruhy nejsou vypalování, ale tzv vertical banding. Ten se u OLED projevuje nejvíc u 5% šedé a prý to nějak souvisí s algoritmy zobrazování a homogenitou výrobního procesu. V normálním provozu tento jev není pozorovatelný, jen technologičtí masochisti si můžou na youtube pustit speciální video a pak se trápit nedokonalostí své TV. Samozřejmě, že pokud je vertical banding viditelný v normálním obraze, je to důvod k reklamaci. LCD a QLED zase trápí tzv dirty screen efect. Což je vlastně nerovnoměrnost podsvícení a zobrazení.
tanguero
Junior

Odeslat příspěvekod Achernar9 19. 2. 2020 11:46

Zdar a sílu! :-D
Tak ta garance min. ceny u mimozemšťanů klapla. 55GZ950E za 29 600 kč. ;-) Takže říkáte, že do toho můžu jít ? :-))
Achernar9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kalimero73 19. 2. 2020 11:49

Není co řešit, budeš obrazově hodně spokojenej ;-)
Portable: Hiby R3, FiiO F9se, TSMR-3 Pro, DAC-amp: FiiO K5 Pro, Audio: Heco Music Style 500 + Yamaha R-N402D + Yamaha CD-S300, Sennheiser HD565 Ovation, HD 650, AKG K712 Pro, Tv: Panasonic OLED TX-65FZ800E, MMP.: Zidoo Z9S, Video: Panasonic DP-UB824EGK
kalimero73
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod thf42 19. 2. 2020 12:13

ja uz ji mam doma, zatim jsem koukal poradne jen na picarda v 1080p v presetu THX a jsem spokojenej, tv ma i docela dobrej zvuk, vypada to ze mini hifi system yamaha mzr uz moc nebudu potrebovat. predtim jsem mel tv pana 40cs630, velikost na 2.6m vice nez dostatecna

zatim resim par detskych nemoci

prijde mi ze tv ma trochu "lip sync" problem, trochu jsem si s tim hral v stb i kodi a zkousel nastavit zpozdeni ale nepovedlo se mi to vyladit.. mozna se mi to jen zda tim jak se zvetsila uhlopricka tak vnimam ten pohyb rtu vice.. vyhlazeni pohybu apod mam samozrejme vypnuto. existuje nekde v tv nejake globalni zpozdeni vestaveneho repro? pripadne nejaky testovaci soubor kde by se to dalo lepe vyladit? ale je dost pravdepodobne ze si zvyknu

tv jsem nekupoval kvuli smart funkcim, ale... ve store se mi nezobrazuje krome 2 video aplikaci a par her vubec nic, pouze dve kategorie a dal nic , na stare panasonic s home screen 1 jich bylo 10x vice ve vsech kategoriich. kam se podelo spotify, nvidia games apod jako zde v recenzi gz1500?
https://img.ihned.cz/attachment.php/260 ... 142458.jpg
thf42
Junior

Odeslat příspěvekod thf42 20. 2. 2020 10:25

ve marketu uz se zbyvajici aplikace objevili, jsou ty same stare vykopavky, asi trvalo nez se naloadujou thumbnaily (chapu to na 150mbit chvilku trva :D) :-! nicmene aplikace jako nvidia a spotify nejsou, to je asi jen recenzentska verze aby si lidi mysledli ze tam jsou konecne i pouzitelne appky
thf42
Junior

Odeslat příspěvekod Achernar9 21. 2. 2020 12:46

Džusblůs !
Mám ! Tak sem ju včera dotáhl a zapojil. Obraz je fakt perfektní. Teď mě zbývá setřídit naladěný kanály. Menu je srzumitelný ale stejně některý věci hledám. Jako to setřídění kanálů. Je to pěkně zašitý. Trvalo to poměrně dlouho, než jsem na to přišel.
Samozřejmě se mě to dneska hned aktualizovalo. :-D
Achernar9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Achernar9 22. 2. 2020 20:44

Zdar !
Mám dotaz k tomu OLEDovýmu Paňácovi. Dá se nějak rychle, pružně měnit nastavení zvuku, nebo se musí vždycky složitě lezt do menu ?
Achernar9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod thf42 23. 2. 2020 08:49

pokud vim na zvuk nejsou zadny rychly volby, jedu na tomhle systemu asi 4 roky
nezda se ti ze video a zvuk je lehoulince mimo?
obraz neustale nejak ladim, vetsinou mi to prijde az moc "punchy" zvysil jsem gammu a snizil kontrast, jeste zvysit cernou (ktera se zde jmenuje vtipne brightness) a mam z toho lcd
thf42
Junior

Odeslat příspěvekod Zafata 23. 2. 2020 08:59

thf42 ta fotka co jsi postnul to je fotka android prostredi. Tak to u me vypada na Philipsu. Ten nazev Panasonic si nekdo musel upravit :)
Zafata
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka