TV 9-11 tis. Kč (50-55")

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Grommi1993 26. 12. 2019 20:35

Zdravím

mám prosím dotaz ohledně TV. Nebudu mít televizní příjem. Budu přehrávat media z disku, využívat netflix, spotify, stream z macOS (airplay), dívat se na o2 TV sport.

Mé požadavky:
- 9-11 tis. Kč
- 50-55"
- webový prohlížeč, který zvládne O2TV
- jednoduchost ovládání smart prostředí (líbí se mi např to míření ovladače u LG TV), případně podpora běžné true wireless myši
- airplay (nižší priorita)
- mám WD My cloud a rád bych nějakým způsobem streamoval media do TV.

Obrazu nerozumím. Je mi jasné že to vše bude 4K, 50hz. Je tak?

Zároveň přikládám 2 TV co jsem tak viděl:
https://www.datart.cz/televize-samsung-ue50ru7172-cerna.html
https://www.datart.cz/televize-lg-55um7000-cerna.html?logged=true

Moc děkuji!
Grommi1993
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 26. 12. 2019 23:22

Samsung má o2tv už formou aplikace, takže webovej prohlížeč nepotřebuješ na o2tv

Tcl 55ep660 - o2 tam rozjedeš přes sideload launcher. V mobilu nebo tabletu si nahraješ třeba appku APK Extractor. Uděláš si z o2 aplikace soubor .apk a buď přes cloud nebo přes flešku to nahraješ do telky.
Případně přes KODI.
Nebo za chvilku vyjde o2 taky ofiko pro Android TV.
Samsung ti ale filmy nerozjede. Většinu filmů tedy. Kvůli absenci kodeků.
Pokud chceš filmy, tak Android TV je jednozančná volba, pokud si tedy nwchceš kupovat separátně multimediální krabičku.
LG konkrétní model zase bude s výrazně nižší kvalitou obrazu. Je to IPS, což běžně filmaře moc nepotěší.
Airmouse/mouse rozjedeš na všech šistémech.

-- 26. 12. 2019 23:24 --

LG musí na o2 počkat oficiálně. Nemá totiž Android, takže neexistuje možnosty jak to obejít. Musí počkat, až to s o2 odklepnou ofiko. Zjisti hlavně o IPS něco. Pokud koukáš spíše čelně nebo z úhlů malejch, dáš přednost VA displejům (což jsou zbylé zmíněné)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grommi1993 27. 12. 2019 13:32

Doporučil by jsi tu TCL v porovnání s těmi co jsem posílal? Co se týče obrazu? Android TV na tom bude asi co se týče kvality prohlížeče dobře co? Akorát mám pocit, že se to prostředí docela TCl docela seká dle reviews na youtube.

Můžu do android TV nějak doručit obraz případně stačilo by obsah jako streaming jen konkrétního videa... mimo Airplay přímo od Applu?
Jak je na tom prosím podpora webový stránek u prohlížeče v Tizenu?

Moc díky
Grommi1993
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OnderCZ 27. 12. 2019 13:58

Mám tcl 50ep660 a nic se neseká. Android jede perfektně, Kodi a O2 taky. Zkusil jsem instalovat i jako samostatnou aplikaci, vše se povedlo (sideload). Mám na tom teď i PS4 a odezva super.
OnderCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Grommi1993 27. 12. 2019 14:06

Díky Onder.
A co se týče obrazu.
Konkrétně Samsung UE55RU7172 vs.TCL 55ep660. Je tam nějaký zásadání ve prospěch někoho?
Grommi1993
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 27. 12. 2019 14:08

Nemá telenoveláckej dopočet, ale zase má lepší obraz. Třeba HDR tam vypadá líp než na RU71/RU70. Stačí vyzkoušet. Třeba HDR trailer k filmu Exodus. Krásná ukázka třeba v té pyramidové scéně.

Z Applu lze pomocí appky T-Cast například. Stáhneš z Appstoru.
Nic se neseká, teď je tam Android 9.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grommi1993 27. 12. 2019 14:12

Prosím co je to telenoveláckej dopočet? TCL Má lepší obraz? TCL jsem u nás ve městě neviděl proto budu věrit lidem tady. Já zas nejsem nějakej fajnšmekr.
T-cast co se dívám je jen pro iOS nikoli macOS.
Díky moc. :)

edit: našel jsem Airbeam TV za 200 Kč což je dobrá cena. Tak aspoň vím, že možnost je.
Grommi1993
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 27. 12. 2019 15:15

Film má 24 snímků za sekundu.
Telenoveláckym dopočtem je myšleno dopočítávání mezisnímků, kdy film pak film vypadá jak soup opera, jako inscenace, taková "umělá živost", jak někdo říká. Někomu se to líbí, jiní to odsuzují.

https://m.zive.cz/tom-cruise-zakazte-mo ... u/a-196237
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grommi1993 27. 12. 2019 15:30

Aha tak to je mi úplně jedno asi. Tak zítra objednám tu TCL 55". Díky všem za tipy. Pokud ještě někdo napíše názor budu rád.
Grommi1993
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kutil71 27. 12. 2019 17:36

Dobrý den, co je to dopočet mezisnímků si pročtěte zde:
viewtopic.php?f=1703&t=1303290&st=0&sk=t&sd=a
Já bych nemohl používat TV bez dopočtu.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gustoh 27. 12. 2019 19:00

Akukolvek inu znacku len nie TCL.Stabilita systemu.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 27. 12. 2019 19:33

Stabilita systému? Co si pod tím máme představit?
Měl jsem zkušenost na starších Androidech od Sony, Philips a teď TCL. Všechno bylo ok a stabilní.
Android máš osobně?

-- 27. 12. 2019 19:34 --

Rychlost můžeš zkusit kdekoliv. Men třeba flešku, kde je spousty fotek, filmů. Pokud nemáš zkušenosti s Android 9, tak budeš příjemně překvapen. Vyzkoušej.

-- 27. 12. 2019 19:35 --

Sony xg9505 to není, ale stojí to třetinu.

-- 27. 12. 2019 19:40 --

Kutil71 píše:Dobrý den, co je to dopočet mezisnímků si pročtěte zde:
viewtopic.php?f=1703&t=1303290&st=0&sk=t&sd=a
Já bych nemohl používat TV bez dopočtu.



Vidíš. A to já, když mám telku ke zkoušení, ve vlastnictví nebo kdo ví v jaké situaci, tak je to první věc, kterou u tv vypínám.

Kdyby ty dopočty byly tak oblíbený, tak by i studia natáčela filmy ve vyšší frekvenci snímků za sekundu než 24.

Navíc kdyby byly tak populární, tak by filmy ve vyšších fps byly divácky kladně přijímány. Nejsou. Na Hobbita ve 48fps byl spíš negativní feedback. To samý Billy Lynn.
Proti gustu žádnej dišputát, ale kdyby to bylo tak dobrý, tak se proti tomu nebudou herci a režiséři bouřit a bojovat proti tomu.
Kdyby žil Patrik Svajze, tak by taky odsoudil todle dopočtový šajze :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gustoh 27. 12. 2019 19:56

Myslel som akykolvek TV s Androidom okrem TCL.Mam skusenosti s Androidom z roku 2015 /katastrofa/,2016 a 2018 /stopercentna stabilita aspon u mna/.Konkretne vsetko su Philips.
S TCL nemam osobnu skusenost a v ziadnom pripade by som si ju nekupil.Radsej par euri doplatit na iny TV s Androidom.Fora su plne o problemoch s TCL.Philips a Sony uz maju dobre odladene svoje Android TV.Ale je na kazdom rozhodnuti ci chce setrit a kupi si TV aky chce.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 27. 12. 2019 20:05

Každýho volba. Byl jsem vlastníkem Sony, Philips i TCL a žádná mě nezklama.

-- 27. 12. 2019 20:06 --

Jedu primárně KODI a SC doplněk, Youtube, něco sideloadnutého. Nikdy žádnej problém.0

-- 27. 12. 2019 20:11 --

Vidíš....a to já měl top modely KD55XE9005 a pak Philips OLED 65OLED873 a teď mám i TCL 65EP660, stála krásnejch 15k a lepší telka (65") v tom budgetu neexistuje.
To samý v 9-11k je to akorát. 55EP660.
Považuju se za celkem náročnýho. Neříkám, že je top jen díky tomu, že je barevná :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kutil71 28. 12. 2019 10:34

Kdyby studia natáčely ve vyšší frekvenci snímků za sekundu než 24 , zvedly by se jim výrazně náklady, takhle více vydělají. A navíc filmoví nadšenci jsou na 24p zvyklí, tak to tak vyžadují. Kdyby se dávno vysílalo 60p, vyžadovali by 60p. Je to o zvyku. 99% procent lidí o 24p v životě neslyšelo a ze svých zkušeností vím, že to nechávají nastavené tak, jak je to v TV přednastavené. Ještě jsem nenarazil na nikoho , kdo by to měl vyplé ( pokud to TV umí). Ale dopočet mezisnímků přece není jenom o filmech a seriálech. Je obrovské množství jiných materiálů, dokumentů, videí, které jsou nakto natočeny.
Třeba také používání 4K kamer ( ty umožňují záznam jen 24p, 25p, případně 30p). Bez použití kvalitního dopočtu je takový záznam na TV těžko sledovatelný ( z menší vzdálenosti).
U TV vybavených dopočtem, můžete dopočet vypnout, zapnout, nastavit podle vlastních požadavků, přípaně nastavit různě pro různé obrazové profily. U TV bez dopočtu nemůžete udělat nic. Pokud kupuji TV, tak ji chci využívat všestranně. U mě třeba podíl filmů činí zhruba 10% využití TV.
Kutil71
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků