Naladění jednoho multiplexu ze dvou různých vysílačů

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ondratr 31. 12. 2019 09:39

Ahoj. Mám dotaz, třeba někdo poradíte. Z důvodu problemu preecha na multiplexu České televize kanál 26 jak na Javořici tak i na Kojále nám antenar pustil do společného rozvodu tento multiplex i z vysílače Kostelíček kanál 41. Můj dotaz zní jak naladit TV tak abych měl naladeny oba kanály. Mám TV Panasonic a TV Samsung. Na obou televizích když dám automatické ladění tak tam po naladění je jen kanál 26. Když dám ruční ladění tak na Panasonic to ukáže že byl kanál 41 naladěn, ale stanice to neulozi, když vymazu kanál 26 a pak dám naladit kanál 41 tak už to stanice uloží. Na samsungu to zase když dám ručně naladit kanál 41 tak to stanice uloží, ale rovnou smaže kanál 26 a naopak. Dá se nějak naladit stanice ze dvou mux stejné programy? Omlouvám se píši z mobilu, díky za rady.
ondratr
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 31. 12. 2019 11:39

Pokud se TV chovají jak popisuješ a nepodporují uložení více programů se stejnými identifikátory, tak s tím nic nenaděláš, jedině naladit ručně příjem na spolehlivějším kanále. A ještě doufat, že se nebudou automaticky přelaďovat na aktuálně silnější signál. Nebo pořešit pomocí STB a ten naladit na jiný vysílač.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ondratr 2. 1. 2020 18:54

To jsme si taky myslel, ale jistý jsem si nebyl, proto ten dotaz
ondratr
Junior