TV do kolem 15tis. a 100Hz panelem

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod CatchiM 1. 1. 2020 17:44

Dobrý den,

před několika roky jste mi tu výborně poradili s výběrem TV. :D Nakonec jsme pořídili Samsung UE50J6282.
Ten 100Hz panel byl opravdu znát.

Bohužel jsem opět nucena vybrat TV. Jen rozpočet mám značně nižší. Ráda se dívám na sport a tak je pro mě plynulost obrazu důležitá. Možná se technologie posunuly a není třeba trvat na 100 Hz panelu. Finančně bych se ráda pohybovala kolem těch 12tis. (mohu přitlačit, ale nechce se mi, peněz je třeba jinde). Úhlopříčka ideálně kolem 43" (až 50", ale spíš těch 43")

Děti se dívají na stažené pohádky nejčastěji v avi a mkv formátu, občas youtube, HbbTV, připojení na net přes optický kabel.

Samozřejmě jsem si to tu zase zkoušela pročíst, ale upřímně se stále nevyznám... :hm
Prosím poraďte. :oboze
CatchiM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DRSG 1. 1. 2020 17:53

Do 12 tis a 100/120 Hz panelem TV existuje..... v bazaru :-) Budeš muset přidat tak 7 tis nebo se spokojit s 50/60 Hz panelem
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 1. 1. 2020 18:55

100 Hz na sport není až tak zásadní - určitě ne na plynulost (ve skutečnosti to 100 Hz není až tak zásadní parametr jak by se mohlo zdát). Na to podání pohybu je důležitější odezva panelu, aby to nebylo rozmazané, ale to se nikde moc neudává - leda nějaké lepší recenze...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OnderCZ 1. 1. 2020 20:13

Jestli chceš 100Hz tak přidej dost na rozpočtu.
OnderCZ
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 1. 1. 2020 20:25

Naprostej souhlas se stormborcem

100hz opravdu není u sportu důležitý. Můžu udělat obraz ostřejší, ale zase vnese nějaký chyby.
Důležitější je mít tu odezvu a zejména slušnou rovnoměrnost.
Ve sportu jsou totiž často jednobarevné plochy (ledová plocha, trávník..), tak aby to nepůsobilo flekatě v případě horší rovnoměrnosti.

-- 1. 1. 2020 20:30 --

Pokud .avi, .mkv , tak Samsung už ne.
Ideálně Android TV, do které se dají nahrát například aplikace pro přehrávání jako KODI nebo VLC player.

50EP680
50PUS7304

U obou je výhoda i hlasovýho ovladače v balení. Lze tedy vyhledávat i v českém jazyce na Youtube. Prostě se řekne do ovladače "Křemílek a Vochomůrka" a ono to krásně najde. Lepší, než se s tím vyťukávat.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod CatchiM 1. 1. 2020 21:06

stormborec píše:100 Hz na sport není až tak zásadní - určitě ne na plynulost (ve skutečnosti to 100 Hz není až tak zásadní parametr jak by se mohlo zdát). Na to podání pohybu je důležitější odezva panelu, aby to nebylo rozmazané, ale to se nikde moc neudává - leda nějaké lepší recenze...


Děkuji za odpověď.

Nějaký tip na TV s vysokou odezvou panelu by byl? :-)
(Snad jsem našla správně, že čím vyšší odezva, tím plynulejší obraz)
CatchiM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CatchiM 1. 1. 2020 23:03

A co třeba LG 43UM7400 (7450) nebo LG 49SM8200. Ten je na tom jak? Tu odezvu panelu jsem nikde nenašla...
CatchiM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 1. 1. 2020 23:49

Odezvou vcelku v pohodě, ale v jiných disciplínách jsou na tom ne zrovna dobře. Jedná se o IPS displeje, takže zejména filmovej divák požadující lepší zobrazení tmavejch scén si na tom nepošmákne. Když se přidá slabej kontrast a ne zrovna rozvnoměrný podsvícení, tak to není žádný velký terno

-- 1. 1. 2020 23:52 --

Čím kratší odezva, tím ostřejší pohyb.
Plynulost už je 50hz snímkováním dostatečná a filmová plynulost je uměle vytvořený efekt. Film nemá být plynulý, je totiž jen 24snímků za sekundu. Ten, kdo ho plynulý chce, tak nepotřebuje 100hz obrazovku, ale stačí mu jen telka, která umí interpolovat mezisnímky. Lidé tomu říkají, že film pak vypadá jako mexická telenovela nebo jako inscenace z divadla, či jako domácí video natočené kamerou

-- 1. 1. 2020 23:56 --

Na tom starším Samsung jak jste měli nastavenou funkci Motion Plus?
Někde v nastavení obrazu se ta funkce necházela.
Možnosti byly: 1) auto 2) vlastní, kdy uživatel mohl dvěma posuvníky nastavovat intenzitu dopočtu na různé zdroje podle jejich snímkové frekvence 3) vypnuto
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod CatchiM 11. 1. 2020 22:24

Děkuji za rady. Dostala jsem nějakou kačku k dobru, tak mohu navýšit rozpočet na 15 tis.
Nejsem nijak extra citlivá na černou černou, nezkoumám to zas až tak, a vyhovovalo by mi asi víc, mít možnost sledovat TV z širšího úhlu (ale nemá to extra opodstatnění, mám trojmístnou sedačku a křeslo a stejně jsme tři).

Co LG 49SM8500 oproti Philips 50(43)PUS7304.

(Jinak co bylo nastavené na tom 100Hz Samsungu netuším :hm )

Kterou bych měla vzít?
Díky pánové :D

Nebo LG49SM8600 (má lepší stojánek, snad je jinak stejná)
CatchiM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 11. 1. 2020 22:55

No černá (=kontrast) dělá hloubku a živost toho obrazu...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DRSG 11. 1. 2020 23:08

Jít z 49" Full HD na 43" UHD je s prominutím blbost. To je jak sednout z Oktávky do Fabie :-) Naopak zvažte 55", pokud to máte od sedačky k TV okolo 3m, tak bych volil 55". V 55" je větší výběr, větší konkurence a často paradoxně nižší ceny stejného modelu než v 49/50".
A dokonce rozpočtem by to bylo na 100Hz v podobě Samsungu 8002 (v datartu se slevovým kupónem). Pokud ale trváte na max 50", tak na Vašem místě bych bral Panasonic gx 800 nebo 810 (VA panel) + k tomu mmc s androidTV (např mi box s), do těch 15 se vezete. Nebo to LG(IPS), popř Sony 8196 (IPS), které má androidTV.
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod nevo7 12. 1. 2020 18:34

DRSG má pravdu. Človek si musí za všetky tie vnútornosti v TV zaplatiť, ale za o pár palcov väčšiu obrazovku už platí minimum, rozdiel možno 2500Kč pri tom istom modely /medzi do 50" a 55"/. Vždy si človek na ten väčší zvykne a má aj na dlhšiu dobu vystarané /ak to má kvalitné parametre/.
Tiež si verne pamätám, keď prišli 4K, tak to bol najvyšší parameter v TV a zrazu všetky bežné FHD 100Hz poklesli na 4K 50Hz /čo nemá u mňa význam a pozerateľné oko/.
nevo7
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 12. 1. 2020 18:54

CatchiM píše:Dobrý den,

před několika roky jste mi tu výborně poradili s výběrem TV. :D Nakonec jsme pořídili Samsung UE50J6282.
Ten 100Hz panel byl opravdu znát.

Bohužel jsem opět nucena vybrat TV. Jen rozpočet mám značně nižší. Ráda se dívám na sport a tak je pro mě plynulost obrazu důležitá. Možná se technologie posunuly a není třeba trvat na 100 Hz panelu. Finančně bych se ráda pohybovala kolem těch 12tis. (mohu přitlačit, ale nechce se mi, peněz je třeba jinde). Úhlopříčka ideálně kolem 43" (až 50", ale spíš těch 43")

Děti se dívají na stažené pohádky nejčastěji v avi a mkv formátu, občas youtube, HbbTV, připojení na net přes optický kabel.

Samozřejmě jsem si to tu zase zkoušela pročíst, ale upřímně se stále nevyznám... :hm
Prosím poraďte. :oboze

Jste zvyklá na určitou kvalitu. Dovolím si nesouhlasit a pokračovat zvláště ve výběru televizorů se 100Hz technologií. Jejím nasazením nic neztrácíte. Máte možnosti, které 50Hz nedodá, či nedodá v takové jakosti. Další nesouhlas je s výběrem velikosti. 55" je v dnešní době rozumný základ pro televizi do obýváku.

Chápu, že lidé většinou peníze nenajdou na ulici. Nicméně bych zkusil přehodnotit, jestli nelze s nákupem chvíli vyčkat a zakoupit cosi z vyšší kategorie.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 12. 1. 2020 19:29

100Hz vs. 50Hz nemusí být až takový rozdíl, ale 100Hz mívá co jsem tak postřehl často rychlejší odezvu panelu a to už pak je vidět (rozmazávní sport).
U filmů záleží jestli někomu vadí interpolace pohybu, pak je lepší také 100Hz paradoxně, kvůli 3:2 pulldownu, ale ani to většině lidem nevadí (já třeba zas mám rád interpolovaný pohyb, takže mně stačí 50Hz na filmy)
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 12. 1. 2020 20:18

CatchiM : jak máte/máš nastavenou funkci Auto Motion Plus? Najde se to v menu - obraz - obraz možnosti (nebo tak něco) /nastavení pro pokročilé .... nastavení auto motion plus

Pokud je to na Vypnuto, tak bych se rozhodně na "100hercovky" nesoustředil.
indeshit
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků