Sony KD-55AG8 vs LG OLED55C9

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cvikyv 2. 1. 2020 17:54

Zddravím,
po dlouhém vybírání mi skončily ve výběru tyto dvě TV, chtěl jsem původně OLED 65", ale to už je nad finanční možnosti.
Obrazově mi přijdou obě dvě TV víceméně podobné.

LG OLED55C9 má fajn ovladač/systém, papírově lepší HDR (jde ta vyšší svítivost skutečně poznat?) a podporu HDMI 2.1.
Sony KD-55AG8 má lepší zvuk, android přehraje téměř vše a (z mého pohledu) podstatně lepší "zpracování" pohybu např. ve fotbale.

Chtěl bych se zeptat, jestli se dá říct jaká je "životnost" WebOS (podpora Netflix app, Youtube app. atd.) na LG, nechtěl bych, aby to dopadlo jako na našem starém Panasonicu G30, kde po cca 5 letech přestal fungovat např Youtube.

Díky za radu
Naposledy upravil cvikyv dne 2. 1. 2020 20:36, celkově upraveno 1
cvikyv
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 2. 1. 2020 19:33

WebOS nikdy upgrade na novou verzi nedostává. Sony AG8 je ale postavené na starší platformě, tam už taky nic nejde čekat. Jestli chceš aspoň nějakou podporu, tak vem Philips 55OLED804 (nebo 854), Sony AG9 už bude asi mimo rozpočet.
jde ta vyšší svítivost skutečně poznat?

Sony má takovou filozofii, že příliš nepoužívá bílý subpixel (jehož použitím získává LG navrch v hodnotě max. jasu), protože ten právě při velkém jasu snižuje saturaci barev.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 2. 1. 2020 20:20

WebOS sice zůstane stejný ale aplikace aktualizují, i na mé 5 let staré LG vše funguje bez problému YouTube, Netflx atd. A hlavně je dle mého WebOS nestabylnější systém. Nikdy jsem nikde nečetl o problémech s tímto systémem. U androidu máš 90% šanci že bude problém pak doufej v tu podporu.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod cvikyv 6. 1. 2020 14:48

Díky za reakce, u té délky podpory mi nejde ani tak o aktualizace televize samotné, ale spíše o délku fungování těch aplikací. Spíš se tedy kloním k té C9, ale ještě se chci zeptat jak je na tom ve srovnání s LG B9, ta je za docela dobrou cenu a u ní bych dokonce uvažoval o 65" verzi.

C9 má lepší procesor a to znamená teoreticky lepší upscaling, zpracování pohybu atd. Dále je tam papírově velký rozdíl ve svítivosti v HDR. Na tu svítivost se pořád ptám kvůli obecně nižší svítivosti OLEDů a teoreticky problémovějšímu sledováním ve dne. Šel by tedy celkově rozdíl mezi C9 a B9 poznat?
Díky
cvikyv
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 6. 1. 2020 14:59

Svítivost řešit opravdu nemusíš já mám na B8 mimo obyčejného {HDR režim tecnicolor} světlo led pod 50 a Dolby Vision 50, procesor a9 využiješ 100%v případě když potřebuješ dipočty obrazu True Motion ale zásadní rozdíly v tom nehledej.
Úplně v klidu bych tu B9 vzal.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Dm602 6. 1. 2020 15:44

Veru aj na rtings b9 pochvalili
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod davef 6. 1. 2020 16:39

Také jsem teď vybíral TV, nakonec jsem vzal LG OLED55C9, zelený chcípák má záruku nejnižší ceny a dokonce mi slezli s cenou ještě pár stovek pod konkurenci.
davef
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cvikyv 14. 1. 2020 13:38

Tak jsem se nakonec rozhodl pro tu OLED65B9.

Co se týče velikosti tak na cca 3m je to tak na hraně, větší by určitě nebyla na škodu a 55 by byl nesmysl.

Co se týče obrazu tak tam je to téměř fantazie. HD vysílání vypadá i na této velikosti ok, SD už je docela mazanice. Netflix ve 4k a BBC dokumenty v plné palbě jsou luxusní a černá (vlastně kvalita obrazu celkově) je oproti předchozí plazmě Panasonic G30 nebo IPS LG J800V úplně jinde.

K televizi mám jen dvě výhrady:
1. Jde poznat asi přece jenom trochu starší HW a reakce systému se mi zdají např. oproti výše zmíněné J800V trochu pomalejší
2. V některých pohybových scénách vidím trochu artefakty v obraze ,typicky při fotbalu, letící balón a na pozadí hlavy diváků, okolí balónu se jakoby rozpadá. Tady mi přijde že si s tímhle uměl poradit třeba Panasonic lépe, ale možná to je i tou větší úhlopříčkou, Panasonic byl 50.

Celkově jsem ale s touhle TV moc spokojen a pokud někdo váháte zda jít do OLED, i za o něco vyšší cenu, tak se to určitě vyplatí a rozdíl oproti LCD nebo plazmám mě osobně přijde markantní.
cvikyv
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 14. 1. 2020 14:47

"artefakty v obraze ,typicky při fotbalu, letící balón a na pozadí hlavy diváků, okolí balónu se jakoby rozpadá"

možná při tom fotbale zkusit vypnout dopočítávání 100Hz, pokud to pak nebude příliš mazat
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cvikyv 14. 1. 2020 14:56

Já jsem si na to dopočítávání tak zvykl, že se bez toho nemůžu už na nic dívat, přijde mi to strašně trhané :-D a navíc zrovna u sportu se ten dopočet hodí nejvíce.
cvikyv
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 14. 1. 2020 15:01

Tak sport je 50 snímků za vteřinu už ze zdroje, takže to lze vyzkoušet jak to bude vypadat, když se to vypne. Trhané by to být v tomto případě nemělo.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cvikyv 14. 1. 2020 15:31

Díky to mě nenapadlo. Zkusím a uvidím.
cvikyv
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 14. 1. 2020 18:52

Ono někdy stačí dopočty jen snížit, není nutno vypnout zcela. Sem-tam se jedná o kolizi s jiným nastavením. Třeba dám dopočty, sleduji fotbal a ještě mám silnou redukci šumu/MPEG artefaktů. Když nastavení upravím, získám víc.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tanguero 15. 1. 2020 12:05

Pomohlo to snížení dopočtu? Fakt je, že B9 má slabší procesor než C9, možná to bude tím. Já mám loňský model 55C8 a žádné artefakty ani trhání jsem nikde nezaznamenal, ani u sportu, ani u HD, nebo 4K filmu. Já jsem ale na dopočítávání ve stylu TrueMotion alergický, vidí mi ten telenovelový efekt.
tanguero
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků