TV 65"+ se vším za 30k-35k možná víc, ale má to háček

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ODB 3. 1. 2020 13:17

Zdravím a prosím o radu, přečetl jsem tady toho už spoustu, v něčem jsem chytřejší, v něčem mám naopak větší guláš než předtím a samozřejmě mi to posunulo a cenové limity, protože bych chtěl tak nějak všechno co nejlepší :) nebo alespoň v rozumném poměru, na což logicky dojde, protože kilo do tv dávat nebudu.

K věci. Aktuálně mám již několik let tuhle telku 47" LG 47LA660S https://www.lg.com/cz/televizory/lg-47L ... nema-3d-tv

když jsem jí kupoval, tak jsem řešil hlavně co největší za tehdejší rozpočet a aby to umělo kde co, 3D byl příjemný bonus... bla bla bla.

Přes všechno zkoušení repráků, jsem skončil s jednoduchým Samsung soundbarem na který jsou napojený originál zadní repra.

Využití TV je zhruba následující: filmy z Netflixu a HBO GO, občas něco stáhnu v 1080p ripu, když se zadaří je tam i 5.1 zvuk, jednou týdně pár hodin na PS4 (non pro) občas něco v tv, jednou za rok hokej. Většina obsahu se pouští přes PS4 případně napojený mac.

Chtěl bych 65"+, aktuálně koukám cca z 2,5 - 3m, rozpočet kolem 30k-35k, méně je lépe :)

A teď z toho co jsem načetl, měl by to být VA panel, ideálně Direct LED, AirPlay výhoda, ne nutnost, kdyžtak dokoupim AppleTV. Pravděpodobně 100Hz, ale nevim jestli je to opravdu taková nutnost s 50Hz by se hned vybíralo lépe :)

Teď ty ostatní serepetičky, které mi to komplikují: Dolby Atmos, Dolby Vision, HDR10 a já nevim co. Co se týká Atmosu, ten asi dokážu oželit, pokud bych ho chtěl používat, tak v budoucnu stejnak koupim maximálně soundbar, na cpaní peněz do recieverů apod. jsem moc línej a prachy radši vrazim třeba do hodinek.

Co jsem koukal, tak Vision a Atmos obsah aktuálně stejně seženu pouze na ATV+, chtěl bych to určitě vyzkoušet, ale je to opravdu takový rozdíl nebo si vystačím pouze s HDR10/+? Chápu, že trh teprve ukáže, ale třeba na to máte rozumný náhled :)

TV by měla něco vydržet a ideálně být připravena na budoucnost :) abych nemusel řešit tv dalších 5-10 let, jasně třeba přijde nějaká kulervoucí technologie, bez které nebudu moct žít, ale o tom spíše pochybuji, to dřív zase přijde vysílání v nějakém formátu, který televize nebude podporovat :) takže ač do ní teď moc 4K obsahu tlačit nebudu (pravděpodobně primárně dokoupím vyšší Netflix, stahovat filmy ve 4K mi moc smysl nedává), tak v budoucnu k tomu pravděpodobně připojím PS5 a vzhledem k lenosti a trochu fotrovatím, tak asi budu za filmy případně platit Applu nebo co přijde dál.

Ještě nedávno pro mě byla jasná volba OLED a počkat až to spadne, občas ale o víkendu svítí do pokoje dost slunce a je otrava zatahovat okna a mít přes den tmu v pokoji. Navíc jsem pořád někde nevyčetl jestli by mi to teda při hraní ps4 vypálilo nějakou mapku nebo něco jiného. Takže jsem si řikal, že se smířím s LCD a nemusím čekat na pády cen technologií.

Chvíli jsem předmýšlel i o projektoru, ale mám pocit, že 4K výběr není nebo za raketu a je s tím vlastně víc dílčích starostí (plátno, rozvody...)

Preference značky nemám, prostě kdo to udělá dobře, tomu zaplatim. U Philipsu se mi líbí ambilight, mám doma i jejich žárovky, ale co jsem koukal, tak mi přijde, že ty lepší tv nabízí až v kategorii oled.

Prosím teda o rady, doporučení a tipy na tv, nebojte se případně přešvihnout limit, pokud to bude pecka co spplňuje vše nebo má něco extra navíc rád si možná připlatím nebo počkám na výhodnou akci.

Snad jsem popsal vše podstatné, kdyžtak doplním.

Díky.
ODB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 3. 1. 2020 14:07

Sony KD-65XG9505, na Datartu slevový kód https://www.datart.cz/novinky/sluzby-skylink.html a už jsi prakticky v limitu, skvělá televize. Případně kdybys chtěl ušetřit, tak Samsung QE65Q70R nebo Sony KD-65XF9005, ale třeba poslední jmenovaná má jen dva plnotučné 18Gbps porty.
Nicméně kdybys chtěl, aby to bylo hodně future-proof, tak LG 65SM9800 má oproti XG95 o něco slabší obraz, nicméně má 48Gbps porty a snad všechny funkce HDMI 2.1 (např. eARC pro posílání bezztrátového zvuku - to má i XG95, ale ta zase nemá VRR pro hraní her. Samsung VRR má, ale jen pro Full HD, LG i pro 4K).
Dolby Vision i Dolby Atmos najdeš i na Netflixu. Dolby Vision není životně nutná záležitost, co seženeš v něm, seženeš i v HDR10, a pokud máš lepší televizi, tak ta si i s HDR10 poradí dobře.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod ODB 7. 1. 2020 09:55

díky, ta LG nevypadá zle, počkám na nějakou akci
ODB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 7. 1. 2020 12:50

Osobně bych řekl, že to za ten pokles v kvalitě obrazu nestojí.
V tom rozpočtu jsou ty Sony navrhované kvokem ZNAČNĚ obrazově lepší než ta LG.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tanguero 7. 1. 2020 15:28

Moje zkušenost je, že pokud OLED není natočená panelem na okno, ale je jen pár stupňů směrem dovnitř místnosti, nevadí ani zimní slunce (to svítí odpoledne kolmo směrem dovnitř). Ale fakt je, že třeba QLED od Samsungu nejsou tak lesklé a víc svítí.
Možná by ti při rozhodnování mohlo pomoct, že jak LG OLED, tak Samsung QLED mají od letošních modelů Apple AirPlay 2. V tvojí cenové relaci je Samsung QE65Q70R, ten podmínky VA panelu s direct LED podsvícením splňuje. LG OLED je cenově už mimo.
Nevím jak je na tom obrazové porovnání Sama se Sony, já preferuju a mám doma OLED.
tanguero
Junior

Odeslat příspěvekod ODB 12. 1. 2020 13:16

hm, koukal jsem podrobneji na tu lg a opravdu zadna slava, zacinam uvazovat, ze se vykaslu na ty dolby veci a zvazim samsungy, uvidim co prijde letos no, kdyby spadla lg c9, tak to asi taky zvazim, zatim nikam nespecham

-- 12. 1. 2020 12:18 --

mimochodem, myslite ze ma smysl kupovat vystavene modely, nebo to bude vysvicene?
ODB
Kolemjdoucí