55'' OLED TV LG - SONY - PANASONIC do 45000Kč

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tony70 6. 1. 2020 09:46

samurraj :

Na toho člověka vůbec neber zřetel ... Mrkni na jeho zdejší diskuze a ihned pochopíš. Tohle je typický internetový (dosad´ si sám) ... ;-)
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 6. 1. 2020 09:56

samurraj píše:Pane MC larene, já tedy nevím, ale ty obrázky, které zde prezentujete se mi zdají jako podvrh (nějaké dodělátko v Photoshopu). Koukal jsem na video se stejným materiálem na YT
https://www.youtube.com/watch?v=iUs9i1XR1r8
a nikde jsem nic takového nenašel (ale třeba špatně vidím)
Nevidíš špatně jen vedle stojí podobně kalibrovaná Sony.
AVForums https://youtu.be/82ItWSH7FmM. A milí Tony nech si ty výpady.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Tony70 6. 1. 2020 10:53

McLaren F1 :

Opět demagogie a pouhé domněnky. Ty jsi ty TV kalibroval, že víš, jak je na tom SONY AG9 ve srovnání s PANASONIC-em GZ950? Tak nám o tom něco napiš ...

Kdyby si toho někdo náhodou nevšiml, tak to LG C9 je panel ve verzi 65´, kdežto ten PANASONIC GZ950 je verze 55´! To je dost zásadní věc a první důležitý rozdíl.

Druhá věc jsou mínusy u obou TV.

PANASONIC GZ950 má jako mínus chýbějící HDMI 2.1 a horší kvalitu zvuku.

LG C9 má jako mínus chýbějící HDR10+, rozpadávání černé v určitém obsahu v SDR a drobné problémy s uniformitou a černé problikání při některých přehrávaných záznamech ...

No a nakonec dole v diskuzi pod LG C9 i sám testující Phil Hinton napsal, že :

Pokud jsou filmy prvotní volbou a budu se dívat v matné místnosti, Panasonic by byla moje volba, protože má celkově o něco přirozenější barvy.
Pokud jsem více všestranný uživatel, LG by se mohl lépe hodit díky WebOS, zpoždění vstupu, HDMI 2.1 ... Ale je to těžká volba.

Takže milý McLaren-e F1, ty cinknuté fotky jsou k smíchu stejně, jako to tvoje věčné rýpání do PANASONIC-u nebo infantilní posměšky směrem k Hollywoodu ...

P.S. Ještě jedna věta z testu PANASONIC-u GZ950 na HDTVpolska :

Testowany telewizor pod względem oddania barw w HD i Ultra HD był tak dobry, że śmiało można by go użyć w studio filmowym.

Testovaná televize z hlediska barevného vykreslování v rozlišení HD a Ultra HD byla tak dobrá, že se dala snadno použít ve filmovém studiu.

https://hdtvpolska.com/panasonic-oled-g ... showfull=1
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 6. 1. 2020 11:02

Cinknuté fotky? Tak ty už máš fakt dost. Zásadní rozdíl v nastavení mezi 55" a 65" tak to je další perla. Dal jsem odkaz videa AVForums kde je to jasně vidět co víc zase chceš ty kopači za Panasonic. Vidím co vidím keci tvoje a jiných podplacených recenzentů mne neberou, stejně jako prodavačů s bonusama za prodeje. HDTV Polska to myslíš vážně? HDR 10+ chvála bohu že zatím LG do svých TV necpe.
Naznačuješ snad že jsou AVForums podvodníci?
Naposledy upravil Mclaren F1 dne 6. 1. 2020 11:19, celkově upraveno 2
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod tanguero 6. 1. 2020 11:15

Ještě jedna věc, co by mohla převážit misky vah, funguje Samuraj, nebo jeho žena v ekosystému Apple? LG má od tohoto roku implementován Apple Airplay přímo v OS.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod samurraj 6. 1. 2020 11:50

Tanquero - Samurraj ani jeho bodrá žena v Apple ekosystému nevegetují :-D

-- 6. 1. 2020 11:58 --

Samozřejmě jsou věčné dohady, jestli Panasonic, Lg, Sony atd. atd. každý si najde na tom svém pozitiva i negativa a těma pak argumentuje. Mě jde třeba také o to, že některé funkce, jako např. mnou výše zmiňovaný HDMI 2.1 kvůli hrám naprosto nevyužiji a tudíž nepotřebuji připlácet peníze konkrétně za toto. Dalších X lidí toto využijí a jsou nadšení, každý má prostě svoje preference. Mě nezajímají smart funkce, zvuk ani hry na TV, preferuji především obraz, minimální poruchovost a pokud je tam ještě něco navíc, je to pro mne příjemný bonus.
Jinak tento víkend, popřípadě 27. ledna, jedu s manželkou do Prahy, tak se chci stavit na čumendu v Electroworldu na ČM. Sebou vezmu USB s demo videem a pokusím se s prodejci domluvit zkoušku u těch tří, mnou zmiňovaných televizí. Jsem velmi zvědav.
samurraj
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 6. 1. 2020 12:45

samurraj píše:Pane MC larene, já tedy nevím, ale ty obrázky, které zde prezentujete se mi zdají jako podvrh (nějaké dodělátko v Photoshopu). Koukal jsem na video se stejným materiálem na YT
https://www.youtube.com/watch?v=iUs9i1XR1r8
a nikde jsem nic takového nenašel (ale třeba špatně vidím)

Na rozdíl od mnoha jiných teoretiků, já jsem mnoho z těch televizorů viděl. A viděl je v prostředí domácím, či domácnosti blízkém. Panasonic, ať Ti kdo chce, píše co chce, má jeden z nejpřirozenějších obrazů, který barevně vyniká a je mimořádně blízký obrazu kalibrovanému přímo konkrétnímu kusu. Jestli někomu podobný přednes nevyhovuje, nechť si koupí cokoliv, nejlépe s kolotočovou barevnou pestrostí.

Až půjdeš na čumendu, projdi všechny obrazové profily, ať máš přehled. A nezapomeň, že v prodejně se stav bude odlišovat od stavu doma.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tanguero 6. 1. 2020 13:10

Čau, já takhle na čumendu v elektru byl, měl svůj hdd a vedle sebe 55 OLED od Philips, Sony, Panasonic a LG. A potvrzuju to co říkal MgX, na prodejně je jiné světlo, než doma a velký rozdíl vidět nejde. Navíc má každá TV ty profily do teplých i studených barev, takže já jsem podle obrazu na prodejně nebyl schopen říct, která je nejlepší. Mě osobně odradil Philips a Sony tím Androidem. Kolotočové barvy byli k vidění na QLED-u od Samsungu, rozhodně nemám dojem, že by třeba LG byla barevně přepálená a Panasonic přirozený už v obchodě. Doma jsem si samozřejmě barvy nastavil podle svojí chuti.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod macmanar 6. 1. 2020 13:25

Tyhle hádky moc nechápu, na netu jsou tuny recenzí a porovnání. Rozdíly mezi OLED TV různých výrobců (stejného roku výroby) jsou celkem malé, zvláště pak v puristickém nastavení kino(film), kde se deaktivuje z velké části vliv zpracování pohybu a barev procesorem konkrétní značky.

Panely používají všichni LG.

Známý má Pan. 55FZ950 a obraz je v režimu kino shodný s mým 55OLED803.
Spíše bych se zaměřil na uživatelské rozhraní, např. někomu vyhovuje android a někomu ne.
Osobně nemám žádný problém (verze 8), přehraje vše naprosto plynule (i 4k HDR videa na youtube nebo Netflixu)
macmanar
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 6. 1. 2020 13:43

MgX píše:
samurraj píše:Pane MC larene, já tedy nevím, ale ty obrázky, které zde prezentujete se mi zdají jako podvrh (nějaké dodělátko v Photoshopu). Koukal jsem na video se stejným materiálem na YT
https://www.youtube.com/watch?v=iUs9i1XR1r8
a nikde jsem nic takového nenašel (ale třeba špatně vidím)

Na rozdíl od mnoha jiných teoretiků, já jsem mnoho z těch televizorů viděl. A viděl je v prostředí domácím, či domácnosti blízkém. Panasonic, ať Ti kdo chce, píše co chce, má jeden z nejpřirozenějších obrazů, který barevně vyniká a je mimořádně blízký obrazu kalibrovanému přímo konkrétnímu kusu. Jestli někomu podobný přednes nevyhovuje, nechť si koupí cokoliv, nejlépe s kolotočovou barevnou pestrostí.

Až půjdeš na čumendu, projdi všechny obrazové profily, ať máš přehled. A nezapomeň, že v prodejně se stav bude odlišovat od stavu doma.

A dokážeš tohle vysvětlit? https://youtu.be/82ItWSH7FmM to má do přirozenosti hodně daleko. A to že ta Sony je je na tom podobně a Philips ještě hůř nevylučuje fakt že je to hnus, i když je pro některé těžké si to přiznat.
Přílohy
Screenshot_20200106_000231_com.google.android.youtube.jpg
Screenshot_20200106_000308_com.google.android.youtube.jpg
Screenshot_20200106_000421_com.google.android.youtube.jpg
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod samurraj 6. 1. 2020 14:56

Jinak třeba zmiňovaný Philips jsem do své nabídky vůbec nezařadil, protože za prvé jsem ovlivněn špatnou zkušenosti mých rodičů s televizorem Phlilips (dvě TV a obě poruchové, obraz mě nijak nenadchl a také (teď mě asi někteří ukamenují) "cirkusový" ambilight mě totálně odradil. Jinak MgX máte pravdu, že na většinu testů, co jsem koukal, měl Panasonic asi nejpřirozenější barvy. Také z tohoto důvodu nedávám do výběru QLED Samsung, kde ty barvy jsou dost přepálené.
Osobně jsem docela zvědavý na technologii MicroLED (co z toho nakonec bude).
samurraj
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 6. 1. 2020 15:26

Já bych se chtěl jednou dozvědět které filmové studio v Hollywoodu (protože jich tam je hodně) ladilo ty obrazové procesory (které zjevně neumí moc dobře pracovat s bílou) pro Panasonic?
Ono říct že v Hollywoodu někdo něco ladil je hodně široký pojem.
Tudíž se ani nedivím že se k tomu nikdo z Hollywoodu (konkrétního studia) ještě nepřihlásil.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Tony70 6. 1. 2020 15:49

Panasonic Hollywood Laboratory

3330 Cahuenga Blvd. W.
Los Angeles
California
90068
United States
T: 818-301-1867

Založeno v roce 1993. Na finálním doladění posledních modelů OLED televizorů se například podílel kolorista a zakladatel Company 3, Stefan Sonnenfeld (2017) nebo kolorista z Technicoloru, Mike Sowa (2018). Tak jim můžeš napsat, na jakých že to šmejdech si dovolí v Hollywoodských studiích dělat závěrečné sestřihy ...

P.S. Začíná mi být tě tak trochu být líto ...
Naposledy upravil Tony70 dne 6. 1. 2020 16:03, celkově upraveno 2
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 6. 1. 2020 15:58

Mclaren F1, Vy ste si aj prečítali ten text pod tými obrázkami?

samurraj píše:Osobně jsem docela zvědavý na technologii MicroLED (co z toho nakonec bude).

MicroLED by sa podľa posledných správ mal začať nasadzovať do normálnych "konzumných" TV v roku 2026.
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 6. 1. 2020 16:05

lithrai a co? Je to scren z kterého je jasně čitelný zdoj.

-- 6. 1. 2020 16:12 --

Tony70 píše:Panasonic Hollywood Laboratory

3330 Cahuenga Blvd. W.
Los Angeles
California
90068
United States
T: 818-301-1867

Založeno v roce 1993. Na finálním doladění posledních modelů OLED televizorů se například podílel kolorista a zakladatel Company 3, Stefan Sonnenfeld (2017) nebo kolorista z Technicoloru, Mike Sowa (2018). Tak jim můžeš napsat, na jakých že to šmejdech si dovolí v Hollywoodských studiích dělat závěrečné sestřihy ...

P.S. Začíná mi být tě tak trochu být líto ...

Jo takže Panasonic to ladil sám pro sebe vlastními lidmi. Jsem rád že v tom začíná být jasno. Už jsem se bál jestli neladili u Marvel Studios nebo Paramount Pictures protože narozdíl od Panasonic Hollywood Laboratories natočili i nějaké ty filmy.
Mě je tě líto už dávno. Ty studia konkrétně bys nevěděl?
Mclaren F1
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků