55'' OLED TV LG - SONY - PANASONIC do 45000Kč

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 10. 1. 2020 18:24

Ono asi záleží na jaké aparatuře. Dávat kabely za deset litrů na sestavu repro dvacet a zesík deset litrů je jako montovat na Fabii dvacetipalcová kola. Třeba signálový kabel cinch-cinch za 300Kč považuju na své sestavě za naprosto dostatečný, ale k in-earům bych si dnes tak levný kabel asi nekoupil.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod neis 10. 1. 2020 18:47

Podle mě by to v slepém testu nepoznal nikdo, ani na aparature za 250k, ale zkušenosti stím nemám, takže je to z mojí strany jen tlachani do větru.. Bavím se samozřejmě a kvalitním kabelu treba za litr a super drahém za 10k. Vycházím spíše u toho, že u mě hraje obrovskou roli při poslechu aktuální fyzicky i psychický stav i denní doba. Často si říkám, že to dneska hraje hnusně a jindy nádhera a rozeznat takový mikrodetail je hodně i o tom. Rozdíl ve vnímání je u mě ohromný, ale je možné že jsem rarita. Ač to zní divně tak "nejlepší"zvuk je v sobotu v noci :D Ale to jsme těžce OT..
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod maro2455 10. 1. 2020 19:08

Martas: samozrejme, s tim prikladem ve studiu byly zapojeny repro sonus faber olympica lll a zesilovac mcintosh (nepamatuji model), takze mysli ze odpovidajici system na test kvality kabelu, ale jak rikam, ty rozdily byly pro me tak minimalni, ze kdybych nevedel ze to zrovna meni za ten drazsi typ, tak si toho asi v realnem domacim prostredi nevsimnu.
Neis: souhlas ze ve slepem testu moc sance neni. A doma to mam stejne jak ty, nekdy mi pripada ze je neco spatne, nekdy si chrochtam blahem.. ale uprimne zesilovac, repro a zdroj je zaklad, a take mistnost a jeji akustika.. system za pul mega v mistnosti s hroznou akustikou bude znit porad blbe..
Ano sorry za OT
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 10. 1. 2020 19:09

1. Rád bych, kdybychom respektovali pravidla a rozhodnutí moderátorů nekomentovali.

2. Uživatel obdržel nejnižší možný trest, se kterým dál může volně na fóru působit.

3. Zbytečně osobně si přivlastňujete některé obecné názory, které nejsou mířeny na konkrétního člověka, ale jsou pouze prohlášeny v komplexním vyjádření. Teď mám na mysli některé výtky vůči Tony70. A ne, nemám potřebu se ho zastávat. Jak už jsem kdesi uvedl, i já jsem měl dříve trochu problém s jeho texty a vyjadřováním. Nicméně jsem si ho dokázal časem dostatečně načíst a tak pochopit, že jeho styl není primárně útočný s chutí vyvolávat hádky. Jen se snaží obhájit skutečnosti, které byly pošlapány jen díky určité formě sníženého povědomí, či znalostí.

4. Pokud někomu vadí, že mu výrobce televizoru tento nedodá ve „zohaveném stavu“, ale přidává nadhodnotu kalibrovaného obrazu, je to skutečně jeho věc. Nastavení lze kdykoliv svobodně změnit.

5. Nikomu není tvrzeno, alespoň mnou, ale i dalšími, že jim musí kalibrovaný obraz sednout. Ne, nemusí. Nicméně k jednoduché korekci už stačí drobný krok v podobě přehození profilu na jiný, resp. využití jiného barevného nádechu. Pokud je toto někomu proti jeho vůli, je mě ho líto, ale bylo by vhodné si televizor v takovém případě ani nekupovat.

6. Kalibrovaný obraz s sebou a OPAKOVANĚ jsem na to upozorňoval, nese určitou formu nádechu, resp. tónování, a to v souladu s příslušnou normou. Opakuji - normou. Kdo má zájem najde si informace zde na fóru, na našem webu, nebo prubne Google.

7. Rozdíly mezi jednotlivými televizory mohou být vyjádřeny v rámci objektivního měření určitou formou, respektive následně přepočteny kupříkladu na procentní body. I přes malý rozdíl ale může být pro konkrétního člověka určitá forma a výraz obrazu, respektive kombinace barev, světlosti, tmavosti, zabarvení, míry šumu atd. velkou překážkou k jeho akceptaci. Zde tak subjektivní míra hodnocení výrazně převáží objektivní měření. Sám mám - bohužel - často takovýto problém s některými stroji.

8. Prosím, abychom se vrátili k základnímu tématu tohoto vlákna. Nebudeme zde dále probírat trest pro kohokoli. Nebudeme zde diskutovat zbytečně moc o audiu. Děkuji.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 10. 1. 2020 20:25

Je to dost o zvyku, resp. zlo-zvyku, že se někomu nelíbí správně nakalibrovaný obraz...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maro2455 10. 1. 2020 20:26

MgX píše:
4. Pokud někomu vadí, že mu výrobce televizoru tento nedodá ve „zohaveném stavu“...
5. ...je mě ho líto...

Taky by ti neuskodilo, kdyby sis odpustil obecne rypani do uzivatelu kterym prevysuje subjektivni vnimani nad kalibrovanymi hodnotami. Pak se nedivim ze se tady resi zabomysi valky, kdyz tomu jde moderator do jiste miry prikladem.!.
Jinak krome rypancu se s tebou ve vsech bodech neda nez souhlasit.

Stormborec - ano neco na tom bude!
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 10. 1. 2020 20:34

No mám to z vlastní zkušenosti - co jsem se mnoho a mnoho let díval na "studeně" nastavený CRT TV, tak potom jsem to vyžadoval i na novém LCD. A postupně jsem se posunul k těm správně nakalibrovaným hodnotám a už bych ten modrý sníh a tyrkysovou trávu nechtěl vidět...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dm602 10. 1. 2020 20:47

Komentovat alebo nekomentovat rozhodnutie administratora mi nepride zrovna vhodne do 21 storocia.
Kazdy ma pravo vyslovit svoj nazor pokial je to slusne napisane bez utocenia ci invektiv.
Dofrasa dlho sme bojovali za demokraciu a pravo sa slobodne rozhodnut a vyjdrit tym svoj nazor tak ho ludom NEBERME.
Toto forum je urcene pre pomoc uzivatelom sam som tu od roku 2006.
Za ten cas sa toho tu premlelo predebatovalo ano boli aj rypaci aj urazeny aj ty co maju vzdy pravdu ale stale ste tu a forum funguje nie kazdy ma vzdy skvely den ale skor den blbec tak sa prejavy nie vzdy spravne ale na to pride kazdy casom sam .
100 ludi 100 nazorov treba to respektovat
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 10. 1. 2020 20:51

A od toho je právě moderátor, aby to usměrňoval - a komentovat jeho rozhodnutí je v podstatě "mimo téma". Tohle chápu, že musí být nějaký pravidla...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dm602 10. 1. 2020 20:53

Pravidla ano ale na nazor ma pravo kazdy
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 10. 1. 2020 21:05

maro2455
Tvůj silně subjektivní pohled, kdy uvádíš, že do někoho rýpu, je naprosto totálně mimo. Zkus si prosím udělat chvíli čas a projdi si dostatečně mé příspěvky, dříve, než začneš naprosto zbytečně rýpat sám.

Vytrhl jsi dvě věci z kontextu, který je pro celkový obraz sdělení naprosto nezbytný. Takže touto formou manipuluješ s ostatními, kteří si takový příspěvek přečtou, což není korektní chování.

MgX píše:

4. Pokud někomu vadí, že mu výrobce televizoru tento nedodá ve „zohaveném stavu“, ale přidává nadhodnotu kalibrovaného obrazu, je to skutečně jeho věc. Nastavení lze kdykoliv svobodně změnit.

5. Nikomu není tvrzeno, alespoň mnou, ale i dalšími, že jim musí kalibrovaný obraz sednout. Ne, nemusí. Nicméně k jednoduché korekci už stačí drobný krok v podobě přehození profilu na jiný, resp. využití jiného barevného nádechu. Pokud je toto někomu proti jeho vůli, je mě ho líto, ale bylo by vhodné si televizor v takovém případě ani nekupovat.


Čtvrtý bod hovoří jasně. Když mně výrobce automobilu k nákupu vozu přidá i sadu zimních pneumatik a gumovou vanu do kufru, určitě se zlobit nebudu. Jestliže někdo začne vanu kritizovat za to, že on gumovou vanu nevyužívá - je to jeho věc.

Pátý bod je o svobodě nastavení a výběru. Jestliže někdo není ochoten po zakoupení televizoru přehodit jeden profil za druhý, případně přehodit další položku za jinou, pak mě je ho opravu líto. A nepíšu, pokud NEDOKÁŽE, tedy protože neumí a neví (ten přijde na fórum a zeptá se), ale píšu... NENÍ OCHOTEN. Takže si prosím své manipulativní připomínky nechej pro sebe a před tím, než něco mravokárného napíšeš, se zkus nad textem zamyslet. Někdy první přečtení nemusí být to správné, se správným závěrem.

Abych to tedy shrnul. Taky by Ti neuškodilo si text přečíst vícekrát a zamyslet se nad ním. Neškodilo by ani si ho případně navázat na další texty od určitého uživatele. Neřeším zde války nad kalibrovanými hodnotami. Seš vedle. Diskuze je vítána. Jen je třeba dodržovat její formu.

Dm602 píše:Pravidla ano ale na nazor ma pravo kazdy

Projdi si prosím opakovaně texty nejen v tomto vlákně, abys sis udělal obrázek. Dále pak si najdi rozhodnutí soudu, který vyhodnotil neochotu zasáhnout u některých příspěvků, které byly vyjádřeny vulgárně, či útočně bez jasných argumentů. Také si uvědom, že diskuzi zde sledují i zástupci firem. Když někoho nějak urážím, měl bych dodat proč.... uvést konkrétní fakta. Jestliže někdo nechává ostatním porovnávat fotky záběrů v televizi, a na tom postaví svoji urážlivou argumentaci - promiň, ale to není normální.

Také bys měl pochopit, proč onen uživatel trest dostal, za co jej dostal a jak moc vysoký trest dostal. I Ty nyní porušuješ pravidla. Diskuzi na téma trestu jsem uzavřel. Uživatel ví, že má možnost podat protest k vedení fóra. Namísto toho mně napsal vulgární soukromou zprávu. To jen abys pochopil. Takže, kdybych mu nyní střelil z fleku BAN asi bych si to jednoduše obhájil.

Promiňte. Souhlasím s jedním. Nebaví mě žabomyší války. Nebaví mě neustále někoho vodit za ručičku a vysvětlovat, že toto není jeho píseček. Je to soukromý prostor, který dává možnost k veřejné diskuzi. Hotovo. Jestliže někdo nezná pravidla, měl si je přečíst.

Jestliže netoužíte dál pokračovat v diskuzi k tématu, vlákno uzamknu. Nemá smysl dál pokračovat. Můj čas je taky drahý a netoužím ho trávit zdarma tím, že někomu budu neustále dokola opakovat, co jsem kde uváděl, proč jsem uváděl atp.

ZAMYKÁM

-- 10. 1. 2020 21:23 --

samurraj až se dostavíš na fórum, prosím napiš mně, zda chceš, jako zakladatel tohoto vlákna ho pročistit, nebo si založíš vlákno nové, kde popíšeš slíbené závěry/postřehy se zakoupeným televizorem, na které se minimálně já opravdu těším. A těším se na ně, ač si koupíš LG, Panasonic, Philips, Samsung, Sony nebo cokoliv dalšího, co Ti bude vyhovovat. A je mně, samurraji jedno, jestli ten televizor bude mít obraz kalibrovaný, nebo ne. Nejdůležitější je, a víš, že jsem Ti to psal, že obraz bude vyhovovat Tobě a Tvé rodině.

MgX píše:samurraj napíšu Ti to tak. Byla by naprostá hloupost vynechat Panasonic z porovnání. Nicméně se určitě mrkni i na konkurenci, ať víš, co konkrétně Tobě sedne. Hlavně se nenech ovlivnit výkřiky lidí, kteří teoretizují nad obrazem, který bohužel nikdy neviděli. Tím Tě v žádném případě nesměřuji k Panasonicu, ale k rozumu a vlastní hlavě při výběru. To je daleko důležitější, než tisíc recenzí a milion slov.


Nic jiného totiž není důležité. Absolutně nejhorší je, koupit si zařízení, které někdo chválí, přičemž Vám by nevyhovovalo. Takový výběr je na nic.

Na svou čest prohlašuji, že jsem nikdy nikomu neradil nátlakově a cíleně tak, aby si vybral jakýkoliv konkrétní výrobek. Vždy se snažím pouze upozornit na jednu z možností, která se v rámci popsaných kritérií nabízí.

Děkuji předem za zprávu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků