55'' OLED TV LG - SONY - PANASONIC do 45000Kč

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tanguero 10. 1. 2020 12:26

Maro2455: když už vrazím do TV 40-50k, tak snad nejsem líný si otevřít menu Nastavení obrazu a doladit si panel k obrazu svému. To mě by daleko víc štvalo, že i před ladění obrazu z extrému do extrému, nedokážu získat použitelný výsledek. Nebo to, že pokud koukám tři hodiny na seriál z Netflixu, tak mám tzv nablikáno v očích a bolí mě hlava (problém PWR local dimmingu u QLED). Nebo, že TV používám jako monitor a zůstávají vysvícené plochy (opravdový problém OLED). Nebo že v tmavé místnosti je černá jen tmavě šedá (problém LCD). Nebo DSE - dirty screen efekt, neboli nerovnoměrnost lokálního podsvícení (problém LED tv). Nebo vertical banding (problém některých OLED).
tanguero
Junior

Odeslat příspěvekod maro2455 10. 1. 2020 13:11

Nene ja jsem myslel to ladit zvlast na sporty, filmy apod. A ano na toto jsem liny abych musel klidne i ulozene rezimy prepinat nekolikrat za den nekde pres menu ovladace. Vzdycky jsem mel na tv jeden “univarzalni” profil a ten jsem neprepinal..jsem uzivatel, ne blazen ktery to porad nejak musi resit. A jelikoz ja osobne preferuji jine ladeni nez ma panasonic pro filmy (jelikoz sledovani filmu je pro me a mou rodinu do 10% vyuzite tv) tak za tuto tv kvuli te “realnosti” ladeni barev priplacet je nesmysl.
Ty dalsi vyhody nevyhody co pises jsou samoz rejme velmi dulezite, ja svym pouzitim ale spadam k oledu tak ze vypalovani moc nehrozi, tv spisevecer (ikdyz ne za uplne tmy) apod..
Myslim ze to neni potreba dale resit ani obhajovat, proste pro me vyuziti mi pri testech v datartu ladeni barev panasonicu nesedlo a pro me nema vyznam za panasonic priplacet. Me asi zatim nejvic sedi sony po lehke uprave ladeni, ale dana tv je zatim mimo rozpocet.
To si ale kazdy kupujici musi rict a vyzkouset sam, co mu sedi, na co nejvic tv bude vyuzivat...proste klasika. Je zbytecne zde tazatelovi vice zasirat tema - omlouvam se za OT.
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tony70 10. 1. 2020 13:43

maro2455 :

OK. Podle tebe jsem primitivní. Je to tvůj názor a já s tím nemám problém ... Nicméně jsem ti odpověděl na tvůj rýpavý příspěvek pravdivě a ty s tím nic neuděláš. Nemám potřebu si něco vymýšlet nebo sa tady nad někým povýšovat či hájit PANASONIC do skonání těla. A taky jsem tady nikomu nic nevnucoval. Ovšem ty neustále nesmysly-výmysly a dezinformace mně už iritují a proto jsem zareagoval a jednoduše a srozumitelně popsal situaci ...

Ano, základ jsou pochopitelně vlastní oči a nepochybuji, že to každý může vidět jinak. Ale hodnotit televize na základě návštěvy přesvětlených obchodních center a dělat z toho závěry? Jasně, tohle se může použít jako nějaký základní "nástřel" při rozhodování o nákupu nové televize, ale rozhodně to nelze brát jako referenci, byt´ je to stále ta lepší varianta, než si vybrat něco naslepo z netu ... Jenže domácí prostředí je něco zcela jiného a pokud v tom obchodě nejsou prodávající hloupí, tak ty televize nastaví tak, aby prodávali zboží s nejlepší marži, jelikož z toho mají bonusy!

Nehledě na to, že jsou ty televize v drtivé většině nastaveny na režim obchod! A často i se zapnutým senzorem okolního osvětlení, který dokáže ve spolupráci s výše uvedeným režimem udělat ze špičkového obrazu naprostý průměr ...

Že je tobě osobně nějaké finální ladění hollywoodskými koloristy ukradeno, je samozřejmě tvůj problém. Stejně tak je úplně jedno, zda tomu věříš nebo to považuješ za pouhý marketing a důvod k navýšení ceny. A že při zapnuté televizi sleduješ filmy pod 10%? A co my s tím? To jako budeš zpochybňovat kvalitu nastavení jen proto, že ty jsi fanoušek hokeje a Play Stationu a že tvoje oči někde v obchodě získaly nějaký pocit divně lehce nažloutlého obrazu?

Nejsem žáden fanatik, ale PANASONIC je moje první volba, pokud jde o referenční obraz. A pokud by neexistoval PANASONIC, tak nemám problém s tím aby to bylo SONY. Jsou mi u zadní částí těla různé další hovadiny, kterými se snaží ostatní výrobci nalákat kupující. Jsem "stará škola", filmový fanoušek a hlavně jsem nezapomněl, k čemu televizor slouží primárně. Nejsem pařmen ani "stahovač" všeho zdarma. Za kvalitní produkt si zaplatím, nebot´ vím, že tím pomůžu ve vývoji dalších a lepších výrobků.

Měli bychom být rádi, že stále ještě existují výrobci, kteří se snaží dodat co nejlepší výrobky i pro obyčejného člověka. Ale některým je to pořád málo a za cenu Fabie požadují Rolls Royce. Občas si říkám, že by nebylo špatné se vrátit o pár desetiletí nazpátek, aby si někteří uvědomili, co si za ty prachy v té době mohli dopřát ...
OLED PANASONIC TX-65GZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M
Tony70
Junior

Odeslat příspěvekod maro2455 10. 1. 2020 14:14

Tony alespon nebud arogantni, tve prispevky hovori za vse..
Ja uzivam pouze placeny obsah, nic zdarma stahnuteho, jen tak jak ty nejsem fanatik filmu, nemam na to cas, ani na ten ps4. Ale to je moje vec. Laskave me prestan porad z nec eho osocovat a hled si sveho.
Jasne ze domaci prostredi je neco jineho, ale nejsem pitomej avych si objednal tri televize jen na vyzkouseni..nejsem fanatik. (Mimochodm ty tri oledky od panasonicu sony a philipsu mi bylo dovoleno v danem datartu (olomouc olympia) resetovat do defaultu velmi ochotnym prodavacem, takze jsem cilene odstranil nejake obchodni praktiky prodavacu s ladenim apod.. Obcas si nemusis o kazdem myslet ze je neschopny a neznaly a ze jen ťy vis vsechny nejlip) A uz se taky vzpamatuj s tvou rypavosti, ja nezpochybnuji naladeni, xkrat jsem napsal ze me osobne k memu uziti mi to nesedi a nikomu narozdil od tebe nic netlacim. Pokud jsi to nepochopil tak si to precti jeste jednou. Nepisu zadne nepravdy, rikam svoji zkusenost, svuj nazor a to co sedi k MEMU pouziti. At si z toho natoru kazdy vezme co chce.

Hlavne se z toho neposer..bylo by skoda jinak dobreho uzivatele ktery lidem vetsinou dobre radi;)
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 10. 1. 2020 14:38

Je fajn upozornit na urcite obrazove "charakteristiky" jednotlivych vyrobcov. Podla mna sa tema prilis vyhrotila.
Podla mna sa hybeme v obrazovych odchylkach medzi (trepnem, ak 100% je TOP), medzi 97-98%.

btw: Asi ste zachytili, ze Oled od Philipsu, vyhral 4x po sebe v "blind teste = v teste na slepo"...v 3och roznych krajinach. Najprv sa hodnotil kalibrovany Obraz vsetkych OLED ov (od LG C9, SONY AF9, Panak GZ2000 a Philips 804) a potom praca procesora a vysledny obraz v rezime "Zivy".

Samozrejme Philips, sa tymto pochvalil na strankach TP vision :) (link dole, koho to zaujima)
https://www.tpvision.com/blog/oled-blin ... ins-again/
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod maro2455 10. 1. 2020 14:54

Zajimave. Kazdopadne jsem zde na foru uz zachytil par odkazu na blind testy a vyslo najevo ze to co vyhral philips i organizoval philips. Nevim jak v tomto pripade.
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod neis 10. 1. 2020 15:11

Vždycky rozhodne kdo test zadal a jakou vybrali testovací skupinu. Slepé testy jsou podle mě luxusní u audia(i když tam zase hraje velkou roli i věk) , kde se vyloučí psychoakustika, velice mocny faktor u audiofilu. Rád bych viděl, jak frajeři opravdu poznaji rozdíl u kabelu za litr a za 10tis :D Ale u obrazu je to k ničemu, sranda jsou i testy foťáku v mobilu, kdy je to sice slepý test, ale člověk co to krapet sleduje, přesně pozná jestli jde o Hua, Samsung nebo Apple a pak stačí jen vybrat to správnou skupinu a fotky a je jasno:)
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tanguero 10. 1. 2020 15:22

maro2455: jen krátce k tvé připomínce, že si nechceš pořád měnit nastavení v profilu podle toho na co koukáš. Každá TV má přece několik profilů, které si můžeš doladit, uložit a používat. Podle mě je to pseudoproblém. Včera jsem byl jen tak na čumendu v Planeu, záplava LCD, LED a QLED. A v tom vyloženě obrazově vyčnívala 55OLED od Philipsu. Další OLED-ky měli vypnuté, asi aby lidi neměli srovnání.
tanguero
Junior

Odeslat příspěvekod neis 10. 1. 2020 16:10

Oled je na první pohled vaau, ale opět je to o tom co chtějí prodat. Třeba v okay měli pusteno na lg oled nějaké tech demo a na zbytku nějaký běžný tv sd signál s fotbalem. Takže lg bylo totálně wau a u zbytku nešel poznat rozdíl mezi telkou ips led telkou za 12k a oledem za 40k, protože na nějakém sd fotbalu v presvetlene místnosti na dynamickém nastavení nejde poznat nic. Takže mohli cpát lidem i ty lg ips hnusy a zároveň i oled :) Tam mají asi celkově z LG větší marži,protože mi tam cpali LG při každém nákupu..
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod maro2455 10. 1. 2020 16:55

Neis: slepy test u audia je snad mozna jeste vice o subjektivite posluchace nez u te tv. Protoze kazdy ma trosku jiny hudebni sluch/citeni.
Jako celkove i tady ty trapne zabomysi valky ohledne zastancu daneho ci onoho ladeni obrazu jsou dost o subjektivite a resi se takove detaily, ze to az boli. Necht si kazdy vybere a je spokojen s tim co mu vice sedi.
Nekdy si rikam, kdyz jsem kupoval tv pred 7lety, o tv jsem se vubec nezajimal, jen ciste jako tuctovy uzivatel a X tech detailu jsem neznal - byl jsem asi mozna stastnejsi clovek, nemel jsem problem s vyberem tv a nebaziroval jsem na vsech detailech/neduzich v obraze :)
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod neis 10. 1. 2020 17:36

To ano, hudba je hodně subjektivní, ale bylo by fajn vidět, jakou hraje roli značka, cena (jinými slovy placebo). Mě by fakt zajímaly hlavně ty kabely, jak se u kabelu za 10tis pročistí výšky oproti kabelu za litr atd. Jestli to opravdu poznají zvukově a nebo pročištění a uklidnění zvuku poznají jen oči při pohledu na sexy kabel, ale chápu že tohle je naprosto luxusní odvětví se šílenými maržemi, tak se válí lidem klíny do hlav..
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod maro2455 10. 1. 2020 18:44

Co jsem zkousel ve studiu Spalicek v Ostrave tak kdyz mas detailne naposlouchanou danou skladbu na zapojenem systemu s kabely za par stovek a pak tam dali kabely audioquest rocket 44 za cca 12k tak se nektere detaily opravdu lehce procistily, nicmene ten rozdil tam clovek cilene hledal. Kdybych takto prisel k nekomu do obyvaku a jeho system nemel poradne naposlouchany, tak bych nikdy nedokzal rict jak moc kvalitni kabely tam ma..a to myslim ze v kvalitnim hifi se neco vyznam aneco naposlouchane mam, ne jak u tv kde se beru za pomerne standardniho uzivatele.
Kazdopadne souhlas, v hifi je business a marze az neskutecne, holt kazdy produkt si najde sveho zakaznika.
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 10. 1. 2020 18:49

No a kdyby někdo náhodně zapojoval kabely za 12 tisíc a normální a tys měl zavázané oči, poznal bys to?
Chord Mojo -> Audiosense T800
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod djchucky23 10. 1. 2020 18:56

McJobs píše:
macmanar píše:Panely používají všichni LG.

To je pravda, otazne ale je, kde koncia zmatkove kusy z vyrobneho procesu. V kosi? Nedivil by som sa, keby prave v OLED televizoroch od LG, kedze Sony a Panasonic nebudu platit za druhotriedny tovar. Ideal by bol OLED s elektronikou Sony/Panasonic + webOS. Android je ako system nedoveryhodny a je otazne ako bude fungovat po roku pouzivania a platforma Panasonicu je skor hlupa ako smart. Ak je ale poziadavka zo smart funkcii len YouTube + kvalitny upscaling z HD a aj SD, tak potom Panasonic.

Podle tohodle vlakna https://www.avforums.com/threads/has-anyone-heard-of-oled-panel-grading-done-at-lg.2246900 konci horsi panely v Bckach a Cckach
djchucky23
Junior

Odeslat příspěvekod maro2455 10. 1. 2020 19:00

Kdyby tam jel jeden song dokola a mel bych opravdu hodne naposlouchane detaily tak mozna jo. Kdyby jel playlist a u kazdeho songu to nahodne menili tak pochybuji. Ale narovinu za sebe subjektivne musim rict ze ja v investici napr. 10k do kabelu obecne prinos nevidim (samozrejme za predpokladu, ze clovek ma alespon zakladni trochu kvalitni kabely, ne neco s alzy za 300kc)
maro2455
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka