TV Samsung do 20.000,-Kč nebo jiný?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod embamex 5. 1. 2020 08:50

Zdravím všechny zde na foru a mám dotaz ohledně koupě nové TV do 20.000,-Kč. Po pročítání všech možných diskuzí a recenzí jsem nakonec vybral "Samsung UE55RU8002" a jde mi o to jestli je to dobrá volba a není něco lepšího do cca 20.000,- Kč. TV mám na sledování DVB-T2, IPTV SledovaniTv, stream po síti při využití Serviio, Netflix, USB HDD apod. Ještě jsem koukal na TV Sony, ale tam jsou v řadě "Sony KD-55XG85xx" všechny panely IPS což asi není to nejlepší a "Sony KD-55XF9005" která by se mi líbila už je pro mě zbytečně drahá. Navíc nemám žádnou zkušenost s Androidí TV, láká mě na tom KODI, ale nevím.
Naposledy upravil Nick Cave dne 5. 1. 2020 10:03, celkově upraveno 1
Důvod: upraven příliš obecný název tématu
embamex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 5. 1. 2020 11:35

Obraz nemá špatnej, ale na USB HDD tam zapomeň, resp. vyraž do prodejny, kde si můžeš vyzkoušet, co to přehraje a nepřehraje. .avi kvůli absenci Divx a Xvid kodeků to nepřehraje (naprostou většinu .avi) a .mkv taky většinou ne, protože často je u lepších ripů dts zvuk nebo Atmos zvuk. Když už budeš mít 4K TV, tak je dobrý to krmit i 4K ripama, žejo :)
XG85 opravdu není dobrá volba. Můžeš přišetřit na 55XF9005 a nebo vzít do 20k třeba TCL 55EP680 a ušetřit prachy - přehraje to vše, dáš tam KODI 17.6 a jedeš :) , případně 58PUS7304 od Philipsu. Mají navíc i Dolby Vision pro Netflix. I když v této cenové relaci nebude mít HDR moc koule, dá se to brát jako benefit.
NIcméně kdo pozná KODI a jeden nejmenovaný doplněk, není pak nutné si platit ten Netflix, když už si člověk platí "to druhé" za cca 500,- na rok :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod embamex 5. 1. 2020 12:08

Ten USB HDD, je spíš nouzovka, většinou koukám na vše po síti přes Serviio, takže s tím problém snad nebude. A popravdě bych raději nějakou v čechách prověřenou značku.
embamex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 5. 1. 2020 17:36

TCL v CZ zas tak dlouho není, ale Philips a Sony nejsou v CZ prověřené značky?
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod embamex 5. 1. 2020 17:53

Ano, Philips a Sony jsou v pohodě, ale nejsem si jistý že v této cenové relaci najdu od těchto značek něco lepšího, pokud ano buď konkrétní, momentálně mám objednanou tu "Samsung UE55RU8002" v Datartu za 15.291,-Kč. A díky za info!
embamex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 5. 1. 2020 18:07

výše zmíněné

případně ještě H55U7B od značky, co v CZ taky není tak dlouho

u té UE55RU8002 by mě už z principu štvalo to, že v období okolo 1.10.2019 byla v Alze i v Mallu za 14 tisíc a v Mallu k ní ještě dávali nějakej holicí strojek za 2k :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Matthew77 5. 1. 2020 20:03

indeshit píše:Obraz nemá špatnej, ale na USB HDD tam zapomeň, resp. vyraž do prodejny, kde si můžeš vyzkoušet, co to přehraje a nepřehraje. .avi kvůli absenci Divx a Xvid kodeků to nepřehraje (naprostou většinu .avi) a .mkv taky většinou ne, protože často je u lepších ripů dts zvuk nebo Atmos zvuk. Když už budeš mít 4K TV, tak je dobrý to krmit i 4K ripama, žejo :)
XG85 opravdu není dobrá volba. Můžeš přišetřit na 55XF9005 a nebo vzít do 20k třeba TCL 55EP680 a ušetřit prachy - přehraje to vše, dáš tam KODI 17.6 a jedeš :) , případně 58PUS7304 od Philipsu. Mají navíc i Dolby Vision pro Netflix. I když v této cenové relaci nebude mít HDR moc koule, dá se to brát jako benefit.
NIcméně kdo pozná KODI a jeden nejmenovaný doplněk, není pak nutné si platit ten Netflix, když už si člověk platí "to druhé" za cca 500,- na rok :)


Dobry vecer, koupil jsem Vami zminenou TV od Philipsu 58PUS7304 a jelikoz jsem zacatecnik s KODI, tak mne zaujal Vami zmineny doplnek. Jste ochten mi pomoct radou popripade poskytnutim odkazu na "onen" doplnek? Dekuji predem za kladnou odpoved;-))))
Matthew77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod embamex 5. 1. 2020 20:27

indeshit píše:výše zmíněné

případně ještě H55U7B od značky, co v CZ taky není tak dlouho

u té UE55RU8002 by mě už z principu štvalo to, že v období okolo 1.10.2019 byla v Alze i v Mallu za 14 tisíc a v Mallu k ní ještě dávali nějakej holicí strojek za 2k :)


Myslíš, že ta Philipska s 50Hz panelem je lepší? A že ten Samsung byl v ALZE za 14.000,- si dovolím pochybovat!
embamex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tiberi 5. 1. 2020 21:10

ja bych to viděl -pokud potřebuješ android vezmi tu philipsku pokud ne tak hisense nebo panáka,sam je na tom špatně ohledně kodeku a krom 100hz nemá čím zaujmout,a pokud ušetřit tak se nabízí tcl680 s androidem.
já mám čerstvě panáka gx800 a říkam na rovinu šel bych do něj znovu jen škoda že není v55 ale na 58 už si zvykám... co se mi líbí u panáku tak je to že vybalím s krabice a obraz je perfektně nastavený a systém bez bugu tak není co řešit tak jako příznivci jinych značek a na film mám v xbox vlc nebo kodi player.
i53470,asus p8z77-m,Arctic Cooling Freezer 13,1xRAM Kingston 8GB DDR3 1600MHz,sapphire7850,Seasonic M12II-520 520W,CoolerMaster Elite 311,2x af f12pwm
tiberi
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 5. 1. 2020 22:07

embamex píše:
indeshit píše:výše zmíněné

případně ještě H55U7B od značky, co v CZ taky není tak dlouho

u té UE55RU8002 by mě už z principu štvalo to, že v období okolo 1.10.2019 byla v Alze i v Mallu za 14 tisíc a v Mallu k ní ještě dávali nějakej holicí strojek za 2k :)


Myslíš, že ta Philipska s 50Hz panelem je lepší? A že ten Samsung byl v ALZE za 14.000,- si dovolím pochybovat!


50hz/100hz ... xbox v požadavcích nemáš, tak je to jedno. Pokud vypneš AutoMotionPlus a nejsi tedy fanouškem filmů, které jsou uměle dopočteny a působí jako telenovela, tak je 100hz zbytečnost. Pokud máš tento způsob "zdokonalení" filmů rád, tak se může hodit, ale pokud ne, jsou to vyhozený prachy.

Pochybovat si můžeš dovolit pochopitelně, ale pak se podívej do vlákna "akce, slevy..." opravdu tomu tak bylo. Bylo to přes Apku a říkali té kampani Slevová hlídka. Mall tu cenu měl taky + dárek navíc.

-- 5. 1. 2020 22:08 --

Panasonic taky DTS neumí, tak jako Samsung
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MYCHAL S TVRDÝM 5. 1. 2020 23:44

Mám pocit že na Mallu byla 55ru8002 s použitím nějakého kódu(nebo to bylo s použitím platební karty od České spořitelny, už síto přesně nepamatuju) za 12tisíc. Akce trvala snad měsíc a kupovalo ji tu několik lidí.
MYCHAL S TVRDÝM
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pandero 6. 1. 2020 14:26

To, ze byla mozna nekdy levnejsi, prece neznamena, ze to porad neni dobra volba. A ze ti indeshit napise, ze 100hz nema smysl, tak tomu never. Ono si to muzes v TV nastavit podle sebe. Mas tam 10 urovni nastaveni ostrosti u pohybu a 10 urovni "vibraci" u pohybu a postelujes si to podle sebe. Obrazove je to velmi dobra TV, aplikace Sledovani TV, Netflix a dalsi podporuje.
Pandero
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků