Philips TV 2020 [Obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jirkau 3. 11. 2020 14:13

jirkau píše:Ahoj, dá se 43PUS8505 doporučit?

Líbí se mi Android a Ambilight, DVB T2. Doma mám OLED (LG C9), hodilo by se něco menšího na chatu (teď je tam 32" Samsung a po přechodu na DVB T2 se už nechytá, set top box s tunerem je hrůza).


Koukám, že podle všeho má 43" model IPS panel, 50" má MVA. To jsou mi věci. Poznám to v běžném provozu? TV je v kuchyni, světlá místnost. Sledování TV je i v nočních hodinách.
jirkau
Junior

Odeslat příspěvekod mila001 3. 11. 2020 17:38

Tak jsem se rozhodl pro 55oled854. Prodejce mi ho nabídl za 31500,- navíc je 5 let záruka.
Doufám, že mi tedy vydrží déle než ta první.
mila001
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 3. 11. 2020 18:51

Tu mam aj ja, tak snad budes spokojny. :-)
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pebu86 3. 11. 2020 22:00

Teď je Philips 55OLED854 na ambitv.cz za 30000 Kč vč. pěti leté záruky. Ale asi jste už objednal tv.
Pebu86
Junior

Odeslat příspěvekod mila001 3. 11. 2020 22:45

Tak nakonec ještě levněji 29990,- (Black Friday). Ještě, že jsem se neukvapil a platil až teď. Tahle cena je opravdu špičková.
mila001
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirkau 6. 11. 2020 11:14

jirkau píše:
jirkau píše:Ahoj, dá se 43PUS8505 doporučit?

Líbí se mi Android a Ambilight, DVB T2. Doma mám OLED (LG C9), hodilo by se něco menšího na chatu (teď je tam 32" Samsung a po přechodu na DVB T2 se už nechytá, set top box s tunerem je hrůza).


Koukám, že podle všeho má 43" model IPS panel, 50" má MVA. To jsou mi věci. Poznám to v běžném provozu? TV je v kuchyni, světlá místnost. Sledování TV je i v nočních hodinách.


Podle tvrzení Philips podpory je u PUS8505 situace s panely v CZ distribuci následující:

Společnost TPVision, výrobce TV Philips může použít u jednoho modelu jak IPS tak VA panel. Tato skutečnost není nikde uvedena, respektive lze ji najít ve výrobním čísle. Zde se dá rozklíčovat jaký panel je použit u konkrétního kusu. Dle informací z logistiky jsou dodávané modely ve 43" s VA panely. Modely v úlopříčce 65" a 75" mají pouze IPS, modely 50", 58" a 70" mají pouze VA.

Mám objednanou 43PUS8505, tak doufám, že nekecají a bude tam MVA panel
jirkau
Junior

Odeslat příspěvekod jirkami 7. 11. 2020 18:29

Zdravím všechny a prosím o pomoc.
Mám nově TV Philips 58PUS8505. Je to náhrada za 10 let starou TV 43" Panasonic, plasmu. Ambilight je super, android a systém taky OK, jsem ale zklamaný z obrazu. Nevím ale zda to není nějakým nastavením. Nevím moc ani jak to popsat, ale při sledování filmu mi připadá, že osoby v záběru jsou jakoby více ohraničené a působí dojmem, jako by nebyly součástí děje za nimi. Působí to nepřirozeně, jako z nějakého studia. Dá se s tím něco dělat? Jinak jsem skoro rozhodnutý TV vrátit (Philips má akco, že lze Tv nyní vrátit do 30 dnů). Ale nevím zda to taky není obecná vlastnost LED TV.
Úhel pozorování je taky šílený, ale to jsem nějak věděl u VA panelu. Kuchyni mám lehce bokem a koukat z úhlu na TV je docela hrůza.
Moc děkuji za vaše postřehy.
jirkami
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod skorky 7. 11. 2020 19:59

Podívej se do nastavení obraz,pohyb a myslím že natural motion jestli není tzv.odpočet snímků nastaven na vyšší hodnotu.
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod jirkami 7. 11. 2020 21:24

To jsem našel, zkoušel, nic moc efekt. Není někde nápověda, jak nastavit všechny hodnoty obrazu, aby to bylo lepší?
jirkami
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod divr 8. 11. 2020 07:35

Pokud ti obraz připadá u filmu "jako ze studia" stačí přepnout REŽIM OBRAZU- FILM . Tím se to trochu rozmázne a bude OK.(To je v pořádku, není to vada, že je to ostře ohraničené) Já mám od středy 58PUS7505 a vracím to - tam je rozmázlé stále snad všechno včetně nenormálních barev :D
divr
Junior

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 8. 11. 2020 23:41

jirkami píše:To jsem našel, zkoušel, nic moc efekt. Není někde nápověda, jak nastavit všechny hodnoty obrazu, aby to bylo lepší?
Od nákupu Philips LED jsem nakonec upustil. Letošní řada 7 a 8 stejně jako vloni nemá 100hz ani FALD a IPS spíš průměrnej obraz atp. Chtěl jsem něco s tím B&W zvukem (např. PUS8804 když už), ale rozhodnul "obraz především".

Ačkoliv verze 50" s VA panelem je dle testů i osobního shlédnutí celkově OK, pozorovací úhly do širší místnosti byla slabota. Holt půjdu do jiné technologie ;) Takže nechápu proč padla volba občasného koukání v širší světlé kuchyni na VA a ne IPS, to se dalo čekat ne?
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod slazz 10. 11. 2020 11:41

Mám dotaz k "Digital audio out".

U PUS8505 je na schématu (https://images.philips.com/is/image/PhilipsConsumer/50PUS8505_12-COP-global-001?$jpglarge$&wid=1920) ten konektor trochu jiný než např. u PUS8535 (https://images.philips.com/is/image/PhilipsConsumer/50PUS8535_12-COP-global-001?$jpglarge$&wid=1920) - tam je ten klasický.

V technických detailech je u obou napsánio jenom "Digital audio out".

Jsou tam opravdu rozdílné konektory?
slazz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 10. 11. 2020 12:38

Jde pouze o grafické znázornění konektoru. Optický digitální konektor (Toslink) je standardizovaný, takže nemusíš mít strach. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirkau 11. 11. 2020 11:45

Dá se nějak u Philips Android TV (konkrétně PUS8505) zobrazit aktuální rozlišení obrazu? Nikde to nemohu najít a docela by mě zajímalo jestli jede v 4K nebo nějakém nižším. Ukazuje mi to např. SDR a 8 bit, ale o rozlišení mlčí. Zkoušel jsem se zdrojem signálu z USB disku.

TV 43PUS8505 mám od včera, už visí na zdi.
- Ambilight je hezký, ale zatím moc neoslnil, přijde mi málo výrazný. TV mám doporučených 10-20 cm od zdi, bude to chtít ještě poštelovat
- S obrazem jsem spokojen, nejvíce se mi osvědčil režim ISF Noc
- Ovladač mi přijde horší než od 10 let starého Samsungu . Hlavně, že je tam Netflix a Rakuten :oops:
- Na ovládání Android TV si budu muset zvyknout, zatím s tím bojujeme
- cíl mít o něco větší obrazovku (původně byl Samsung 32) a zrušit set-top box je splněn
jirkau
Junior

Odeslat příspěvekod guybrush 11. 11. 2020 15:27

@jirkau: Ahoj, jaký tam je nakonec typ panelu? Na zahraničních fórech jsem četl, že VA panel mají jen 50", 58" a 70" TV z řady PUS8505. A bohužel moc nevěřím tomu, že by to jen v Česku bylo jinak.
guybrush
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků