Philips TV 2020 [Obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod michalko58 16. 2. 2021 20:14

Mam 55oled804 (=ten isty firmware ako ty) a bez problemov mi to VLC prehra (SMB z NAS).
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jyryczek 17. 2. 2021 11:32

VLC mi to vůbec v menu aplikací nenabídne.
jyryczek
Junior

Odeslat příspěvekod takyjamam 17. 2. 2021 15:09

Tak ho dej vyhledat VLC a je tam
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 17. 2. 2021 15:48

jyryczek píše:VLC mi to vůbec v menu aplikací nenabídne.


Si tvrdil, ze ti to nejde v Kodi, tak som automaticky predpokladal, ze vies kde zohnat VLC. Cez google play ;-)
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jyryczek 17. 2. 2021 19:04

Pardon, myslel jsem že Kodi bylo už v mezi aplikacema :oops: . Takže pomocí VLC už to jede díky. :D
Menu a načítání je teda poněkud pomalejší - ale nevadí, hlavně že to jede :).
jyryczek
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 17. 2. 2021 19:32

Akoze VLC je pomalsie ako Kodi? To sotva.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jyryczek 18. 2. 2021 10:21

Asi je problém v tom, že nevím jak ho nastavit aby zobrazil základní stromovou strukturu, protože tahá náhledy videí a to je vážně pomalé. Prostě klasický stromový adresář jako v pc - protože mám třeba videa v adresáři Lyžování, pod tím podadresáře Itálie a Rakousko a v každém už několik videí bez názvu, jen jak si to označil mobil/kamera...A VLC to začně třídit podle názvu a tím mi to rozhodí tak, že to nejsem schopný dohledat. Je nějak možné zapnout si takovéhle jednoduché zobrazení bez náhledů?
jyryczek
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 18. 2. 2021 12:40

Myslim ze nahlady sa daju vypnut a tiez sa to da prepnut na zoznam (vptavo hore tie ikony), ale ci aj tak ako si predstavujes neviem.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr150 25. 2. 2021 17:57

Ahoj, mám jednoduchou otázku. Kterou tv koupit do dětského pokoje? Model 55pus7304 za 13tis nebo 58pus8505 za 15tis obojí s 5let zárukou. Děkuji
Petr150
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Eldorado4.0 26. 2. 2021 11:44

osobně byl volil variantu 8505.
Eldorado4.0
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 26. 2. 2021 12:09

Taky
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 26. 2. 2021 12:37

Též jsem pro 8505, je to malý příplatek za větší kontrast, vyšší jas, široký barevný gamut.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 26. 2. 2021 21:23

No já bych taky 8505, ale pro děcka na blbnutí klidně levnější výprodejovou 7304 ;)

Ovšem otázka jaká bude následná délka podpory Android SW/updates pro danou HW platformu. Jak jsem vyčetl jinde určuje to výrobcům Google, aby to bylo aspoň 2-3 roky. To je málo, co bude nutit výrobce k podpoře, že.
-- 26. 2. 2021 21:30 --


===================
-- 15. 1. 2021 00:15 --
Na Toengel mě ohledně toho zaujaly tyto související názory a fakta (jestli to teda není trestný zveřejňovat), ale celkem zajímavý : ;)

PizzaPino:
"Upřímně řečeno. Jsem z Philips trochu zklamaný. Samozřejmě přinášejí na trh nové produkty. Ale považuji za více než politováníhodné zanedbávat pouze 2 roky stará zařízení. Mám 65OLED803 a Android 8 běží více než skromně. Každé 2 dny musím restartovat operační systém, aby aplikace jako Prime a Netflix fungovaly správně. Disney + také běží, jako by to bylo zábavné. Mezitím jsem se vzdal naděje na Android 9 nebo dokonce 10. Koupil jsem tetě na Vánoce 55palcový Xiaomi s Androidem za 330 eur. Android běží mnohem plynuleji než na mé televizi s 2200 euro. To je víc než škoda."

Fox:
"Nemám tedy chuť každý rok kupovat novou televizi.
Pokud jde o software, všechny modely 2019 a 2020 by měly dohnat roky 2021 a doufám, že společnost Philips také přinese Android 10 na modely z předchozího roku.
Jinak to byl můj poslední Philips a pro příští použiji Sony, protože tam budete dostávat aktualizace po dobu nejméně 2–3 let a funkce budou opraveny, pokud to hardware dovolí."

Peter:
"můj 55PUS8602 / 12 QLED má problémy s Mediatekem, neustálé přerušení - opraveno?"

Räuber:
"Existuje povinnost aktualizovat Android TV od Googlu, což znamená, že získáte přesně stejný počet aktualizací verzí od všech výrobců Android TV.
U platforem, které přišly na trh s Androidem 9 (a dříve), musí výrobci dodat 3 aktualizace (tj. Android 12).
U platforem, které přicházejí na trh s Androidem 10 (a novějším), musí výrobci poskytnout 2 aktualizace (tj. Také Android 12).
Společnost Sony dokonce v roce 2019 přinesla některé modely (včetně špičkových OLED) založené na samotné platformě 2016, a proto neposkytuje aktualizaci, protože Sony platformu používá již 3 roky a povinnost aktualizace byla splněna. Společnost Sony použila v předchozích letech podobnou taktiku, aby poskytla menší podporu. Bavte se tedy se svým Sony, určitě ho budete mít.

PS: Dálkové ovladače Sony používají velmi úzké infračervené vysílače, tzn. Pro jejich fungování musíte namířit přímo na televizi."

Fox:
A to je vše ve zprávě Toengel zde, takže Philips to nijak nezlepšuje.
Řada 2020 PUS8505 vychází z řady PUS7304 2019, v průběhu roku budou verze firmwaru seskupeny nebo budou používat stejnou verzi. Znamená to, že společnost Philips nedodává Android 12 se zárukou a pochybuji o sérii 11, protože hardware je téměř stejný.

Společnost Sony také aktualizovala model XF9xxx na Android 9.
V tomto ohledu tedy Philips není o nic lepší.

Räuber:
Stále existuje obrovský rozdíl mezi tím, co Sony dělá, a tím, co dělá Philips, ale zdá se, že to neuznáváte nebo nechcete rozpoznat. Jelikož mě osobně nezajímá, jaký druh televize si koupíte, říkám, že se znovu bavte s vaší Sony, měl jsem svůj a chtěl jsem jen pomoci.

Mohu jen říci, že tvé obavy jsou špatné. TPM191 přišel na trh s ATV 9 a je proto zaručeno, že bude dostávat aktualizace až na ATV 12. To je fakt bez ohledu na to, jak málo tomu věříte.

Nový počítač také na začátku běží plynuleji než po několika letech používání, což je docela normální. Podívejte se, jak televizor Xiaomi běží po 2 letech používání, jinak srovnání nedává smysl. Mimochodem, resetování na tovární nastavení přináší zpět velkou počáteční rychlost.

tom:
Osobně si tedy nemyslím, že televizory vydrží, dokud nedostanou A12.
V tomto ohledu lze slíbit modré z nebe.

detlef:
Kupte si Fire Stick nebo něco podobného a je to dobré….
Výrobci televizorů stejně nemohou držet krok - a v zásadě potřebujeme pouze monitor s funkcí Ambilight a případně se soundbarem. Kdo si chce koupit novou televizi každé 2 roky?
Nebo nevydrží déle?

Společnost Philips inženýři by měli zajistit, aby důležitá deska s plošnými spoji byla vyměnitelná, nebo na ni jednoduše umístit něco jako fireTV, což by bylo pro životní prostředí lepší. A televize se mění pouze tehdy, když se na displejích skutečně něco děje ...
Ale OLED je se 4k tak dobrý, že si stěží myslím, že uvidím něco lepšího.

Andy68:
Aktualizace funkcí a kompatibility by byly důležitější než nové verze systému Android (těžko si všimněte rozdílu od 8 do 9).

Toengel:
Velkou výhodou novějších verzí systému Android je, že mnoho komponent lze aktualizovat prostřednictvím aktualizací Play Store, což bylo dříve možné pouze prostřednictvím aktualizace firmwaru.


Zdroj: https://toengel.net/philipsblog/support ... attformen/
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod Dave.Wayne 1. 3. 2021 19:31

Nemá někdo doporučení pro nastavení obrazu na 58PUS8505? Co vypnout, zapnout atd? � Děkujiii
Dave.Wayne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 2. 3. 2021 09:50

Dave.Wayne:
Nejlepší bývá režim Film/kino.
Jestli nevyhovuje hledej na google "best settings 58Pus8505" ,případně 50 nebo 75 . 55 a 65 jsou IPS panely a podle toho bych nenastavoval.
https://www.avforums.com/threads/58pus8 ... e.2327219/

Každé nastavení je pro konkrétní model a je dost dobře možné, že ti nebude vyhovovat, proto si ofoť původní nastavení nebo zkoušej na profilu ISF night. Až najdeš tobě vyhovující nastavení je třeba hodnoty změnit pro každý vstup i aplikaci znovu.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků