LG 2020 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Luckyghost 9. 11. 2020 18:40

Potřebuji náhradu za rozbitou 55SM9010PLA. Oceňoval jsem na ní, mimo obrazu, úžasný zvuk včetně basů a přehrávání všech formátů včetně .avi no a samozřejmě i ovladač byl parádní.

Bude OLED55B9 ideální náhradou, která splní to co jsem oceňoval u předchozí LED? Díky
Luckyghost
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 9. 11. 2020 20:37

OLED bude oproti LED víc než ideální náhradou. To bude obrazem sto a jedna. Zvuk netuším, nepoužívám u LG OLED vestavěné repro. Při hraní z NAS jsem se ještě nesetkal s formátem, který by nepřehrála. A ovladač je paráda, je to vlastně ukazovátko.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Doktor1962 12. 11. 2020 10:21

Zdravím pánové, prosím vy, co již máte letošní model CX doma. Je v nabídce aplikací HBO GO, nebo jen HBO MAX ? Děkuji Petr
Doktor1962
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 12. 11. 2020 11:11

Nevím jestli ti pomůžu, ale mám B9 a je tam HBO GO.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Doktor1962 12. 11. 2020 12:44

B9 je loňský model, ty měli všechny HBO GO, ale v letošních modelech se sice na eshopech uvádí HBO Go, ale v recenzích zahraničních, je HBO MAX, což je něco jiného. Třeba tam je oboje, nevím, právě proto se ptám někoho, kdo tu letošní OLED má.
Jinak by mě také zajímalo, jak je to s položkou Oblíbené kanály. Vím podle návodu jak jednotlivé kanály do oblíbených dát, ale už se nikde nepíše, jak ty Oblíbené vyvolat tak, aby se po zapnutí tv vždycky navolili. Není to náhodou schované pod tlačítkem List?
Doktor1962
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Herkis 27. 11. 2020 22:19

Mám BX a je tam HBO Go.
Herkis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pike01 27. 11. 2020 23:34

HBO Max funguje jen v USA, do Evropy se dostane nejdřív v 2021 a jestli to znamená i náš divoký Východ je velká neznámá. I po Evropě má HBO Go různé varianty nabídky pro různé regiony.
pike01
Junior

Odeslat příspěvekod newwes 3. 12. 2020 21:56

Ahoj. U TV LG OLED55BX trvá asi 5 sekund přepnutí z programu na program, někdy ta doba jde k 10 sekundám. TV je 14 dnů nová, je to normální chování u OLED?
newwes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 3. 12. 2020 22:07

Nemám BX, ale B9 a je to okamžitě. Takhle to bývá u starších TV s Androidem. WebOS je právě dost rychlý. Televizní signál je v pořádku?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod newwes 3. 12. 2020 22:31

Signál ok, UPC, tedy ponovu Vodafone, karta v CI slotu.
newwes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gray69 31. 12. 2020 19:59

Ahoj,mám OLED55C8PLA/verze softu 5.20.10/ a jaksi zatím marně čekám na slíbené uvolnění homekitu s podporou AIRPLAY2 /např i v řecku už jede verze softu 5.30.02/,nemáte prosím někdo znalý info KDY?A zda v čr vůbec?
gray69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rakepka 3. 1. 2021 13:39

Mám dotaz ohledně nastavení LG 65NANO91.
1) Jak nejlépe nastavit Trumotion v režimu Standard? Tovární nastavení bylo "Přirozené", dal jsem zatím dle doporučeného nastavení dTestu "Uživatelské" a ruční nastavení De-Judder na 6, De-Blur na 8.
2) Pro Playstationa jsem aktivoval funkci AMD FreeSync. Ale nikde se nemůžu dočíst, která aktivní volba co znamená. Na výběr - vypnuto x vysoký (high) x široký (wide). Jaký je rozdíl mezi high a wide netuším.
Jinak s TV spokojenost, četl jsem recenze, takže jsem znal plusy i mínusy. Jediné nemilé překvapení je ve velké časové prodlevě při přepínání TV programů:-(
Díky moc za názory.
rakepka
Junior

Odeslat příspěvekod robsik 7. 1. 2021 16:04

newwes píše:Signál ok, UPC, tedy ponovu Vodafone, karta v CI slotu.

Mám B7 a také UPC. Prodleva tam je než najede obraz tak 2s, někdy to jde až do plochy toho jezera a načítá to.
robsik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rakepka 11. 1. 2021 18:01

Ještě doplním zkušenost s LG 65NANO91.
- výborný zvuk, především se zesílenými basy, repro dostatečné
- jedinečně pohodlné a rychlé ovládání "magickým" ovladačem, podobně jakou myší u PC (jen tvar ovladače by mohl být jiný, stabilnější při odložení)
- prostředí WeBos přehledné a intuitivní
- škoda, že průvodce nastavením není podrobnější a některé varianty nastavení vysvětluje příliš obecně a nejasně, člověk musí pak hledat na netu, zkoušet a někdy na něco ani nepřijde (viz. např. mé dotazy k nastavení výše)
- TV nabízí nabízí široké spektrum možností nastavení
- obraz je při kvalitním zdroji 4K perfektní, vůbec se netřeba bát, samozřejmě OLED to není
- co se týká funkce lokálního stmívání, nechal jsem ji na hodnotě "střední". U této TV s typem Direct LED podsvícením je to daleko lepší než u modelů s Edge LED, který dělá vyloženě světlejší pruhy po celé obrazovce. Tady jen lehce světlejší rámování kolem bílých ploch na černém pozadí. Ale postřehnete to pouze např. při bílých závěrečných titulcích na černém pozadí. Jinak to naopak obrazu pomáhá a zvyšuje kontrast. Pokud by to však někomu vadilo, např. při nějakém titulkovém filmu v temném prostředí apod., funkce jde regulovat nebo úplně vypnout.
- vadí mi na můj vkus docela velká časová prodleva při přepínání TV a celkově by reakce TV na ovladač, přepínání funkcí, procházení menu.. vzhledem k vyššímu modelu TV mohla být svižnější. Vyloženě to nezdržuje, ale ... uvítal bych to rychlejší. Škoda, že nemá TV procesor a9, ale jen a7 gen3. To by asi pomohlo.
Jediné, co řeším a zvykám si, ale nesouvisí to s tímto modelem TV, ale její velikostí obecně, je kvalita obrazu při horším zdroji...klasickém TV vysílání v SD, HD nebo i FHD. Předchozí TV byla kvalitní SONY 100Hz o velikosti 40" a ten přechod na 65" je sakra znát. Tady zatím docela trpím. I manželka si neodpustila nějakou kousavější poznámku, něco jako v čem má větší TV tedy tu výhodu? :hm :-D
rakepka
Junior

Odeslat příspěvekod robsik 12. 1. 2021 17:09

newwes píše:Ahoj. U TV LG OLED55BX trvá asi 5 sekund přepnutí z programu na program, někdy ta doba jde k 10 sekundám. TV je 14 dnů nová, je to normální chování u OLED?


Psal jsem původně o B7V kde to trvá tak 2-3 vteřiny. Nyní mám na zkoušku BX a musím potvrdit dlouho dobu přepínání kanálů na UPC kabelovce. Většinou to skočí až na pozadí s tím, že nemá signál.
Jinak BX je i po stránce obrazové snad horší než B7V. Zatím spíše rozčarování. Čekal bych posun mezi 2017 a 2020 modelem. A spíše je to horší. Obraz není tak ostrý a to se 2 dny snažím nastavit podle ruzných setupů. Apple TV nepoužitelný v tmavších scénách rozmazání vlasů do fleku,....

Ještě, že je možnost ve 14 dnech vrátit.
robsik
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků