LG 2020 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jito 12. 6. 2021 13:27

Kvůli ušetřeným 4 tisícům takové starosti?
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod notme 12. 6. 2021 15:28

sankacoffie píše:Ahoj, chci se poradit - koupil jsem LG BX 55 za 19200 Kč, ale je vrácená, protože zákazník po vybalení zjistil, že nefunguje satelitní modul. Já jsem se to dozvěděl jen protože v obchodě zapoměli papír k nákupu v krabici. Prodávají jí jako vrácenou ve 14 dnech. Normální cena nové TV je 23990. Já osobně satelit nepoužívám, takže kdyby jsem jí koupil jako novou, stejně by jsem se nedozvěděl, že nefunguje. Kontaktoval jsem ale zákazníka, který TV koupil a vrátil, protože na papíře v krabici bylo jeho telefonní číslo a ten mi řekl, že mluvil i s LG servisem a satelit nefungoval ,proto jí vrátil, ale co se potvrdilo a co jsem myslel, že tv byla vystavená na obchodě. Když se totiž podívám pod přímým světlem, např. LED na mobilu tak jsou vidět vlásečnicové škrábance na podstavci, který je plastový a jeden malinký škrábanec na obrazovce, který ale není vidět. Velká část roku byla karanténa, takže TV možná ani dlouho v obchodě nebyla puštěná, ale kdyby běžela rok v obchodě tak má nějakých 4000 hodin - nejde zjistit přesný čas v menu, dělal jsem všelijaké testy a jinak je obraz perfektní, nenašel jsem žádné vady. Psal jsem do obchodu, že by jsem si jí tedy nechal, jestli mi nedají ještě nějakou slevu, ale napsali, že by jsem jí měl raději vrátit, když je vadná - s tím satelitním modulem, ale stejně přemýšlím, jestli si jí ponechat. Má jen drobné kosmetické vady na podstavci, ale je plastový, možná se časem při otírání prachu stejně poškrábe a satelit nepoužívám, navíc má normálně 2 roky záruku a za cenu 19200Kč se mi to zdá pořád jako dobrý obchod. Co myslíte? Můžete někdo potvrdit, jestli se časem škrábance objeví stejně a má podobný vzhled na krajích, které jsou mírně obroušené, ale to vypadá jako výrobní vada. Děkuji za info a názor.


Za 19 slusne, ja osobne nekoukam na normalni tv cca od 15ti? Tzn 18 let, takze bych si taky nevsiml vadneho modulu, mozna lg servis by to spravil, ale zas cekat mesic no.. jedine kdybyste to chtel prodat a pak vadny modul uskodi
notme
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 12. 6. 2021 16:15

Ono jde o to, aby problém se satelitním modulem nebyl předzvěstí k dalším problémům. Záruka je jen dva roky. TV bych vrátil, anebo reklamoval. Navíc mně nepřijde fér, pokud došlo k naznačené situaci, že telka byla vrácená kvůli nefungujícímu CI slotu/satelitnímu modulu a obchod ji dále prodával, jako jen vrácenou ve 14 denní lhůtě.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sankacoffie 16. 6. 2021 17:56

Ahoj, TV nakonec vracím - o víkendu jsem našel slevu na LG shopu u B1, byla za 24700Kč a k tomu reproduktor PL7 v ceně dalších 3000Kč, takže letošní model v podstatě za cenu BX - tedy dnes v den kdy přivezli B1 šla BX na 22 tisíc, ale stejně fajn nákup si myslím. Jen stojánek přišel snad ještě horší než u té první, která byla vystavená, jinak vše nově zabalené a folie na obou stranách. Je tam asi chyba při vlévání plastů, což sice nevypadá moc hezky, ale zase ta cena..Jinak obraz vypadá v pořádku, ikdyž se cesta neobešla bez menší díry v krabici od dopravce.
sankacoffie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swenak 20. 9. 2021 08:36

Zdravím, nepozorujete někdo pár probliknutí obrazovky při zapnutí OLED55BX? Zapnu TV, 3x dioda, obrazovka černá. Pak jakoby by se v pravé části vysvítila tak půlka obrazovky, nerovnoměrně, flekatě, zhasne, problikne, zhasne, obrazovka pak zčerná a TV naběhne. Jinak pak už nepozoruju nic, žádné nerovnoměrnosti a podobně. Mám ještě 55EG9A7V, ta to nedělá. Stejně tak to nedělala OLED55C1, co jsem měl teď týden doma. Díky.
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 20. 9. 2021 12:28

Mně to OLED65B9 nedělá.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod swenak 20. 9. 2021 18:23

Těd to testuju, když jsem to připojil na jiné HDMI, tak to asi už nedělá, ještě zkusím, jestli to nebylo ale spíše tím že jsem měl na Apple TV nastaveno Dolby Vision a jestli to nebylo třeba nějaké přepínání typu zobrazení, nebo tak.
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod swenak 23. 9. 2021 09:14

Tak dělá to i na jiném HDMI vstup, ale přijde mi, že jenom v noci, přes den buď ne, nebo to nevidím :-) A v noci jsem se snažil to natočit na video, ale na videu nic nevidím. Tak nevím, možná se mi něco zdá :-)
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod celestin 27. 9. 2021 07:12

Zdravím. Potřebuju radu.
Sháním tv (nejlépe LG) kolem 20,lehce přes 20. Četl jsem ,že OLED asi top.
Jenže já budu tv používat jne na klasické sledování, žadný PS5 nic. Klasická tv plus netflix třeba.
Rozdíl v obrazu tedy mezi QLED a OLED bude temeř asi patrný že?
Jaký typ vybrat? Chci teda nejméne 55",ale sam samožřemě kdyby v téhle cenové realci se dala sehnat 65",tak určitě tu. Předem díky za odpovědi.
celestin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swenak 23. 10. 2021 05:16

Mohl by prosím ještě někdo s BX říct, jestli po zapnutí TV slyšíte kromě sepnutí zdroje (na pravé straně TV) i sepnutí v levé straně, kde jsou konektory? Když zapnu TV, tak sepne zdroj, pak za chvilku v tá pravé části něco. No a v noci tedy mezi tím je to probliknutí celého obrazu. Neříkám, že mě to štve, podstatné je, že mi CEC chodí korektně, ale na jiných dvou LG Oledech mi toto nedělalo. Díky moc.
swenak
Junior

Odeslat příspěvekod MisaSir 13. 12. 2021 20:25

Ahoj, nemohl by mi někdo poradit? Mam TV od LG SK8000PLB. Na tv je připojeno O2 tv, které funguje bez problému a je připojeno přes Wi-Fi. Nicméně tv se nechce přes Wi-Fi pripojit a tak je internet v TV přes síťové “krabičky”. U internetových aplikaci jako je třeba hbogo netflix atd, jde internet normálně ale každé 3 vteřiny filmu a hudby se vypíná a zapíná zvuk a nedá se na to koukat. Zkoušeli jsme místo krabicek napojit přímo síťový kabel z modemu do TV ale problém je stejný. Nevíte zda je problém v tv nebo někde v internetovém připojení ? Predem děkuji za jakoukoliv radu.
MisaSir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pike01 14. 12. 2021 09:41

Zkusil bych nejprve vytáhnout TV z elektriky na několik minut a následně restart TV do továrního nastavení a znovu nastavit vše od začátku, včetně aktualizace všech aplikací a webos (poslední update pro tuto řadu tv je myslím ze srpna 2021). Zkontroluj si, v nastavení, zda máš správně nastavené lokace (Česká republika) a zda je nastavený automatické datum a čas.
Pokud by ti v TV pořád nešel internet, dá se aktualizace systému nainstalovat i flash disku - podpora zde: https://www.lg.com/cz/podpora/produkt/l ... 000PLB.AEE
Pokud to nepomůže, může to být problém s hardware, což by musel řešit servis.

Jinak tato modelová řada je známá pro problémy s wifi, které jsou způsobeny kabelem v základní desce, což je věc, která se dá vyřešit samodomo podle youtube videí, případně servisem.
pike01
Junior

Odeslat příspěvekod MisaSir 14. 12. 2021 10:43

Dekuju moc za rady, vše vyzkousim
MisaSir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honza1407 8. 7. 2022 13:56

Koupil jsem LG OLED 55 c12 jde nějakým způsobem změnit spořič obrazovky na vlastní co mám třeba na flesh disku ?
Honza1407
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků