LG 2020 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kraljan66 3. 2. 2021 14:33

otázka, čemu řikáš větší, mám CX a 488gb starší 2,5disk. TV ho načte.
kraljan66
Junior

Odeslat příspěvekod storm 3. 2. 2021 15:01

2TB a větší
storm
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kraljan66 3. 2. 2021 16:38

2tb+ mám ale klasické plotnové a ty mám na samostatném napájení, tzn to je nic neříkající, bohužel.
kraljan66
Junior

Odeslat příspěvekod storm 3. 2. 2021 17:49

A ten ti LG načte nebo je to tajný, nebo si to nezkoušel? Tomu jsem jakože nerozumněl.
storm
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kraljan66 3. 2. 2021 20:52

Chtel jsem tim rici, ze diky externimu napajeni to nebude problem a pujde. Tzn aktualni test 2TB interniho HDD disku napajeny ale ze site telka cte bez problemu.
Nejsem si ale jist u exteraku, ktery by byl napajeny jen pomoci usb.
kraljan66
Junior

Odeslat příspěvekod pike01 3. 2. 2021 21:02

Oficiálně LG v manuálu užití větších než 2 TB disků nedoporučuje. Ale i větší disky než 2 TB obvykle fungují. Pokud ne, je buď problém s filesystémem, rozdělením disku na partitions anebo s tím, že disk zatěžuje USB port větším odběrem, než má TV port ve specifikaci, což se dá vyřešit externím napájením.
pike01
Junior

Odeslat příspěvekod storm 4. 2. 2021 16:00

Díky za odpovědi, problém to právě muže být nad tech 2TB. Do 2TB je disk formátován na BMR a nad 2 TB už je to GPT, které je novější a tam mají TV problém, sám jsem s tím laboroval u Sony týden, kde jsem chtěl napojit 4TB disk a TV ho samozřejmně nenačetla. Načetla ho po převední z GPT na BMR, ale to se ze 4TB stane 2TB. Nakonec pomohla Aplikace KODI, která má kodeky i na disky GPT
storm
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jarod72pm 7. 2. 2021 11:45

Zdravím , docela pokukuji po LG 55NANO91 (mám 49LH630V )
Vím namítnete že IPS a kontrast na večerní sledování není ono ,ale zase nemám pocit že bych tam viděl jen šedou barvu .
Mě spíš překvalipa negativně TV SAmsung Q80T co má tchán , ta obrazovka jde nádechem do šedé ,bílá není tak jasná a večer při sledování filmu se mi to zdálo až moc tmavé že hodně detailů prostě nebylo vidět. Docela jsem koukal na srovnání testů na jůtubu a tam dokonce i VA panel večer pro tu lepší černou a kontrast dost postrádal část detailů ve stínu u Q90T a recenze se u některých dost rozchází , jedná se o celodenní koukání na TV včetně odlesků, sledování kvality obrazu přes satelit zatím 1080P VUzero (má i 4K) láká mě docela cena , nebo se fakt podívat spíš do sektoru VA panelů třeba Sony ? :hm
LG 49" 49LH630V , AMD PC Ryzen 5 5600X + GeForce RTX 3070 monitor MSI Gaming Optix MAG251RX
jarod72pm
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 7. 2. 2021 15:16

jarod72pm píše:ta obrazovka jde nádechem do šedé ,bílá není tak jasná a večer při sledování filmu se mi to zdálo až moc tmavé že hodně detailů prostě nebylo vidět

LCD samo o sobě nemá problém s jasem nebo nedostatkem detailů v černé, nicméně hrají roli dvě věci:
1) nastavení - jaké bylo nastavení? Například co se týče bíle, mohl mít nastavený přesný obrazový režim a bílá nebyla do modra, jak můžeš vyžadovat z různých dynamických, standardních a "přirozených" obrazových režimů.
2) algoritmus lokálního stmívání - TV se musí rozhodnout, jestli spíše zachová detaily ve stínu a vysoký jas jasných objektů a způsobí tím blooming, nebo naopak jas a detaily obětuje a tím omezí blooming a přiblíží černou k OLED.
Pro Samsung je typické, že raději omezí blooming i za cenu ztráty jasu či detailů. NANO90 taky při určité úrovni šedé vypíná podsvícení úplně pro lepší černou, čímž ztrácí pár detailů. Nejlépe zachovává detaily Sony, ale tam bys musel jít až na XH90/XH95, což už je dražší model (a pak je ještě otázka, jestli by to opravdu bylo to, po čem toužíš).
Nicméně v dané ceně od Sony je XH80, která je cenově mimo - je to taky IPS, ale lokální stmívání nemá žádné, má jen 50/60 Hz a z HDMI 2.1 umí jen eARC. NANO90 má neduhy, ale za cca 16k Kč mi přijde poměr cena/výkon slušný.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarod72pm 7. 2. 2021 15:35

Díky , tak nějak jsem doufal že LG tou cenou udělá tohle TV zajímavou koupí a každá TV má něco horší a něco lepší . Jasně Sony mě lákalo hodně ale 16400 za LG a 29000 za Sonku je asi dost od sebe když televize bude hlavně na klasické dívání přes satelit . Hlavně když ted čumím na totální low end , takže si určitě polepším :-)
LG 49" 49LH630V , AMD PC Ryzen 5 5600X + GeForce RTX 3070 monitor MSI Gaming Optix MAG251RX
jarod72pm
Junior

Odeslat příspěvekod pehe2805 10. 2. 2021 10:10

Ahoj prosím o radu,,polepšil bych si zásadně po herní stránce kdybych si pořídíl telku OLED65BX když ted mám Sony 65XF85? Děkuji
pehe2805
Junior

Odeslat příspěvekod storm 11. 2. 2021 16:58

Určitě, LG je momentálně asi nejlepší TV na hraní her. Ale pokud plánuješ na tom hrát od rána do večera, tak bys mohl zaplakat nad vypálenýma pixelama.
storm
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 11. 2. 2021 18:34

Já bych počkal na nové modely, které už by mohly mít vyřešení blikání ve tmavých scénách při současně zapnutém Variable Refresh Rate.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pehe2805 16. 2. 2021 11:16

Zdravím Vás, tak nakonec mám tyhle možnosti. Prosím Vás o Váš názor. Moc mi tím pomůžete. Jak jsem psal přecházím z Sony 65XF85.

Můžu mít buď OLED65BX za 33K nebo 75NANO91 za 34k..

Vůbec nevím jak se rozhodnout? Děkuji za jakýkoliv názor na telky....
pehe2805
Junior

Odeslat příspěvekod jarod72pm 16. 2. 2021 11:35

Někomu nemusí pasovat obraz na OLEDU a i když tato technologie má spíš samé výhody proti NANO tak nejlepší je to vidět na vlastní oči v marketu. Starší verze OLEDU se starším procesorem , jde o to jak náročný si divák či hráč ale posun do kvality obrazu tam každopádně bude. OLED je lepší ale otázka co řeknou na to tvé oči :-)
LG 49" 49LH630V , AMD PC Ryzen 5 5600X + GeForce RTX 3070 monitor MSI Gaming Optix MAG251RX
jarod72pm
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron