LG 2020 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rakepka 12. 1. 2021 18:23

Souhlasím. Doba přepínání programů je zhruba stejná, tj. 2-3 vteřiny.
Ještě jsem nezkoušel na TV nahrávat. Je nutné mít externí HDD nebo to jde i na USB flashku? Díky.
rakepka
Junior

Odeslat příspěvekod kraljan66 21. 1. 2021 08:19

Ahoj, pro jistotu /na LG webu jsem našel/ tv 55CX má možnost instalace apk sledovani.tv?
kraljan66
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 21. 1. 2021 10:40

S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kraljan66 21. 1. 2021 11:38

dík
kraljan66
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 26. 1. 2021 19:30

Vlákno slouží k obecné diskuzi ohledně televizorů LG, jejich vlastností, problémů atp. Není určeno pro výběr konkrétního modelu, porovnání s konkurencí a následnou diskuzi.

Příspěvky, které měly být v samostatném vlákně, byly odděleny.

Děkuji za pochopení
Naposledy upravil MgX dne 26. 1. 2021 19:31, celkově upraveno 2
Důvod: Odděleny příspěvky mimo téma do samostatného vlákna.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kraljan66 27. 1. 2021 11:27

Mám dotaz, CX oled, když nemám signál na HDMI zobrazí se na tel grafika obrazů atd. Nelze toto vypnout a nechat jen černé pozadí vs info "není signál?
Naposledy upravil kraljan66 dne 27. 1. 2021 12:16, celkově upraveno 1
kraljan66
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 27. 1. 2021 11:29

Nechápu přesně dotaz. Nicméně pokud jde o obrazovou grafiku při neobsazených/neaktivní HDMI, zřejmě by šlo toto vyřešit případnou aktivací spořiče v rámci nastavení, anebo funkcí pro automatické vypnutí TV po určité době... při nepřítomnosti signálu.

Možná jde i něco dalšího, takže si počkej na ostatní rádce.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kraljan66 27. 1. 2021 12:17

myslím toto:
Obrázek
kraljan66
Junior

Odeslat příspěvekod jardan60 28. 1. 2021 16:32

Zdravím. Mam dotaz. LG BX, napájení TV je přez zásuvky Master/Slave, tou zásuvkou spínám hlavně napájení HDD, které jsou připojené klasicky do USB. Po zapnutí TV dálkovým se mi tak zapne zároveň napájení disků. Na předchozím 5 let starém Samu se nic nedělo, tady mi to po každé když zapnu TV chce disky zkontrolovat a spustit, popřípadě spustit hned. I když dám kontrolu, příště ji to chce zase. Žádný výsledek kontroly se ale neobjeví.
Je prostě nutné dát jednu z voleb a pak až naběhnou možnosti disku to zrušit.
Dá se to někde zrušit, aby mi to začalo prohlížet disk až si to zvolím?
Přílohy
20210127_131022_.jpg
jardan60
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 28. 1. 2021 19:49

Není to v tom, že před vypnutím TV a tím pádem i vypnutím disků neprovedeš jejich korektní odpojení z menu? Zkoušel jsi to? Nebo špatně chápu dotaz?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jardan60 28. 1. 2021 20:11

Díky, otázku chápeš správně... Tohle mě nenapadlo, dřív jsem nic takového nedělal, ten disk nebo disky se po chvíli nečinnosti uspaly a vypínal jsem TV bez ohledu na ně. TV po startu na disky nereagovala, v tichosti je přihlásila ,pouze při zapnutém stavu a následném zapojení do USB nabídla zobrazení obsahu.
Můžu to vyzkoušet, i když nutnost disky v menu odpojovat při každém vypínání TV komfortní moc není... Možná bych se měl podívat, co tam mám všechno za soubory, jestli mu tam nějaké "nevadí", to znamená jiné než soubory videí, obrázků a audia.
jardan60
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 28. 1. 2021 20:22

Netuším, co tam máš a jak to funguje aktuálně na LG. Nicméně bych zkusil odebrat disky před vypnutím TV. Možná se taky podíval v menu, zda tam není nějaké nastavení, které se k této činnosti vztahuje.

Uvidíš. V každém případě dej vědět.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 28. 1. 2021 20:31

Mimochodem, pokud to natvrdo vypínáš bez zaparkování hlav, je solidní pravděpodobnost, že ty disky časem odpálíš. Daleko lepším řešením by byl NAS, který usne do naprosto minimální spotřeby, bude se zapínat a vypínat automaticky v daný čas, TV si ho sama zapne a podobně. A nebo je prostě nechat točit pořád.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jardan60 28. 1. 2021 21:09

Disky se pořád netočí, při nečinnosti se po nějaké době uspí, při požadavku o přístup si je TV připojí a roztočí, navíc dnešní disky nejsou to, co před léty a nejsou na "zaparkování" tak choulostivé.
Pokusím se ten problém s hláškou o nerozpoznání souborů ještě nějak analyzovat a dám info.
jardan60
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod storm 31. 1. 2021 14:29

Zdravim, má někdo LG CX/BX propojenou s nějakým větším diskem, jestli ten disk ta televize přečte?
storm
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků