Philips 58PUS7304 - dojmy, nastavení, postřehy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod gustoh 14. 1. 2020 06:55

Skusal si na tom TV aj nastavenie predvolene a konkretne PRIRODZENE ?
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HAI21 14. 1. 2020 11:27

Tak nevím, ale v předvolbách "PRIRODZENE" (či po našem "přirozené") se mi zdá, že jsem to nenašel …. Myslíš v nastavení "STYL OBRAZU" nebo ve "VÍCE MOŽNOSTÍ" podpoložka "TEPLOTA BAREV" nebo ještě někde jinde?
HAI21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gustoh 14. 1. 2020 12:04

Ano.Myslim niektoru z moznosti ako pises v STYL OBRAZU.Ja mam 7503 a tam je aj moznost Prirodzene ci nejako tak sa mi zda ale teraz som v praci tak to neviem preverit.A ta mi najviac vyhovuje.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HAI21 14. 1. 2020 22:36

Našel jsem! Měl jsi pravdu. Je to v tom úplně prvním základním nastavení - je to lepší, ale sakra není to stále to ono. Při špatně osvětlených scénách je bílá lehce do zelena (nechal jsem to zde na úvodu uvedené nastavení + přirozený styl obrazu), při přesvětlených scénách (třeba HD life studiové zprávy detaily obličeje) absolutně špatná tělovka. Na druhou stranu většina pořadů OK. To je prostě neskutečný - ta TV je hrozně citlivá a náchylná na kvalitu záběrů, těch nastavení je až moc. Asi to bude chtít čas … Byl jsem na vážkách, jestli TV nevrátit, ale přijde mi to škoda - ona opravdu asi není tak špatná. Ale můj původní, 10 let starý 40" LCD Samsung 5kové-řady byl v nastavení daleko jednoduší a řekl bych, že obraz byl ve všech záběrech prostě vynikající.
Takže vyzývám všechny vlastníky - kdo je s nastavením hotov a absolutně spokojen, podělte se prosím s konkrétními hodnotami nastavení. DÍKY!
HAI21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gustoh 15. 1. 2020 08:54

Ale to nie je mozne aby si mal obraz nastaveny podla seba a bol dokonaly na spravach zo studia /farba pleti/, na sporte, na filme, na hokeji....treba si na rozne moznosti vyskusat viac rezimov a podla konkretneho ucelu si ich prepnut.Ja pouzivam ten rezim PRIRODZENY a to som skusal asi dva mesiace rozne nastavenia vzdy som sa vratil k tomuto.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 15. 1. 2020 17:09

HAI21 píše:Tak jsem konečně také zkusil zde několikrát zmíněné nastavení (hned na začátku vlákna, a i v podstatě stejné ze zahr.serverů). No, nevím … mně přijde trochu více do teplejších barev (to asi nemusí být zase špatné) ale taky trochu neostré a takové nijaké.

Ano, mám radši teplotu barev "teplejší" a co se týče ostrosti, není nic jednoduššího, než ostrosti přidat...ikdyž pozor, všeho moc škodí. A "nijaký" ten obraz v tom nastavnení rozhodně není....alespoň si u mne doma na to nikdo nestěžoval :-)
Ikdyž na druhou stranu nutno podotknout, že každý má jiné oči a každý vidí jinak.
Nastavení dle DTestu vyzkouším, až budu mít více času.
Vagi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 15. 1. 2020 17:56

Napíšu sem svoje nastavení, žádné z dříve uvedených jsem nezkoušel, takže nedovedu porovnat...
Svým nastavením jsem bojoval hlavně s těmito neduhy továrního nastavení: reflexní zelená, hodně namodralý nádech obrazu projevující se hlavně ve stínech nebo divadelních scénách s nasvícením bodovým reflektorem, kdy hrany byly namodralé. Jinak se mi podání obrazu líbí,tuším v něm docela potenciál jen najít ten obrazový grál.

Styl obrazu: osobní
Kontrast: 75
Barva: 60
Ostrost: 7
Jas: 60
Více možností:
Vylepšení barev: Off
Teplota barev: Osobní
Vyrovnání bílého bodu: 2body: Červená - WP: 30, Zelená - WP: 25, Modrá - WP: 10, Červená BL: 0, Zelená BL: -1, Modrá BL: -7
20 bodů: Úroveň: 1, R-odchylka: 0, G-odch: -7, B-odch: -5
Režim kontrastu: Off
HDR zvýšení rozlišení: On
Dynamický kontrast: střed
Kontrast videa: 75
Senzor osvětlení: On
Gamma: +1
Ultra resolution: On
Redukce šumu: Off
Redukce MPEG artefaktů: Min
Styly pohybu: Osobní,
Natural motion: Minimum

Obraz mám nastaven na relativně malou svítivost a používám senzor osvětlení, který mi vyhovuje. Uvidím, až v létě bude mnohem více prosvětlený obývák, jak bude podsvit obrazovky dostačovat. Není to zdaleka detailně laděný obraz, jen jsem potřeboval eliminovat výše uvedené neduhy a to se z větší části povedlo.

Nerozumím, proč jste ladili přednastavený profil FILM. Je tam jiné zpracování obrazu? Myslím, že na svoje zásahy je režim OSOBNÍ. Respektive zeptám se. Je rozdíl mezi těmito režimy pokud je oba zedituji na stejné hodnoty???

No a nakonec bych poprosil někoho o hodnoty z továrního nastavení profilu STANDARD. Omylem jsem si ho rozhasil. Stačí zkopírovat položky z příspěvku a změnit hodnoty... Dík
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod Vagi 15. 1. 2020 18:42

Ohledně režimu FILM netuším, vyzkouším...díky za tip ;-)
Režim standart bohužel mám též změněný a dávat TV do továrního nastavení se mi nechce :-)
Vagi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 15. 1. 2020 21:33

Pokial si das obnovu do tovarneho nastavenia / nie preinstalovat / tak ta moznost Ti da do defaultu nastavenie obrazu , zvuku a ambilight. Nic ine.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 15. 1. 2020 21:38

Díky, to by nedalo moc práce...
A určitě se nevymaže ladění programů :?:

Ještě bych poprosil o radu, jak nastavit USB rozhraní, aby připojená fleška nebo HDD se dala korektně odebrat v odpojeném stavu a ne s rotujícími plotnami. Tohle přetrvává i po vypnutí TV... a je to asi nejjednodušší cesta jak periferii odrovnat...
rousini
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků