Philips 58PUS7304 - dojmy, nastavení, postřehy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod takyjamam 18. 9. 2020 17:18

No u mě hbbtv u 6402 a 7303, naprosto v pořádku, žádný problém, ovšem u 7304 problém s hbbtv, ale mělo by to být snad již dávno opraveno ? Alespoň to tu někteří píší, že je bezproblémové. Tak jak to tedy doopravdy je ?
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod J_77 21. 9. 2020 00:21

MgX - neznam politiku Philipus v tom, v jakych batchich uvolnuje pro ty ktere casti sveta nove firmwary, tento je tusim z 28.8., mne se nabidku az pred temi par dny, jak jsem psal. Takze ano, uz si ji televize umi najit, nemusis pres flashku. Ohledne problemu Philipsu s HbbTV, to me az tak nezajima - historie, zajima me, ze i v roce 2020 maji u televize za skoro dvacet tisic (tzn. za dost, na obycejnou ledku normlani uhlopricky) problemy, ktery nejsou nicim jinym, nez programatorskym amaterismem a lajdactvim vyrobce. Mam vedle nich 3 nebo kolik let starty LG - bez problemu bez ohledu na prechodovy nebo neprechodovy kanaly a jeste starsi Grundig - taky bez problemu, v ramci svych moznosti (vzdycky mel HbbTV liny - je to stara TV). Na prechodovych kanalech uz davno nejsem, factory reset jsem delal, vysledek nula. Ad 12k, dalo se to koupit za ty penize pred par mesici na m a I I cz kdyz mely ty Philips tydny. Sice jen chvili, asi se na to lidi vrhli a po par dnech rapidne zvedli cenu, ze ktery se sleva pocitala, ale cca 4-5 dnu to tam viselo za tyto penize. Vetsi cenu ta televize beztak nema ani nahodou.

takyjamam - rozhodne to neni opraveny, a HbbTV neni uplne opraveny dokonce ani v tom poslednim firmwaru, o kterym jsem pred par dny psal. O neco se to zlepsilo, zaseky nejsou tak casty a tech, kdy je nutny HbbTV uplne opustit a vlezt do nej znovu, je o neco min, ale stale se to deje. Kdyby nahodou nekdo nevedel, tak ve vetsine pripadu se to da "odseknout" tim, ze zmenite rozliseni. Dle vseho to vymazne buffer a nacte se znovu, a pak to nejakou dobu zas jede.

Nicmene jednu dobrou zpravu mam. KONECNE opravili, patrne uplne predelali cele dekodovaci engine videoprehravace nebo minimalne H264/H265 dekoder, takze to prestalo tim nehoraznym zpusobem prastit obraz medii prehravanych ze site, z usb, z nasky, atd. = uz to nevyrabi banding tam, kde v originale neni, uz to nenasobi artefakty / nepridava tam, kde v originale zadny nejsou, konecne to poradne zvlada zobrazeni 10-bitovy barevny hloubky bez fleku a prechodu jak na TV pres 5+ lety - proste vse, co jsem kritizoval v puvodnim prispevku pred par mesici. Na tomhle v tom poslednim firmwaru makli, 3x hura. Diky Bohu, protoze to bylo fakt otresny a ostudny. Dale nove prehravac rovnou na zacatku zobrazuje i colorspace a bitovou hloubku, v popisku pri spusteni videa - je to cely predelany. Takze aspon tuhle zoufalost dali do poradku. Jen doufam, ze to nejakym pristim updatem zase nezprasi, jak jsem vyrozumel, tak u Phlipsu to neni nic vyjimecneho.
J77 (CZ)
J_77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 21. 9. 2020 09:34

Nechtěl jsem Tě nadbytečně obohacovat historií problémů HbbTV u Philipsu. Chtěl jsem naznačit, že je to - tak trochu - ostuda, když nejsou schopni (a netýká se to jen Philipsu) vychytat chyby a nepřidat další. Což se mnohdy, bohužel, děje.

Philips si za poslední roky u části veřejnosti vysloužil přívěšek výrobce, který nedodělává OS do opravdu stabilní verze, která nemá žádné významné problémy. Určitě se situace vylepšila s příchodem Android TV 9, nicméně jsou záležitosti, které prostě pořád vytvářejí výrazná negativa.

A upozorňuji, že to není o ceně. Nelze si říct, ta telka stála tolik, no tak tam těch chyb může být víc. Software má být stabilní a nechybovat i v těch nejlevnějších televizorech.

Ad HbbTV u Philipsu. Někdy u televizorů může pomoct, když se omezí množství stanic, které HbbTV nabízí. Ne všechny televizory jsou však schopny tuto filtraci provést v rámci jednotlivých kanálů. Povětšinou to mají tak, že HbbTV jede všude, nejede nikde. Další důležitou záležitostí je, nevyskakovat z HbbTV žádným jiným tlačítkem, než znovu tím, kterým do něho lezu... tj. červeným. U části starších modelů právě opuštění HbbTV jiným tlačítkem způsobilo pád HbbTV, jeho následné nenačtení a chybování.

Mimochodem... Ty jedeš přes pozemní digitální vysílání, chápu to správně? Satelitní tuner a HbbTV tam jsi nezkoušel?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J_77 21. 9. 2020 16:57

U me mel Philips po roky povest vyrobce, ktery dela slusny prumer za nizkou cenu, akorat ze jeho TV jsou extremne pomale (prepinani kanalu, reakce v menu, atd.). Takze po par pokusech pred mnoha (cca 2010) lety jsem je prestal zkouset. Ti soucasni Cinani je koupili tusim az pote, zlakala me android TV za nizkou cenu, jinak bych je asi nezkousel.

Ostuda to je bezesporu, kolega ma podobne zkusenosti se Sony, a to je jeste jina cenova trida. Naproti tomu u LG se mi ani jedenkrat nestalo, ze by novy firmware pridal nejake zasadni chyby, tezko bych si vzpominal, zda vubec nekdy nejake chyby pribyly.

Jinak plne souhlasim, ze OS ma byt stabilni a bez takovychto fatalnich chyb i u nejlevnejsich TV, ale vzhledem k tomu, kolik ruznych znacek smart TV mi za poslednich ~ 12-13 let proslo rukama, vim, ze je to iluzorni. Nicmene u drazsich televizi bych cekal pocetnejsi vyvojarsky tym a vetsi zajem o to, aby zakaznik nemel moc duvodu k nespokojenosti. Jenze vyrobcum uz je tohle dneska davno fuk, a nejen u TV. Proste neco zbastli, chvili tomu davaji podporu, a pak bez sebemensiho pouceni zopakuji obdobne chyby u noveho modelu. Lidi si zvyknou a navic nemaji na vyber (delaji to takto vsichni), tak co by. Jako byval vyvojar / programator to nesu dost nelibe, ale jsem realista. Co me ale opravdu hybe zluci je, kdyz znackova TV ma takoveto brutalni SW chyby. Ty se daji opravit jen praci, neni k tomu potreba zadny HW zasah u zakaznika nebo svolavani akce do servisu. A pokud na to nekdo i za techto okolnosti jebe, JE to megaostuda. Coz jsem psal i ve svem predeslem (par mesicu zpet) zde a nekteri to moc nevydychali, jakkoliv na tom neni o cem diskutovat.

Filtraci HbbTV tehnle Philips, pokud jsem dobre (letmo) koukal, neumi. Ale i tak je to tvrivialnost (korektni fungovani HbbTV), ktere by mely skutecne i ty nejlevnejsi TV zvladat minimalne na te urovni, ze se jim nebude sekrat prehravani kvuli mizerne naprogramovanemu bufferingu, ktery zde nota bene nezvladnou opravit ani na nevim kolik releaseu noveho FW.

Exit pres cervene tlacikto nepomaha, problem je v implementaci HbbTV "videoprehravace", z nej timto zpusobem vylezt nelze.

A ano, pres antenu. Satelit nemam.
J77 (CZ)
J_77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod takyjamam 22. 9. 2020 19:32

Takže hbbtv má stále problémy, jinak by se mělo dát vypnout pro jednotlivé programy, pokud to v novějším sw nezrušili. Je mi ale záhadou, proč tu jiní psali, že jim funguje bez problémů.
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod Bolek007 22. 9. 2020 19:51

Já se budu opakovat, ale já opravdu žádné problémy s HBBTV nemám, ani s výše uvedeným novým FW. Malej se teď denně dívá přes červené tlačítko na iVysilani Déčka, pouští si několik epizod oblíbeného pořadu po sobě (i ve variantě, že zruší automatické přehrávání dalšího dilu, vrátí se na stránku pořadu a odroluje na jiný dil). Vše funguje bez pádů, záseků, nebo podobných problémů. Občas použiji funkci "přehrát od začátku" a taky jsem nenarazil na problém. Signál přijímám z vysílače Mikulov... Tak nevím, možná mám štěstí na kus :)
Bolek007
Junior

Odeslat příspěvekod takyjamam 22. 9. 2020 20:01

Jsem rád bolku, že jsi opět napsal zkušenost i s novým sw. Díky.
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod Bolek007 22. 9. 2020 20:13

Nevím, možná používám HBBTV málo "náročně". Zkuste někdo třeba napsat konkrétní případ, co přesně dělá jaký problém (třebakkonkrétní pořad a konkrétní činnost) a můžu to zkusit nasimulovat u sebe...
Bolek007
Junior

Odeslat příspěvekod takyjamam 22. 9. 2020 20:19

Já nemohu, nemám tu tv doma, má ji sestra a ta má bohužel zatím pomalý net. Po zkušenostech, co jsem tu dřív popisoval, se právě zajímám, jak to vypadá, abych ji nový sw bez obav mohl nahrát. Jinak ten co tam má z výroby, má pokud si vzpomínám, jen ten problém s hbbtv a co týká obrazu, tak žádný problém co tu je popisovaný jsem neviděl.
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod Vagi 26. 9. 2020 17:46

K dispozici opět nová aktualizace TV.
Objevila se funkce DTS Play-Fi, která mi je k prdu a přestalo mi fungovat HDMI-ARC, super :D
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vagi 23. 10. 2020 10:55

Dnes další aktualizace.
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jirkami 23. 10. 2020 15:41

Zvažuji tuhle TV (58PUS7304). Můžete mi napsat v krátkosti její případné neduhy, ti kdo ji máte? Moc děkuji
jirkami
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod divr 23. 10. 2020 18:55

Od včerejska mám 58PUS7505 Za necelých 12tisíc.. Panel bude asi stejný, ale tato je " funkčne ořezaná " nemá Amblight, Bluetooth apod. , ovládání trochu pomalejší .... Je to muj třetí Philips za 5 let. Největší, a velikost mne v mém malém obýváku trochu zaskočila .. :D , Nějak se mi však nedaří na 100 %nastavit odstín , u pleti, hlavně při připojení PC. U předchozích philipsek jsem to nastavil hned a bylo to perfektní. Vracet ji asi nebudu , za ty prachy a v této uhlopříčce dobrý , lepší neseženu, ale čekal bych kapku víc.
Pokud to koupíš a nastavíš , tak se poděl o parametry : kontrast, podsvicení atd..
divr
Junior

Odeslat příspěvekod Drazer 19. 11. 2020 14:25

dracul77 píše:
Fid0 píše:No podle všeho to opravdu bude něco v Kodi, protože mimo Kodi je hdr opravdu funkční a pěkné. Takže budu hledat dál, co jsem koukal nejsem v tom sám. Nastavení Hdr jsem zkoušel ale nemá to vůbec vliv, ten závoj je tam pořád


Ahoj, ja mam ten isty problem v apke kodi prehravat obsah HDR/4k.
Obraz je tmavy bez spravnych farieb, skusal som rozne nastavenia a nepomohlo nic,

podarilo sa ti to nejak vyriesit?


Ahoj, už jset to někdo vyřešil? Mám Philips 58PUS7304 a HDR v Kodi je tmavé. Na barvy sem kvůli tomu nechytal neb jsem byl rád, že jsem odstranil zelenou z některých filmů - např. film Vyproštění měl místo odstínu černé-šedé defacto jen zelenou. Hned úvodní scéna, zaschlá krev na obličeji - místo tmavé /černé barvy byla zelená. Zbran, místo černý nebo tmavého odstínu šedé, odstín zelený ... 90% filmů v pohodě, ale některý jsou prostě do zelený.
Ale k tomu tmavýmu HDR - dá se s tím něco dělat? Někde zase píší že HDR prostě tmavý je a že se na to holt musí koukat jen v noci bez přidanýho osvětlení ... Já to neřešil a proste na to nekoukal, ale ted mám seriál jenom v HDR a ve dne toho moc vidět není ...
za info Dík
Drazer
Junior

Odeslat příspěvekod Dreamery 20. 1. 2021 17:49

Ahoj,
prosim nevite jestli ma tato televize CA slot kompatibilni s modulem od UPC? diky moooc
Dreamery
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků