Philips 58PUS7304 - dojmy, nastavení, postřehy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod takyjamam 23. 4. 2020 23:14

Nevím co máš za panel, ale zkus nastavení co jsem nastavil já na 6 stránce to je u ips panelu. Do modra, fialova to já vidím vždy u va panelu.
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod Vendass 24. 4. 2020 06:23

karlos.28 píše:Chtěl jsem přehrát neboť vyšel ofiko nový. Jen mi píše že je starší než ten co jsem nahrál.

Barvy se mi stále nelíbí. Jako by šlo všechno občas do modré či byla výraznější.


Nebo si zkus pohrát s nastavením bílé, bohužel panely nemají z výroby optimálně nastaveno, obraz je do modra. Pro VA panel jsem dával odkaz na str. 10.
Vendass
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soad1981 28. 4. 2020 18:42

Dnes jsem cely den zkousel na nove 58PUS7304 ruzna nastaveni na kvalitnem HD vysilani hokeje a fotbalu (pokud televize zobrazi dobre sport, tak filmy taky :-) ).

Divne je, ze i kdyz jsem v personal vypnul vsechny vylepsovaky, tak obraz byl hodne trhany. Nejlip sport vypada, v rezimu Prirozeny. Trochu jsem pridal barvu a taky kontrast, ubral svetlost a ted to vypada celkem dobre.

Kazdopadne v porovnani se starsim Samsungem J6272 (100Hz, koupeno 2016 za 14000) to vypada malinko hur. Zvazuji vymenit za Samsung RU8002 (mall.cz ji maji ted za 13500Kc)
Naposledy upravil soad1981 dne 28. 4. 2020 22:21, celkově upraveno 1
soad1981
Junior

Odeslat příspěvekod Vagi 28. 4. 2020 19:46

Můj předchozí Samsung 48j6272 jsem vlastnil zhruba 4 roky a tak mám taky určité srovnání s nynější 58PUS7304.
Momentálně, po vyladění pro mé oko, vše vyznívá ve prospěch novějšího Philipse, byť Samsung nebyl vůbec špatný.
Největší rozdíl vidím v podání černé, tam VA panel dělá své.
U pohybu nevidím žádný problém u 50Hz panelu Philipsu...je to velmi dobré.
Je to ale tím, že každý to vidí holt jinak ;-)
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod soad1981 28. 4. 2020 22:28

@Vagi: Posles prosim nastaveni jake pouzivas?
soad1981
Junior

Odeslat příspěvekod Vagi 29. 4. 2020 15:16

Hned první strana, první příspěvek...takto mi to vyhovuje, leč neříkám, že pro druhého to bude OK ;-)
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bjogo 30. 4. 2020 06:15

Ak by niekto hladal vhodny ovladac na obcasne hranie na TV, tak mozem odporucit ASUS: https://www.mironet.cz/asus-tv500gb0019 ... +dp342939/
Je to nejaky dopredaj, este asi maju par kusov, sparoval sa s TV bez problemov a vypada, ze funguje, par hier co som skusil z ponuky tak vsetko slo. Je to nejaky dopredaj, da sa zohnat pripadne aj na inych shopoch okolo 150 CZK.
bjogo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BullittSF 30. 4. 2020 10:56

bjogo Díky, objednal jsem:)

Zakládal jsem na to téma, ale zkusím to i tu, nevíte někdo, jak dostat na homescreen nabídku oblíbených kanálů, když mám zaškrtlé zobrazování řádku Sledování TV a kanály přepnuté na Oblíbené, tak seznam je prázdný, na homescreenu se nezobrazuje, jen když přepnu list programů na všechny kanály? Rád bych přepnul přímo z domácí obrazovky na některý z oblíbených. Díky.
BullittSF
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos.28 30. 4. 2020 22:02

Tak jsem 70pus7304 vrátil v 14 denní lhůtě a nabral Sony KD-65XF9005. Jako bych vyměnil Felicii za Mercedes. Ostrý a krásně barevný obraz oproti Philipsu i pozorovací úhly a upscaling na vyšší úrovni. Jen mi bude chybět Ambilight, ale ten dořeším asi z Aliexpressu.
karlos.28
Junior

Odeslat příspěvekod Vagi 1. 5. 2020 11:05

Člověk by tak nějak čekal, že TV za více než dvojnásobek bude v některých ohledech přecijenom lepší.
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nery 1. 5. 2020 13:25

karlos.28 píše:Tak jsem 70pus7304 vrátil v 14 denní lhůtě a nabral Sony KD-65XF9005. Jako bych vyměnil Felicii za Mercedes. Ostrý a krásně barevný obraz oproti Philipsu i pozorovací úhly a upscaling na vyšší úrovni. Jen mi bude chybět Ambilight, ale ten dořeším asi z Aliexpressu.

Já udělal přesně to samé s 50PUS7304. Přesně stejné důvody a s tím Ambilightem to vidím taky to samé.
Nery
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J_77 1. 5. 2020 20:50

Roky tu jen prilezitostne ctu, ale tentokrat mi to neda, abych neprispel. Aktualne testuju 58PUS7304 ... v akci za ~ 11800.- a i za tyhle penize hodne vaham, zda si ji nechat a spis pujde pryc. A to i presto, ze v cenove kategorii do 15000.- a uhlopricce >58" jsou mezi Android tv na vyber bud totalni a jeste mnohem horsi bidy od Vestelu (Toshiba, nizsi moledy Sharpu, atd.) nebo Thomson / TCL (ty za plus minus ty same penize nabidnou 65", coz je vic nez fajn, ale zaroven je to bez tech poslednich Dolby Vision / Atmos standardu a s o neco horsim obrazem i parametry panelu) ... a to je vsechno, nic jineho s Androidem v teto cenove hladine neni.

Presto jsou tu ale dve veci, ktere patrne povedou k tomu, ze Philips vratim ve lhute. Prvni je mizerny upscaling a druhou nemene mizerna fps interpolace. Jasne, oboje porad lepsi, nez u tech tureckych sr**k (a mel jsem jich par doma, at uz prevlecene pod JVC, Toshibou, nizsima radama Panasonicu, atd.), ale presto je to moc mizerne. Aby se na to vubec dalo koukat, je nutne vetsinu "motion" veci povypinat (coz je nezadouci stav - DA se to udelat dobre a pouzitelne), ale bohuzel zadne zasahy neresi problematicky upscaling. Nechapu, proc si nedali trochu vic zalezet, je to TV stredni tridy, ktera ne az tak davno stala pres 20k a RAM i procesoroveho vykonu ma dostatek. Je to o softwaru a ten u Philipsu bohuzel (stale) za moc nestoji. Z tech duvodu jsem si nikdy neporidil zadnou jejich tv s proprietarnim systemem a doufal jsem, ze u Androdiu to bude jine kafe, lec neni :/

Depta me to hlavne pri upscalingu 1080p obsahu, tzn. o pouhy 1 pixel !!! (a z DLNA / USB, ne nejake web zdroje pres Kodi). To, co zde Philips predvadi v plochach a texturach, je cira tragedie. Neskutecne zasahuje do obrazu, vytvari artefakty i tam, kde zadne nebyly, a ty drobne, v originale pritomne, akcentuje do obludnych vysledku.

Podotykam, ze prechazim ze 4K 55" LG 6200PLA, ktera je v podstate zakladni model, ale vsechno vyse psane zvlada naprosto bezproblemove. Samozrejme oproti Philipsu pokulhava v kontrastu (ma IPS odpovidajici nizsi cenove kategorii), ale zpracovani obrazu vynikajici - jak upscaling, tak fps interpolaci. Kouka se na to nepomerne lip, nez na Philipse, a to bez ohledu na zdroj (LG zvladne na 4K koukatelne upscalnout i stolete 480p avi z dovolene z mizerneho fotaku ...). A dodavam, pred kazdou koupi jsem otestoval v obchodech i doma 10+ akt. modelu tv od ruznych znacek, takze opravdu mam Philips s cim srovnat.

Zaroven potvrzuji, co tu nekdo psal uz driv - ze aby to bylo koukatelne, je nutne Philipsu predhodit nejaky X GB zdroj. Ale i ten je do nejake miry Philipsem zprznen a vypada viditelne hur, nez na LG nebo Grundigu, co mam vedle. A skoro se mi zda, ze u H265 zdroju je to mnohem horsi, nez u H264 = je dost mozny, ze pro HEVC pouziva Philips nejaky mizeny dekoder. Pokud je to tak, tim vetsi ostuda to je, protoze tohle se fakt da resit a u TV za ~ 20k by to mela byt od vyrobce samozrejmost.

A mimochodem, melo by to byt presne naopak. I transcoding uz jednou komprimovaneho H264 zdroje na H265 pri zachovani obdobnych kvalitativnich nastaveni vyprodukuje pro oko cistsi a artefaktu i blockingu prosti vysledek. Zjednodusene receno, datove ztraty se presunou jinam a ve forme bluru, ne blockingu - je to dano koncepci kodeku a zpusobem uspory bitrate; pricemz u tohoto Philipsu mam detailne overeno, ze artefakty skutecne castokrat vytvari - nezdarilym upscalingem; dtto zpracovani a zobrazovani textur v plochach, zejmena v tech nestatickych ... a ani pri vypnuti vseh obraz upravujicich "features" to uplne nezmizi - i tehdy TV do obrazu neskutecne a neumerne moc saha a ne moc zdarile. V tomhle je tenhle Philips takrka na urovni nejlevnejsiho noname turecko-cinskeho suntu. Tohle je realita. Bohuzel. Nedbejte na nadsene "recenze" na heurece ci v eshopech typu "skvely obraz", pochazi vetsinou od s prominutim zoufalcu, kteri nahrazuji nejakou obstarozni televizi a zaroven nemaji ani zkusenosti, ani s cim srovnavat - v zadnem ohledu.

Potvrzuji i to, co tu psal nekdo o par stranek driv, totiz ze nativni philipsovy videoprehravac ma velke problemy pri prehravani pres DLNA a casto zahlasi "soubor nelze precist" nebo "nepodprovany format", prestoze je video zcela identicke (kodek, kontejner, audiostopa, ...) s temi, ktere bez problemu prehraje. Dalsi tragedie je posuv vpred/vzad - extremne pomale, sekane (nestiha generovat nahledy), navic nelze jit na zvoleny cas - zakladni vec. Slovensky kolega jen opomnel zminit, ze mel televizi pripojenou pres wifi, ta je v tomto Philipsu totiz opravdu slaba (a to ji mam metr od 5 GHz routeru!) ... a veskere tyto problemy bych pritical tomu.

Treti (minor point) je zvuk, ktery i navzdory "Triple Ring" audiu nestoji za moc, predlonsky LG i par let stary Grundig (uz z vyroby Arcerlik) o tridu lepsi, nemluve o celkove nizsi volume Philipsu. S tim bych se jeste smiril, s ostatnim z predeslych odstavcu ne. Skoda. VA panel je slusny, zpracovani taky, Android svizny a pouzitelny, a i ten otresny ovladac by se dal nahradit, bohuzel SW v televizi ne. Otestuji jeste poradne pod VLC a Kodi, zda to tam nepujde nejak vyladit, ale pochybuji. Je fakt mrzuty, ze potencialne slusnou TV se solidnim hardwarem Philips takto zavrazdi zasadnimi softwarovymi vecmi, ktery by udelat poradne nebyla ani takova namaha ... kdyby se radsi starali a cas investovali do toho, misto juchani kolem ambilightu (ktery me, narozdil od vetsiny ostatnich, nijak extra neoslovil a styskat se mi po nem opravdu nebude, pokud TV vratim).
J77 (CZ)
J_77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 2. 5. 2020 11:05

Chlapi buďte soudní . Řada 7304 je naprosto obyčejná základní řada s Androidem.
Je to TV ,kterou by si měli kupovat lidi co nechtějí utrácet za TV velký peníze a nemají velké nároky na obraz. Prostě sednou a koukají a vůbec jim nevadí, že mají nastavený nějaký ten Dynamicý/Živý režim :-) .
Philips už několik let nedělá LCD na úrovní např. Sony 9505 nebo Samsung Q70/80 ,tedy VA panel ,120Hz a FALD s HDR na úrovni alespoň 700nit . Kdo je náročný na obraz a chce Philips s Ambilightem měl by uvažovat pouze o OLED .

Čím vetší úhlopříčka tím více jsou vidět neduhy nekvalitního signálu . 70" za 23tisíc bude vždy o velkých kompromisech a ano obraz na 65" dvojnásobně dražší TV bude lepší.

J_77 : nic netestuj a TV vrať .Hledej jinou TV , ale za jiný peníze.

Velké rozptyly v hodnocení jsou způsobeny právě v nárocích jednotlivých kupujících .
Nenáročný uživatel je nadšený a náročný nesoudný uživatel co si myslí, že koupí za tyto peníze špičkový obraz je logicky zklamaný .

Kupoval jsem tuto TV mámě a za ty peníze je super i ze všema chybama .Dal bych jí klidně dětem do pokojíku, ale jako hlavní TV bych si jí rozhodně nekoupil .
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vagi 2. 5. 2020 11:09

Přesně tak. Kdo chce jinou ligu, musí si tučně připlatit. Philips za tyto peníze nabídne celkem dost a třeba mne vyhovuje a mám tuto TV jako hlavní.
Než čumět na telku, radši jdu ven...je to o prioritách ;-)
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos.28 2. 5. 2020 14:15

Jen pro zajímavost. 70pus7304 jsem koupil za 21340 a 65XF9005 byla zrovna ve slevě + kupón za krásných 24500. Sonka má taky i své chybičky. Větší clouding než philips a Android TV 8.
karlos.28
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků