Philips 58PUS7304 - dojmy, nastavení, postřehy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod gustoh 14. 1. 2020 06:55

Skusal si na tom TV aj nastavenie predvolene a konkretne PRIRODZENE ?
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HAI21 14. 1. 2020 11:27

Tak nevím, ale v předvolbách "PRIRODZENE" (či po našem "přirozené") se mi zdá, že jsem to nenašel …. Myslíš v nastavení "STYL OBRAZU" nebo ve "VÍCE MOŽNOSTÍ" podpoložka "TEPLOTA BAREV" nebo ještě někde jinde?
HAI21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gustoh 14. 1. 2020 12:04

Ano.Myslim niektoru z moznosti ako pises v STYL OBRAZU.Ja mam 7503 a tam je aj moznost Prirodzene ci nejako tak sa mi zda ale teraz som v praci tak to neviem preverit.A ta mi najviac vyhovuje.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HAI21 14. 1. 2020 22:36

Našel jsem! Měl jsi pravdu. Je to v tom úplně prvním základním nastavení - je to lepší, ale sakra není to stále to ono. Při špatně osvětlených scénách je bílá lehce do zelena (nechal jsem to zde na úvodu uvedené nastavení + přirozený styl obrazu), při přesvětlených scénách (třeba HD life studiové zprávy detaily obličeje) absolutně špatná tělovka. Na druhou stranu většina pořadů OK. To je prostě neskutečný - ta TV je hrozně citlivá a náchylná na kvalitu záběrů, těch nastavení je až moc. Asi to bude chtít čas … Byl jsem na vážkách, jestli TV nevrátit, ale přijde mi to škoda - ona opravdu asi není tak špatná. Ale můj původní, 10 let starý 40" LCD Samsung 5kové-řady byl v nastavení daleko jednoduší a řekl bych, že obraz byl ve všech záběrech prostě vynikající.
Takže vyzývám všechny vlastníky - kdo je s nastavením hotov a absolutně spokojen, podělte se prosím s konkrétními hodnotami nastavení. DÍKY!
HAI21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gustoh 15. 1. 2020 08:54

Ale to nie je mozne aby si mal obraz nastaveny podla seba a bol dokonaly na spravach zo studia /farba pleti/, na sporte, na filme, na hokeji....treba si na rozne moznosti vyskusat viac rezimov a podla konkretneho ucelu si ich prepnut.Ja pouzivam ten rezim PRIRODZENY a to som skusal asi dva mesiace rozne nastavenia vzdy som sa vratil k tomuto.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 15. 1. 2020 17:09

HAI21 píše:Tak jsem konečně také zkusil zde několikrát zmíněné nastavení (hned na začátku vlákna, a i v podstatě stejné ze zahr.serverů). No, nevím … mně přijde trochu více do teplejších barev (to asi nemusí být zase špatné) ale taky trochu neostré a takové nijaké.

Ano, mám radši teplotu barev "teplejší" a co se týče ostrosti, není nic jednoduššího, než ostrosti přidat...ikdyž pozor, všeho moc škodí. A "nijaký" ten obraz v tom nastavnení rozhodně není....alespoň si u mne doma na to nikdo nestěžoval :-)
Ikdyž na druhou stranu nutno podotknout, že každý má jiné oči a každý vidí jinak.
Nastavení dle DTestu vyzkouším, až budu mít více času.
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rousini 15. 1. 2020 17:56

Napíšu sem svoje nastavení, žádné z dříve uvedených jsem nezkoušel, takže nedovedu porovnat...
Svým nastavením jsem bojoval hlavně s těmito neduhy továrního nastavení: reflexní zelená, hodně namodralý nádech obrazu projevující se hlavně ve stínech nebo divadelních scénách s nasvícením bodovým reflektorem, kdy hrany byly namodralé. Jinak se mi podání obrazu líbí,tuším v něm docela potenciál jen najít ten obrazový grál.

Styl obrazu: osobní
Kontrast: 75
Barva: 60
Ostrost: 7
Jas: 60
Více možností:
Vylepšení barev: Off
Teplota barev: Osobní
Vyrovnání bílého bodu: 2body: Červená - WP: 30, Zelená - WP: 25, Modrá - WP: 10, Červená BL: 0, Zelená BL: -1, Modrá BL: -7
20 bodů: Úroveň: 1, R-odchylka: 0, G-odch: -7, B-odch: -5
Režim kontrastu: Off
HDR zvýšení rozlišení: On
Dynamický kontrast: střed
Kontrast videa: 75
Senzor osvětlení: On
Gamma: +1
Ultra resolution: On
Redukce šumu: Off
Redukce MPEG artefaktů: Min
Styly pohybu: Osobní,
Natural motion: Minimum

Obraz mám nastaven na relativně malou svítivost a používám senzor osvětlení, který mi vyhovuje. Uvidím, až v létě bude mnohem více prosvětlený obývák, jak bude podsvit obrazovky dostačovat. Není to zdaleka detailně laděný obraz, jen jsem potřeboval eliminovat výše uvedené neduhy a to se z větší části povedlo.

Nerozumím, proč jste ladili přednastavený profil FILM. Je tam jiné zpracování obrazu? Myslím, že na svoje zásahy je režim OSOBNÍ. Respektive zeptám se. Je rozdíl mezi těmito režimy pokud je oba zedituji na stejné hodnoty???

No a nakonec bych poprosil někoho o hodnoty z továrního nastavení profilu STANDARD. Omylem jsem si ho rozhasil. Stačí zkopírovat položky z příspěvku a změnit hodnoty... Dík
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod Vagi 15. 1. 2020 18:42

Ohledně režimu FILM netuším, vyzkouším...díky za tip ;-)
Režim standart bohužel mám též změněný a dávat TV do továrního nastavení se mi nechce :-)
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gustoh 15. 1. 2020 21:33

Pokial si das obnovu do tovarneho nastavenia / nie preinstalovat / tak ta moznost Ti da do defaultu nastavenie obrazu , zvuku a ambilight. Nic ine.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 15. 1. 2020 21:38

Díky, to by nedalo moc práce...
A určitě se nevymaže ladění programů :?:

Ještě bych poprosil o radu, jak nastavit USB rozhraní, aby připojená fleška nebo HDD se dala korektně odebrat v odpojeném stavu a ne s rotujícími plotnami. Tohle přetrvává i po vypnutí TV... a je to asi nejjednodušší cesta jak periferii odrovnat...
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod Fid0 26. 1. 2020 08:27

Zdravím, příští týden bych měl mít telku doma. Přecházím z 8 let starého samsungu, tak snad to bude pokrok. Mám pár dotazů

- nějaký alternativní android TV Launcher? Používám převážně Kodi a to i na sledování Televize, takže ideálně aby se s tv pustilo Kodi

- tipy na důležité aplikace? Popř. Nějaký update?

- jak jste spokojeni s Hdr? Chápu že to nebude plnohodnotné Hdr ale občas se na internetu objevují opravdu děsivé ukázky obrazu.

Díky
Fid0
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Meridius 28. 1. 2020 07:27

Mám taky dotaz....když dám na ovladači zdroje, mám tam od sledovanitv (IP TV) natažené jednotlivé programy, ale teď mi vypadlo předplatné a když jsem platbu zadal, tak mi ty původně natažené kanály nefungují. Musím spustit aplikaci sledovanitv a tam to už fachá. Ale nějak nemůžu přijít na to, jak nechat znovunačíst ručně ty kanály IP TV abych nemusel spouštět onu aplikaci. Ta tv je před tím natáhla tak nějak automaticky.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bolek007 28. 1. 2020 07:39

Zkoušel jsi aktualizovat zdroje?
viz návod:
Znovu vyhledat připojení
Všechna připojení televizoru můžete znovu prohledat,
aby se aktualizovala nabídka Zdroje přidáním nově
připojených zařízení.
Vyhledání všech připojení…
1 - Stisknutím tlačítka  SOURCES otevřete
nabídku Zdroje.
2 - Stisknutím tlačítka  (nahoru) vyberte
ikonu (kolečko se šipkami) vpravo nahoře v nabídce Zdroje.
3 - Stisknutím tlačítka OK spusťte vyhledávání
připojených zařízení. Do nabídky Zdroje se přidají
nově připojená zařízení.
Bolek007
Junior

Odeslat příspěvekod Fid0 31. 1. 2020 19:21

Tak mám první menší problém. Pokud na Kodi spustím nějaký 4K hdr10 rip tak je obraz jakoby v mlze, s normálním 4K ripem je to vše v pořádku. Stejně jako s Hdr na YouTube nebo Netflixu. Bude tedy problém v Kodi? Díky
Fid0
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 1. 2. 2020 10:09

Mohu porovnat stejné 4K HDR ripy ze SC (Kodi) na dvou zařízeních.
Philips 58PUS7304: tmavší, málo výrazné, barvy lehce mdlé
Octagon SF8008: kontrastnější, barvy výraznější, na oko to vypadá kapku lépe.
Nastavení obrazu mám pro všechny vstupy stejné.

Philips běží na 18.5 Leia a Octagon SF8008 na 17.6 Krypton
4K dema z YT jsou parádní ;-)

\\ ještě jedno mne napadlo. Pusť si nějaký HDR rip, na ovladači zmáčkni Menu (vlevo pod tlačítkem ambilight) dej Častá nastavení, Styl obrazu a tam zkus změnit nastavení HDR (jsou tam docela rozdíly)
Já dal nastavení HDR Živé.
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků