Philips 58PUS7304 - dojmy, nastavení, postřehy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod takyjamam 2. 5. 2020 14:27

Karlos, hlavně abys byl spokojen a neobjevovaly se další a další neduhy. Třeba ty popisované restarty. Jinak ta kritika 7304, mě docela překvapuje, co se týká obrazu a jasně, neduhy budou asi na všech výrobcích, taky jich vidím plno. Podstatný i ty nepodstatný.
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod Vagi 2. 5. 2020 16:28

Buď bez obav, za danou cenu a s adekvátním zdrojem signálu hraje 7304 více, než jen dobře ;-)
Ale jak se říká: každá liška si svůj ocas chválí.
Tak to bylo, je a vždy bude.
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod J_77 2. 5. 2020 22:01

@jardadts - nevim, kde jsi prisel na to, ze jsem od tehle tv cekal "spickovej obraz", nic takovyho nikde nepisu.

Nicmene, kdyz uz to vedes timto smerem, tak podotykam, ze na trh sla pred sedmi mesicema za 21 litru, a tomu - sorry - neodpovida ani nahodou. Bez ohledu na dnesni cenu, kritika je naprosto na miste.

Obecne - BTW kvuli cene jsem ji testoval az ted, tzn. kdyz se cenovka dostala nekam do realnyho pomeru castka - hodnota. Naprosto jsem od tyhle tv necekal spickovej obraz, Dolby Vision je tam spis na paradu a kvuli alespon nejake kompatibilite a ne, nemyslim si, ze za tyhle penize koupim TV, ktera me ocaruje HDRkem, znam limitace panelu (jas, ...) atd.

Ale co cekam je, ze bude v upscalingu a zpracovani obrazu aspon na urovni LG, Hisense, atd. a jejich nizsich modelu, ktery jsou o 20-40% levnejsi. A to neni ani nahodou, bohuzel a z toho jsem zklamany. Tohle proste jen a pouze o softwaru a ne o tom, panel s kolika nity nebo o/led tam das. Kazdej rok otestuju 3-5 televizi a tenhle Philips v tom smeru patri k tem znacne horsim, bohuzel a je na tom hur, nez rada levnejsich tv. A tak by to pri jeho puvodni cene a mladi modelu rozhodne byt nemelo.

Nepotrebuju zadnou "jinou ligu", staci mi, kdy televize uspokojive (tzn. nikoliv spickove) zvlada tak elemetarni veci, jako pouzitelnou fps interpolaci a upscaling. A to neni pripad tohoto Philipsu. A neni to ani nic, za co by sis mel priplacet, natozpak tucne, to jsou zakladni atributy. Mrvit si to timto stylem muze dovolit nejakej turecko-cinskej rebrandovanej odpad, ne znackova produkce (byt taky cinska, ale s jakous-takous urovni). Priplaci se za kvalitnejsi panel, za 100/120 hz, za plnohodnotny fald (ktery tehnle Philips taky nema, i kdyz ho inzeruje), za oled, za vysokojasovy panel, za audio, atd. atd. Obracite to tady do nesmyslny roviny, do niz jsem to vubec nedaval.

P. S. Vagi - kazda liska, ktera si chvali vlastni ocas, je hloupa a omezena, pokud ma neco takoveho zapotrebi. Ale ne, ze bys v obecne rovine nemel pravdu, bohuzel je to zvlast v CZ zazity ... "pristup". Nas snazici se objektivni jedince to ovsem znacne irituje.
J77 (CZ)
J_77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod takyjamam 2. 5. 2020 22:44

J_77 , mohu mít dotaz? Jakým způsobem si mohu tuto tv 7304 otestovat, abych viděl to, co popisujete ? Mě by to dost zajímalo, protože ať koukám jak koukám, tak nic takového nevidím. Budu rád, pokud to mohu na vlastní oči vidět.
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod J_77 2. 5. 2020 23:22

@takyjamam - patrne nemate s cim srovnat, z jake TV jste na tento Philips prechazel? Pochybuji, ze z jine 4K televize.

Zakladni otestovani neni nijak slozite a divim se, ze se na to vubec ptate. Vezmete shodny datovy zdroj (napr. jakykoliv slusny 1080p obsah, ktery neni z mobilu a/nebo nema nizouckou bitrate ~ 1000 kbps), pustte ho z jedne flashky na teto TV a z druhe na jine 4K TV s obdobnou uhloprickou, tzn. zdee (58") cokoliv mezi 55"-60". Tezko byste pak mohl tvrdit, ze nic takoveho nevidite. To muze rict jen nekdo, pro koho je to prvni takovato televize. Mam tu aktualne vedle teto jeste LG a Grundig (oboje 55") a jsou v techto ohledech nesrovnatelne lepsi, navzdory tomu, ze jsou produkcne starsi a byly levnejsi. A co predvadi Philips v plochach a texturach, to jsem skutecne v posledni dobe nevidel ani u tech nejlevnejsich noname televizi.

Pripadne si muzete stahnout testovaci obrazce zamerne vylozene na upscaling, fps test, atd. a otestovat poradne, je toho na netu mraky.
J77 (CZ)
J_77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MYCHAL S TVRDÝM 3. 5. 2020 08:12

Schválně jsem si pročetl několik recenzí na 7304 a jaksi se to vůbec neshoduje s domácím testem J_77. Naopak všechny popisují prasácké tovární nastavení ve stylu nalaď si sám.
J_77: jste si jistý že ta vaše LG 6200PLA má 4k rozlišení?
Naposledy upravil MYCHAL S TVRDÝM dne 3. 5. 2020 09:20, celkově upraveno 1
MYCHAL S TVRDÝM
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod J_77 3. 5. 2020 08:49

Jasne, patrne tech "recenzi", ktery hodnoti nejakej predprodukcni kus z vystavy, nebo neohodnoti zadnou konkretni uhlopricku a jen obecne tlachaji. Ty jsem taky cetl, jeste pred koupi. Ztrata casu.

"Prasacky nastaveni z vyroby" ma vetsina televizi bez ohledu na znacku.

Ta LG samozrejme ma to, co ma, tzn. RGBW panel s nizsim realnym rozlisenim. Ale ja tu mluvim o praci s 1080p obsahem a o plochach, texturach, pohybech celych celku, atd., a na to nema zadny viditelny vliv. Nebavim se tu o nejakych detaiech 50x50 px, ale o vadach az moc viditelnych i ze dvou metru. A pokud by tu nekdo chtel operovat 1080p HEVC vysilanim CT, tak to naprosto neni meritko - ten obraz je kvuli zachovani bitrate pro hrany a prechody v plochach a texturach tak vyzehlenej a odsumenenej, ze to nelze povazovat za regulerni zdroj pro test na 4K televizi.

K cemu je obrazovej processing, kterej NEVYPNUTELNE doostruje tak brutalne, ze vytvari i v 1080p a dokonce i ve 2160p obsahu artefakty tam, kde ve zdroji zadny nejsou? K cemu je fps interpolace, ktera musi byt minimalizovana nebo uplne vypnuta, aby v regulernim 1080p nebo BD obsahu nevytvarela ztrojeny obraz ve polotmavy scene, kdy postava bezi pres pul obrazu a ani ne moc rychle? Tohle jsou proste elementarni problemy, ktery na stredne drahy LED tv nemaji co delat. U nejakyho rebrandovanyho odpadu z Turecka nebo TCL Ciny, ktery stoji vyrazne min, klidne, ale tady ne.

Ja jsem se sem neprisel dohadovat s vlastniky teto televize nebo fanousky Philipsu, kterym kritika nekterych vlastnosti teto TV zrejme slapla na kuri oko. Znacky me nezajimaji, zadne nefandim a beru vzdy to, co ma v te ktere dobe a v danem financnim limitu nejlepsi vykon (pomer cena - funkce - hodnota), jedno od koho. A jestli jednou ten turecky producent suntu Vestel pod nekterym z nespoctu svych rebrandu vyprodukuje pouzitelnou televizi, pochvalim i tu.

Napsal jsem se zde zkusenost s konkretni televizi, navic zcasti se shodujici s tim, co uz zde napsali drive jini a na co se da, jak dodatecne vidim, narazit i v cizojazycnych diskuzich. Napsal jsem tu realnou zkusenost podprenou velkym mnozstvim otestovanych i vlastnenych televizi za dlouhe roky, i zkusenostmi z castecne souvisejiciho (technickeho) oboru. V casti vecech jsem tuhle televizi pochvalil, v casti zkritizoval, a jsem presvedcen o tom, ze opravnene a objektivne. Nemam duvod k cemukoliv jinemu, proboha proc?

Co cekam je, ze televize od seriozni znacky z konce roku 2019 nebude v nicem horsi, nez televize ze zacatku roku 2018 nebo jeste starsi.

Co cekam je, ze televize, ktera ma distibucni cenu ~ 21 000.- nebude v nicem horsi, nez televize, ktere ji maji o 25-40% nizsi.

U tohoto Philipsu jsem se v obou bodech vyse v nekterych podstatnych atributech zpracovani obrazoveho vstupu nedockal ani jednoho z toho. A navic jde o veci, ktere nejsou dane omezenim (levneho) hardwaru (coz by bylo zcela v poradku), nybrz implementaci ryze softwarovou = snadno resitelnou, ale neresenou / spatne provedenou (coz v poradku neni). Tecka.

Tim se s vami loucim, na dalsi ztraty casu uz nemam chut ani prostor.
J77 (CZ)
J_77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kutil71 3. 5. 2020 09:21

Dobrý den, a neměl jste vadný kus. Doma mám nyní 3 TV, Philips 4K PUS6262 50Hz VA, LG FHD 100 Hz, Samsung 4K 50Hz a obrazově jsou všechny plus minus srovnatelné. Loni jsem testoval asi hodinu PUS7304 55" přímo v prodejně. Měli tam 2 kusy, jeden bokem, dobře přístupný, když tam dál prodavač moji testovací flešku, obraz byl skutečně špatný, při pohybu se rozmazával, nastavení nepomáhalo, prostě špatný. Přišel druhý prodavač a říkal, že ta TV je nějaká divná, ať to vyzkouším na jiné. Šli jsme ke stěně plné TV, tam pracně připojil flešku a já jsem si s nastavením a TV asi hodinu hrál, obraz byl v pohodě, příjemně mě překvapil právě kvalitní dopočet mezisnímků, lepší než u mé 100 Hz FHD LG.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod takyjamam 3. 5. 2020 12:12

J_77 jdu na oční, jinak to nevidím. Způsob testování co provádíte , je vlastně normální laické testování, nic laboratorního. Proto jsem se na to také ptal. Dělám to samé a nic prostě z popisovaných neduhů nevidím, naopak. Ještě před pár lety, bych si LCD a ani plasmu nekoupil, právě pro vámi popisované neduhy těchto technologií, ale nyní, kdy už jsou artefakty, pohyby, ostrost na velmi dobré úrovni, se dá říct, že se na to dá koukat a velice slušně. Vykreslení detailů, obličejů, je dnes úplně někde jinde, než před pár lety, kdy to byly nekoukatelné mazanice v sd nepoužitelné a dnes i to sd je koukatelné o hd ani nemluvě, to už je obraz. Já osobně preferuji tuto značku, právě kvůli obrazu, pro mé oko, je to obraz klidný, nenásilný, nejpřirozenější, nevidím žádné blikání, plynulé pohyby to má. To je to co já preferuji a jak to vidím .Jsou jiné značky, hodně vychvalované, ale mě nevyhovující, ba dokonce mě z nich i bolí hlava po chvíli koukání, někomu jinému zase vyhovují, Prostě každý to vidíme jinak a já to vidím tak, jak jsem popsal. Jinak s tím zvukem souhlasím, mohl být hlasitější, přesto vyhovuje a jsou i jiné neduhy, ne tak podstatné. Není náhodou problém v tom, že v tv máte zrovna sw, který měl chyby TPM191E_R.001.002.173.004 , jak jsem zde už popisoval?
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod takyjamam 12. 5. 2020 17:03

Ahoj všem, je to již pár dní, co vyšel nový sw. Někteří uživatelé si ho nainstalovali, jak zde popisovali. Proto bych se chtěl optat na jejich poznatky, s novým, oficiálně vydaným sw ? Děkuji za každou zprávu.
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod Vendass 24. 5. 2020 16:30

Ahoj, s novým FW nevidím žádnou zásadí změnu, obrazově stejné.
Vendass
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod takyjamam 24. 5. 2020 19:30

Díky za info.
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod Bolek007 24. 5. 2020 19:33

U mě taky žádný rozdíl
Bolek007
Junior

Odeslat příspěvekod zmarcel28 24. 5. 2020 23:12

ahoj
Příslušenství k TV Philips 58PUS7304 sluchátka AWI H1 Pro Bluetooth model (H1 Pro) umí až 20 hodin TV je vidí přes Bluetooth v pohodě , nejlepší je automatické zpoždění obrazu a synchronizace se zvukem , vše probíhá automaticky se sluchátky není žádný problém , jedině mně praskly , moc jsem je roztáhl , tak že jsem je vyztužil zahnutím Plíškem a obalil izolepou a jedou dál :-D

https://www.aliexpress.com/item/4000174796636.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dWLDgO5

máte li dobrou zkušenost z příslušenstvím prosím podělte se příklad muj gamepad jeden jsem měl , druhy jsem koupil zde https://www.aliexpress.com/item/32914808631.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dY8VzxJ TV ho vůbec nevidí , hlavně že psali pro SMART TV , ŠPATNÁ KOUPĚ :pozor jinak na mobilu s androidem jedou přes Bluetoot bez chyby .Máte li fungující gamepad , podělte se o model , díky či jinou vychytávku :D
zmarcel28
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vills 25. 5. 2020 05:58

zmarcel28 píše:ahoj
Příslušenství k TV Philips 58PUS7304 sluchátka AWI H1 Pro Bluetooth model (H1 Pro) umí až 20 hodin TV je vidí přes Bluetooth v pohodě , nejlepší je automatické zpoždění obrazu a synchronizace se zvukem , vše probíhá automaticky se sluchátky není žádný problém , jedině mně praskly , moc jsem je roztáhl , tak že jsem je vyztužil zahnutím Plíškem a obalil izolepou a jedou dál :-D

https://www.aliexpress.com/item/4000174796636.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dWLDgO5

máte li dobrou zkušenost z příslušenstvím prosím podělte se příklad muj gamepad jeden jsem měl , druhy jsem koupil zde https://www.aliexpress.com/item/32914808631.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dY8VzxJ TV ho vůbec nevidí , hlavně že psali pro SMART TV , ŠPATNÁ KOUPĚ :pozor jinak na mobilu s androidem jedou přes Bluetoot bez chyby .Máte li fungující gamepad , podělte se o model , díky či jinou vychytávku :D


Za mě naprstá spokojenost s Xbox Controllerem, TV ho normálně najde přes BT. Bohužel Android TV nepodporuje jejich USB Dongle, takže není možné přes jack v gamepadu přenést hudbu z TV.
58PUS7304 | Yamaha HTR-4069 | HTPC + Xbox One Controller |
Vills
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků