Philips 58PUS7304 - dojmy, nastavení, postřehy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Fid0 1. 2. 2020 14:58

No podle všeho to opravdu bude něco v Kodi, protože mimo Kodi je hdr opravdu funkční a pěkné. Takže budu hledat dál, co jsem koukal nejsem v tom sám. Nastavení Hdr jsem zkoušel ale nemá to vůbec vliv, ten závoj je tam pořád
Fid0
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod takyjamam 2. 2. 2020 10:11

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně hbbtv, zda Vám na této tv funguje? Zakoupil jsem tuto tv 43PUS7304 před týdnem a hbbtv je funkční jen náhodně a to u všech programů, net jde bez problémů. V tv je z výroby sw TPM191ER.001.001.114.005, což je předposlední vydaný. Ani aktualizace na poslední sw nepomáhá.Na tv 7303 a 6402 jde hbbtv bez problému. Ani indikace přítomnosti hbbtv na obrazovce se neukazuje. Děkuji za odpověď.
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod Bolek007 2. 2. 2020 11:04

na mé 58PUS7304 je HBBTV plně funkční
Bolek007
Junior

Odeslat příspěvekod takyjamam 2. 2. 2020 11:27

Díky za zprávu, jen bych ještě poprosil o verzi sw ? Tv jsem už kvůli tomu vyměnil a dělá to i ta druhá, už nevím co změnit nastavit, znovu instalovat tv nepomáhá.
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod Bolek007 2. 2. 2020 11:44

verze TPM191E_R.001.002.173.004
Bolek007
Junior

Odeslat příspěvekod takyjamam 2. 2. 2020 12:03

Díky, tu jsem nahrál do té co jsem vyměnil, hbbtv se nezměnilo a navíc začal být trhaný obraz při pohybech kamery do stran, přitom pohyby lidí byly plynulé a taky titulky šíleně poskakovaly, proto do té druhé nechci nejnovější sw nahrát, tak nevím co dělat.
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod Bolek007 2. 2. 2020 12:29

tak to nevím, v čem může být problém, snad pomůže někdo zkušenější
Bolek007
Junior

Odeslat příspěvekod takyjamam 2. 2. 2020 21:45

Tak jsem zjistil, že když odpojím router od napájení, připojím a tv automaticky načte wifi, tak i hbbtv je funkční a to do doby, než odpojím tv od napájení. Pokud jen vypnu tv pomocí DO a potom po jakékoliv době zapnu, tak hbbtv je funkční. To musí být něco asi v sw TV, když to dělá i druhá TV.
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod Bolek007 2. 2. 2020 22:39

Já jsem zjistil, že pokud nechám TV, ať si nastaví síť sama (jse připojen kabelem) tak mi vše funguje OK. Jakmile ale vlezu do nastavení sítě a dám připojit do sítě, nebo připojím WiFi, tak se začne sekat YouTube, v síti nevidím DLNA server a vše spojené se sítí laguje. Musel jsem použít volbu "znovu nastavit televizi" a pak už nesahat na nastavení sítě - od té doby vše funguje v pořádku. Zkoušel jsem to dvakrát a vždy se to chovalo stejně. Zkus tu volbu "znovu nastavit televizi" a uvidíš. (pozor, volba "tovární nastavení" jen obnoví obraz, zvuk a ambilight, vše ostatní nechá).
Bolek007
Junior

Odeslat příspěvekod takyjamam 3. 2. 2020 19:29

Jo,,,znovu instalovat televizi,,,jsem zkoušel několikrát, bohužel, skoro pokaždé to způsobí nefunkčnost hbbtv, ale vždy jede net, youtube, prohlížeč, s tím není žádný problém. Včera jsem, jak jsem popisoval , hbbtv rozchodil. Šlo i když jsem několikrát tv vypnul a zapnul v různých intervalech, dnes bohužel, po příchodu z práce ne. Stále mám tv přes WIFI, kabel jsem nezkoušel. Dnes pomohlo ,,,,připojit do sítě,,,,,,,znovu nastavit a už to zase jede, i když vypnu a zapnu Tv. Pokud TV znovu instaluji, tak je téměř pokaždé hbbtv nefunkční. Vyjimečně pomůže odpojit TV od napájení a připojit, ovšem nezapínat, až tak po 2 minutách. Prostě je v TV vada a už v druhé, jinak to nevidím. Škoda, systém je svižný, obraz OK. Jen by mě ještě zajímalo, jaký máš obraz,,,,pohyby, plynulost,,,,? S tím posledním sw? Při pohybu kamery do stran a posunu titulků vertikálně?
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod Bolek007 3. 2. 2020 19:42

Obraz se mi zdá v pořádku, nic trhaného nepozoruji
Naposledy upravil Bolek007 dne 3. 2. 2020 20:05, celkově upraveno 1
Bolek007
Junior

Odeslat příspěvekod Fid0 3. 2. 2020 19:44

Já jsem s obrazem taky spokojen, vypl jsem to dopočítávání pohybu a vše dobré.

Používám iptv takže s hbbtv neporadím ani nemám jak vyzkoušet
Fid0
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod takyjamam 3. 2. 2020 20:02

To je divný, já co dal do té první tv nový sw, ten poslední co jsi psal že máš, tak pohyby lidí naprosto plynulé, ale pohyb kamerou horizontálně přímo nesnesitelný, vysloveně skoky a titulky taky. Do té doby to bylo super, to jsem u phil vždy oceňoval. Fido, dík za zprávu. A FIDO, máš to přes kabel, nebo WIFI.?
Naposledy upravil takyjamam dne 3. 2. 2020 20:04, celkově upraveno 1
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod Bolek007 3. 2. 2020 20:04

Já se ale taky zeptám - jak dlouho vám na obrazovce zůstává zobrazený posuvník hlasitosti? U mě teď po zmáčknutí tlačítka volume zůstává na obrazovce viset 20 sekund. Mám pocit, že to dřív tak dlouho nebylo...
Bolek007
Junior

Odeslat příspěvekod takyjamam 3. 2. 2020 20:06

Asi tři, čtyři vteřiny. No, možná, po té aktualizaci to myslím bylo taky déle, ale to je tak jen matně co si myslím, hlavně mě šokovalo to trhání obrazu, proto nechci aktualizovat. Jo a co celková hlasitost na max. ? Podle mě je to dost málo, ve srovnání s 7303, ta vysloveně křičí.
Naposledy upravil takyjamam dne 3. 2. 2020 20:14, celkově upraveno 2
takyjamam
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků