Philips 58PUS7304 - dojmy, nastavení, postřehy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod error2000 7. 1. 2020 15:01

Zatial ziadnu i ked som mal namale kupit postupne niekolko TV :) Musim si utriedit co od TV urcite chcem, kedze som ochotny dat uplne maximalne 15k a to bude plno kompromisov. Posledna utriedena verzia v mojej hlave je, ze pockam na nove modely ci niekto ponukne 50-55" VA 100hz do 15k s dobrou homogenitou podsvietenia panelu.
error2000
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 7. 1. 2020 15:21

Tak to vela stastia pri nekonecnom cakani :-D
michalko58
Junior

Odeslat příspěvekod error2000 7. 1. 2020 15:37

Tak za 18-20k uz kupis 100hz (Samsung 8002,LG 8500-8600, Hisense H8B) a to nie je daleko od 15k tak uvidime :)

Hlavne nerozumiem preco v USA dokaze napriklad TCL/Hisense predavat neuveritelne naslapane TV za ceny co tu stoji totalny lowend. TCL za 10k ma FALD, Hisense H9F 600usd atd.. Pripada mi, ze EU je smetisko pre vsetky znacky a chcu neuveritelne ciastky za svoje TV.
error2000
Junior

Odeslat příspěvekod Matthew77 7. 1. 2020 19:04

error2000 píše:Tak za 18-20k uz kupis 100hz (Samsung 8002,LG 8500-8600, Hisense H8B) a to nie je daleko od 15k tak uvidime :)

Hlavne nerozumiem preco v USA dokaze napriklad TCL/Hisense predavat neuveritelne naslapane TV za ceny co tu stoji totalny lowend. TCL za 10k ma FALD, Hisense H9F 600usd atd.. Pripada mi, ze EU je smetisko pre vsetky znacky a chcu neuveritelne ciastky za svoje TV.

Nikomu nebudu nutit svuj nazor, ze PUS7304 je za 13,5tis dobra koupe. Vami zminene televize jsou vsak o cca 50% drazsi a to je jina kategorie TV. Kazdy at si koupi, co mu vyhovuje.
Matthew77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vagi 7. 1. 2020 19:30

HAI21 píše:Zkusím také vaše nastavení (koukám, že to máte spíše do "teplých" barev - třeba to bude lepší …).

Zkouška nastavení proběhla? S jakým výsledkem?
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ison 7. 1. 2020 20:15

Asi jsem málo náročný, ale já jsem tedy s 58PUS7304 spokojený :)
Obraz mám většinou puštěný přes IPTV (fullHD) a Netflix (tam chodí i 4K) a s kvalitou jsem spokojený, zkoušel jsem i HDR formáty a youtube, MKV i netflix chodí s HDR OK. Jedině staré AVI s nízkým rozlišením jsou bída, ale to asi není vhodný formát pro 150 cm uhlopříčku.
Nejdříve jsem se bál odezvy systému, ale žádný restart ani pád aplikace mě zatím nepotkal. Za mě tedy žádný problém s Android TV. Koupil jsem v akci na CZC za 13,5 tisíce a nelituji, klidně bych si ji koupil znovu.
PS: ambligiht je navíc hezká drobnost 8-)
ison
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michalko58 8. 1. 2020 07:59

error2000 píše:Tak za 18-20k uz kupis 100hz (Samsung 8002,LG 8500-8600, Hisense H8B) a to nie je daleko od 15k tak uvidime :)

Ja ti nejak nechcem kazit iluzie a uz aj velmi odbacame od temy prispevku, ale si si isty, ze tie ceny co uvadzas v USA su aj s danou (nasa DPH)? Plus v EU mas povinnu 2 rocnu zaruku, kdezto v USA iba rocnu. Ved ak mas na to koulicky, kup tu TV z USA alebo Ciny (clo aj DPH ti uz nasi colnici radi narataju). ;-)
michalko58
Junior

Odeslat příspěvekod rousini 8. 1. 2020 09:25

Bolek007: 58PUS7304 má stojan 75cm široký, 24cm hluboký (to je zároveň největší celková hloubka TV na stojanu) a stojan je předsazen před panel o 8cm.
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod Bolek007 8. 1. 2020 10:08

rousini: díky moc!!
Bolek007
Junior

Odeslat příspěvekod Meridius 8. 1. 2020 14:44

K TV jako takové moc výhrad nemám, koupil jsem za 15.200,- s 5letou zárukou.

Zatím řeším dvě věci. Nebo řeším, vadí mi dvě věci. Mám tam nainstalované sledovanitv....u toho se mi občas stane...je to tak jednou za pár dnů, že problikne obraz do černé a pak to zase normálně funguje.

Druhá věc...stáhl jsem UHD rip Jokera v češtině, ve kterém jsou nějakým způsobem vsazené titulky (např. když četl noviny, tak se zobrazil překlad). U toho vestavěného přehrávače se mi titulek nezobrazil, ale stalo se mi, že cca v půlce filmu se přehrávání zastavilo a vestavěný přehrávač si nepamatoval, kde skončil, takže jsem nainstaloval VLC. Ten mi titulky začal zobrazovat, ale pokaždé, když se titulek zobrazil, tak se film na půl vteřiny zastavil.

Pak se chci zeptat, zda nastavení obrazu je pro každý vstup jiné.....? protože jsem připojil disk a najednou byl obraz nastaven jinak, než při IPTV. Dá se to nějak uložit pro všechny vstupy?
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jan2jan 9. 1. 2020 08:23

Tady na fóru se stále dokola objevuje jedno nastavení (a myslím, že pochází od jednoho z prvních zahraničních uživatelů TV). Níže na odkazu další nastavení, aktuálně testuju to z posledního příspěvku (30/11/19). Neříkám, že je to optimální, ale minimálně tam dotyčný trochu rozebírá, jak vnímá vypnutí/zapnutí některých parametrů. Jinak TV za prachy (akce CZC.CZ) výborná, rovnoměrné podsvícení bez viditelných vad (ale ovladač navrhl psychopat). Původně jsme šel pro Hisense H55U7B, ale trochu mě odradily pozorovací úhly. Nakonec jsem fakt rád, že jsem sáhl po Androidu. Obraz z Kodi mi přijde výrazně lepší než z přehrávače v TV (stále mluvím o 58PUS7304).

https://www.avsforum.com/forum/139-display-calibration/3090482-lf-calibration-settings-philips-70pus7304.html
jan2jan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vagi 10. 1. 2020 07:32

Ono je to jednoduché. To dotyčné nastavení vypadá opravdu OK, tak proč ho nevyužít.
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Meridius 10. 1. 2020 08:28

Včera se mi stalo, že jeden rip na kodi měl záseky...vždy po pár vteřinách to sebou trhlo....na VLC či vestavěném přehrávači to bylo OK. Nějaké AVI....kodi nehovím, tak nevím jestli tam něco lépe přenastavit?
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dracul77 11. 1. 2020 20:10

novy postreh!!!! na philips konecne officialna podpora SKYLINK live SK!!!!!!

dnes som nainstaloval vsetko funguje
dracul77
Junior

Odeslat příspěvekod HAI21 13. 1. 2020 23:12

Vagi píše:Ono je to jednoduché. To dotyčné nastavení vypadá opravdu OK, tak proč ho nevyužít.

Tak jsem konečně také zkusil zde několikrát zmíněné nastavení (hned na začátku vlákna, a i v podstatě stejné ze zahr.serverů). No, nevím … mně přijde trochu více do teplejších barev (to asi nemusí být zase špatné) ale taky trochu neostré a takové nijaké.
A nezkoušeli jste někdo nastavení dle D-testu? Hodně ostré, takové "živější", na druhou stranu možná všeho až moc, ale pro posouzení…
optimální nastavení obrazu dle D-testu (https://www.dtest.cz/test/philips-55pus7304-12/78840)
preset - Standard
podsvícení - 56
kontrast - 95
jas - 51
barevná sytost - 70
barevná teplota - Custom _127/0__
barevný tón/odstín -
ostrost - 5
vylepšení pohybu - Motion Styles personal, (Natural Motion med)
další nastavení - Colour Enhancement med, Contrast Mode optimized for picture, HDR Upscaling on, Dynamic Contrast off, Gamma 0, Ultra Resolution on, NR med, MPEG Artefact Reduction min
HAI21
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka