TV 65" převážně pro DVB-T2 do 35tisíc

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod předseda1979 6. 1. 2020 12:04

Prosím vás o pomoc. Vybíráme novou televizi, asi tak po 15 letech a v podstatě jen kvůli DVB-T.
Hlavní problém máme, že kam příjdeme, máme možnost vidět jen smyčku přenádhernýho obrazu s africkou divočinou, podmořským světem a Dubaj z dronu. Nic jinýho nám nechtějí pustit. Chápeme.

Jenže televize bude v tuhle chvíli z 80% sloužit na běžný pozemní signál z DVB-T2 a my netušíme, jak na takové televizi bude vypadat třeba Helena Vondráčková nebo pánev Jirky Babici.
Zbývající čas děcka pojedou Youtube.
Možná časem nějakou IPTV, O2 TV apod. Jenže není vydrátováno. Nevím, jak by vypadal příjem něčeho jako HBO přes wifi. Možnost je pak v budoucnu satelit, ten původně kdysi sloužil, na střeše je a vydrátováno taky. Tak asi osadit něčím aktuálním by nebyl takovej problém. Ale v tuhle chvíli spíš ne.
Nepředpokládáme asi vůbec, něco jako Bluray, dokonale zatemněno, domácí kino a vychutnání si filmovýho zážitku.
Hlavní požadavek je, aby to mělo “pěkný“ obraz na běžný signál z DVB-T2 za denního světla, tak večer.
Ale i připravený, že děcka brzo můžou chtít konzoli, nebo něco jako Netflix apod. a budeme to nějak řešit.
Měla by sloužit pokud možno zase dlouhé roky.
Má smysl pro tento účel dát víc jak 30 tisíc za TV?
Strop je tak 35.tisíc.

Vzdálenost cca 5metrů. Kvůli umístění a vzdálenosti bychom rádi asi 65“.
Pořád nevíme, jestli potřebujeme LED, OLED, QLED, IPS, nebo VA a speciální efekty, co mají sice všechny TV, ale každej výrobce všechny jiný a co dělají obraz ještě skutečnější než je skutečnost. Tak nevíme přesně….
Věděli byste prosím nějaký konkrétní tip nebo typ?

Děkuju pěkně za případnou pomoc.
předseda1979
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Meridius 6. 1. 2020 12:26

Řeknu to takhle, čím lepší vstup, tím lepší výstup....aneb, jak se říká..z h bič neupleteš. Pokud budeš mít dobrý signál, tak wifi není překážkou a šel bych spíš cestou IPTV. Např. sledovanitv přes vodafone za 59 Kč měsíčně. Někdo mi říkal, že i kukitv se dá za nějakých podmínek stáhnout na 89 Kč měsíčně. Zásadní kanály jsou tady většinou HD.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OnderCZ 6. 1. 2020 12:27

I s tou WiFi to není až tak nepřekonatelný problém.
OnderCZ
Junior

Odeslat příspěvekod předseda1979 6. 1. 2020 12:37

Díky. Tak ta IPTV by asi nebyl problém. Posílení signálu wifi teď řešíme. Už kvůli TV do dětskýho pokoje.
Ale v tuhle chvíli nám bohatě stačí základní programová nabídka. Tak nám přišlo zbytečný to řešit přes IPTV a platit za to navíc.
s KUKI mám zkušenost. Bude obraz základních programů lepší přes IPTV než přes anténu?
předseda1979
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kutil71 6. 1. 2020 13:41

Dobrý den, na tu vzdálenost ( 5m) při 65" panelu bude obraz vždy dobrý i na TV za 20 tisíc, a to i SD vysílání v DVB-T2.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod neis 6. 1. 2020 14:03

Přesně tak, na 5m kupte nějakou nejlevnější a rozdíl nebude vůbec poznat. Na takovou vzdálenost bych se nezameroval na kvalitu, ale jen na velikost, protože tam bude v pohodě i sd signál na 85" a HD úplná paráda.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MV_cz 6. 1. 2020 14:11

předseda1979 píše:Díky. Tak ta IPTV by asi nebyl problém. Posílení signálu wifi teď řešíme. Už kvůli TV do dětskýho pokoje.
Ale v tuhle chvíli nám bohatě stačí základní programová nabídka. Tak nám přišlo zbytečný to řešit přes IPTV a platit za to navíc.
s KUKI mám zkušenost. Bude obraz základních programů lepší přes IPTV než přes anténu?

Já mám tu základní Kuki (za 0,- Kč jako bonus k internetu) a spokojenost, DVB-T mi teda vypnou až koncem měsíce, ale drtivá většina kanálů je i v té základní Kuki v HD (jen možná nějaké ty infokanály nejsou) a o tom si na DVB-T2 člověk může nechat jen zdát.
HBO GO používám na wifi na notebooku a v pohodě, tam to mají ale poladěné, pokud klesne rychlost internetu, obraz se nezadrhne, přepne se to do nižšího rozlišení a rozmázne ....
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod předseda1979 6. 1. 2020 14:21

Děkuju vám, rozumím. Větší právě neuvažujeme, už právě kvůli převažujícímu vstupnímu signálu. Ale i kvůli stávajícímu nábytku.

Na druhou stranu bychom rádi, když už novou TV s výhledem x let provozu, tak raději teď o pár korun víc, pokud to někde bude vidět. V našem případě na tom pozemním vysílání ideálně. Když bude převažovat signál DVB-T2, jak máme v plánu, poznáme reálně kvalitu něčeho jako QLED, OLED oproti LED na pozemním vysílání?

Je rozdíl ČT HD přes anténu a ČT HD přes KUKI?

IPTV si dokážeme představit, když to bude umět TV. Viz kuki na android TV, Samsung, LG. Jeden ovladač, jinak je to otrava. ;-)

Edit: Rozdíl kuki a DVB-T chápu, tam to neběží v HD, ale bude tomu tak i DVB-T2?
předseda1979
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MV_cz 8. 1. 2020 20:27

Můžu jen porovnat původní ČT HD v DVB-T a tam je na tom kuki podle mě o něco líp (oboje h.264). Nevím, jakou cestou se vydali v DVB-T2 v h.265, jestli díky kodeku zvýšili kvalitu, nebo snížili bitrate (tipuji to druhé).
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 8. 1. 2020 20:35

ČT HD bude na tu vzdálenost asi bez problému. Moc se mně nezdá akorát sport (přeostřený fotbal), ale to je problém na straně ČT.

Jinak každá TV má i USB /HDMI vstupy, takže těch zdrojů obrazu může být i víc než jenom TV vysílání
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků