Jakou TV 65'' <50k

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Doggg 8. 1. 2020 20:39

Ahoj,

řeším výběr nové televize a moc se v tom neorientuji. Do teď jsem vybíral víceméně podle ceny - tak bych rád požádal o radu.

Nicméně co hledám:
- 4K OLED nebo QLED v 65 palcích
- Primární zdroj je 70% nějaký HD vstup (Apple TV+, HBO GO, Youtube, NAS), 20% pozemní vysílání, 10% PS4/5
- Speciální požadavky: DLNA, applikace na Youtube, HBO, Netflix, Airplay. Apple TV appka by byla plus, ale to se limitujeme na Samsung. Co se týče zvuku plánuji přikoupit v nějaké dohledné době soundbar. Feature jako je nahrávání na USB, duální tuner a podobné nepotřebuji (respektive stačí mi současný standard smartTv)
- Cíl je získat dobré zobrazovadlo (aktuálně mám LG LCD, takže samotný přechod na O/QLED bude doufám viditelný). Koukat se bude v obýváku bez přímého světla, ale zase ne ve tmě. Do teď jsem jel na LG a jsem hodně zvyknutý na magic wand a webos, ale neberu to jako must. Rád bych byl případně ready i na Disney+ - nevím jestli je v tomto větší šance android nebo WebOS...

V předvýběru jsem našel:
- LG B9
- LG C9
- Samsung Q80r

Svým lajckým okem mezi nimi nevidím moc rozdílů co se týče featur (až na tu Apple TV appku) a ani panelu (jedna má mít lepší černou, druhá bílou), cenový rozdíl je pak cca 5k.

Díky moc za názory a rady co byste vybrali vy.
Doggg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 8. 1. 2020 21:05

LG bude mít aplikaci Apple TV taky
https://jablickar.cz/aplikace-apple-tv- ... b9RxgYKUmE

LG C9
Philips 804/854 Android a Ambilight
Sony AG8 Android a ohlášena aplikace Apple TV
Panasonic GZ950
TV Philips 65PUS7601 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 730 , Apple TV 4K
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 9. 1. 2020 20:00

Je až takový rozdíl mezi základní řadou OLED a těmi vyššími?
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tanguero 10. 1. 2020 09:46

Šel bych do 65" LG OLED65C9PLA. Oproti základní řadě má výkonnější procesor, což je myslím vidět na upscalingu. Na této úhlopříčce už je SD upscaling dost zásadní, pokud člověk chce koukat i na DVB-T signál. Ale je o pět tisíc dražší, než je limit. Základní modely Philips, LG, i Panasonicu se pod 50 vejdou, takže to asi bude chtít najít spokojené majitele. Všechny OLED od LG v modelovém roce 2019 mají Apple Air Play2. A v WebOs je samozřejmě Netflix, Youtube a další služby integrované. Já jsem majitelem LG OLED55C8 a jsem nadmíru spokojen.
tanguero
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 16. 2. 2020 21:41

Doggg koupil jsi něco? Co? Jaká je spokojenost/nespokojenost?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod danbed 17. 2. 2020 17:42

Jen osobní (a nejen můj) poznatek. Při přímém srovnání 65" B9 a C9, myslím tím vedle sebe, jsem při různých zdrojích signálu nepozoroval žádný rozdíl. Tyto poznatky jsou ostatně prezentovány i v různých recenzích. Ano, čistě technicky vzato je tam Alfa 9 a je rychlejší, ale také +cca. 10k Kč :). Proto jsem nakonec také koupil 65" B9.
S10+ - Oneplus 6T - S9+ - Huawei Mate 10 Pro - OP5 - OP3 - S7 Edge - NOTE 4 - OPPO 7a - Lumia 925 - Lumia 920 - LG G3 - SONY Z3 - asi dalších 20 - a první byla Nokia MD59 v roce 1995 :)
danbed
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 17. 2. 2020 17:59

Ono záleží na určitých typech scén a nastavení. Pak se rozdíl může projevit. Taky tam mohou být některé věci rychlejší atp.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor