LCD TV Samsung nebo Sony 49-55'' IPTV 25tis.

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petrkolac 10. 1. 2020 09:35

Zdar všem, hledám novou Tv. Budu koukat tak z 2,6m, takže pořád váhám jestli úhlopříčkou 49" nebo 55", ted mám 49" a přijde mi akorát. Hlavní požadavky sony nebo Samsung, co nejlepší obraz a kvalita za cenu +/- 25k. Oled nechci. Precetl jsem toho spoustu a mam v tom guláš. Televizi nekupuju na rok, chci aby pár let vydržela a nemusel jsem za rok či dva řešit nákup nové, že výrobci přišli s něčím "wau", proto potřebuji radu zkusenejsich a tech co se v tom vyzná. Signál bude iptv. Moc dik všem.
Naposledy upravil Nick Cave dne 10. 1. 2020 12:38, celkově upraveno 2
Důvod: upraven nedostatečný název tématu
Petrkolac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JJezevec 10. 1. 2020 10:37

"Oled nechci...."
"Televizi nekupuju na rok, chci aby pár let vydržela......."

A tak si raději koupíte zaostalou LCD s dávno zaplacenými výrobními náklady..... a instalovanými "k.u.r.v.ítky". Blahopřeji, ale to není řešení. Ale když už, tak asi SONY devítkové řady.
JJezevec
Junior

Odeslat příspěvekod Petrkolac 10. 1. 2020 10:56

Oled nechci z důvodu vypalovani obrazu a častýmu hraní ps4.
Petrkolac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radon 10. 1. 2020 11:16

brácha si nedávno pořídil 55" Sony 9005 za cca 22.000 Kč. Jestli ještě lze sehnat, doporučuji.
Jinak za mne - většina značkových LCD TV bude vypadat dobře, pokud se bude dobře krmit (HD obraz). Rozdíly budou jen v sytosti černé a pozorovacích úhlech (klasický problém zda vybrat IPS nebo VA), v podání sportu (to jsou ty ty 100 Hz vesměs vyšší modely) a v zobrazování akčních her (rychlost odezvy). Ta TV výše by měla vše zvládnout na jedničku plus pokud si umíte sehnat HDR filmy, tak u těch už válcuje mou starší standardní Sony TV rozdílem třídy ...
Logitech Duet, DAC1, K701, Vincent SP-996, Monitor Audio RS1, Wharfedale SW150
radon
Mírně pokročilý