Vyber televize 65" - 70"

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Exthaze 17. 1. 2020 22:09

Ahoj, rozhodl jsem se koupit televizi techto rozmeru, nicmene bych se chtel zeptat jake vlastnosti nesmim opominout aby mela, TV nemam tak zmakle jako PC, tak se radsi ptam.
Jedna se mi o to, ze nepotrebuji drahou, ani Samsung apod.Chci proste pekny obraz a tu velikost.
Take se ptam co je lepsi zda Android TV ci TV s Tyzenem apod?

Dulezita informace, TV chci okolo 15k, zadna statisicova investice.

Dekuji
Exthaze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Baf13 17. 1. 2020 23:00

K jakým účelům bude TV sloužit (stahuješ filmy, sleduješ je online, potřebuješ HBO GO/O2 TV atd.), sledovat se bude za světla/tmy, z příma/úhlu?
Android je komplexní, přehraje vše a tam se do 15k nabízí jako jediná možnost TCL 65ep660, ale nemá interpolaci pohybu, což někomu může vadit, slabší zvuk a podpora značky je u nás nulová.
Dražší varianta je TCL 65EP680, nebo Hisense H65B7500 ten má vlastní systém, který obsahuje dost aplikací už v sobě (Voyo, Lepší tv, Sledovani tv, Stream, Pohádky, Filmbox live, YouTube atd.) a podporuje Dolby Vision.
Ono toho do 15k v 65"+ moc navýběr není.
Naposledy upravil Baf13 dne 17. 1. 2020 23:22, celkově upraveno 1
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod Exthaze 17. 1. 2020 23:14

TV jede i pres den i vecer, zena na materske, dcera obcas na pohadky apod :)
TV je napojena na satelit (skylink), filmy jen na PC, obcas neco stazeneho pres flashku do TV. Sledovani je z prima.
Exthaze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Baf13 17. 1. 2020 23:38

Na dané účely bych doporučil určitě TV s VA panelem, a to splňují všechny uvedené.
U TCL ještě může vadit, že stále neumí na satelitu Fastscan, i když to slibovali do konce roku.
Na druhou stranu jde do androidu doinstalovat Skylink Live TV, ale u Hisense by snad měla být brzy taky k dispozici.
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod Exthaze 27. 1. 2020 22:26

Jeste tu mam otazku, na PC to nebudu napojovat...budu porad na filmech z flashky,TV poradama a youtubem, casem nejaky ten xbox ci PS.

50HZ ci 100HZ? :)
Exthaze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CZxWerty22 2. 2. 2020 08:57

Ukažte mi 65-70" televizi za 15k se 100Hz...
CZxWerty22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 2. 2. 2020 13:43

V té ceně a úhlopříčce to bude vždy 50Hz, ale to nevadí - spíš bych dbal aby to mělo interpolaci pohybu, protože na takové úhlopříčce bez interpolace to bude už dost trhaný pohyb.

Taky bych si koupil nějaký USB prodlužovák na tu flešku...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Exthaze 6. 2. 2020 23:07

CZxWerty22 píše:Ukažte mi 65-70" televizi za 15k se 100Hz...

tak samo sebou, ze by se priplatilo, prave proto se ptam, hry z PC na tom hrat nebudu.
Exthaze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Exthaze 10. 2. 2020 22:45

stormborec píše:V té ceně a úhlopříčce to bude vždy 50Hz, ale to nevadí - spíš bych dbal aby to mělo interpolaci pohybu, protože na takové úhlopříčce bez interpolace to bude už dost trhaný pohyb.

Taky bych si koupil nějaký USB prodlužovák na tu flešku...

a jak poznam, ze to TV umi, co koukam tak to ani nemaji napsanou takovou funkci, na heurece take nejde zadat (interpolace)

a co si myslel tim prodluzovakem? :D
Exthaze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kutil71 11. 2. 2020 14:04

Dobrý den, no vidíte, Vy nechcete Samsunga a já bych si naopak zvolil:
https://www.emiko.cz/samsung-ue65ru7092-2/
a měl bych relativně kvalitní TV s velkým VA panelem a kvalitní interpolací.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Baf13 11. 2. 2020 14:44

Nj, ale taratel píše "na PC to nebudu napojovat...budu pořád na filmech z flashky,TV pořadama a youtubem, časem nějaký ten xbox ci PS" , což s tím Samsungem nejde moc dohromady. Samsung nepodporuje starší video kodeky Xvid a Divx, které se u novějších filmů už tak moc nepoužívají, ale hlavně neumí DTS a to může být větší problém.
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod Kutil71 11. 2. 2020 15:17

Tak potom jedině v PC převod DTS na AC3. Pokud to není často.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 11. 2. 2020 15:40

Mám Samsung Nu7, a to že nepodporuje xvid mě nevadí - kdo by se na takovou kvalitu díval na tak velké televizi...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 11. 2. 2020 19:54

Divx a xvid možná tak u starších pohádek. Nesmysl se koukat na dobrých televizích na tak mizernou kvalitu, i kdyby to šlo přehrát. Takto kódované jsou jen slabokvalitní ripy. Daleko větší problém je u DTS a taky u Dolby Atmos, jak píše Baf13. Málokdy, když pirát udělá rip s hezkou kvalitou vizuální, tak tam dá ac3, aby to bylo zvukově slabý. Většinou tam jich je víc, ale když to ta telka neumí přepínat, tak jsi v řiti ;) ...proto AndroidTV, pokud má teda někdo podobné potřeby. Případně k telce něco externího, třeba Xbox, ale zase pak ho nutno mít zapnutý aj na film.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Exthaze 12. 2. 2020 12:09

Jeste teda maly detail,akorat se mi TV vejde aby to bylo pekne i 75" ..takze je nejaka takova s kvalitnejsi interpolaci?..koukal jsem ze do 25 tisic je nejaky vyber,ale tu interpolaci tam nevyctu
Exthaze
Kolemjdoucí

Další stránka