Vyber televize 65" - 70"

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Baf13 12. 2. 2020 13:21

Philips 70PUS7304
Hisense H75B7510
Interpolaci mají.
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 12. 2. 2020 19:27

indeshit píše:Divx a xvid možná tak u starších pohádek. Nesmysl se koukat na dobrých televizích na tak mizernou kvalitu, i kdyby to šlo přehrát. Takto kódované jsou jen slabokvalitní ripy. Daleko větší problém je u DTS a taky u Dolby Atmos, jak píše Baf13. Málokdy, když pirát udělá rip s hezkou kvalitou vizuální, tak tam dá ac3, aby to bylo zvukově slabý. Většinou tam jich je víc, ale když to ta telka neumí přepínat, tak jsi v řiti ;) ...proto AndroidTV, pokud má teda někdo podobné potřeby. Případně k telce něco externího, třeba Xbox, ale zase pak ho nutno mít zapnutý aj na film.

Přebytečné audiostopy se dají případně odstranit pomocí MKVToolnix
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikone 14. 2. 2020 10:21

Zdravím.
Potřeboval bych prosím taky poradit. Nechci zakládat nové téma samozřejmě, tak se vetřu sem.

Chci kupovat tv 65" a asi se už motám v kruhu.

Z gauče to máme k tv cca 3,5 až 4metry, ale budu i blíže, když si budu třeba hrát s dětma na zemi, tedy nebudu přímo před televizí. I tak bych ale chtěl 65". Dívat se budeme převážně na internetovou tv v HDčku (zezačátku Skylink, časem pak kdovíco), filmy, seriály, détské pořady, pak videa z YT. Občas i nějaký ten stažený film nebo seriál, časem možná Netflix. Rád se podívám občas i na sport, jako hokej, automobilový sporty. Na televizi se nikdy nebudu dívat úplně potmě, vždy bude rozsvícená aspoň lampička. Bylo by taky super propojit tv s telefonem, na ovládání třeba YT, nebo zobrazení fotek z mobilu, puštění hudby a tak. Ovládaní hlasem v čestině (třeba při hledaní na YT) by též nebylo špatné, ale není nezbytné. Na filmy náročný nejsem, takže IPS by mi asi vyhovovalo i díky lepším pozorovacím úhlům, ae zas při zobrazení jednolité barvy mi přijde flekatá.

Vybírám asi mezi:
LG 65SM8500
LG 65UM7660
Philips 65PUS7354
případně s VA Hisense H65U8B.

U Lg i Hisense se mi líbí dizajn, Philips naopak spíš ne, ale tam se mi zas líbí Ambilight (neomrzí třeba po roce?). Philips má zas USB 3.0. Lg magic ovladač. Jak je na tom Hisense s pozorovacími úhly a podporou aplikace od Skylinku nevím.

Cenu bych sibpředstavoval okolo 20k (respektive 25k,budu kupovat přes kamoše v Planeu při 20% slevě).

Ještě sem uvažoval nad Lg 65SM9010, tam je navíc 2.2 40kW zvuk, hdmi 2.1,e nevím, jestli to za ten příplatek stojí. Samsung moc nechci, nechci neustále řešit co to přehraje a nepřehraje.

Od televize chci spíš bezproblémový chod, rychlé přepínání, abych nemusel řešit padající systém a zamrzlou tv. Ted mám asi 10 let starou Techniku 32",takže losun v obrazu výš bude velký jak kvalitativně, tal velikostně :-D

Díky za jakýkoliv poznatek.
Mikone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gustoh 14. 2. 2020 11:04

Co sa tyka Ambiligt tak ho mam uz 4 roky a zatial ma neomrzel. :-)
gustoh
Mírně pokročilý

Předchozí stránka