Sony KD-65XG9505 První dojmy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tas3 19. 1. 2020 17:52

Zdravím,
tak jsem se stal majitelem nové Sony KD-65XG9505 z Datartu za cca 36 tis se slevou, nyní už stojí 45 tis. :)
Zatím jsem neměl čas na všechna nastavení a teprve s ní seznamuji. Obrazově se mi líbí.
Co už se mi líbí méně jsou problémy se zvukem. Zvuk přehrávám přes ARC - Receiver Marantz SR7007.
Defaultně byl nastavený formát DOLBY DIGITAL +. V tomto případě filmy v DTS se přehrávaly jako DD+.
Když jsem tuto volbu zrušil tak DTS formát přehrát lze, ale občas dochází k výpadkům nebo zakolísání zvuku.
Dolby True HD nebo DTS HD master nepřehraje buďto vůbec nebo příšerným vynecháváním. Stará LG s DTS neměla problém a DTS HD převedla do DTS a přehrávala v pohodě. Používám KODI - laboruju s nastavením, ale zatím marně :(
Na stránkách SONY píšou že od prosince je aktualizace na android 9.0 kde se mimo jiné řeší problémy se zvukovými formáty. Má televize píše že má Android 8.0.0 z 1. srpna 2019 a když dám kontrolu aktualizací tak píše že SW je aktuální, takže se žádný update nekoná.
Máte někdo zkušenost s aktualizací Android 9 nebo s přehráváním HD zvukových formátů?
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod danix386 19. 1. 2020 18:15

U sony musíš aktualizaci provést manuálně.Online se jí nikdy nedočkáš.
https://www.sony.cz/electronics/support ... /downloads
danix386
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tas3 19. 1. 2020 18:28

Dík, ale manuálně nevím jak to udělat.
Na Sony píšou že mám nechat zapnuté automatické aktualizace (což mám) a aktualizace by se měla objevit v následujících týdnech a měsících....
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod danix386 19. 1. 2020 19:03

Tak pro tvůj model TV firmware ještě není ke stažení .To jsem přehlédl.Jedině průběžně sledovat zmíněnou stránku.Popř. si můžeš naistalovat apku/support by sony/ do mobilu a tam sledovat jestli vyšla aktualizace.
danix386
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tas3 19. 1. 2020 19:29

Ok, dík.
Budu vyčkávat. Teď se mi seká i obyčejný DTS zvuk - to je děs.
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod ChilliMeat 20. 1. 2020 09:21

Ahoj, máš v KODI nastavené "passthrough" pro tento formát audia?
PC->Teac AI-301DA->Q Acoustics 3020, Meze 99 Classic
Notebook (HP 840 G2)->Apogee Groove->Etymotic ER4-XR, Meze 99 Classic
SAMSUNG Galaxy S10e->Etymotic ER4-XR, iBasso DC01-> Meze 99 Classic
SONY KD-65AF8, SONY UBP-X700
ChilliMeat
Junior

Odeslat příspěvekod Paveljr 20. 1. 2020 09:54

Mám XE 9305 a s DTS / Atmos jsem dlouho bojoval, nakonec jediné KODI které přeposílalo plný zvukový signál bylo a je SMPC. Možná už nové verze KODI jsou spravené, ale mě to funguje takto...
SONY 65XE9305
Sony DN1080 receiver
Paveljr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 007.tom 20. 1. 2020 17:54

A jinak ještě nějaké postřehy?Obrazově říkáš paráda?Já jsem ji dnes objednal tak su zvědavý jestli bude wow efekt.Ted mám doma starší sony kd-55w805c rok 2015 tak snad budu mile překvapený
007.tom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tas3 20. 1. 2020 19:16

V KODI jsem se snažil nastavovat průchody a povolovat DTS, DTS HD ale moc to nefunguje. SMPC zkouším, ale pro změnu nenajde nic nasdíleného v síti - hodí timeout.
Co se týká obrazu tak oproti starší plazmě LG je to posun, černá je černá, barvy živější, ostřejší obraz. Akorát kontrast se mi zdá nepřirozeně vysoký. Bílá září až moc, ale je to o nastavení - parametrů pro obraz je tam dost, ještě jsem to pořádně neprošel.
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod 007.tom 27. 1. 2020 17:18

A nepátral jsi po nějakém super nastavení obrazu na nějakých zahraničních forech?co je lepší zapnout a naopak nechat vypnuté raději.Nebo kde přidat nebo ubrat hodnoty něčeho?
007.tom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PedA 27. 1. 2020 19:48

Ví někdo, kdy přijde konečně aktualizace na android 9.0 ?
PedA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod znas 28. 1. 2020 13:47

viz nize kolegove !!!!

Od: uzivatel
Komu: customersupport.cs@eu.sony.com
Datum: 2020-01-06 16:13:22 +0000
Předmět: RE: RE: Sony Support E-mail | Sony Support Email 19515841 [case:19515841][email:348431378]
Vážený pán Uzivatel,

Ďakujeme za kontaktovanie Sony podpory.

Tieto aktualizácie boli zastavené, a ohľadom nasledujúcich termínoch (kedy budú dostupné) bohužiaľ nemáme žiadne informácie.

Váš případ byl zaregistrován pod tímto identifikačním číslem 19515841.
Pokud budete potřebovat další informace ohledně Vašeho dotazu a budete odpovídat na naší zprávu, prosíme neměňte "Předmět".

S přátelským pozdravem
Zákaznické informační středisko
Sony Europe Limited, org. složka Česká republika

Otevírací doba: Po. – Pá., 9:00 až 17:00 hod.
Tel: +420239016607
+E-mail: support.cz@eu.sony.com
Web: http://www.sony.cz

SONY SUPPORT TEAM
SUPPORT: http://www.sony.cz/support/cs

Sony Europe B.V., odštěpný závod. společnost registrovaná v Anglii a Walesu
V Parku, 2309/6 - 14800 Praha 4 Chodov - Czech Republic

Sent: 03/01/2020 22:02:19
Subject: RE: RE: Sony Support E-mail | Sony Support Email 19515841 [case:19515841][email:348282945]

Dobry den,
dekuji za odpoved ale na Vasich strankach se pise ze je to jiz v procesu - viz odkaz

https://www.sony.cz/electronics/support ... s/00236430

Ptal jsem se na presny termin a obdrzel jsem odpoved ze vubec zadne info nemate ale Vase stranky rikaji neco jineho (viz vyse). Rad bych tedy opet pozadal o fundovanejsi odpoved.

pekny den

Uzivatel

---------- Původní e-mail ----------
Od: customersupport.cs@eu.sony.com
Komu: uzivatel
Datum: 3. 1. 2020 17:23:46
Předmět: RE: RE: Sony Support E-mail | Sony Support Email 19515841 [case:19515841][email:348282945]

Vážený pán uzivatel,

Ďakujeme za kontaktovanie Sony podpory.

Žiaľ, ešte nemáme žiadne informácie ohľadom vydania aktualizácie na Android 9.
Prosíme Vás aby ste sledovali našu stránku http://www.sony.cz, pre bližšie informácie v budúcnosti.

Váš případ byl zaregistrován pod tímto identifikačním číslem 19515841.
Pokud budete potřebovat další informace ohledně Vašeho dotazu a budete odpovídat na naší zprávu, prosíme neměňte "Předmět".

S přátelským pozdravem

Zákaznické informační středisko
Sony Europe Limited, org. složka Česká republika

Otevírací doba: Po. – Pá., 9:00 až 17:00 hod.
Tel: +420239016607
E-mail: support.cz@eu.sony.com
Web: http://www.sony.cz

SONY SUPPORT TEAM
SUPPORT: http://www.sony.cz/support/cs

Sony Europe B.V., odštěpný závod. společnost registrovaná v Anglii a Walesu
V Parku, 2309/6 - 14800 Praha 4 Chodov - Czech Republic

Sent: 30/12/2019 23:47:57
Subject: Sony Support Email 19515841

Dobry den,
rad bych s zeptal kdy presne bude k dispozici aktualizace na Android 9 pro zde uvedenou tv ?

pekny den

uzivatel
znas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PedA 29. 1. 2020 20:06

Ahoj, android 9.0 je už ke stažení
https://www.sony.cz/electronics/support ... 79#install
PedA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tas3 29. 1. 2020 22:24

Zdravím,
tak se Sony podporou mám podobné zkušenosti. Tvrdili že nemají informace kdy bude aktualizace dostupná.

Už někdo vyzkoušel tu aktualizaci na Android 9.0? Nějaké změny k lepšímu nebo horšímu? Já jsem zatím neměl čas to vyzkoušet.
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod Tas3 2. 2. 2020 16:30

Tak jsem provedl aktualizaci na Android 9. Aktualizace přes USB byla celkem rychlá a bezproblémová. Změnila se nabídka nastavení, jestli k lepšímu je diskutabilní. V Defaultním video přehrávači lze přehrát DTS zvuk, ale přehrávač nic moc. Podpora True HD neexistuje. Pár krát se mi stalo že při změnách nastavení zvuku nešel zvuk vůbec pomohl až restart TV.
Kodi stále některé DTS filmy nepřehraje - zvuk se seká. Občas se stane že se začne sekat i zvuk DD - pomůže restart Kodi. Oproti 6 let staré LG kde tyto problémy neexistovaly celkem zklamání.
Existuje nějaký použitelný přehrávač který přehraje ze sítě video DTS,DD, ideálně i HD master nebo True HD bez sekání?
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 2. 2. 2020 17:07

Po aktualizaci, proveď úplný reset, tj. obnovu do přepravního nastavení. Následně vše znovu nastav, nalaď, nainstaluj, vyzkoušej.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Tas3 2. 2. 2020 19:49

Díky,
provedl jsem reset do továrního nastavení, proběhlo nové ladění, nastavení atd... V defaultním media playeru DTS jede dobře, HD master přehraje jako DTS, True HD jako DD - to je v pořádku protože receiver nemá eARC. Takhle bych chtěl aby to fungovalo i v jiných přehrávačích, ale nejsem schopen toho dosáhnout.
VLC se zapnutým průchodem zvuku nepřehraje ani DTS ani DD. MX player nevím jak přinutit aby přehrál video ze sítě. KODI se zapnutým průchodem a povolením AC3, DTS u některých DTS nebo DD se seká zvuk. True HD nepozná vůbec :(
Nevím jaký jiný přehrávač vyzkoušet aby spolehluvě přehrál alespoň DTS a DD.
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 2. 2. 2020 20:35

Počkej na případné reakce dalších uživatelů. Nicméně část věcí nemusí být problém TV, ale Tebou zmíněných aplikací.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Tas3 5. 2. 2020 19:11

Tak v KODI se seká i hudba ve flacu. Nějak nemám nervy na to experimentovat, kde, co, možná bude fungovat. Zatím to vypadá Android - spousta aplikací, ale žádná pořádně fungující.
Takže hudbu přehrávat pouze receiverem, video s lepším zvukem z PC přes HDMI a receiver (boužel příjdu o HDR).
Alespoň Netflix - ten se zdá že funguje v TV dobře v UHD a DD+
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod 007.tom 9. 2. 2020 06:24

Tak já musím taky říct že mám s tímhle u této tv problém.Pro změnu s rcv Yamaha RX-V485.A dělá mi to zase Netflix,Zapnu film,vyberu stopu 5.1 atd a po chvíli to v různě krátkých či dlouhých intervalech zakolísá a rcv i problikne(ty kanálové stopy+dsp 3d).Zkoušel jsem to i na rcv dát stereo 2.0 na chvíli jako pokus ale dělá to stejně.Podařilo se někomu to už dotáhnout?Ještě bych chtěl říct že používám jako hdmi kabel AudioQuest HDMI Pearl 1,0m.Ten má verzi 2.0 a to earc je už hdmi 2.1.Může třeba tohle být problém?Nebo to je blbost?Každopádně mi to dělá jen ten netflix,to škubání zvuku
007.tom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 9. 2. 2020 17:42

Napsal bych i autorům aplikace.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod maro2455 10. 2. 2020 07:45

Nevim jak zrovna eARC, ale obecne mam zkusenosti, ze bohuzel HDMI kabel muze byt zdrojem ruznych i necekanych problemu. Rozhodne bych doporucil zkusit jiny kabel.
maro2455
Junior

Odeslat příspěvekod PedA 11. 2. 2020 20:15

V PC jsem si upravil seznam programů ze satelitu, pak z usb nahrál do TV. Ale TV doladila další programy za můj seznam. Co vypnout v TV aby to nedělala?
PedA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 12. 2. 2020 20:46

Automatickou aktualizaci kanálů. Pro každý tuner je zvlášť nastavení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Tas3 13. 2. 2020 19:28

Ohledně přehrávání ze sítě u mě vypadá nejlépe PLEX. Musí ale běžet na PC. Synology DS218Play moc nezvládá transcoding u 4K.
Když běží plex server na PC s Ryzen 5 3400. Tak zvládá 4k HDR + DTS, DD+.
TrueHD transcoduje do DD+, HD Master do DTS - to se mi libí. Problém je s titulkama, pokud ve 4K a TrueHD použiju titulky pak dojde k převodu videa, kvůli titulkům - znatelné zhoršení kvality obrazu. Při současném převodu audia už to přestává stíhat. LAN byla na hranici s rychlosti (TV má jen 100Mb) ac wifi je rychlejší. Neví někdo jak v PLEXu přehrávát titulky bez transkodování videa?
Jinak u TV občas vypadne zvuk u televizních programů - přes HDMI. Pomůže restart. Vyzkouším jiný HDMI 2.0 kabel.

2x během měsíce se TV sekla tak že sem ji musel vypnout ze zásuvky. To se manželce moc dobře nevysvětluje, když ta stará TV to nedělala :)
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 13. 2. 2020 19:53

Manželce se těžko vysvětluje mnoho věcí. Je dobré vysledovat, kdy k záseku došlo. Zda nemá nějakou spojitost s využitím určité funkce, aplikace atp.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Tas3 13. 2. 2020 20:11

Řekl bych že to souvisí se zvukem, asi tomu úplně nesvědčí přepínání formátu zvuku. Zkoušel jsem různé filmy True HD, HD Master pak někdy přestane hrát zvuk. Možná je to tím že receiver sice tyto formáty podporuje, ale ne přes ARC který používám.
eARC mám v TV vypnuto, asi je to lepší volba když receiver má jen ARC.
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 13. 2. 2020 20:16

Nezkoušel jsi to nějak nakombinovat s optikou?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Tas3 14. 2. 2020 17:10

Dneska přijdu domů, pustím TV, u TV programu zvuk normální, zapnu PLEX a ticho zvuk ani u hudby ani u filmu. Vyp/zap na ovladači nepomáhá. Po restartu TV z menu jede zvuk OK. Začínám z toho být rozladěný.
Optiku zkusit můžu, chtěl jsem se tomu vyhnout, ARC mi příjde elegantnější.
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 14. 2. 2020 17:30

Při propojení mnoha zařízení v rámci HDMI ARC jsem se v nejednom případě setkal (nejen u Android TV) s nestabilitou, či jakousi nekompatibilitou. Nakonec jsem vše řešil optikou. Prostě jsem si s tím hrál a až mně došla trpělivost - optika byla jistota. Netvrdím, že u Tebe to bude stejné.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod mdeejay 14. 2. 2020 23:49

Hlavně do té tv necpat hromadu apek a přehrávačů. Bijou se pak mezi sebou kodeky apod. Tv nestíhá...
Já mám tv propojenou s pc a z pc hdmi kabelem - jen zvuk do av receiveru a šlape to na 100%. No a pěkné filmy jedu na uhd přehrávači a tam je ta kvalita top...
Yamaha RX-V3067,Canton Ergo 91DC(+repro na 6.1),CA 640C V2,DAC Casea Cepheus,Supra EFFi+LoRad,Monster HTS800...Schiit Magni Uber2,HiFiman HE400i...TV Sony KDL-65XE9305,Sony UBP-X700...PC:i5 9440F, GTX 1060 6GB,16GB RAM(3000),MSI H310M PRO-VDH PLUS
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod Tas3 15. 2. 2020 00:46

Nejsem přiznivec mnoha apek, mam tam jennom PLEX, ostatni jsem odinstaloval. Teď mi zas pro změnu nešel zvuk z PLEX... zkusim optiku ale až se mi podaří sundat TV ze zdi. Každopádně se zvukem přes HDMI a receiver je to tragedie.
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 15. 2. 2020 11:12

mdeejay píše:Bijou se pak mezi sebou kodeky

To těžko, aplikace na Androidu jsou sandboxované.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod Tas3 15. 2. 2020 17:19

Opět nešel zvuk u TV programu. Pomohlo přepnutí na zvuk z TV a pak na Audio systém - HDMI. Děje se to dost často.
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 15. 2. 2020 22:30

Jak jsi psal o sekání v KODI, zkoušel jsi i Kodi 17.6? Na mnohých krabičkách to pomůže oproti nové verzi Leia 18.5
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tas3 21. 2. 2020 14:49

Starší KODI na tom bylo trochu líp, ale taky byly problémy se zvukem.
Další problém: po aktualizaci přestal fungovat PLEX server, při transkodovaní hodí chybu - ffmpeg - cannot load nvcuda.dll i když nvidia GPU nemám, původně transkodovaní fungovalo dobře na Ryzen 3400G. Nevím proč se najednou snaží o CUDA...
Asi se TV dá spolehlivě použít jen jako externí monitor přes HDMI, trochu zklamání u takto vybavené TV.
Ještě zkusím jiny HDMI kabel, nebo optiku ale to je velký krok zpět v dnešní době.
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 21. 2. 2020 17:12

jako borci ja nevim, co s tim delate, ale jako davat tam plex jako server je samozrejme totalni bulshit, transkodovani neni vubec potreba, staci obyc streaming a na to nepotrebujes vubec nic... osobne si myslim, ze chyba bude jako vzdy v cloveku...a pak se jen mnozi recenze, jak se droid seka atd :) jinac posledni kodi 18,7 nebo jaka je posledni verze mam a nic se samozrejme neseka
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tas3 21. 2. 2020 17:19

Můžes mi tedy popsat jak máš nastavené KODI, aby přes síť přehrálo 4k HDR, 5.1 DTS - HD MA nebo True HD s titulkama bez sekání ?
Nějaké FHD s DD to celkem přehraje, ale ve vyšší kvalitě mám celkem značné problémy.
Transkodování potřebuju jen kvůli HD audio - neprojde přes ARC..
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 21. 2. 2020 17:27

tak to budu muset vyzkouset, ale to ti dam echo asi az zitra, takovou kombinaci ted asi nemam

jinak pres net to tv naprosto v klidu prehrava, vcetne dolby atmos zvuku, ale tezko rict, jesi to je real... zvukove to poznat jde, ale muze to byt haluz
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tas3 21. 2. 2020 17:33

Ok, dík.
Pokud je možnost, klidně bych se Plexu vyhnul a transkodování taky. Nejlépe přímo přehrát video a audio Passthrough poslat do receiveru. Receiver ale nemá eARC takže audio potřebuju převést z z HD do DTS nebo DD+. Nebo existuje nějaká možnost jak dostat HD audio z TV do Receiveru? (ARC ani optika to nezvládá)

Možná je problém že mám starší receiver který nemá Atmos... na to stejně nemám bedny, mám klasicky 5.1
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod Tas3 21. 2. 2020 22:55

No třeba teď, pustím film v DTS přes PLEX, zvuk jede jen ve stereo DTS z toho nejde dostat... zkusím to samé pustit z PC přes HDMI - zvuk jede v DTS, pak zkusím to samé spustit zase z PLEX v TV a najednou je zvuk DTS.. Moje nervy
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod Tas3 22. 2. 2020 20:23

Dnes, při sledovaní TV docházelo ke krátkodobým výpadkům zvuku cca po 5 minutách. Po SW restartu TV zatuhla a bylo nutno vytáhnout ze zásuvky. Pak zas vše OK. Tohle jsem absolvoval už několikrát. Jak se dá tohle reklamovat...
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod Tas3 23. 2. 2020 09:53

Tak jsem prošel fóra např. https://www.reddit.com/r/bravia/comment ... io_issues/
https://www.reddit.com/r/bravia/comment ... re_update/

Zdaleka nejsem sám kdo má problémy se zvukem a restartováním TV po přechodu na Android 9.0.
Tak asi nezbývá než doufat v aktualizaci která to opraví...
Tas3
Junior

Odeslat příspěvekod 007.tom 26. 2. 2020 16:40

Já musím říct že mám na tv povolený průchod zvuku a taky se mi stává že vypadává zvuk a pomůže až restart.Někdy se mi stane jakoby zvuk přestal stíhat a seká se.No a pak třeba průchod vypnu a jede to uplně stejně.DD+ nebo dts atd.Jo a i když mám povolený průchod a na youtube najedu na video s 5.1 zvukem tak to jede vždy stereo.A je jedno jestli kliknu na dolby atmos 5.1 7.1 nebo cokoliv jiného.Výstup je vždy pouze do předních beden.Je možné že na youtube není nějaké kvalitní video s multikanálovým zvukem?Já chtěl tu helikoptéru osolit
007.tom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 26. 2. 2020 18:15

YouTube nepodporuje prostorový zvuk.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod michalko58 28. 2. 2020 08:10

Tas3 píše:Můžes mi tedy popsat jak máš nastavené KODI, aby přes síť přehrálo 4k HDR, 5.1 DTS - HD MA nebo True HD s titulkama bez sekání ?
Nějaké FHD s DD to celkem přehraje, ale ve vyšší kvalitě mám celkem značné problémy.
Transkodování potřebuju jen kvůli HD audio - neprojde přes ARC..

Skus vyskusat VLC. Prehra ti 99,9% veci. KODI je oproti nemu na prehravanie zbytocny a spomaleny moloch!
michalko58
Junior

Odeslat příspěvekod 007.tom 29. 2. 2020 13:52

kvok píše:YouTube nepodporuje prostorový zvuk.

Aha tak potom nechapu smysl.tech testovacich videi s dolby atmos atd.co je jich tam mraky
007.tom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SmokeMan 5. 3. 2020 17:54

:) tak on ten youtube zase neco umi, nejaky dolby digital tusim... no a proc to tam je... reklamstina a blbecci... https://thedigitaltheater.com/dts-trailers/ tady si muzes sosnout a vyzkouset i bez youtubu
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod messy 10. 3. 2020 08:47

Nevie niekto, ci sa daju nohy namontovat aj opacne - smerok k sebe? Mam uzky stolik a potreboval by som to aspon docasne vyriesit tymto sposobom.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 10. 3. 2020 17:21

na XF9005 to jde, na XG ty nohy vypadaji podobne, takze by to melo jit (ten mechanismus bude podle mne na 99% totozny a zmena bude jen v designu)
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fufo 23. 3. 2020 11:53

messy píše:Nevie niekto, ci sa daju nohy namontovat aj opacne - smerok k sebe? Mam uzky stolik a potreboval by som to aspon docasne vyriesit tymto sposobom.

Podľa recenzií sa nedajú upraviť v šťýle predchodcu.

Apropo... Ako je na tom prosím Vás model XG9505 s natívnou čiernou, príp. s local dimmingom na minime z vašej osobnej skúsenosti? Podlľa recenzí blooming vychádzajúci z local dimmingu presahuje počas filmov dokonca aj do čiernych horizontálnych pruhov. Má niekto s týmto skusenosť?

príp. ešte otázka na "007.tom" - Taktiež chcem prejsť z modelu w808c/2015/ na XG9505. Má novší model výrazne tmavšiu čiernu, resp. lepší kontrast oproti modelu z 2015 aj bez zapnutého local dimmingu? Na RTINGS v porovnaní modelov má XG9505 lepší kontrast, len či je to len papierovo, alebo je to aj reálne cítitiť.

Dik...
Fufo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SmokeMan 26. 3. 2020 05:14

:D podle kterych recnezi? jsou uplne stejne, rozdil je v barve a zadku...
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gustoh 26. 3. 2020 08:12

messy píše:Nevie niekto, ci sa daju nohy namontovat aj opacne - smerok k sebe? Mam uzky stolik a potreboval by som to aspon docasne vyriesit tymto sposobom.

Da sa kupit iny stojan k TV.Taky klasicky stredovy.Univerzalny.A nohy si mozes odmontovat uplne.
gustoh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fufo 26. 3. 2020 09:32

SmokeMan píše::D podle kterych recnezi? jsou uplne stejne, rozdil je v barve a zadku...

Podla tejto, na RTINGS... https://youtu.be/Wk6bK4wLcu4 :D
Přílohy
IMG_4981.PNG
Fufo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SmokeMan 26. 3. 2020 10:06

:D tak urcite
to zakotveni je stejny... https://youtu.be/rlSMrloysaY?t=95
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fufo 26. 3. 2020 11:58

Nebudem sa hádať. Ja som len vychádzal z konkretnej informácie, nie z odhadov. Najlepšie, keď to tu niekto (vlastník tejto TV) potvrdí, prip. vyvráti pre pokoj :)
Fufo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SmokeMan 26. 3. 2020 16:04

jsou stejne, maj jinou barvu a jine "maskovani" kabelu, je skoda, ze ti to fakt nemuzu ukazat jak prvnackovi, fx9005 mam, one jsem taky montoval... , je to proste stejne
SmokeMan
Mírně pokročilý