Panasonic TX-65GZ2000E vs. 65" LG OLED65C9PLA

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Creyzy 28. 1. 2020 13:29

Zdravím,
rozhoduji se mezi těmito modely. Vyplatí se připlatit za Panasonic? Mám docela dilema, cenový rozdíl není malý.

Díky za rady.
Creyzy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 28. 1. 2020 13:54

To záleží, jaké máš požadavky a co z nich je pro tebe prioritní. Takhle těžko soudit, natož poradit... 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Creyzy 28. 1. 2020 14:59

Určitě co nejlepší obraz. Vím co podporuje jedna a co druhá. Ideálně mě zajímají názory co mají zkušenost s těmito modely. Fajn je podpora Apple Airplay 2 u LG ale vyřeším i přes Apple TV, kterou mám. Opravdu mi jde o kvalitu obrazu - hodně koukám na fotbal a sport.
Creyzy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tanguero 28. 1. 2020 15:15

Model 2000 má speciálně upravený panel od LG, ke kterému je ze zadní strany přidána další vrstva kvůli chlazení. Proto má vyšší jas a prý zcela potlačený efekt tzv "vypalování OLED".
Pokud ti to stojí za tě 30 tisíc navíc, tak proč ne? Mě by určitě stačila ta C9.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sarga 28. 1. 2020 15:46

No mě by se nejvíc líbila ta 77" C9.Když už jít k té 100t.částce..Už i pro ten wow efekt. Jen je asi ten panel výrobně tak nákladný, že asi vždy bude 2x dražší jak 65". Škoda.
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Creyzy 28. 1. 2020 16:12

Je pravda, že kolem té té velikosti 75 palců jsou ty ceny OLED modelů na brutální úrovni. Trochu přemýšlím že půjdu do toho Panasonicu, v mé pořizovací ceně je to rozdíl cca 20. 77 by se mi také zamlouvala ale bohužel je to jednou tolik peněz :(
Creyzy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vose 28. 1. 2020 16:20

Pokud Panasonic, tak zkus navštívit panashop.cz a zeptej se na akční cenu. :-D Mají to i v popisu televize.
Panasonic TX-65GZ950E

Mazda 6 2.0 MZR-CD 100 kW - už ne

Mazda 6 2,0 MZR-CD 103 kW GTA
Audi A6 Avant 3,0TDi 160kW
Vose
Junior

Odeslat příspěvekod Creyzy 28. 1. 2020 16:30

Mám možnost za lepší cenu přes známého jinak bych nad tím nepřemýšlel :)
Creyzy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tony70 28. 1. 2020 16:57

Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sarga 28. 1. 2020 18:14

Ohledně té ceny za GZ2000. Pamatuji jednu dobu s plazmami, snad to byla poslední generace VT60,nebo tak nějak, tak v Plzni musely dávat zaměstnancům benefity v podobě TV. Protože v jednu chvíli se ji mraky vyrojilo na bazoši, na aukrech aj. bazarech. Něco takového bychom potřebovaly teď.:))

Proč bych asi taky vzal tu GZku, tak asi i kvuli podle mě lepší životnosti panelu. Něco mi říká, co je lépe chlazené, tak by se nemusela časem tak rychle měnit, přirozená obrazová degradace obrazu. Nevim, kdyžtak mě Toni70 oprav.
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 28. 1. 2020 18:42

Někdo psal, že na Panashopu (snad nekecám), lze slušnou formou domluvit určité vylepšení ceny. Možná nějaká přiměřená sleva, která by oba modely z pohledu financí více dorovnala, by v rozhodování nebyla od věci.

Plně chápu Tvé dilema. Není to jednoduché. Oba jsou to výborné televizory. Možná bych ještě řešil Sony, ovšem tam je Android, což ne všem vyhovuje. Jestliže neřeším prostředí, chci top obraz a určitou formu vyšší odolnosti panelu, pak se nabízí GZ2000. Jestli jdeš i po multimediálním zásahu, funkcích atp., přičemž tam máš drama finanční rozdíl, který bolí (což asi valnou většinu běžných smrtelníků. Ano i já jsem bohužel smrtelník), tak LG. Z druhé strany... multimediální hračky doplníš i externí krabičkou.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Creyzy 28. 1. 2020 19:29

Díky všem. Ano zajímají mě i multimedia. Jako rodina ale jedeme na Apple produktech a mám Apple TV 4K, tak mě to úplně moc netíží. Jsem zatím tak 60:40 Pro Panasonic i přes vyšší cenu.
Creyzy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PNP-NPN 28. 1. 2020 20:08

Mám 65GZ2000 ,tak isto rád pozerám futbal a filmy na Netflixe (Dolby Vision,Dolby Atmos :tleskani )Obraz nádherný a žiadna retencia.Pozri si video,ktoré sem dal Tony-je pravdivé.
P.S.Prešiel som z Pioneer Kuro a hladal som a rozhodoval sa asi pol roka ,tak si to užívaj :-D
PNP-NPN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 28. 1. 2020 20:14

Creyzy píše:Díky všem. Ano zajímají mě i multimedia. Jako rodina ale jedeme na Apple produktech a mám Apple TV 4K, tak mě to úplně moc netíží. Jsem zatím tak 60:40 Pro Panasonic i přes vyšší cenu.

Tak si zkus poptat slevu a budeš 80:20 pro Paňas, no a máš ho doma... :D
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Creyzy 28. 1. 2020 21:38

PNP-NPN píše:Mám 65GZ2000 ,tak isto rád pozerám futbal a filmy na Netflixe (Dolby Vision,Dolby Atmos :tleskani )Obraz nádherný a žiadna retencia.Pozri si video,ktoré sem dal Tony-je pravdivé.
P.S.Prešiel som z Pioneer Kuro a hladal som a rozhodoval sa asi pol roka ,tak si to užívaj :-D


Já to mám trochu těžší/možná snažší....Musím se rozhodnout max zítra. Budu bez TV. Sakra, já vím, že mě chcete natlačit do toho Panasonicu :) Jen mi štve, že to nemá HDMI 2.1, jednu PS4 Pro/XoneX a plánuju PS5.
Creyzy
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků