Panasonic TX-65GZ2000E vs. 65" LG OLED65C9PLA

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sarga 3. 2. 2020 17:48

Tak já už jsem v podstatě ,,mimo hru", ale taky by mě to zájímalo. Co se mi na Q90 líbí je ten externí box. Takhle si představuji highend řešení jedním kabelem super délkou 5m. To je samý design, ale já když se na tv podívám, ať se snažím sebevíc, tak kabely vidím.. Možná se moc nesnažím, ale je to tak. I ten vzhled alá iMac je super.
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tanguero 4. 2. 2020 13:48

Jo, problém s kabeláží je věčný, manželka je na to vyloženě alergická a dala si podmínku, že kabely nebudou, vůbec nebudou, ani trochu a ani jeden. Já to nakonec vyřešit sekáním do zdi, kam jsem zazdil tenké odpadní potrubí (v OBI za pár desetikorun se dá nakoupit co je potřeba). Potrubí začíná u držáku TV na zdi, pokračuje dolů k Soundbaru, kde je T odbočení a pak dolů k zásuvkám 220V a anténě. V odpadu mám schováno úplně všechno, včetně 220V a protože koupě nové TV byla podmíněna výmalbou obýváku, tak to nevyšlo ani draho, jen trochu sádry a malty. Vidět teď není nic, vůbec nic, místo TV stolku máme květináče a HDD mám zezadu položený na držáku TV, takže ani ten není vidět. Tohle je opravdu High-End a do budoucna není problém cokoli přidat.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Creyzy 6. 2. 2020 07:55

Zkusím Vám shrnout alespoň pár těch základních věcí, kde vidím největší rozdíl.
Samsung:

1) One Connect box je super, ten průhledný kabel a nic jiného je paráda
2) široká nabídka aplikací - asi všichni důležití hráči mají svou app
3) ovladač - vyhovuje mi . super velikost a jednoduchost
4) herní režim - hlavně u Xboxu One X a možnost přepnout do 120 Hz je parádní
5) HDR - parádní svítivost a u scén které nejsou ve tmě je obraz parádní
6) velmi dobrá kvalita obrazu u filmů ve vysoké kvalitě - při nižší kvalitě za mě žádná sláva
7) nejlepší pozorovací úhly jaké jsem u LCD viděl - měl jsem i 9 řadu Samsung 2018 a nedá se to srovnávat
8) možnost mít velikost 75 palců za přijatelnou cenu

Panasonic:

1) Obraz na Samsungu se vám bude líbit, než zapnete tuto TV - ještě lepší pozorovací úhly, černá, na OLED TV má neskutečně vysoký jas a za mě říkám, že ten obraz na Panasonicu je ještě o 2 třídy lepší
2) velmi dobře kalibrované obrazové režimy - u Samsungu jsem snad měsíc v kuse neustále zkoušel ladit a upravovat obraz, aby mi vyhovoval. U Panasonicu za 5 min hotovo a bomba
3) televize si umí neskutečně dobře poradit u filmů v horšim rozlišení a kvalitě. Zde mi to přijde tak o 5 úrovní výše než u Samsungu a filmy, které jsem neměl v moc dobré kvalitě najednou na této TV vypadají pro mě až neskutečně
4 ) podpora Dolby Vision který Samsung neumí.
5 ) vestavěný soundbar pro běžného zákazníka je naprosto dostačující - Samsung hraje v porovnání jak dětská hračka
6) subjektivně se mi více líbí design Panasonicu - mám rád to tenoušké sklo u OLED tv. Samsung na mě působí levnějším plastovým dojmem jako mnohem levnější TV
7) srovnání při gamingu - nepozoruji téměř žádné zhoršení proti Samsungu - nižší obnovovací frekvenci za mě nahrazuje lepším obrazem - rozdíl ve frekvenci není tolik patrný a v tomto ohledu jsem také spokojen

Doufám, že Vám to trochu pomůže :)
Creyzy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod thf42 6. 2. 2020 12:03

ted byla chvilku 65gz950 za 44.. chvilku jsem to rozdejchaval a pak ze ji teda vemu ale uz je to pryc
thf42
Junior

Odeslat příspěvekod sarga 17. 2. 2020 16:26

65GZ2000 mám asi deset dnů a pokusím se vylíčit svoje dojmy.Na začátku u rodiny nezapomenu na výrok,,tak tohle jsi už teda přehnal". Bedna velká a tíha klasika Panasonic, bydlíme v kopci tak pomoc druhého člověka byla opravdu vítaná.
Jakmile ji rozbalíte a dáte na místo, vzhledově je moc pěkná, ta spodní lišta tu černou placku tak nějak zjinačí, oproti konkurenci.Dálka je konečně highendová, těžká s kovovým vrchem, bohužel ne všechna tlačítka podsvětlená. Chybí klasická volba kanálů středovým tlačítkem, jak u starých modelů.
Obrazově moc velká spokojenost. Měl jsem jeden týden Netflix 4K a třeba seriál Sexuální výchova měl nejvyšší jakost. Nic lepšího jsem dosud neviděl. Zajímavé bylo, že Netflix v aplikaci Panasonic byl o hodně lepší jak na Apple TV4k. Tady na Apple TV4k s tím HDR obrazem trochu bojuji, někdy semi to zdá moc přesvícené, zkouším, testuji.Přehrávání filmů přímo přes Panasonic super, ale klasika jak co, občas se objeví hláška, že formát zvuku není podporován. Je to škoda, poněvadž při přehrávání tak nějak cítím, že ta lepší kvalita je jít přímo z Panasonic TV. Plex v TV by mohl být řešením, něco jako Infuse u Apple TV4k, ale nedaří se mi bohužel v dnešní době, korektní zobrazování titulků. Taky najednou zjistíte, že Apple TV4k je sice bomba síťový kombajn, ale díky GZ2000 vidíte jeho ,,obrazové maximum". Výsledkem je, že Youtube z Panasonicu je o dost lepší z TV.
Mám radost z výtečného obrazu ČTHD na dvbt2. Tady ocenuji zvukovou spodní lištu, podání zvuku nijak nezaostává za obrazem. Ta integrace je pro lidi, co nechtějí nic externě zapínat, ovládat, propojovat.Zvuk je sytý, hlas je pěkně oddělen od jiných zvuků. Co mě trochu zlobí, že při přehrávání cokoliv zvenčí, ať už ATV4K, nebo nativní Netflix, tak ta hlasitost oproti DVBT2 je nastavena hodně nízko. Musíte jít z 20 na 70-80 při ovládání.Takže skoro nadoraz. Takže možná tímhle ,,nadlimitem" ten zvuk mě tak neomráčuje, oproti klasickému DVBT2. Z jedné francouzské recenze mám, že zvuk je nejlepší do poloviny výkonu. Pak už trochu výkon nestíhá. Při přepnutí na kanál dvbt2 to proto musíte hlídat. Ale stím Panasonic nic neudělá, na to si u Netflixu stěžuje hodně lidí.
Obrazové režimy. Po mnoha zkouškách jedu na Profesional 1,2. Filmy THX. Hledal jsem nějaké kalibrační nastavení na AVS forum,ale našel jen na Flatpanels.dk.
Takže koupi nelituji. Já tv bral v podstatě oproti jiné možnosti (GZ1000) asi o 25t.více.Vidím to cenově 10t za lištu a 15t. za unikátní panelové řešení OLED Panasonic.Je to moc nebo málo, to už si každý musí odpovědět sám.Doufám, že tahle tv z Plzně bude dlouho sloužit. Výběr jsem upřednostnil před LG, Sony, protože máme v baráku ještě dvě tv Panasonic (VT60, GT20) a musím to zaklepat,ne a ne se ,,pokazit".
Naposledy upravil sarga dne 18. 2. 2020 08:26, celkově upraveno 2
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 17. 2. 2020 18:03

Představa, že GZ2000 nakalibruješ od oka jen přes nějaké hodnoty kohokoliv je mylná. Panasonic ty telky má hodně dobře nastavené. Takže maximálně si můžeš obraz upravit pro své oči, ale víc už mu nedáš. Ano, když si zavoláš profíka kalibrátora, tak možná chloupek přidá. Ovšem jde o to, zda za ty prachy budeš skutečně schopen poznat rozdíl.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 17. 2. 2020 22:52

Tak jsem pro zajímavost přepínal mezi Netflixem, DVB T a Skylinkem a co se týče hlasitosti tak DVB T jsem musel v menu trochu stáhnout korekci hlasitosti a teď to mám vše stejně hlasité a s velikou rezervou výkonu.Jinak obraz famózní , vyzkoušel jsem všechny možnosti,mám ji od Vánoc a teď jedu Profes 1 lehce upravený.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sarga 18. 2. 2020 08:45

970ka
Počkej chceš říct, že provoz Netflixu přes aplikaci v TV máš oproti všemu stejně hlasitý? Mě to hrálo o dost tiššeji ať už jsem jel Netflix přes TV a ATV4k.
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 18. 2. 2020 12:13

Jo,pouze dvb t byl o něco hlasitější,ale máš tam korekci,tak si to můžeš srovnat.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků