65" TV Netflix, YouTube, PS4 do 20 000,-

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pendru 30. 1. 2020 18:26

Sháním telku do 20000,-

účel: Netflix, Youtube, PS4, klasické programy

Moc se v tom nevyznám a nevím na co dávat pozor. Za konkrétní tipy, či obecné rady jsem zavázán.

Předem díky!
Naposledy upravil Nick Cave dne 30. 1. 2020 19:07, celkově upraveno 1
Důvod: upraven příliš jednoduchý název tématu
Pendru
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 30. 1. 2020 19:07

Soudě z požadavků usuzuju, že budeš koukat zejména čelně.

Soustředil bych se primárně tedy na VA obrazovky. Ty mají z boku bledší barvy, ale zase z malých úhlů a nebo čelně poskytnou pěknou černou, kontrast a problémy s rovnoměrností podsvícení u nich nebývají tak časté/rozsáhlé jako u IPS. IPS je opakem VA. Slabší černá a kontraat, ale zase se to z boku výrazně nehorší.

VA jsou např. Samsung UE65RU7xx2, TCL 65EP680 (můj osobní tip - je tam i Dolby Vision, v čemž jede Netflix, je tam i HDR10+ a je to Android - i když nepsal jsi, že bys tam chtěl přehrávat pirátěný filmy z USB ...pokud ano, Android je povinnost), dále Hisenky mají taky VA. Osobně bych doporučil hlavně s nějakým filmem na USB zajít do prodejny (ideálně s HDR UHD filmem)

-- 30. 1. 2020 18:09 --

Rtings.com jsou dobrá inspirace. Vždy jsou totiž plusy a mínusy u technologií.

Inspirací je i do googlu zadat "ips clouding" ..to pak většinou podpoří výběr VA typu :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Baf13 30. 1. 2020 20:47

Z těch zmíněných Hisense mkni na H65U7B nebo H65B7500 obě jsou dobře hodnocené, mají taktéž Dolby Vision, HDR+ a Vide Color Gramut.
Ale jak píše indeshit, nejlépe zajít do prodejny a pořádně otestovat.
Tomu Samsungu bych se asi vyhnul jenom kvůli chybějícímu DTS. Pro mě je to u této značky nepochopitelný fail.
Baf13
Junior