55'' nebo 65'' - vzdálenost 2,6 m (budget 22 000 Kč)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod PillMaister 9. 2. 2020 22:08

Čau AV maniaci.

prosím, rád bych se zeptal na Vaše názory. Mám menší obývák, přímo kolmo na střed televize pozorovací vzdálenost asi 2,6 m. Aktuálně tam mám fullHD 32'' telku ... klidně se zasmějte.

... Zkrátka chci větší. A po nějakém zběžném zjišťování, co bych měl pořídit jsem byl prakticky rozhodnutý pro 55''. Když jsem do toho ale zabředl trochu víc, tak na netu v článcích (EN včetně) na tuto vzdálenost doporučují spíš 65''. A že si lidi stěžujou spíš jen na to, že koupili menší než měli (a ne naopak). Tak já teda nevím.

Když jsem si to zkoušel "nanečisto" s kartonem, tak mi 65 přijde jako opravdu MONSTRUM. Ale nevím jestli mě nezrazuje obyčejnej nezvyk. Co myslíte?

Telku využíváme tak z 80 % na normál HD vysílání, 15 % Xbox, 5% filmy. Co od té televizi VÁŽNĚ CHCI je to, že u hraní her na xboxu (4K rozlišení!) budu moct pohodlně ležet rozvalenej na gauči a nebudu se muset nahýbat dopředu, abych byl schopnej přečíst text.

Jinak mám teda pifku na https://www.alza.cz/65-samsung-ue65ru8002-d5561043.htm, respektive https://www.alza.cz/55-samsung-ue55ru8002-d5561044.htm

Pomůžete mi se rozhodnout? Díky předem :)!
Naposledy upravil PillMaister dne 9. 2. 2020 22:47, celkově upraveno 1
PillMaister
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 9. 2. 2020 22:27

Jsem na tom stejně , kvůli nábytku máme 55 ale určitě 65 bychom snesli.
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PillMaister 9. 2. 2020 22:33

Vzdálenost stejná? Nějaké hraní na xboxu/psku?
PillMaister
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 9. 2. 2020 22:58

Ps
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PillMaister 9. 2. 2020 23:19

A máš pocit, že jsi "příliš daleko"? Nebo ok?

Jinak díky za další názory děvčata a pánové :)
PillMaister
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 10. 2. 2020 20:23

Pro mě je 65" na 2,6 m až moc. Samozřejmě - při kvalitním krmivu a kvalitní TV... typicky OLED, lze o něčem takovém uvažovat.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod jirkau 10. 2. 2020 21:52

Máme telku taky cca 2,7m od gauče a 55 je pro nás tak akorát. Přecházel jsem z 42", výrazně větší (a lepší) obraz. Při výběru jsem tedy řešil i cenu, příplatek za 65 mi přišel zbytečný
jirkau
Junior

Odeslat příspěvekod PillMaister 10. 2. 2020 22:21

MgX píše:Pro mě je 65" na 2,6 m až moc. Samozřejmě - při kvalitním krmivu a kvalitní TV... typicky OLED, lze o něčem takovém uvažovat.

A máš zkušenosti i hraním her na tuto vzdálenost?
PillMaister
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neis 10. 2. 2020 23:32

Jednoznačně 65. Na hraní se i tak budeš posouvat dopředu, hlavně u stříleček. Díváme se na 65 z 2,3m a úplně v pohodě, předtím jsme měli 55tku a zvyklí jsme si na to za pár hodin. Pokud vezmeš 55tku, tak budeš velmi brzo litovat, první dojem mozna bude uff to jsme přehnali, ale za pár dní si řekneš, že ani větší by nevadila :D Úplně stejně to měla i manzelka, takže nejde o žádný individuální extremismus. Je to naprosto v pohodě na 2,6 bych se nebál ani 70tky. Jen je třeba kvalitní zdroj,ale to v dnešní době problém není.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PillMaister 11. 2. 2020 07:13

A to je právě jádro pudla. Obyčejná kabelovková televize, kterou využíváme - dá se považovat za "kvalitní zdroj"? Koukal jsem v infu u programů, že u většiny je napsáno HD a 1080i - je to dostatečné? Mimo her na xboxu a velmi zřídka nějakého filmu to bude hlavní zdroj obsahu...
PillMaister
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petrkolac 11. 2. 2020 08:30

Já koukám ze vzdálenosti 2,5 až 2,8m, mám 55q70. Na filmy a hry bych bral 65". Na běžné vysílání (mám o2tv) Je 55" akorát, na 65" bych se bál už kvality obrazu, tam by byla už vidět nedokonalost tv vysílání.
Petrkolac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neis 11. 2. 2020 08:58

Na HD programy naprosto v pohodě, ale hodně záleží i od telky samotné. Primární Sony 9005 si i s méně kvalitním zdrojem velmi solidně poradí, druhá tcl ep660 je na tom o poznání hůř. Ale když už mám pořádnou telku, tak tam přece nebudu pouštět SD, to je kacirstvi :D

Petrkolac. O2 mi příjde kvalitativně opravdu špatná, o jejich sportech ani nemluvě to je totální děs, tam je HD jen logo. Ale mají dokonce horší i ČT stanice. Beztak jim nestíhá síť, tak snižují bitrate.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 13. 2. 2020 22:59

PillMaister píše:
MgX píše:Pro mě je 65" na 2,6 m až moc. Samozřejmě - při kvalitním krmivu a kvalitní TV... typicky OLED, lze o něčem takovém uvažovat.

A máš zkušenosti i hraním her na tuto vzdálenost?

Jen okrajovou. Hrál jsem na 65" ze 3,2 m... a stačilo mně to (nehrál jsem střílečku, ale sportovní hry). Chápu, že mnoho lidí napíše, že je to moc daleko. Prostě to chce odzkoušet. V každém případě kombinace méně kvalitní velké TV s méně kvalitním krmením bude více tahat oči. Když zakoupíš přes net - můžeš vrátit. Anebo jdi na čumendu někam ke kamarádovi.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Fid0 14. 2. 2020 18:32

Já jsem docela častý hráč na Xboxu( první verze one, bez Hdr a 4k), hraju především fps a příběhová RPG.

Tv mám na zdi cca 2,5-3 metry od gauče a pořídil jsem 58 palců. 65 už se mi zdálo moc. Zvykl jsem si i na ambilight a při hraní super. Výhoda je že tv má free synch a herní mód, takže žádné Lagy atd nepozoruji.
Fid0
Junior