Sony KD-55XF9005 vs. Samsung QE55Q70R

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod indeshit 23. 2. 2020 20:49

Denis30 : 100hz telka nutně nemusí umět 4k při 100/120hz, naopak to skoro žádná na stětě neumí. Pouze Samsung 8K telky.

https://www.rtings.com/tv/learn/tv/test ... s/hdmi-2-1 - koukni do tabulky, je to tam přehledný.

Navíc kde vezmeš 4K video ve 120hz? :) Film je 24 a z kamery je třeba 60, ale 120 není ...a dlouho nebude.

-- 23. 2. 2020 20:50 --

Zase kupovat dneska 8K telku je naprostá kravina
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Denis30 23. 2. 2020 21:21

indeshit: Tak proč je vlastně v některých recenzích k TV brána absence HDMI 2.1 jako mínus?
Denis30
Junior

Odeslat příspěvekod Zafata 23. 2. 2020 22:03

Spis se to bere z pohledu toho, ze nove konzole co prijdou na trh na Vanoce maji umet az 4k/120hz(fps) coz je podle me scifi, ale vyrobci konzoli to podporovat budou. Pak uz je jen otazka zda to naka indie hra vyuzije.

Jinak hdmi 2.1 v zakladu podporuje herni funkce jako ALLM,VRR, freesync/gsync. Ma vyssi prenosovou rychlost, podpora eArc atd.

Jako minus se to pise nejspis kvuli tomu, ze Tv clovek nekupuje na 2 roky. Teda vetsina lidi a do budoucna se to hodi tyto funkce.

Do budoucna u Tv pro hrace urcite super. Ted to nevyuzijes k nicemu.
Zafata
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 23. 2. 2020 22:41

Denis30 píše:Pokud ovšem budu mít např. TV, kde budu mít KODI (android), nebo TV dokáže přehrávat videa z NAS, nebo budu pouštět z USB, pak bude 4K video ve zobrazováno 100Hz?

Děkuji Vám

Tady řešíme ale 2 zcela jiné věci. Tys psal o videu jako o filmu/seriálu/dokumentu/home videu ... , který je tak natočeno. Takové video ve 120fps neexistuje.

Hry/PC/konzole jsou něco jiného - tam můžeš docílit 120fps(hz) i víc.

-- 23. 2. 2020 22:44 --

Další věcí je to, že nové konzole, které přijdou, tak budou mít sice podporu 4k@120hz, ale bude se jednat o komprimovanou kvalitu (4:2:0 subsampling) oproti klasickému signálu z kompu, který ani dneska není problém mít 4k@60hz bez komprese (4:4:4).
Může to být nakonec jen takové marketingové lákadlo. Počkal bych na skutečný vizuální dojem a situaci.

-- 23. 2. 2020 22:57 --

Samotný 100hz panel není vůbec důležitej, pokud nejsi fanoušek filmů, který při dopočtu vypadaj jako mexická telenovela. Pokud vypínáš AutoMotionPlusy, TruMotiony, MotionFlowy, tak je 100hz takřka k ničemu. OK, pro hraní na Xbox můžeš uplatnit pro hraní v max 1440p rozlišení 120hz, ale ten přínos ve snížení bluru a inputlagu pocítíš jen u malého množství her.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Denis30 24. 2. 2020 16:18

indeshit: Přiznám se, že pojem "telenovela" jsem už tady četl více než 100x, ale vlastně ani nevím, co je to přesně za efekt. Zatím jsem neměl možnost si pohrát s TV, která měla ve výbavě něco jako AutoMotionPlusy, TruMotiony, MotionFlowy,atd..., takže ani nevím, zda se mi to líbí, nebo né.
Našel by se prosím nějaký odkaz na video, kde bych konečně pochopil, co je to za efekt?
Denis30
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 24. 2. 2020 18:47

Co máš aktuálně za TV?

-- 24. 2. 2020 18:52 --

Tím myslím konkrétně i ten název modelu. Poznáme, zda to tam máš, případně zda to máš zapnuté/vypnuté
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tose52 24. 2. 2020 19:18

Řeším podobné dilema jako autor.

Než jsem se stihl rozhoupat tak C9 v 55 byly pryč. Ale po několika navštívených obchodech a vícero minut strávených před TV jsem zjistil že chci stejnak 65 a tam už jsou OLEDy v jiných cenových relacích. Aktuálně mám možnost za body v CZC koupit 70R v 65 za 30k, což mi přijde super ...
Nicméně x950g je lepší v upscallingu, v zachycení pohybu a barvách. Průser je blooming a pak mám hodně strach ze systému, ačkoliv se nechystám připojovat reciever aj gadgets, tak někdo funguje bez problému někdo se s TV trápí ale zase na androidu předpokládám přehraji z flashky cokoliv, ptž né vše je na HBOGO či netflixu, což je pro mě důležitý faktor. No ale cena je také už nikde jinde, ale při nějaké akci 15-20% off už je rozdíl 2-4 tisíce. Ke zvážení je pak x900f která může být v akci třeba za 30k ale už je to 2018 a netuším jak si vede v porovnání s novějším modelem (xg).
Tady je pěkné srovnání x950g s q90r kde mi cena toho samsungu přijde hodně ustřelená vzhledem k testu. (můžu mít b9 v 65 za stejné peníze jako q90r v 55)
https://www.youtube.com/watch?v=HTaeZ70mzIk&t=1078s
Tose52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 24. 2. 2020 19:29

65" je vždy lepší ;)
Xg9505 má zejména komfortnější systém, ale zase k čemu systém ? Máš KODI, tak tam rozjedeš SC a koukáš na filmy a nemeníčkuješ. Obrazově tam dramatickej rozdíl není. Q70r je obrazově v cajku, ale pokud stahuješ filmy, tak musíš k ní něco přikoupit. K AndroidTV nemusíš přikupovat nic.
Blooming má, ale to je daň za ten megašajn.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Denis30 24. 2. 2020 20:09

indeshit píše:Co máš aktuálně za TV?

-- 24. 2. 2020 18:52 --

Tím myslím konkrétně i ten název modelu. Poznáme, zda to tam máš, případně zda to máš zapnuté/vypnuté

Momentálně mám Samsung UE60J6272SU.
Denis30
Junior

Odeslat příspěvekod Zafata 24. 2. 2020 20:12

Ja bych to vybiral podle mistnosti. Do tmavsi a na vecerni sledovani bych bral radsi Q70 a naopak do svetlejsi tu Sonku.
Kdyz vidim ten blooming u Sonky jak zasahuje do cernych pruhu napr tady https://youtu.be/8EbF9QxbmxA
Tak to bych nezkousnul u Tv za 35k vsak to je pomalu jak IPS panel.
Radsi ozelit svitivost a mit treba horsi detaily v cernych scenach nez tohle. Mozna je to extrem, ale tohle za me ne. Android krabka se da vzdy koupit kdyx nebude stacit HBo go a Netflix.

Pretocit na 18:10 to video.
Zafata
Junior

Odeslat příspěvekod Denis30 24. 2. 2020 20:45

Zafata: Hmm, to video není pro Sonku zrovna moc lichotivé, ale pro změnu posílám jiné video (Sony XG950 vs. Samsung Q90), to už je lepší.

https://www.youtube.com/watch?v=HTaeZ70mzIk&t=1078s
Denis30
Junior

Odeslat příspěvekod Zafata 24. 2. 2020 21:02

Tjn to jsem koukal. Nejhorsi je, ze tohle proste pokud nebudes mit doma a nevyzkousis na zivo , tak nebudes vedet zda ti to bude vadit.
Ja bych na tvem miste asi zkusil vzit tu levnejsi z nich a kdyz nebude sedet tak vzit tu drazsi variantu. Skoda, ze CZC nema moznost vraceni zbozi jak Alza. Kde snad do 7 dnu ti privezou jinou TV a odvezou tu co ti nesedi zdarma. Preci jen 65 palcu neni mala Tv a je to opruz to zas do 14 dnu vracet na pobocku.
Zafata
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 24. 2. 2020 21:37

Denis - výborně, tak máš telku, která má možnost Motion Plusu.
Najdeš to tedy v menu v části OBRAZ - Pokročilá nastavení - možnosti obrazu - Auto Motion Plus.
Pokud to máš zapnuté (na automatický) , tak jsi telenovelista.
Pokud to máš vypnuto, jsi ryzí filmař :)

Pokud to máš vypnutý, tak si to cvičně zapni a poznej, co se myslí telenovelou. (Případně opačně)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Denis30 25. 2. 2020 08:18

Indeshit: Tak jo,měl jsem to zapnuté. Nejhorší na to je to, že jsem to není vypnul a nemůžu říct, že jsem viděl nějaký rozdíl.
Denis30
Junior

Odeslat příspěvekod neis 25. 2. 2020 08:51

Záleží jak silný ten efekt je, ale i malý jde krásně poznat a jestli to někdo nepozná, tak pak nemůsi řešit vůbec nic a koupit to nejlevnější co existuje. Natoc si video na mobilu idealne v 60fps a tak pak vypadá i film :) Tedka jsem se asi dvě minuty vydržel dívat na Blíženci z Willem Smithem v 60 fps a to se fakt nedá, ten film je sice celý nějak zvláštně natočený, ale ten 60 fps je extrém.
neis
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka