Který z těchto 55'' OLED TV?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod majkom 16. 2. 2020 00:08

Nazdar, zvazujem kupu novej OLED TV, aktualnemam 55b7ku, kandidati:
- 55c9
- 55AG8
- neco od Panasonic asi 55gz950

B7ka by sla dalej v rodine, povodny dovod preco kupit bolo, ze sa zbavim vdaka upgrade na c9 otravnej apple tv, v tom ale do akcie padla AG8ka a uz nestoji uplny nezmysel, jak to vidim ja:

C9 - vyhody: podpora apple tv app, webOS (mam vyskusany a je fajn), dle reviews vyborny obraz, nevyhody: tragicky zvuk (nutne doriesit audio - to aktualne u b7 nemam a je to traga)
AG8 - vyhody: zvuk vyrieseny aqustic surface historicky skusenost so sony - vyhovuje mi ich podanie obrazu a motion handling (ale odskusane len na led tv), nevyhody: nezbavim sa apple tv, nie som si uplne isty androidom, jak moc je/neni funkcny (plati stale, ze su tam caste lagy, zaseky a podobne?), vraj slabsia svietivost proti lg a agresivny white balance limiter
panasonic - vyhody: vraj dokonaly obraz:), nevyhody: nevyriesene audio, nezbavim sa apple tv a uplna neznama je ten ich OS

Co neviem, jak su na tom vsetky tri TV ohladne flicker free - co vim, lg je flicker free, sony uplne ne, panasonic netusim
diskusie sa meze nekladu:)
Naposledy upravil Nick Cave dne 16. 2. 2020 05:44, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu na optimálnější
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 16. 2. 2020 09:01

Philips ti nevoní?

Když už je ve výběru Sony s Androidem, tak Philips má navíc Ambi, má HDR10+ i DV. Případně ten 754 má sice systém uzavřenej, ale Androidí krabičkou se dá doplnit, má ale krásnou cenu na druhou stranu.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod danbed 16. 2. 2020 10:01

Nedá mi to a přidávám také svůj osobní, subjektivní názor. Aktuálně jsem se právě ocitl těsně za tou fází výběru a ve středu si jedu pro zakoupenou LG Oled B9 65". Jsem docela technofil, takže když něco takového kupuji, většinou strávím min. měsíc detailním studiem všech dostupných informací a samozřejmě, když je možnost, i osobním testováním. Přecházím z 50" plazmy, která stále dobře slouží, ale prostě už přišel její čas :) Aktuální hlavní zdroj příjmu je DBV-T2, Skylik TV Live a internet (Kodi, Youtube atd.). Samozřejmě také stažené soubory z netu. K plasmě mám připojený hybrid box Mecool K7 Pro s Androidem 9 (velmi chytrá a šikovná krabička). A teď k Vaší otázce. Když jsem došel k názoru, že jedině OLED, musel jsem se rozhodnout, jaký systém. Strávil jsem docela dost času ve specializované prodejně (ne řetězec, i když, tam jsem testoval také), kde byli velice ochotní a v rámci možností mě umožnili zapojit a přehrát na několika TV kde co (Samsung, LG, SONY, Philips a Panasonic). Z mé osobní subjektivní zkušenosti musí jednoznačně konstatovat, že jakýkoli Android se ani náhodou nemůže v plynulosti a rychlosti ovládání ani přiblížit OS od Samsungu a LG a částečně i Panasonic (ten je subjektivně trochu horší). Prostě je to proti nim pomalé. Ano, je to android se všemi jeho možnostmi využití. Jestliže ale hledáte TV s co nejrychlejším a intuitivním ovládáním, Android to nebude. Já to budu mít tedy vyřešeno tak, že pojedu na WEB OS a když budu potřebovat, pustím si hybrid box s Androidem. Co se týká kvality obrazu jednotlivých OLED tv, subjektivně jsem mezi nimi moc velké rozdíly nepoznal. Jsou to takové drobné detaily, které vidíte pouze, když jsou TV puštěné přímo vedle sebe. Jakmile je tv samostatně, nepoznáte prakticky rozdíl. Možná nějaké zkušené, trénované oko kalibrátora monitorů od Adobe... Já ne. Jinak, co se týká finálního výběru, jedná se nakonec o čistě pragmatický výběr. TV bude sloužit jako zobrazovadlo :) zvuk jedu přes HIFI Yamaha a repro BOSE. WEB OS se mě moc líbí, B9 má vše, co potřebuji, a cenově je to pro mě přijatelná částka.
Naposledy upravil danbed dne 16. 2. 2020 12:37, celkově upraveno 1
S22 ultra - S21 Ultra- Z Flip3 - OnePlus 8 Pro - S10+ - Oneplus 6T - S9+ - Huawei Mate 10 Pro - OnePlus 5 - OnePlus 3 - S7 Edge - NOTE 4 - OPPO 7a - Lumia 925 - Lumia 920 - LG G3 - SONY Z3 - asi dalších 20 - a první byla Nokia MD59 v roce 1995 :)
danbed
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 16. 2. 2020 11:12

Pokud nevadí další zařízení, tak je to OK volba. Stejně ta krabička bude mít zřejmě lepší HW než má dneska jakákoliv AndroidTV. Do budoucna, pokud OLED vydrží, tak se dá pořídit aktuálnější.
danbed - dobrej příspěvek. Taky se s ním celkem ztotožňuju. Panasonic GZ2000 je zřejmě z pohledu obrazový kvality to nejlepší, co se dá koupit, ale ta cena proti LG nebo Philipsu je neospravedlnitelná. Proto se nedivím, že Panasonic končí v Austrálii a možná bude i v jiných regionech končit. Za mě nemá co nabídnout. Nemá žádný "lákadlo". LG má magickej ovladač, Philips má Ambilight, Sony má Accoustic surface. Co má Panasonic? Věrné barvy out-of-the-box? Věrnost se nerovná líbivost, každej si to upraví stejně dle libosti. Ambi není pro každýho, ale s OLEDem je to fakt hezká kombinace. Magic ovladač lze řešit lacině externě. Zvuk lze taky řešit externě. Ambi sice má taky alternativy, ale není to úplně ono a navíc je to celkem drahý. Osobně preferuju ale Android v TV rovnou a Philips je v OLED kategorii super poměr cena/výkon + Ambi jako přidaná hodnota (pokud to teda někoho neobtěžuje, mně to naopak vyhovuje). Nedávno šla 55OLED754 (bezandroidovka) asi za 25k, což je mazec cena.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod danbed 16. 2. 2020 12:36

Příspěvek jsem nemyslel jako zahájení flame o to, co je lepší :) U nás je důležitá jednoduchost a intuitivnost ovládání. Mě Android vůbec nevadí a i se v něm perfektně vyznám. Kdo úplně tento názor nesdílí je moje manželka... Ta je občas nepříčetná, když si klikne jinam a neví jak odtud ven (Mecool nemá Android TV). Samozřejmě jí nyní vadí 2, resp. 3 ovladače. Mám ještě k Mecoolu jako 2. ovladač Airmouse. Jinak ten bohužel vůbec nedosahuje kvalit Magic remote od LG, ale funguje. Jinak ceny 55" OLED hodně padly a není vůbec problém se dostat pod 30k, obzvlášť, když si člověk ještě odmázne DPH :) Jinak, co se týká nastavení obrazu, plánuji využít Setting od Rtings, mají ho pro B9 perfektně popsaný. S profi kalibrací nepočítám, to už je za mnou, možná před 20 lety :)
S22 ultra - S21 Ultra- Z Flip3 - OnePlus 8 Pro - S10+ - Oneplus 6T - S9+ - Huawei Mate 10 Pro - OnePlus 5 - OnePlus 3 - S7 Edge - NOTE 4 - OPPO 7a - Lumia 925 - Lumia 920 - LG G3 - SONY Z3 - asi dalších 20 - a první byla Nokia MD59 v roce 1995 :)
danbed
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majkom 16. 2. 2020 13:22

No, v bodoch:
- ambilight mna osobne neberie (ano mal som tv s ambilightom a pripadne muzu kdykoli sledovat u rodiny) - takze pre mna nepodstatne + philips prej ma problem s vykreslovanim farby kuze + prej philios i ted s droidem ma problem se stabilitou - obecne, mal som tv philips pred prechodom na android a zkusenost byla spatna (vcetne reklamace zdroje) - talze philips moc nexci

Ad panasonic, na ten vsude co se tyce obrazu ctu chvalu, ale v podstate mi nic nepirnesie, sony by malo aspon vyriesit zvuk (a tedy nemusim resit repraky), c9 zas odstrani tu deprimujucu krabicku zvanu apple tv:)

Ad android - ja prave neviem, ci je to az tak zle, ano web os je rychl a jednoduchy, ale co ja vlastne pozadujem od os je:
- netflix, hbo a apple tv app (idealne), podporu dolby atmos, a co najjedoduchsie prepinanie mezi vstupy/programy a apps, nic viac nepotrebujem, toto by snad aj android kohol dokazat, len by som nerad kazdy tyzden restartoval tv pretoze android...

Ta sony ma laka koli zvuku (a sony motiin handling), trosku mam obavu ohladne jasu (ale horsie ako b7 to snad byt nemoze) a input lag ma tiez asi najvyssi...

A este ma tak npada, je nejaka vyhoda/featura, ked mam mobil aj tv android?? Zvazujem opustit ios, takze netusim:))
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod danbed 16. 2. 2020 13:56

Abych to upřesnil, nemyslel jsem svým příspěvkem to, že by byl Android nepoužitelný, to vůbec ne. Co jsem zkoušel, dle mého fungoval dobře. Ale otázka byla, co je rychlejší, plynulejší a jednodušší na ovládání, tam je to zcela jasné. Android má samozřejmě sdílená data na Google účtem, ale úplně nevím, jak bych to nějak prakticky využíval v televizi. Osobně, i zdůvodu bezpečnosti, používám v Mecool Androidu samostatný Google účet.
S22 ultra - S21 Ultra- Z Flip3 - OnePlus 8 Pro - S10+ - Oneplus 6T - S9+ - Huawei Mate 10 Pro - OnePlus 5 - OnePlus 3 - S7 Edge - NOTE 4 - OPPO 7a - Lumia 925 - Lumia 920 - LG G3 - SONY Z3 - asi dalších 20 - a první byla Nokia MD59 v roce 1995 :)
danbed
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vose 16. 2. 2020 14:01

Nějak podobně jsem vybíral a nakonec jsem vzal 950e.

Stejně to mám jako zobrazovadlo - externí satelit a externí zdroje. A zvuk řeším přes AVR.
Panasonic TX-65GZ950E

Mazda 6 2.0 MZR-CD 100 kW - už ne

Mazda 6 2,0 MZR-CD 103 kW GTA
Audi A6 Avant 3,0TDi 160kW
Vose
Junior

Odeslat příspěvekod Zafata 16. 2. 2020 16:49

Nevim jak u Sony, ale mam lcd Philips s androidem. Pouzivam na Hbo go, Kodi, YT, Spotify a pak k O2 TV + xbox, ps4 a obcas NSW a mam ji od cervna 2019. Za tu dobu zadny samovolny restart. Jen pred tydnem jsem ji zapnul a obraz rozpadlej a pomohlo jen vytazeni ze zasuvky. Takze v podstate za necelych 9 mesicu jsem musel pouzit jeden nuceny restart. Mozna jeste asi 5x jsem musel vynutit zastaveni appky HBo go, ale to bylo behem 14 dnu takze tam byl asi problem appky. Od te doby uz v klidu.

Jo a vzhledem k tomu, ze jsem dlouhodobe nemocny tak mi Tv posledni 4 mesice jede i 10 hodin denne. Takze aspon za android ve Philipsu dam v 7303 ruku do ohne aspon pri tomto pouzivani :)
Za me bych se androidu u Philipsu nebal,ale ty ho stejne nechces, ale treba nekdo bude chtit a ma info :)
Zafata
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 16. 2. 2020 17:12

Majkom:
deprimující a otravná Apple TV ? To myslíš vážně? Můžeš to nějak upřesnit?
Zkoušel jsem aplikaci Apple TV na Samsungu a nešlo ani přeskakovat kapitoly.Fungovalo jen přetáčení a rozhodně to nenabízí takový možnosti jako Apple TV. Jako nouzovka dobrý ,ale rozhodně bych to na hlavní TV neupřednostnil před "pravou Apple TV" .

Zvuk z Tv bude vždy "tragický" a žádná jiná TV nebude mít extra lepší zvuk. Jediná cesta je TV se soundbarem nebo rovnou AVR + repro.Mimochodem ,mě ten zvuk LG C9 přijde na TV celkem solidní.

Obrazově ti všechny Oledy nabídnou špičkový obraz takže výběr je spíš na tvých prioritách.

Android je naprosto v pohodě i na mém modelu z roku 2016. U příbuzných jsem dával i levnější řady a ani neví ,že v TV mají nějaký android .
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod majkom 16. 2. 2020 17:18

Ad apple tv: ano myslim to vazne, v podstate tu krabicku nenavidim:) mne staci app jako nuzovka na itunes filmy, viac od toho ani nechcem

Ad zvuk: mal si moznost pocut sony s aqustuc surface? Ja ne, ale vsade to chvalia... nepotrebujem audiofilny zazitok, ale na b7 ked pozeram na film, mam 2 moznosti, bud budem ako tak pocut zvukove efekty/hudbu alebo dialogy:) toto by snad aqustic surface mohol vyriesit...
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jardadts 16. 2. 2020 17:34

Majkom:

Ad apple tv : nechápu to, ale respektuji tvůj názor :-)

ad zvuk : slyšel jsem SONY AF8 . Na TV dobrý, ale žádný zázrak jsem neslyšel.Známý tu TV provozuje s AVR+repro takže to byl stejně nerovný souboj.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tanguero 17. 2. 2020 09:37

to danbed: píšeš přesně to samé, čím jsem si prošel já před rokem, já jen nakonec vybral 55C8. A tím rozhodčím byla manželka a úkol zněl jasně, jeden ovladač a televizi musí umět ovládat bez předchozího školení.
U té SONY, acoustic surface hraje celou plochou obrazovky. Mě trochu znervózňovalo to kmitání. Když chci plochu použít jako ozvučnici, tak ji musím rozkmitat, krásně je to vidět na basových reproduktorech. Asi to mají u SONY odzkoušené, ale já nechci aby se mi obrazovka klepala jak ratlík :)
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 17. 2. 2020 09:47

Měl jsem jich několik. OLEDů od Sony s tímto typem zvuku, kdy vychází ven přes panel. V tomto směru a duchu se nikdy nic netřáslo a netřepalo. Ten zvuk má šťávu a velmi dobře pracuje s obrazem.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 17. 2. 2020 10:40

Hm, diky za info. Tak asi sa priklonim k tej sony. Nevis, bude/je na i android 9 nebo skoncila na 8ce? Skoda ze ufonec uz na ni ukoncil akci:) pockam na novou:)
majkom
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků