Který z těchto 55'' OLED TV?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 17. 2. 2020 11:47

U sony TV, mi vadia USB porty, ktore su aktivne aj po vypnuti TV,dialkovym ovladacm. (stale tocia HDD, az ich nakoniec odpalia) :/.... sorka, musel som na to upozornit.
U lg TV, mi chyba KODI a jeho moznosti. (asi sa neda doinstalovat do WEBOSU? :-) )

Obecne, na sucastnom tv trhu, krajine kde zijeme, mi chyba FHD OLED. (nejdem vysvetlovat preco)

Co sa tyka obrazu , vsetky tie OLEDY , co sa tu spominaju, maju +/- obdobny obraz.
(pri blind testoch a rovnakom obsahu a rovnakej kalibracii, by ste nevideli rozdiel)
Rozdiely su v ovladani a systemoch. To uz sa tu pekne rozobralo
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 17. 2. 2020 11:57

majkom píše:Hm, diky za info. Tak asi sa priklonim k tej sony. Nevis, bude/je na i android 9 nebo skoncila na 8ce? Skoda ze ufonec uz na ni ukoncil akci:) pockam na novou:)

Netuším, jak to bude s OS a aktualizací. Samozřejmě - vždy je lepší vzít telku s co nejnovějším OS a říkat si, že podpora pro ni ještě nějakou dobu poběží. Vždy jde o to, co člověk chce a využívá. Vše má své klady a zápory.

Sony TV mají velmi dobře zpracovaný pohyb a dopočty pro ty, kteří je chtějí. Jsou to pro mě top zařízení (z tohoto pohledu). Nicméně si je určitě porovnej s dalšími. Jestliže ale chceš Android, máš dvě základní varianty - Philips a Sony.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod majkom 17. 2. 2020 12:58

Ne ne, to se nechapeme, ja vych radeji web os ako android, ale jak jsem psal, na sony je fajn ten zvuk (bemusim resit externe) a aspon na ich led tv (mal som w905a tusim a jeste pak rok ba to nizsi radu) bylo spracovani pohybu luxusne (na b7 mi pohyb tak dobry nepripada)...

Ad usb porty - to vobec nepouzivam:)
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 17. 2. 2020 13:37

AG8 staví na starší platformě s MT5891, upgrady Android TV už nebudou.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod majkom 17. 2. 2020 13:51

Aha, lol... no tak sony asi kaslem:) ich pristup je dost takovy, ze zakazniku *****:)
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 17. 2. 2020 14:01

Tak ono zase kolik upgradů ti nabídnou LG, Panasonic, Samsung atd., taky nic.
Jinak slušný zvuk má ještě Philips 934 a Panasonic GZ1500, ale už je to poznat na ceně.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod majkom 17. 2. 2020 14:12

Hele ja to nepocital ale b7 za dva roky par upgradu dostala... ta gz1500, pri slusnej akcii mozno bude za ok cenu.. musim nastudovat ten ich podivny os
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 17. 2. 2020 14:18

Updaty jo, upgrade webOS ne.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod MgX 17. 2. 2020 18:52

Panasonic nemá podivný OS. Je to jeden z nejstabilnějších OS, který v televizorech je. Samozřejmě nenabídne tolik, jako Android, ale hodně potřebného tam máš. A k tomu klid. A hlavně - špičkový obraz a slušný zvuk.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Tose52 17. 2. 2020 20:29

Svezu se na tématu, dopředu se omlouvám.

Přemýšlím mezi Sony XG95 a LG B9 nebo C9. Cenově jsou ted velmi blízko (sony 28k a LG 29k a 30k)

O sony se dočtu, že exceluje v upscalingu a zobrazením pohybu, barev, je to pro mě důležité kritérium jelikož v 4k dnes nikdo nevysílá. Další věc, co se mi na sony líbí je android a tedy možnost přehrát největší množství formátů/kodeků - občas stáhnu film/seriál ale taky již spíše využívám HBOGO a Netflix, kde se ty filmy objevují poměrně rychle. Přesto pro mě též rozhodující kritérium.

No ale všichni básní o OLED a pokud je cenový rozdíl jaký je, tak mě začíná lákat OLED. Pokud má tedy někdo zkušenost v porovnání výše uvedených, pro mě důležitých kritérii mezi sony a lg, rád se nechám ovlivnit. Ale také se samozřejmě obávám vypalování ptž tevizi kupuji většinou tak skoro na 10 let a filmy a seriály z titulky koukám nejvíce, a těch negativních testů a zkušeností z for jsem našel dost.

Díky
Tose52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tanguero 18. 2. 2020 09:21

Čau, pokud přemýšlíš mezi SONY LCD 55XG95 a LG OLED 55C9, tak si je porovnej v obchodě. Za mě to jednoznačně vyhraje OLED, 9C má upscaling do 4K taky excelentní, zobrazení pohybu bude odpovídat OLED technologii. A ve zbytku parametrů už OLED utíká - barvy, kontrast, černá, pozorovací úhly. WebOS v LG umí přehrát všechno, co stojí za přehrání, zatím jsem nepřišel na nic, co by přehrát neuměl. Ale pokud koupíš OLED 4K, stejně zjistíš, že na ten ***** v rozlišení 720p stažený z webu, se koukat už nechceš. řešení jsi napsal sám - HBOGO a NETFLIX, případně AMAZON. Obojí má v LG nativní aplikaci a funguje parádně. Titulky ti žádné vypalování neudělají. Barevnou stopu na obrazovce zanechává syté a jasně zobrazení, které je statické a delší dobu na jednom místě. Typicky problém her.
tanguero
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 18. 2. 2020 09:54

..len otazocky k tomu spominanemu NETFLIXU (nevyznam sa v tom velmi)

1, Cca kolko percent obsahu (npr: filmov) sa da najst dabovanych v ceskom/slovenskom jazyku_?
(viem, ze obsahu s cz titulkami je dost, ale to si nevychutname s mojou...)
2, Cca ako dlho trva (casove obdobie), kym sa na Netflixe objavi film s cz titulkami, ktory mal premieru v kine/sa vysiela v kine?
3, Cca ako dlho trva (casove obdobie), kym sa objavi dabovana verzia filmu na NETFLIXE, ktory vysiel v CZ jazyku na BLue Ray disku?

Dik, za kazdu vecnu odpoved.
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tanguero 18. 2. 2020 10:07

Cau,
1. Dabovane filmy na Netflixu nehledej, ja osobne dabing nesnasim a snazim se omezovat i titulky, protoze aktivni pouzivani AJ mam jako svuj pracovni nastroj. V ceskem jazyce jsou na Netflixu Ceske filmy, kterych se za minuly rok objevilo docela hodne.
2. Novinky a nove serie serialu maji CZ titulky hned, ke starsim seriim je pridavaji postupne. Pozor! To co se promita v kine a neni z Netflix produkce, na Netflixu nenajdes. Netflix neni ULOZTO :) Ale NETFLIX kupuje prava na starsi kvalitni produkci, kterou pak sdili. Takze je zde spousta starsich filmu.
3. Plati to same co v bode 1.
tanguero
Junior

Odeslat příspěvekod Tose52 18. 2. 2020 19:13

tanguero píše:Čau, pokud přemýšlíš mezi SONY LCD 55XG95 a LG OLED 55C9, tak si je porovnej v obchodě. Za mě to jednoznačně vyhraje OLED, 9C má upscaling do 4K taky excelentní, zobrazení pohybu bude odpovídat OLED technologii. A ve zbytku parametrů už OLED utíká - barvy, kontrast, černá, pozorovací úhly. WebOS v LG umí přehrát všechno, co stojí za přehrání, zatím jsem nepřišel na nic, co by přehrát neuměl. Ale pokud koupíš OLED 4K, stejně zjistíš, že na ten ***** v rozlišení 720p stažený z webu, se koukat už nechceš. řešení jsi napsal sám - HBOGO a NETFLIX, případně AMAZON. Obojí má v LG nativní aplikaci a funguje parádně. Titulky ti žádné vypalování neudělají. Barevnou stopu na obrazovce zanechává syté a jasně zobrazení, které je statické a delší dobu na jednom místě. Typicky problém her.

Byl jsem se dnes podívat v obchodě, bohužel měli pro srovnání jen c9 a xf9005 - obě v 65. Bohužel OLED mě moc nepotěšil. Bohužel tedy neměl možnost vyniknout ve svém ranku - tmavé scény. Viděl jsem sport, kde TV byly velice vyrovnané a poté krajiny, kde se mi sony zdálo lepší - reálnější barvy a ostřejší obraz. LG bylo velmi přesvětlené a tím ztrácelo i na detailech. Velmi podobné jako na tomto videu. https://www.youtube.com/watch?v=6z-_qZv-Jlk.

Tedy jsem zase na začátku, zkusím se ještě zaject podívat do Prahy, jestli LG nebylo špatně nastavené ... nevím.
Tose52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 18. 2. 2020 20:01

Ono to nechce jen se dívat, ale nastavit si adekvátní profil a pak porovnávat. Jestli to necháš tak, jak mají po rozbalení, uvidíš nula nula nic. Nicméně nikdo Tě na OLED lámat nebude. Vezmi, co je Ti bližší.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka