Panasonic 2020 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod takyjamam 16. 3. 2021 20:47

Ano, v takových scénách, to musí být vidět vice, jak píšeš,,, sety83,,,a udělal bych přesně to, co navrhuje ,,,mgx,, .
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod martin1952 17. 3. 2021 10:48

Je to vidět docela hodně. Na bocích růžové, uprostřed zelené, navíc uprostřed vodorovný světlejší pruh, ale to není tak brutal. Něco podobného mám na 5 let starém Va od Samsungu, ale ten je v kuchyni a stál 8 tis. tam to neřeším. U Telky za desetinásobek mi to příjde neakceptovatelné. Za mě je to na reklamaci, jsem zvědav jak se k tomu kluci od Panasonic postaví.
martin1952
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tony70 17. 3. 2021 13:52

MgX :

Na OLED panely nemají magnety z reprosoustav žáden vliv. Tohle byla výhradně problematická věc pouze u skleněných CRT televizorů. Proto ty lepší modely měly možnost demagnetizace ...

sety83 :

V modelech OLED televizorů PANASONIC řady GZ2000, HZ2000 a JZ2000 jsou výběrové panely od LG, které si PANASONIC následně "tuní" o speciální kovovou desku, která slouží rychlému ochlazení panelu a prakticky nulovému at´ už dočasnému nebo dokonce trvalému vypálení.

Ten tvůj případ ale nemá nic společného s jakýmkoliv vypalováním a proto to tvé manuální čištění panelu bylo chybou, protože paradoxně právě tím můžeš ten OLED panel poškodit! Doporučuje se spustit manuální režim preventivně jednou za rok a nebo pokud je na panelu skutečně viditelná stopa po nějakém vypálení. Jinak je samozřejmostí vypínat televizor jen do "Stand by" a mít nastaveno automatické čištění panelu, kdy si algoritmus daného televizoru sám rozhodne (po určitém nastaveném počtu provozních hodin) o spuštění a délce či způsobu provedení této funkce ...

Každopádně u tebe je to problém se špatnou homogenitou obrazu ve světle šedých plochách a až vyšší počet provozních hodin a takzvané "zajetí panelu" tuto vadu dostatečně zvýraznilo ... Jinak si stojím za tím, že ten problém je na straně výrobce OLED panelu, tedy LG, ale pochopitelně je nyní nutno to řešit s PANASONIC-em jako výrobcem finálního produktu ...

Tak at´ ti to dobře dopadne.
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 17. 3. 2021 19:58

Tony70 díky. Psal jsem o „historickém postřehu“ a časech „CRT a brutálních bedýnek“.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sety83 24. 3. 2021 15:08

Zdravím, začiatkom apríla to budem reklamovať potom dám vedieť ako sa k tomu postavili.
Zatiaľ vďaka za rady.
sety83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sety83 14. 4. 2021 15:51

Zdravím reklamácia dopadla nasledovne. Všetko prebiehalo len prostredníctvom telefonátov a mailovej komunikácie. Posielal som im fotky a videa ktoré som zavesil aj na uložto keby niekto chce môže si ich pozrieť. Čudoval som sa prečo to neprídu premerať optickou sondou a bolo by všetko vyriešené. Teraz mám z toho zmiešané pocity ale asi majú pravdu videl som nejaké fotky aj na internete aj keď pre HZ2000 sa mi podarilo nájsť len asi 5 prípadov na stránke https://www.avforums.com/threads/panasonic-hz2000-oled-owners-thread.2308897/page-34
Link na videá: https://uloz.to/file/PHH6TRDQaAoc/krebes-tv-zip

Vyjadrenie pána zo servisu AVPRO: ako som s Vami telefonoval, videa, ktore ste nam poslal som zdielal s technickou podporou Panasonic. Videa boli preskumane. Technicka podpora nepovazuje stav Vasho Oled TV za vadny.
Ruzove odtiene su sposobene v dosledku konstrukcie velkych O-LED TV (pritomnost fosforoveho polarizacneho filtra). Viditelne su len v zavislosti mnozstva bielej a uhla, pod ktorym sa TV sleduje.
Vyrobca to nepovazuje za vadu, vymena displaya by s najvacsou pravdepodobnostou problem nevyriesila.

Vyjadrenie z Panasonicu: Thank you for uploading videos.
Please check video with 70% white test pattern, its clearly visible that my opinion was correct, a reddish patterns are visible only on some angles and amount of reddish is also changing depending from angle of view. . It is a normal phenomenon for Oled TV. This is not sudden defect which occurred in Tv – customer noticed it now because we have a winter sport season. Similar situation is du to banding phenomenon – which is mostly visible on white or gray even patterns, every year we have more complains In winter because customers can see it only when they watch white winter sports

. As I already described such phenomenon is well known in OLED technology and is not treated as defect by panel manufacturer. Its called OLED reddish or yellowish ( OR Red/ yellow Mura) . It is a common thing in big size OLED panels due to presence of polarizer(phosphor) filter on from of panel witch causing some slight changes in color emission of panel depending form angle of view.

Bellow id a screen form factory investigation report of allowed picture phenomenon’s witch may be present in OLED TV. Unfortunately this info is for internal use ONLY and cannot be shared with customer
sety83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 14. 4. 2021 19:18

V každém případě by zřejmě bylo vhodné, řekněme z hlediska korektního přístupu k zákazníkovi, televizor osobně přezkoumat a následně učinit závěr. Samozřejmě, je zde covid, takže omezení a alternativní řešení.

Nejsem schopen u předložené fotografie zaujmout jednoznačné stanovisko a rozčílit se s Tebou, že se skutečně jedná o vadu, anebo dát za pravdu technikům, že o vadu nejde. Určitě ale existuje zákonem stanovený postup, který můžeš využít, aby výrobek byl jednoznačně prověřen, respektive objektivně posouzen.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bh69 12. 6. 2021 14:20

Pokud je pravda co píší, mělo by se to zabarveni menit se zmenou uhlu, pod kterym je panel sledovan (focen) a podle svetla, ktere na nej dopada. Tj. chtelo by to nasnimat ve tme a z ruznych uhlu.
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod Vlasta1963 15. 11. 2021 15:24

Dobrý den , je možné do televizoru Panasonic EX780 nainstalovat aplikaci T-mobile prosledování TV ?

-- 15. 11. 2021 16:27 --

Dobrý den , je možné do televizoru panasonic EX 780 nainstalovat aplikaci T-mobile pro sledování televizoru ?
Vlasta1963
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 15. 11. 2021 18:34

T-Mobile píše:Potřebujete chytrou TV s operačním systémem Android TV 7.0, případně Tizen, vyrobenou po roce 2017.
seznamu podporovaných televizorů


https://www.t-mobile.cz/dcpublic/Prehle ... amsung.pdf

Dle výše naznačeného to vypadá, že zřejmě nikoliv. Samozřejmě... aktuální informace by Vám měl poskytnout přímo T-Mobile. Nicméně vždy lze mít k TV příslušný set-top-box, zde tedy zařízení zapůjčené od T-Mobile a provozovat sledování vysílání T-Mobile přes T-Mobile set-top-box.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OndraP10 13. 12. 2021 13:40

Uměl by mi někdo poradit s TV TX-58HX810E? Jde mi o ovládání hlasem. Tahle TV tuto funkci má, jen k ní není chytrý ovladač, chtěl bych vědět, jaké jsou možnosti způsobu ovládání TV? Podporuje Google Home i Alexa Amazing. Díky.
OndraP10
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honzei5 14. 2. 2022 09:13

ahojte,asi je to blbost,ale přece se zeptám - mám oled pan hz980..když přehrávám film s DoVi a dam v nastavení DoVi IQ,tak je film přehráván v nastavení barev Teplá2 a nejde ji přepnoutneporadí někdo jestli a jak se dá to změnit.když je v DoVi tmavé,tak je možné to změnit,třeba na Studená nebo normální..asi to nepůjde,ale třeba jinak nějak??? zbavit se toho zabarvení do červena..díky moc
honzei5
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 14. 2. 2022 12:25

Předpokládám, že to IQ naznačuje automatiku, tudíž řeší více záležitostí po svém. Jestli chceš cokoliv jinak, zvol jiný profil a nastav si ho. A k němu aktivuj světelné čidlo.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod katoo 30. 3. 2022 09:54

Čaute, hledám nějakou novou TV jako náhradu za Samsung z roku 2014 (UE48H6200).
Našel jsem jeden starší model panasonicu TX-58HX810E.
Nejsem náročný a TV používám jen na DVB-T2, filmy z disku. Žádné hraní na konzoli atd.
Panasonic jsem měl za dob CRT a tak z nostalgie bych opět tuto značku zkusil.

Doporučili by jste v roce 2022 tento 2 roky starý model pro mé účely?

Díky za tak "amatérský" dotaz ;-)
katoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honzei5 9. 7. 2022 19:22

Zdravím,je jen ještě k mému předešlému příspěvků ohledně DoVi IQ...zjistil jsem,že jde obejít tuto automatiku,vramci změny nastavení teplé barvy,která tu je automaticky...stačí když v Gamma natavis na kodek BT.1886...mluvim o Panasoniku Hz 980...třeba to někomu taky pomůže...
honzei5
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků